A3et

Anders Knudsen

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Karen Andersdatter

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Børn
Karen Andersdatter Datter Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Oldebørn
Niels Sørensen Oldesøn
Ellen Sørensdatter Oldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Knud Sørensen Oldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 10.02.1760
Jens Sørensen Oldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 05.12.1762
Karen Sørensdatter Oldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.12.1763
Jens Sørensen Oldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.07.1767
Tipoldebørn
Johanne Sørensdatter Tipoldedatter Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Søren Byrgesen Tipoldesøn Odder, Århus, Danmark 30.01.1778
Maren Byrgdesdatter Tipoldedatter 03.04.1780
Maren Byrgdesdatter Tipoldedatter 1780 Ørting, Århus, Danmark 04.08.1846
Jørgen Byrgesen Tipoldesøn Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 21.04.1782
Anne Byrgesdatter Tipoldesøn Odder, Århus, Danmark 1785
Gertrud Byrgesdatter Tipoldedatter Odder, Århus, Danmark 28.03.1790 02.05.1797
Helle Byrgesdatter Tipoldedatter Odder, Århus, Danmark 10.11.1791
Helle Byrgesdatter Tipoldedatter Odder, Århus, Danmark 20.11.1793
Gertrud Byrgesdatter Tipoldesøn Odder, Århus, Danmark 13.08.1797
Tiptipoldebørn
Ane Kirstine Hagedorn Tiptipoldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Rasmus Jensen Tiptipoldesøn Snærild 26.04.1771
Knud Rasmussen Tiptipoldesøn Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Maren Rasmusdater Tiptipoldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Ellen Rasmusdatter Tiptipoldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Karen Rasmusdatter Tiptipoldedatter 26.06.1807 21.11.1869
Karen Rasmusdatter Tiptipoldedatter Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Knud Rasmussen Tiptipoldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Jens Rasmussen Tiptipoldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Niels Sørensen Tiptipoldesøn Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Jørgen Rasmussen Tiptipoldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Knud Sørensen Tiptipoldesøn Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Jens Rasmussen Tiptipoldesøn Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Ellen Sørensdatter Tiptipoldedatter Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter Tiptipoldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Hans Rasmussen Tiptipoldesøn 08.10.1820 15.04.1822
Kirsten Rasmusdatter Tiptipoldedatter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Tip3-oldebørn
Peder Christensen Mulvad Tip3-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Tip3-oldesøn 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Tip3-oldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Frands Christensen Mulvad Tip3-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Jes Christensen Mulvad Tip3-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Poul Andersen Tip3-oldesøn Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Rasmus Andersen Tip3-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Kirsten Andersen Tip3-oldedatter Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Maren Andersdatter Tip3-oldedatter Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Anders Andersen Tip3-oldesøn 20.07.1838 07.04.1840
Mette Marie Andersen Tip3-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Ane Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Niels Andersen Tip3-oldesøn Thiimhus 02.04.1846
Knud Andersen Tip3-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Jens Thomas Andersen Tip3-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Tip4-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip4-oldesøn
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Anne Kirstine Franddatter Tip4-oldedatter
Anton Andersen Tip4-oldesøn
Christen Frandsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Knud Andersen Tip4-oldesøn
Niels Martinus Andersen Tip4-oldesøn
Otto Marinus Andersen Tip4-oldesøn
Jørgen Mikkel Hansen Tip4-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Jørgensen Tip4-oldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Carl Martin Jørgensen Tip4-oldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Christian Peder Sørensen Tip4-oldesøn Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Peter Urskov Kristensen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen Tip4-oldesøn Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Johanne Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Carline Mette Kirstine Andersen Tip4-oldedatter 25.09.1884
Ane Kathrine Kristensen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Kirstine Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Frederik Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Ane Johanne Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Karen Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Ane Kirstine Andersen Tip4-oldedatter 10.03.1892
Povlene Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Hanne Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Agnes Andersen Tip4-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Tip5-oldebørn
Christen Christensen Tip5-oldersøn 02.04.1826
Jens Christensen Tip5-oldersøn 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Tip5-oldedatter
Oluf Henrichsen Tip5-oldersøn 1840
