A3et

Jacob Skiøtte

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Anne Jacobsdatter

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Død 13.03.1726

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Børn
Anne Jacobsdatter Datter
Oldebørn
Christen Madsen Oldesøn
Inger Madsdatter Oldedatter
Niels Madsen Oldesøn Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1729 isenvad, Ringkøbing, Danmark 1786
Anne Madsdatter Oldedatter Herning 1737
Jacob Madsen Tværmose Oldesøn Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1740 København 1790
Søren Madsen Oldesøn Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1742 Bjødstrup, Gjellerup, Århus, Danmark 2.1825
Anders Madsen Oldesøn Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1746
Mette Madsdatter Oldedatter Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1750 Ikast 12.1804
Tipoldebørn
Anders Sørensen Tværmose Tipoldesøn
Bodil Margrethe Tipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1776
Bodil Margrethe Nielsen Tipoldedatter 15.02.1773
Bodil Nielsdatter Tipoldedatter 22.07.1760
Christen Nielsen Tipoldesøn
Christen Nielsen Tipoldesøn
Christian Nielsen Tipoldesøn 15.02.1766
Else Marie Tværmose Tipoldedatter
Hans Sørensen Tværmose Tipoldesøn 1827
Jacob Nielsen Tipoldesøn
Mads Jacobsen Tværmose Tipoldesøn
Mads Nielsen Tipoldesøn 18.03.1777
Mads Nielsen Tipoldesøn
Mads Nielsen Tipoldesøn
Mads Sørensen Tværmose Tipoldesøn
Niels Roien Madsen Tipoldesøn
Peder Nielsen Tipoldesøn
Sidsel Nielsdatter Tipoldedatter
Kirsten Nielsdatter Tipoldedatter Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 22.02.1753
Mads Nielsen Tværmose Tipoldesøn Sunds, Ringkøbing, Danmark 1753 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1833
Christian Nielsen Tipoldesøn Sunds, Ringkøbing, Danmark 1757 24.06.1764
Svend Nielsen Tipoldesøn Sunds, Ringkøbing, Danmark 1758 22.11.1837
Jens Nielsen Tipoldesøn Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.03.1759 08.04.1759
Bodil Nielsdatter Tipoldedatter Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1759 Tulstrup, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.05.1833
Maren Nielsdatter Tipoldedatter Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1760
Anne Bolette Tværmose Tipoldedatter København 1766 1791
Johanne Christine Tværmose Tipoldedatter København 1770
Andreas Tværmose Tipoldesøn København 1772 1775
Margrethe Tværmose Tipoldedatter København 1775
Andreas Tværmose Tipoldesøn København 1778
Tiptipoldebørn
Ædel Madsdatter Tiptipoldedatter
Anders Christensen Tiptipoldesøn
Anne Kjersitine Nielsdatter Tiptipoldedatter
Anne Nielsdatter Tiptipoldedatter 1792
Anne Nielsdatter Tiptipoldedatter
Kirsten Christensen Tiptipoldedatter
Mads Madsen Tiptipoldesøn
Mads Madsen Tiptipoldesøn
Niels Christensen Tiptipoldesøn
Peter Nielsen Tiptipoldesøn
Søren Madsen Tiptipoldesøn
Anne Marie Madsdatter Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1792
Anne Marie Nielsdatter Tiptipoldedatter 05.07.1792 1792
Anna Madsdatter Tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 1802
Niels Madsen Tiptipoldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1805 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 03.06.1895
Tip3-oldebørn
Mette Marie Jensdatter Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.05.1821 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.12.1850
Bodil Marie Vedersøe Tip3-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.12.1824
Mette Kirstine Nielsdatter Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Dorthea Marie Nielsdatter Tip3-oldedatter Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.06.1832 28.05.1856
Mette Marie Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 17.05.1833
Kirsten Marie Jendatter Tip3-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.02.1834
Madsine Nielsdatter Tip3-oldedatter Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 21.03.1834 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.05.1911
Boline Marie Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 29.01.1835
Ædel Marie Nielsdatter Tip3-oldedatter Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 15.03.1836 06.04.1846
Frederikke Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.03.1837
Mads Severin Jensen Tip3-oldesøn Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.08.1837 15.11.1838
Niels Peter Jensen Tip3-oldesøn Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.08.1837
Madsine Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 30.07.1839
Mads Nicolai Madsen Tip3-oldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 10.09.1839 28.03.1853
Mette Kirstine Jensen Tip3-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1839
Ane Johanne Nielsdatter Tip3-oldedatter 13.03.1841
Mads Peder Jensen Tip3-oldesøn Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 31.12.1841
Birgitte Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 02.04.1842
Niels Christian Nielsen Tip3-oldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.01.1844
Lovise Kirstine Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.05.1844
Nicoline Jensen Tip3-oldesøn Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1844
Mads Peter Sørensen Tip3-oldesøn Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.05.1846
Peder Sørensen Tip3-oldesøn Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 06.11.1848
Anne Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.07.1853
Anne Marie Sørensen Tip3-oldedatter Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 26.10.1855
Tip4-oldebørn
Anders Peder Pedersen Tip4-oldesøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.07.1850
Ane Marie Pedersen Tip4-oldesøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1850
Marie Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Kirsten Marie Jacobsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1856
Anne Marie Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Knud Jacobsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.12.1857
Niels Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Jacobsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1860
Niels Nicolaj Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Anne Jacobsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.10.1862
Mads Peder Jacobsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.02.1865
Ane Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Dorthea Marie Jacobsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1865
Mads Christian Andersen Tip4-oldesøn 07.01.1868 27.01.1868
Mads Christian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Jens Knudsen Jacobsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.09.1870
Anton Andersen Tip4-oldesøn 16.09.1871 16.01.1895
Laust Peder Jacobsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.01.1874
Karl Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Tip5-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip5-oldersøn
Anton Andersen Tip5-oldersøn
Knud Andersen Tip5-oldersøn
Niels Martinus Andersen Tip5-oldersøn
Otto Marinus Andersen Tip5-oldersøn
Carline Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter 25.09.1884
Frederik Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen Tip5-oldedatter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Maren Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Tip5-oldersøn Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Tip5-oldersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen Tip5-oldedatter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Tip5-oldersøn Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Amalie Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Poul Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Tip6-oldebørn
Jens Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Henny Alice Andersen Tip6-oldedatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen Tip6-oldesøn 22.8.1927
Lilli Aase Stenholt Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Vagn Kristian Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Inger Lise Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Lissy Margit Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Jenny Doris Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Frode Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tip6-oldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Sonja Helene Pedersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lindy Lindberg Pedersen Tip6-oldesøn 20.6.1946 24.11.1917
Ove Bent Pedersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Fjern efterslægt
Andersen 8th grandson
Chatrine Hansen 9th granddaughter
Connie Pedersen 9th granddaughter
Ellen Margrethe Jensen 8th granddaughter
Marianne Amstrup 8th granddaughter
Soya Martini Revsbæk 10th granddaughter
LiselLotte Bangshåb 8th granddaughter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen 8th granddaughter Horsens 01.07.66
Mira Jun Pedersen 9th granddaughter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb 9th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb 9th grandson Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen 9th granddaughter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb 9th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen 9th grandson Århus 24.11.99
Karl Jensen Fuglsang 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lander Gulhammer Pedersen 8th grandson 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen 8th grandson Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou 8th grandson Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou 8th granddaughter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen 8th granddaughter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen 8th grandson Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou 8th granddaughter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen 8th granddaughter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen 8th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen 8th granddaughter 29.07.1944
Mona Skou 8th granddaughter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen 8th granddaughter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen 8th grandson Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen 8th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen 8th grandson Horsens 01.12.1947
Margit Andersen 8th granddaughter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen 8th granddaughter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen 8th granddaughter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen 8th granddaughter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen 8th granddaughter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen 8th granddaughter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen 8th grandson Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen 8th grandson Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen 8th grandson Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen 8th grandson Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen 8th granddaughter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg 8th granddaughter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg 8th grandson Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen 8th granddaughter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen 8th granddaughter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb 8th grandson Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen 8th granddaughter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen 8th grandson Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen 8th granddaughter Horsens 28.11.1956
Lone Pedersen 9th granddaughter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Bente Andersen 8th granddaughter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov 8th grandson Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen 8th grandson Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen 8th grandson Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov 8th grandson Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen 8th granddaughter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen 8th grandson Århus 09.01.1961
Steen Andersen 8th grandson Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Susanne Andersen 8th granddaughter Horsens 08.04.1961
Marianne Simonsen 9th granddaughter Århus 25.12.1961
Vibeke Rolskov 8th granddaughter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen 8th granddaughter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen 8th granddaughter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen 8th grandson Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen 8th grandson Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen 8th grandson Horsens 30.06.1965
Jens Ole Jørgensen 9th grandson Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Steven Hansen 8th grandson Ontario, Canada 23.05.1966
Rikke Stær Nielsen 9th granddaughter Korsør 05.11.1966
Helen Jacobsen 8th granddaughter Durup 01.05.1967
Per Stær Nielsen 9th grandson Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Lars Filskov Andersen 8th grandson Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen 8th granddaughter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tommy Mikkelsen 9th grandson Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen 9th granddaughter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø 9th grandson Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen 9th granddaughter Vejle 14.02.1973
Loise Møller 9th granddaughter Århus 03.07.1974
Melmanat 9th grandson Iran 23.08.1974
Kim Fokdal 9th grandson Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø 9th granddaughter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk 9th granddaughter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal 9th grandson Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen 9th grandson Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk 9th grandson Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen 9th granddaughter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour 9th grandson Horsens 04.02.1981
Lise Andersen 9th granddaughter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael 9th granddaughter Århus 03.11.1981
Michael Rohden 9th grandson Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael 9th granddaughter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov 9th granddaughter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen 9th granddaughter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders 9th grandson Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen 9th granddaughter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker 9th grandson 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen 9th granddaughter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg 9th grandson Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov 9th granddaughter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders 9th grandson Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen 9th grandson Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen 9th grandson Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne 9th granddaughter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden 9th granddaughter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen 9th grandson Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen 9th grandson Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen 9th granddaughter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen 9th granddaughter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen 9th granddaughter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen 9th grandson 12.11.1993
Sophie Thomsen 9th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen 9th grandson Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen 9th granddaughter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen 9th grandson Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov 9th grandson Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing 9th grandson Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing 9th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen 9th grandson Rigshospitalet, København 25.07.2002
Magnus Troldeskov Revsbæk 10th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 10th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 10th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 10th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 10th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 10th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 10th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Svigersønner & -døtre
Niels Pedersen Coustrup Svigersøn Rind, Ringkøbing, Danmark Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 07.09.1750
Børnebørn
Åge Pedersen Tip6-oldesvigersøn
Annie Elisabeth Grønning 8th granddaughter-in-law
Christian Vestisen Datter-/Sønnedatters ægtefælle
Ejner Andersen Tip6-oldesvigersøn
Erik Kelø 8th grandson-in-law
Gerda Marie Olsen Tip6-oldesvigerdatter
Gregers Christensen Juulsgaard Datter-/Sønnedatters ægtefælle
Hans Børge Hansen 8th grandson-in-law
Heinrich Joakim Franzen Tip6-oldesvigersøn
Heirich Madsen Lund Tipoldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen 8th granddaughter-in-law
Helle Kiil Rasmussen 8th granddaughter-in-law
Jens Jonasen Datter-/Sønnedatters ægtefælle
Johan Tolstrup Tip3-oldesvigersøn
Johanne Marie Møller Tipoldesvigerdatter
Maren Hansdatter Oldesvigerdatter
Marie Jensen Tip5-oldesvigerdatter
Marie Christine Pedersen Tip5-oldesvigerdatter
Mette Christensdatter Kaas Oldesvigerdatter
Niels Jensen Nielsen Fuglsang Tip5-oldesvigersøn
Niels Lassesgaard Oldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark
Oda Jensen Bangshåb Tip6-oldesvigerdatter
Peter Jonasen Datter-/Sønnedatters ægtefælle
Pia Brandt Johansen 8th granddaughter-in-law
Poul Sørensen Opsund Datter-/Sønnedatters ægtefælle
Preben Pedersen 8th grandson-in-law 7.1995
Søren Chriatian Dahl Christensen Tip3-oldesvigersøn
Søren Jensen Tip3-oldesvigersøn
Søren Thagaard Jensen 8th grandson-in-law
Søren Troldeskov 9th grandson-in-law
Susanne Margrethe Madsen 8th granddaughter-in-law
Svend Niels Kristian Pedersen Tip6-oldesvigersøn
Thomas Jensen Tip3-oldesvigersøn
John Nielsen Lund 8th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen 8th granddaughter-in-law Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen 8th grandson-in-law Skjern 30.07.59
Mads Christensen Fonnesbech Datter-/Sønnedatters ægtefælle 1700 Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1751
Niels Ildsgaard Oldesvigersøn 1707 Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 10.1786
Bodil Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1711 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1774
Inger Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1715 03.03.1776
Karen Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1717 09.05.1799
Anne Nielsdatter Sønne-/datterdatter 1719
Mette Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1720 22.04.1739
Karen Nielsdatter Sønne-/datterdatter 1723 13.04.1784
Maren Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.02.1725
Johanne Nielsdatter Sønne-/datterdatter Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.10.1727 Rind, Ringkøbing, Danmark 02.06.1808
Anne Pedersdatter Oldesvigerdatter Dørslund, Brande, Ringkøbing, Danmark 1735 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1.1794
Karen Nielsdatter Roien Oldesvigerdatter Øster Høgild, Rind, Ringkøbing, Danmark 1738 Bjødstrup, Gjellerup, Århus, Danmark 1776
Maren Andersdatter Thorning Oldesvigerdatter 1745 København 1820
Christen Andersen Elbeck Tipoldesvigersøn Elbeck, Kragelund, Viborg, Danmark 1748
Niels Pedersen Lund Tipoldesvigersøn 1759
Mette Sørensdatter Tipoldesvigerdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1769 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.06.1850
Jens Pedersen Tiptipoldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 1780
Anne Nielsdatter Tiptipoldesvigerdatter Engesvanghus Kragelund, Silkeborg, Viborg, Danmark 1799 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.07.1877
Jens Hansen Moeslund Tiptipoldesvigersøn 1803
Karen Marie Pedersdatter Tiptipoldesvigerdatter Toftlund, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1812
Peder Andersen Tip3-oldesvigersøn Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 26.10.1813
Jacob Knudsen Tip3-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.04.1824
Anders Nielsen Tip3-oldesvigersøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Jens Thomas Andersen Tip4-oldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen Tip4-oldesvigerdatter Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby Tip5-oldesvigersøn Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen Tip5-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann Tip5-oldesvigersøn Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen Tip5-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen Tip5-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tip6-oldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tip6-oldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tip6-oldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen Tip5-oldesvigerdatter Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou Tip6-oldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen Tip5-oldesvigerdatter 07.11.1912
Svend Oluf Olesen Tip6-oldesvigersøn Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen Tip5-oldesvigerdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund Tip6-oldesvigersøn 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen Tip6-oldesvigersøn Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen Tip5-oldesvigersøn Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen Tip6-oldesvigersøn 29.07.1921
Otto Salomonsen Tip6-oldesvigerdatter Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg Tip6-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip6-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip6-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip6-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tip6-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip6-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen 8th grandson-in-law Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen 8th granddaughter-in-law 10.10.1939
Ulla Svendsen Tip6-oldesvigerdatter 26.09.1943
Kurt Fokdal 8th grandson-in-law Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders 8th grandson-in-law 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip6-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk 8th grandson-in-law Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael 8th grandson-in-law 20.01.1954
Egon Rohden 8th grandson-in-law Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard 8th granddaughter-in-law Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush 9th grandson-in-law Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher 8th grandson-in-law Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen 8th granddaughter-in-law Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker 8th grandson-in-law 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen 8th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen 8th granddaughter-in-law 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm 8th grandson-in-law Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen 8th grandson-in-law Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen 8th grandson-in-law Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan 9th granddaughter-in-law Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori