A3et

Sofie Nielsdatter Schytte

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Niels Andersen Schytte 1608 Chatrine Thøgersdatter Holm 1610

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Frands Hansen Hagedorn 23.09.1650 Hans Frandsen Hagedorn
Vibeke Frandsdatter Hagedorn

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 1647 Vestervig, Thisted, Danmark
Vielse 1675
Død 1720 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1725?

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Frands Hansen Hagedorn Ægtemand Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Brødre & søstre
Christian Nielsen Schytte Broder Vestervig, Thisted, Danmark 1645
Knud Nielsen Schytte Broder Vestervig, Thisted, Danmark 1646
Anne Nielsdatter Schytte Søster Vestervig, Thisted, Danmark 1649
Edel Nielsdatter Schytte Søster Vestervig, Thisted, Danmark 1650
Børn
Hans Frandsen Hagedorn Søn Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Vibeke Frandsdatter Hagedorn Datter Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1689 02.03.1727
Forældre
Niels Andersen Schytte Fader Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1608 Vestervig, Thisted, Danmark 1676
Chatrine Thøgersdatter Holm Moder Skyum, Thisted, Danmark 1610
Oldebørn
Peder Christensen Mulvad Oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Oldesøn 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Oldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Frands Christensen Mulvad Oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Jes Christensen Mulvad Oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Tipoldebørn
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Anne Kirstine Franddatter Tipoldedatter
Christen Frandsen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Tiptipoldebørn
Christen Christensen Tiptipoldesøn 02.04.1826
Jens Christensen Tiptipoldesøn 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Tiptipoldedatter
Oluf Henrichsen Tiptipoldesøn 1840
Ane Marie Henriksdatter Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen Tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Tip3-oldebørn
Karen Nielsdatter Tip3-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Ane Kirstine Nielsdatter Tip3-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Ane Nielsdatter Tip3-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen Tip3-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen Tip3-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Heinrich Nielsen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Dødfødt dreng Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Ane Kirstine Nielsen Tip3-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tip3-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen Tip3-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Tip4-oldebørn
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Tip4-oldesøn
Ane Pedersen Tip4-oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen Tip4-oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen Tip4-oldesøn Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen Tip4-oldesøn 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen Tip4-oldesøn 18.08.1869
Ane Nielsen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen Tip4-oldesøn 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Niels Peder Nielsen Frandsen Tip4-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Tip5-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip5-oldersøn
Anton Andersen Tip5-oldersøn
Knud Andersen Tip5-oldersøn
Niels Martinus Andersen Tip5-oldersøn
Otto Marinus Andersen Tip5-oldersøn
Carline Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter 25.09.1884
Frederik Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen Tip5-oldedatter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Maren Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Tip5-oldersøn Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Tip5-oldersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen Tip5-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen Tip5-oldedatter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Tip5-oldersøn Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Amalie Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Poul Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Arne kristian Nielsen Frandsen Tip5-oldersøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Signe Marie Nielsen Frandsen Tip5-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Tip6-oldebørn
Jens Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Henny Alice Andersen Tip6-oldedatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen Tip6-oldesøn 22.8.1927
Lilli Aase Stenholt Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Vagn Kristian Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Inger Lise Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Lissy Margit Andersen Tip6-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Jenny Doris Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Frode Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tip6-oldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Sonja Helene Pedersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lindy Lindberg Pedersen Tip6-oldesøn 20.6.1946 24.11.1917
Ove Bent Pedersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Fjern efterslægt
Andersen 8th grandson
Chatrine Hansen 9th granddaughter
Connie Pedersen 9th granddaughter
Ellen Margrethe Jensen 8th granddaughter
Marianne Amstrup 8th granddaughter
Soya Martini Revsbæk 10th granddaughter
LiselLotte Bangshåb 8th granddaughter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen 8th granddaughter Horsens 01.07.66
Mira Jun Pedersen 9th granddaughter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb 9th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb 9th grandson Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen 9th granddaughter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb 9th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen 9th grandson Århus 24.11.99
Karl Jensen Fuglsang 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lander Gulhammer Pedersen 8th grandson 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen 8th grandson Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou 8th grandson Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou 8th granddaughter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen 8th granddaughter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen 8th grandson Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou 8th granddaughter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen 8th granddaughter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen 8th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen 8th granddaughter 29.07.1944
Mona Skou 8th granddaughter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen 8th granddaughter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen 8th grandson Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen 8th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen 8th grandson Horsens 01.12.1947
Margit Andersen 8th granddaughter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen 8th granddaughter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen 8th granddaughter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen 8th granddaughter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen 8th granddaughter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen 8th granddaughter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen 8th grandson Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen 8th grandson Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen 8th grandson Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen 8th grandson Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen 8th granddaughter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg 8th granddaughter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg 8th grandson Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen 8th granddaughter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen 8th granddaughter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb 8th grandson Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen 8th granddaughter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen 8th grandson Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen 8th granddaughter Horsens 28.11.1956
Lone Pedersen 9th granddaughter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Bente Andersen 8th granddaughter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov 8th grandson Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen 8th grandson Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen 8th grandson Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov 8th grandson Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen 8th granddaughter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen 8th grandson Århus 09.01.1961
Steen Andersen 8th grandson Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Susanne Andersen 8th granddaughter Horsens 08.04.1961
Marianne Simonsen 9th granddaughter Århus 25.12.1961
Vibeke Rolskov 8th granddaughter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen 8th granddaughter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen 8th granddaughter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen 8th grandson Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen 8th grandson Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen 8th grandson Horsens 30.06.1965
Jens Ole Jørgensen 9th grandson Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Steven Hansen 8th grandson Ontario, Canada 23.05.1966
Rikke Stær Nielsen 9th granddaughter Korsør 05.11.1966
Helen Jacobsen 8th granddaughter Durup 01.05.1967
Per Stær Nielsen 9th grandson Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Lars Filskov Andersen 8th grandson Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen 8th granddaughter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tommy Mikkelsen 9th grandson Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen 9th granddaughter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø 9th grandson Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen 9th granddaughter Vejle 14.02.1973
Loise Møller 9th granddaughter Århus 03.07.1974
Melmanat 9th grandson Iran 23.08.1974
Kim Fokdal 9th grandson Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø 9th granddaughter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk 9th granddaughter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal 9th grandson Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen 9th grandson Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk 9th grandson Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen 9th granddaughter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour 9th grandson Horsens 04.02.1981
Lise Andersen 9th granddaughter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael 9th granddaughter Århus 03.11.1981
Michael Rohden 9th grandson Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael 9th granddaughter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov 9th granddaughter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen 9th granddaughter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders 9th grandson Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen 9th granddaughter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker 9th grandson 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen 9th granddaughter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg 9th grandson Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov 9th granddaughter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders 9th grandson Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen 9th grandson Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen 9th grandson Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne 9th granddaughter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden 9th granddaughter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen 9th grandson Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen 9th grandson Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen 9th granddaughter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen 9th granddaughter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen 9th granddaughter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen 9th grandson 12.11.1993
Sophie Thomsen 9th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen 9th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen 9th grandson Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen 9th granddaughter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen 9th grandson Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen 9th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov 9th grandson Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing 9th grandson Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing 9th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen 9th grandson Rigshospitalet, København 25.07.2002
Magnus Troldeskov Revsbæk 10th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 10th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 10th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 10th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 10th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 10th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 10th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Bedsteforældre
Anders Nielsen Schytte Bedstefader Kobberup, Viborg, Danmark 1565 Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1634
Mette Christoffersdatter Bang Bedstemoder Skyum, Thisted, Danmark 1565
Thøger Jacobsen Holm Bedstefader Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Maren Jensdatter Trane Bedstemoder Låstrup, Skals, Viborg, Danmark 1582
Oldeforældre
Jens Trane Oldefader
Christopher Hansen Bang Oldefader 1525 Skyum, Thisted, Danmark 23.05.1597
Niels Olsen Schytte Oldefader Gråbrødre Kirke, Viborg, Viborg, Danmark 1530 Kobberup, Viborg, Danmark 1601
Jacob Jensen Holm Oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Ukendt Oldemoder 1545
Karen Kjeldsdatter Trane Oldemoder Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Løvenbalk Oldemoder Viborg, Viborg, Danmark 1559
Tipoldeforældre
Jens Holm Tipoldefader Viborg, Viborg, Danmark
Oluf Nielsen Schytte Tipoldefader Viborg, Viborg, Danmark 1500 Viborg, Viborg, Danmark 1577
Kjeld Jensen Trane Tipoldefader Gunderup, Ålborg, Danmark 1504
Ukendt Tipoldemoder 1506
Peder Thøgersen Løvenbalk Tipoldefader Viborg, Viborg, Danmark 1532 03.05.1595
Tiptipoldeforældre
Thøger Jensen Løvenbalk Broder Thøger Tiptipoldefader Tjele Gods, Viborg, Danmark 1490 1542
Anne Pedersdatter Tiptipoldemoder 1510
Tip3-oldeforældre
Jens Lauridsen Løvenbalk Tip3-oldefader 29.04.1538
Helen Pedersdatter Munk Tip3-oldemoder Holbækgaard, Randers, Danmark 1475
Tip4-oldeforældre
Anne Joachimsdatter Flemming Tip4-oldemoder
Laurids Mogensen Løvenbalk Tip4-oldefader Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1454 Tjele Gods, Viborg, Danmark 1500
Tip5-oldeforældre
Else Svendsdatter Udson Tip5-oldemoder
Mogens Jensen Løvenbalk Tip5-oldefader Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1400 Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1441
Fjerne forfædre
Afonso I of Portugal 15th great grandfather
Agnes af Loon 15th great grandmother
Albrecht II 13th great grandfather 1261
Dronning Margrethe Sambria af Pommeren 12th great grandmother
Erik Christoffersen Løvenbalk 9th great grandfather
Fyrste Volodar 15th great grandfather 1176
Hertuginde Judith 14th great grandmother
Ingeborg af Novgorod 15th great grandmother 18.1.1122
Johan Caisen Rantzau 9th great grandfather
Jomfru af Lunge 10th great grandmother
Konge af Portugal Sancho I 14th great grandfather 1211
Maud of Savoy 15th great grandmother
Mectide 12th great grandmother
Mectide af Meklenborg 13th great grandmother 23.11.1270
NN Godskesdatter 9th great grandmother
Otto I 15th great grandfather
Richia af Polen 15th great grandmother
Sofie af Bayern 14th great grandmother
Svend Udson 7th great grandfather
Ukendt 7th great grandmother
Hugo Capet 15th great grandfather 940 996
Adelaide of Poitiers 15th great grandmother 945 1004
Konge Knud Lavard 15th great grandfather 1096 1131
Greve Ludwig II 15th great grandfather 1128 Neunberg Castle 1172
Konge Valdemar I den Store Monomakh 14th great grandfather 14.1.1131 12.5.1182
Judith af Hohenstaufen 15th great grandmother 1135 7.7.1191
Dronning Sofia af Minsk 14th great grandmother 1140 05.05.1198
Greve af Thuringen Herman den første 14th great grandfather 1155 25.4.1217
Hertug af Sachsen Greve af Anholt Bernhard III 14th great grandfather 1160 1212
Valdemar II Sejr 13th great grandfather 1170 1241
Dulce Berenguer Af Barcelona og Aragonia 14th great grandmother 1192 1198
Berengaria af Portugel 13th great grandmother 1195 1221
Agnes af Türingen 13th great grandmother 1206 1247
Sambor II 13th great grandfather 1211 1277
Johan I af Brandenburg 12th great grandfather 1213 04.04.1266
Konge Christoffer I 12th great grandfather 1219 1259
Erik Klippinge 11th great grandfather 1249 1286
Dronning Agnes Brandenburg 11th great grandmother 1257 1304
Konge Christoffer II 10th great grandfather 1276 Lolland 02.08.1332
Niels Eriksen Løvenbalk 8th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1331 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1377
Sophie Johansdatter Rantzau 8th great grandmother Holsten 1335 1367
Jens Nielsen Løvenbalk 7th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1344 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1438
Svigerforældre
Hans Jensen Hagedorn Svigerfar
Maria Carstensdatter Svigermor
Svigersønner & -døtre
Johanne Sørensdatter Svigerdatter Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Onkler & tanter
Karen Thøgersdatter Tante
Christian ANdersen Schytte Onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1604 1666
Hans Andersen Schytte Onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1605 02.03.1681
Anne Thøgersdatter Tante Skyum, Thisted, Danmark 1607
Keld Andersen Schytte Onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 02.06.1619
Grandonkler & grandtanter
Anne Christophersdatter Bang Grandtante Skyum, Thisted, Danmark 1567 1639
Maren Nielsdatter Schytte Grandtante Kobberup, Viborg, Danmark 1567
Jacob Jacobsen Holm Grandonkel Viborg, Viborg, Danmark 1587 Nykøbing, Lodderuo, Viborg, Danmark 1663
Kirsten Jacobsen Holm Grandtante Viborg, Viborg, Danmark 1590 1653
Else Jacobsen Holm Grandtante Viborg, Viborg, Danmark 1591
Grand2-onkler & -tanter
Peder Olesen Schytte Grand2-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1528
Thøger Kjeldsen Trane Grand2-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1530 1600
Christen Olesen Schytte Grand2-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1532
Anders Olesen Schytte Grand2-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1534 01.09.1592
Karen Olesdatter Schytte Grand2-tante 1536 23.12.1607
Maren Kjeldsdatter Trane Grand2-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Grand2-tante 1559 1591
Grand3-onkler & -tanter
Mette Mortensdatter Hvass Grand3-tante Viborg
Thøger Mortensen Hvass Grand3-onkel Sorte Brødre Kirke 1541
Mads Mortensen Hvass Grand3-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1552
Grand5-onkler & -tanter
Jørgen Lauridsen Løvenbalk Grand5-onkel Tjele Gods, Viborg, Danmark 1532
Knud Lauridsen Løvenbalk Grand5-onkel Tjele Gods, Viborg, Danmark 1529
Maren Lauridsdatter Løvenbalk Grand5-tante Tjele Gods, Viborg, Danmark
Mogens Lauridsen Løvenbalk Grand5-onkel 1536
Svigeronkler & -tanter
Peder Jacobsen Holst Onkel (indgiftet)
Fjerne svigeronkler & -tanter
Anne Nielsdatter Grand2-tante (indgiftet)
Maren Kjeldsdatter Trane Grand2-tante (indgiftet)
Maren Nielsen Schytte Grand2-tante (indgiftet)
Maria Nielsdatter Arctand Gradtante (indgiftet)
Niels Olesen Schytte Grand2-tante (indgiftet)
Poul Ibsen Grand2-onkel (indgiftet)
Simon Willadsen Slange Grandonkel (indgiftet)
Søren Christensen Bhie Gradtante (indgiftet) Ingstrup, Hjørring, Danmark
Thøger Kjeldsen Trane Grandonkel (indgiftet)
Thomas Christensen Mumme Grandonkel (indgiftet)
Fjerne slægtninge
Ide Rubechsdatter Humble Tipoldeforældres tipoldedatter 1650 1677
Andre slægtninge
Anne Nielsdatter Banner 1st cousin 9 times removed up (f) Vinstrup 1475
Ellen Pedersdatter Skram 2nd cousin 8 times removed up (f)
Jens Nielsen Kaas 3rd cousin 7 times removed up (m) 1477 Taarupgaard 1519
Niels Jensen Kaas 4th cousin 6 times removed up (m) 1505 1534
Peder Jacobsen Holm Grand-halvonkel 1585 1639
Anne Pedersdatter Holm Tipoldeforældres sønne-/datterdater 1630 1677
Helvig Lauridsdatter Bech Tipoldeforældres tiptipoldedatter 1677 1761
Børnebørn
Åge Pedersen Tip6-oldesvigersøn
Anne Margrethe Hansdatter Oldesvigerdatter
Annie Elisabeth Grønning 8th granddaughter-in-law
Cathrine Hansdatter Tørslef Oldesvigerdatter
Ejner Andersen Tip6-oldesvigersøn
Erik Kelø 8th grandson-in-law
Gerda Marie Olsen Tip6-oldesvigerdatter
Hans Børge Hansen 8th grandson-in-law
Heinrich Joakim Franzen Tip6-oldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen 8th granddaughter-in-law
Helle Kiil Rasmussen 8th granddaughter-in-law
Laust Christian Nielsen Tiptipoldesvigersøn
Marie Jensen Tip5-oldesvigerdatter
Marie Christine Pedersen Tip5-oldesvigerdatter
Mette Poulsdatter Tiptipoldesvigerdatter
Morten Nielsen Tiptipoldesvigersøn
Niels Hansen Danielsen Tiptipoldesvigersøn
Niels Jensen Nielsen Fuglsang Tip5-oldesvigersøn
Oda Jensen Bangshåb Tip6-oldesvigerdatter
Pia Brandt Johansen 8th granddaughter-in-law
Povel Geertsen Tiptipoldesvigersøn
Preben Pedersen 8th grandson-in-law 7.1995
Søren Thagaard Jensen 8th grandson-in-law
Søren Troldeskov 9th grandson-in-law
Susanne Margrethe Madsen 8th granddaughter-in-law
Svend Niels Kristian Pedersen Tip6-oldesvigersøn
Ukendt Tiptipoldesvigerdatter
John Nielsen Lund 8th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen 8th granddaughter-in-law Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen 8th grandson-in-law Skjern 30.07.59
Christian Pedersen Mulvad Datter-/Sønnedatters ægtefælle Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Ane Kirstine Hagedorn Sønne-/datterdatter Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Kirsten Thomsadatter Oldesvigerdatter 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Henrich Olufsen Tipoldesvigersøn Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Anne Jensdatter Tipoldesvigerdatter Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Niels Andersen Tiptipoldesvigersøn Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Peder Rasmussen Tip3-oldesvigersøn Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Inger Kirstine Jensdatter Tiptipoldesvigerdatter Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1818
Mette Kirstine Nielsdatter Tip3-oldesvigerdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Nielsine Nielsdatter Tip3-oldesvigerdatter Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Jens Thomas Andersen Tip4-oldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Christiane Pedersen Tip3-oldesvigerdatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.03.1861 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1923
Nielsine Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen Tip4-oldesvigerdatter Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby Tip5-oldesvigersøn Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen Tip5-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann Tip5-oldesvigersøn Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen Tip5-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen Tip5-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tip6-oldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tip6-oldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tip6-oldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen Tip5-oldesvigerdatter Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou Tip6-oldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen Tip5-oldesvigerdatter 07.11.1912
Svend Oluf Olesen Tip6-oldesvigersøn Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen Tip5-oldesvigerdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund Tip6-oldesvigersøn 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen Tip6-oldesvigersøn Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen Tip5-oldesvigersøn Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen Tip6-oldesvigersøn 29.07.1921
Otto Salomonsen Tip6-oldesvigerdatter Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg Tip6-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip6-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip6-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip6-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tip6-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip6-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen 8th grandson-in-law Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen 8th granddaughter-in-law 10.10.1939
Ulla Svendsen Tip6-oldesvigerdatter 26.09.1943
Kurt Fokdal 8th grandson-in-law Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders 8th grandson-in-law 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip6-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk 8th grandson-in-law Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael 8th grandson-in-law 20.01.1954
Egon Rohden 8th grandson-in-law Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard 8th granddaughter-in-law Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush 9th grandson-in-law Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher 8th grandson-in-law Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen 8th granddaughter-in-law Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker 8th grandson-in-law 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen 8th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen 8th granddaughter-in-law 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm 8th grandson-in-law Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen 8th grandson-in-law Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen 8th grandson-in-law Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan 9th granddaughter-in-law Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori
23 May 1618 - 24 Oct 1648 (-29.1) - 1.3 Trediveårskrigen Tyskland
1618 - 1648 (-29.0) - 1.0 Trediveårskrigen Krige
25 Dec 1642 - 20 Mar 1726 (-4.5) - 78.8 Isaac Newtons tidsalder Kendte personer
7 Nov 1665 18.4 Første udgave af London Gazette Virksomheder
2 May 1666 - 5 Sep 1666 18.9 - 19.2 Den store brand i London Storbritannien
1682 35.0 Tysk firma går i land på Guldkysten Opdagelser & Kolonisering
21 Mar 1685 - 28 Jul 1750 37.8 - 103.1 Johann Sebastian Bachs tidsalder Kendte personer
24 May 1686 - 16 Sep 1736 38.9 - 89.3 Daniel Gabriel Fahrenheits tidsalder Kendte personer
18 Jan 1689 - 10 Feb 1755 41.6 - 107.7 Charles De Secondat, Baron de Montequieus tidsalder Kendte personer
13 Feb 1689 41.7 Vedtagelse af 'Bill of Rights' Storbritannien
12 Jun 1690 43.0 Slaget ved Boyne Storbritannien
17 Jul 1695 48.1 Grundlæggelsen af Bank of Scotland Virksomheder
17 Jan 1706 - 17 Apr 1790 58.6 - 142.9 Benjamin Franklins tidsalder Kendte personer