Ane Marie Henriksdatter Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen Tip5-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Tip5-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Tip5-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Tip5-oldersøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Jens Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Tip5-oldedatter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Agnes Margrethe Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Tip5-oldersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Jens Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Tip5-oldersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Dagmar Viola Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Tip5-oldersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Rosa Ketty Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Karen Margrete Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Tip5-oldersøn 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tip5-oldersøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Tip6-oldebørn
Andersen Tip6-oldesøn
Ellen Margrethe Jensen Tip6-oldedatter
LiselLotte Bangshåb Tip6-oldedatter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Tip6-oldedatter Horsens 01.07.66
Karen Nielsdatter Tip6-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Ane Kirstine Nielsdatter Tip6-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Ane Nielsdatter Tip6-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen Tip6-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen Tip6-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Heinrich Nielsen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Dødfødt dreng Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Ane Kirstine Nielsen Tip6-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tip6-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen Tip6-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Elly Marie Uhrskov Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.11.1923
Gudrun Jensigne Uhrskov Andersen Tip6-oldedatter Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.11.1926
Jens Peder Uhrskov Andersen Tip6-oldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 05.08.1928
Svend Åge Uhrskov Andersen Tip6-oldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 11.04.1930
Lander Gulhammer Pedersen Tip6-oldesøn 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen Tip6-oldesøn Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Tip6-oldesøn Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou Tip6-oldedatter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen Tip6-oldedatter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen Tip6-oldesøn Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou Tip6-oldedatter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen Tip6-oldedatter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Tip6-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen Tip6-oldedatter 29.07.1944
Mona Skou Tip6-oldedatter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Tip6-oldedatter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Tip6-oldesøn Horsens 02.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Tip6-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Else Uhrskov Andersen Tip6-oldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Grethe Uhrskov Andersen Tip6-oldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen Tip6-oldesøn Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Tip6-oldedatter Horsens 01.01.1948
Tove Elinor Andersen Tip6-oldedatter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Tip6-oldedatter 07.04.1948
Erna Guldhammer Pedersen Tip6-oldedatter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Tip6-oldedatter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Tip6-oldedatter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Tip6-oldesøn Ontario, Canada 29.05.1950
Poul Erik Andersen Tip6-oldesøn Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Tip6-oldesøn Ontario, Canada 22.02.1952
Allan Guldhammer Pedersen Tip6-oldesøn Horsens 08.07.1952
Helle Krogh Hansen Tip6-oldedatter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Tip6-oldedatter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Mogens Riis Laubjerg Tip6-oldesøn Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Tip6-oldedatter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Tip6-oldedatter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Tip6-oldesøn Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Tip6-oldedatter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Tip6-oldesøn Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Tip6-oldedatter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Tip6-oldedatter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Tip6-oldesøn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Tip6-oldesøn Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Tip6-oldesøn Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Tip6-oldesøn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Tip6-oldedatter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Tip6-oldesøn Århus 09.01.1961
Steen Andersen Tip6-oldesøn Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Tip6-oldedatter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Tip6-oldedatter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Tip6-oldedatter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Tip6-oldedatter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Tip6-oldesøn Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Tip6-oldesøn Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Tip6-oldesøn Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Tip6-oldesøn Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Tip6-oldedatter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Tip6-oldesøn Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Tip6-oldedatter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Fjern efterslægt
Anders Christian Andersen 9th grandson
Andersen 11th grandson
Anton Andersen 9th grandson
Chatrine Hansen 8th granddaughter
Chatrine Hansen 12th granddaughter
Connie Pedersen 8th granddaughter
Connie Pedersen 12th granddaughter
Ellen Margrethe Jensen 11th granddaughter
Inger Kirstine Nielsen Frandsen 8th grandson
Knud Andersen 9th grandson
Marianne Amstrup 11th granddaughter
Niels Martinus Andersen 9th grandson
Otto Marinus Andersen 9th grandson
Soya Martini Revsbæk 13th granddaughter
Soya Martini Revsbæk 9th granddaughter
LiselLotte Bangshåb 11th granddaughter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen 11th granddaughter Horsens 01.07.66
Mira Jun Pedersen 8th granddaughter Seul, Korea 11.05.0082
Mira Jun Pedersen 12th granddaughter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb 8th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Maj Bangshåb 12th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb 8th grandson Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Mads Bangshåb 12th grandson Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen 8th granddaughter Århus 28.04.96
Line Bangshåb Christensen 12th granddaughter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb 8th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Liv Bangshåb 12th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen 8th grandson Århus 24.11.99
Jeppe Bangshåb Christensen 12th grandson Århus 24.11.99
Ane Pedersen 8th granddaughter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen 8th granddaughter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen 8th grandson Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen 8th grandson 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen 8th grandson 18.08.1869
Ane Nielsen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen 8th grandson 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Carline Mette Kirstine Andersen 9th granddaughter 25.09.1884
Frederik Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen 9th granddaughter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Niels Peder Nielsen Frandsen 8th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Maren Andersen 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen 9th grandson Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen 9th grandson Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen 9th granddaughter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen 9th granddaughter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen 9th grandson Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Jens Kristian Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Amalie Andersen 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Agnes Margrethe Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Poul Andersen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Jutta Antonie Helene Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen 10th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Arne kristian Nielsen Frandsen 9th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Henny Alice Andersen 10th granddaughter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen 10th grandson 22.8.1927
Karl Jensen Fuglsang 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lilli Aase Stenholt Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen 10th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen 10th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Lander Gulhammer Pedersen 11th grandson 08.04.1933
Vagn Kristian Andersen 10th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Signe Marie Nielsen Frandsen 9th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Regner Klingenberg Nielsen 11th grandson Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou 11th grandson Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Inger Lise Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Ketty Skou 11th granddaughter Voldum Randers 24.07.1935
Lissy Margit Andersen 10th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Annelis Rønnelin Sørensen 11th granddaughter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Jenny Doris Andersen 10th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Arne Simonsen 11th grandson Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Karla Marie Nordmand Andersen 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Randi Skou 11th granddaughter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Frode Andersen 10th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen 10th grandson Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Anne Lise Andersen 11th granddaughter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen 11th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Sonja Helene Pedersen 10th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Joan Guldhammer Pedersen 11th granddaughter 29.07.1944
Mona Skou 11th granddaughter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen 11th granddaughter Horsens 07.07.1945
Lindy Lindberg Pedersen 10th grandson 20.6.1946 24.11.1917
Kurt Bøje Pedersen 11th grandson Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen 11th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen 11th grandson Horsens 01.12.1947
Margit Andersen 11th granddaughter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen 11th granddaughter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen 11th granddaughter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen 11th granddaughter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen 11th granddaughter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen 11th granddaughter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen 11th grandson Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen 11th grandson Horsens 1.11.1951
Ove Bent Pedersen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Robert Brian Hansen 11th grandson Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen 11th grandson Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen 11th granddaughter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg 11th granddaughter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg 11th grandson Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen 11th granddaughter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen 11th granddaughter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb 11th grandson Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen 11th granddaughter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen 11th grandson Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen 11th granddaughter Horsens 28.11.1956
Lone Pedersen 8th granddaughter 17.12.1956
Lone Pedersen 12th granddaughter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 8th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Bente Andersen 11th granddaughter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov 11th grandson Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen 11th grandson Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen 11th grandson Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov 11th grandson Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen 11th granddaughter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen 11th grandson Århus 09.01.1961
Steen Andersen 11th grandson Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 8th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Susanne Andersen 11th granddaughter Horsens 08.04.1961
Marianne Simonsen 8th granddaughter Århus 25.12.1961
Marianne Simonsen 12th granddaughter Århus 25.12.1961
Vibeke Rolskov 11th granddaughter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen 11th granddaughter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen 11th granddaughter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen 11th grandson Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen 11th grandson Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen 11th grandson Horsens 30.06.1965
Jens Ole Jørgensen 8th grandson Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Jens Ole Jørgensen 12th grandson Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 8th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Steven Hansen 11th grandson Ontario, Canada 23.05.1966
Rikke Stær Nielsen 8th granddaughter Korsør 05.11.1966
Rikke Stær Nielsen 12th granddaughter Korsør 05.11.1966
Helen Jacobsen 11th granddaughter Durup 01.05.1967
Per Stær Nielsen 8th grandson Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Per Stær Nielsen 12th grandson Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Lars Filskov Andersen 11th grandson Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen 11th granddaughter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tommy Mikkelsen 8th grandson Århus 20.04.1970
Tommy Mikkelsen 12th grandson Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen 8th granddaughter Vejle 18.10.1970
Jeanette Hansen 12th granddaughter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø 8th grandson Odense 22.06.1971
Mads Kelø 12th grandson Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen 8th granddaughter Vejle 14.02.1973
Anne Dorthe Hansen 12th granddaughter Vejle 14.02.1973
Loise Møller 8th granddaughter Århus 03.07.1974
Loise Møller 12th granddaughter Århus 03.07.1974
Melmanat 8th grandson Iran 23.08.1974
Melmanat 12th grandson Iran 23.08.1974
Kim Fokdal 8th grandson Roskilde 16.12.1974
Kim Fokdal 12th grandson Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø 8th granddaughter Odense 14.05.1975
Lisbeth Rebekka Kelø 12th granddaughter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk 8th granddaughter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Line Revsbæk 12th granddaughter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal 8th grandson Køge 18.07.1977
Kenneth Fokdal 12th grandson Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen 8th grandson Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Klaus Jørgensen 12th grandson Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk 8th grandson Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Morten Revsbæk 12th grandson Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen 8th granddaughter 20.12.1980
Heidi Vedel Hansen 12th granddaughter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour 8th grandson Horsens 04.02.1981
Christian Kiil la Cour 12th grandson Horsens 04.02.1981
Lise Andersen 8th granddaughter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Lise Andersen 12th granddaughter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael 8th granddaughter Århus 03.11.1981
Maria Andersen Wael 12th granddaughter Århus 03.11.1981
Michael Rohden 8th grandson Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Michael Rohden 12th grandson Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael 8th granddaughter Århus 08.01.1984
Kathrine Andersen Wael 12th granddaughter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov 8th granddaughter Horsens 19.06.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov 12th granddaughter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen 8th granddaughter Horsens 21.06.1984
Sara Ho Jacobsen 12th granddaughter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders 8th grandson Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Timothy Søren Roy Saunders 12th grandson Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen 8th granddaughter Horsens 8.11.1984
Marianne Andersen 12th granddaughter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker 8th grandson 04.09.1985
Casper Strecker 12th grandson 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen 8th granddaughter Horsens 24.09.1986
Maria Ho Jacobsen 12th granddaughter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen 8th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Christian Brandt Rixen Andersen 12th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg 8th grandson Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Asker Laubjerg 12th grandson Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov 8th granddaughter Juelsminde 30.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov 12th granddaughter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders 8th grandson Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders 12th grandson Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen 8th grandson Seul, Korea 09.10.1988
Kim Jun Pedersen 12th grandson Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen 8th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Joachim Brandt Rixen Andersen 12th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen 8th grandson Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen 12th grandson Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen 8th grandson Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Emil Pedersen 12th grandson Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne 8th granddaughter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Christina Drejer Stinne 12th granddaughter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden 8th granddaughter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Anne Rohden 12th granddaughter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen 8th grandson Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Jonas Vendelbo Andersen 12th grandson Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen 8th grandson Holbæk 30.04.1992
Sebastian Thomsen 12th grandson Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen 8th granddaughter Horsens 06.06.1992
Camilla Rixen Andersen 12th granddaughter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen 8th granddaughter Horsens 05.02.1993
Michelle Louise Nielsen 12th granddaughter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen 8th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen 12th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen 8th granddaughter Tyskland 10.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen 12th granddaughter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen 8th grandson 12.11.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen 12th grandson 12.11.1993
Sophie Thomsen 8th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Sophie Thomsen 12th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen 8th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen 12th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen 8th grandson Horsens 02.11.1994
Maibritt Line Nielsen 12th grandson Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen 8th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Anders la Cour Rosendahl Poulsen 12th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen 8th granddaughter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Nanna Vendelbo Andersen 12th granddaughter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen 8th grandson Horsens 22.09.1998
Casper Rixen Andersen 12th grandson Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen 8th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Emil la Cour Rosendahl Poulsen 12th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov 8th grandson Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Jens Harald Rolskov 12th grandson Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing 8th grandson Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Lui Valdemar Fausing 12th grandson Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing 8th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Luna Victoria Fausing 12th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen 8th grandson Rigshospitalet, København 25.07.2002
Tristan Seltz Christensen 12th grandson Rigshospitalet, København 25.07.2002
Magnus Troldeskov Revsbæk 13th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Magnus Troldeskov Revsbæk 9th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 13th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Elisabeth Nicole Bush 9th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 13th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Ronja Revsbæk Troldeskov 9th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 13th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Victoria Emilie Bush 9th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 13th granddaughter 26.8.2016
Ella Christina Laubjerg 9th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 13th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Vester Martini Revsbæk 9th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 13th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Kayla Chan Laubjerg 9th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Svigersønner & -døtre
Niels Rasmussen Svigersøn Ørting, Århus, Danmark 1686
Børnebørn
Åge Pedersen Tip5-oldesvigersøn
Åge Pedersen 10th grandson-in-law
Anders Nielsen Sønne-/dattersøn
Ane Nielsen Tip3-oldesvigerdatter
Anne Margrethe Hansdatter Tip3-oldesvigerdatter
Anne Nielsdatter Sønne-/datterdatter
Annie Elisabeth Grønning 11th granddaughter-in-law
Annie Elisabeth Grønning Tip6-oldesvigerdatter
Cathrine Hansdatter Tørslef Tip3-oldesvigerdatter
Ejner Andersen Tip5-oldesvigersøn
Ejner Andersen 10th grandson-in-law
Else Nielsdatter Sønne-/datterdatter
Erik Kelø Tip6-oldesvigersøn
Erik Kelø 11th grandson-in-law
Gerda Marie Olsen Tip5-oldesvigerdatter
Gerda Marie Olsen 10th granddaughter-in-law
Hans Børge Hansen Tip6-oldesvigersøn
Hans Børge Hansen 11th grandson-in-law
Heinrich Joakim Franzen Tip5-oldesvigersøn
Heinrich Joakim Franzen 10th grandson-in-law
Helle Bundgaard Jensen 11th granddaughter-in-law
Helle Bundgaard Jensen Tip6-oldesvigerdatter
Helle Kiil Rasmussen 11th granddaughter-in-law
Helle Kiil Rasmussen Tip6-oldesvigerdatter
Helle Nielsen Sønne-/datterdatter
Henning Kristensen Tip6-oldesvigerdatter
Inga Valborg Nielsen Tip5-oldesvigerdatter
Inger Caroline Nielsen Tip3-oldesvigerdatter
Jens Madsen Tip4-oldesvigersøn
Jens Sørensen Tipoldesvigerdatter
Johanne Nielsdatter Sønne-/datterdatter
Jørgen Nielsen Sønne-/dattersøn
Jytte Thøgersen Tip6-oldesvigerdatter
Knud Nielsen Sønne-/dattersøn
Laust Christian Nielsen Tip5-oldesvigersøn
Maren Nielsdatter Sønne-/datterdatter
Maria Kirstine Andersen Tip5-oldesvigerdatter
Marie Jensen 9th granddaughter-in-law
Marie Christine Pedersen 9th granddaughter-in-law
Meinert Møller Tip6-oldesvigersøn
Mette Poulsdatter Tip5-oldesvigerdatter
Morten Nielsen Tip5-oldesvigersøn
Nancy Olivia Kjeldgaard Kristensen Tip5-oldesvigerdatter
Niels Hansen Danielsen Tip5-oldesvigersøn
Niels Jensen Nielsen Fuglsang 9th grandson-in-law
Niels Nielsen Sønne-/dattersøn
Oda Jensen Bangshåb Tip5-oldesvigerdatter
Oda Jensen Bangshåb 10th granddaughter-in-law
Pia Brandt Johansen 11th granddaughter-in-law
Pia Brandt Johansen Tip6-oldesvigerdatter
Povel Geertsen Tip5-oldesvigersøn
Preben Pedersen Tip6-oldesvigersøn 7.1995
Preben Pedersen 11th grandson-in-law 7.1995
Rasmus Jensen Tipoldesvigersøn Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Rasmus Nielsen Sønne-/dattersøn
Selmer Viggo Jespersen Tip5-oldesvigersøn
Søren Christian Pedersen Tip3-oldesvigerdatter
Søren Thagaard Jensen Tip6-oldesvigersøn
Søren Thagaard Jensen 11th grandson-in-law
Søren Troldeskov 12th grandson-in-law
Søren Troldeskov 8th grandson-in-law
Susanne Margrethe Madsen 11th granddaughter-in-law
Susanne Margrethe Madsen Tip6-oldesvigerdatter
Svend Niels Kristian Pedersen Tip5-oldesvigersøn
Svend Niels Kristian Pedersen 10th grandson-in-law
Ukendt Tip5-oldesvigerdatter
John Nielsen Lund Tip6-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
John Nielsen Lund 11th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen 11th granddaughter-in-law Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Jette Svendsen Tip6-oldesvigerdatter Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen Tip6-oldesvigersøn Skjern 30.07.59
Aage Christensen 11th grandson-in-law Skjern 30.07.59
Hans Frandsen Hagedorn Tipoldesvigersøn Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Christian Pedersen Mulvad Tiptipoldesvigersøn Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Søren Nielsen Sønne-/dattersøn Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Maren Jensdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Byrgde Jørgensen Oldesvigersøn 1739 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 14.05.1828
Kirsten Thomsadatter Tip3-oldesvigerdatter 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Henrich Olufsen Tip4-oldesvigersøn Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Anne Jensdatter Tip4-oldesvigerdatter Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Niels Andersen Tip5-oldesvigersøn Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Anders Poulsen Tiptipoldesvigersøn Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1801 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.12.1864
Peder Rasmussen Tip6-oldesvigersøn Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Inger Kirstine Jensdatter Tip5-oldesvigerdatter Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1818
Hans Jørgensen Tip3-oldesvigersøn Tved, Svendborg, Svendborg, Danmark 31.05.1826
Henrik Kristensen Tip3-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.07.1902
Mette Kirstine Nielsdatter Tip6-oldesvigerdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Nielsine Nielsdatter Tip6-oldesvigerdatter Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Jens Thomas Andersen 8th grandson-in-law Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Anne Marie Andersen Tip3-oldesvigerdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Ane Marie Kirstine Jensen Tip3-oldesvigerdatter Storring, Århus, Danmark 08.09.1858
Nielsine Christiane Pedersen Tip6-oldesvigerdatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.03.1861 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1923
Nielsine Nielsen 8th granddaughter-in-law Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen 8th granddaughter-in-law Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Peder Sørensen Tip3-oldesvigersøn Ebeltoft, Randers, Danmark 13.05.1872
Amalie Pedersen 8th granddaughter-in-law Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Maren Kirstine Jensine Sørensen Tip4-oldesvigerdatter Raklev, Holbæk, Danmark 29.10.1876
Petrea Nielsen 8th granddaughter-in-law Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby 9th grandson-in-law Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen 9th granddaughter-in-law 07.04.1890 29.02.1916
Emma Amalie Sørensen Tip4-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann 9th grandson-in-law Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen 9th granddaughter-in-law Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Mette Kirstine Jokumsen Tip4-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen 9th grandson-in-law Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Otto Marinus Andersen Tip5-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.05.1901 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 17.10.1983
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tip5-oldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Kaj Åge Rønnelin Sørensen 10th grandson-in-law Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tip5-oldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Hans Otto Simonsen 10th grandson-in-law Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tip5-oldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Harald August Klingenberg Nielsen 10th grandson-in-law Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen 9th granddaughter-in-law Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou Tip5-oldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Jens Jensen Skou 10th grandson-in-law Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen 9th granddaughter-in-law 07.11.1912
Svend Oluf Olesen 10th grandson-in-law Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen 9th granddaughter-in-law Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund 10th grandson-in-law 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen 10th grandson-in-law Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen 9th grandson-in-law Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen 10th grandson-in-law 29.07.1921
Otto Salomonsen 10th granddaughter-in-law Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg Tip5-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Kristian Ernst Laubjerg 10th grandson-in-law Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip5-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Gerda Nielsen 10th granddaughter-in-law Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip5-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Axel Skouenborg Rolskov 10th grandson-in-law Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip5-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Svend Jacobsen 10th grandson-in-law Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 8th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tip5-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Aase La Cour Herlin Jensen 10th granddaughter-in-law Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip5-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Åse Filskov 10th granddaughter-in-law Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen Tip6-oldesvigersøn Bellinge Odense 22.09.1939
Erling Jørgensen 11th grandson-in-law Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen 11th granddaughter-in-law 10.10.1939
Inger Rasmussen Tip6-oldesvigerdatter 10.10.1939
Ulla Svendsen Tip5-oldesvigerdatter 26.09.1943
Ulla Svendsen 10th granddaughter-in-law 26.09.1943
Kurt Fokdal Tip6-oldesvigersøn Ejby Roskilde 15.05.1947
Kurt Fokdal 11th grandson-in-law Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders Tip6-oldesvigersøn 28.02.1948
Dennis Milton Saunders 11th grandson-in-law 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip5-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Berit Annelie Vejrup 10th granddaughter-in-law Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk Tip6-oldesvigersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Allan Revsbæk 11th grandson-in-law Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael Tip6-oldesvigersøn 20.01.1954
Ole Wael 11th grandson-in-law 20.01.1954
Egon Rohden Tip6-oldesvigersøn Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Egon Rohden 11th grandson-in-law Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard 11th granddaughter-in-law Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Tullia Tove Dahlgaard Tip6-oldesvigerdatter Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush 12th grandson-in-law Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Terrence Nilson Bush 8th grandson-in-law Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher Tip6-oldesvigersøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson-in-law Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen 11th granddaughter-in-law Færøerne 11.10.1957
Elin Elida Christophersen Tip6-oldesvigerdatter Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker Tip6-oldesvigersøn 22.02.1958
Claus Strecker 11th grandson-in-law 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen Tip6-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Jens Christian Jensen Andersen 11th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen 11th granddaughter-in-law 14.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen Tip6-oldesvigerdatter 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm Tip6-oldesvigersøn Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Arnbjørn S Egholm 11th grandson-in-law Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen Tip6-oldesvigersøn Nimtofte 18.06.1966
Bo Nielsen 11th grandson-in-law Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen Tip6-oldesvigersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Frank Rosendahl Poulsen 11th grandson-in-law Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan 12th granddaughter-in-law Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987
Sabrina Ann Callaghan 8th granddaughter-in-law Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori