A3et

Hans Jensen Hagedorn

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Maria Carstensdatter Frands Hansen Hagedorn

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Stilling Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark Rådmand

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Maria Carstensdatter Kvindelig partner eller ægtehustru
Børn
Frands Hansen Hagedorn Søn Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Oldebørn
Ane Kirstine Hagedorn Oldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Tipoldebørn
Peder Christensen Mulvad Tipoldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Tipoldesøn 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Tipoldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Frands Christensen Mulvad Tipoldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Jes Christensen Mulvad Tipoldesøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Tiptipoldebørn
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Anne Kirstine Franddatter Tiptipoldedatter
Christen Frandsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Tip3-oldebørn
Christen Christensen Tip3-oldesøn 02.04.1826
Jens Christensen Tip3-oldesøn 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Tip3-oldedatter
Oluf Henrichsen Tip3-oldesøn 1840
Ane Marie Henriksdatter Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen Tip3-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Tip3-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Tip3-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Tip3-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Tip4-oldebørn
Karen Nielsdatter Tip4-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Ane Kirstine Nielsdatter Tip4-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Ane Nielsdatter Tip4-oldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen Tip4-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen Tip4-oldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Heinrich Nielsen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Dødfødt dreng Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Ane Kirstine Nielsen Tip4-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tip4-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen Tip4-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Tip5-oldebørn
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Tip5-oldersøn
Ane Pedersen Tip5-oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen Tip5-oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen Tip5-oldersøn Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen Tip5-oldersøn 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen Tip5-oldersøn 18.08.1869
Ane Nielsen Tip5-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen Tip5-oldersøn 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Niels Peder Nielsen Frandsen Tip5-oldersøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Tip6-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip6-oldesøn
Anton Andersen Tip6-oldesøn
Knud Andersen Tip6-oldesøn
Niels Martinus Andersen Tip6-oldesøn
Otto Marinus Andersen Tip6-oldesøn
Carline Mette Kirstine Andersen Tip6-oldedatter 25.09.1884
Frederik Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen Tip6-oldedatter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Maren Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Tip6-oldesøn Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Tip6-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Tip6-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen Tip6-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen Tip6-oldedatter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen Tip6-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Tip6-oldesøn Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Amalie Andersen Tip6-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Poul Andersen Tip6-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Arne kristian Nielsen Frandsen Tip6-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Signe Marie Nielsen Frandsen Tip6-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Fjern efterslægt
Andersen 9th grandson
Chatrine Hansen 10th granddaughter
Connie Pedersen 10th granddaughter
Ellen Margrethe Jensen 9th granddaughter
Marianne Amstrup 9th granddaughter
Soya Martini Revsbæk 11th granddaughter
LiselLotte Bangshåb 9th granddaughter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen 9th granddaughter Horsens 01.07.66
Mira Jun Pedersen 10th granddaughter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb 10th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb 10th grandson Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen 10th granddaughter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb 10th granddaughter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen 10th grandson Århus 24.11.99
Jens Kristian Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen 8th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Henny Alice Andersen 8th granddaughter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen 8th grandson 22.8.1927
Karl Jensen Fuglsang 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lilli Aase Stenholt Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen 8th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen 8th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Lander Gulhammer Pedersen 9th grandson 08.04.1933
Vagn Kristian Andersen 8th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Regner Klingenberg Nielsen 9th grandson Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou 9th grandson Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Inger Lise Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Ketty Skou 9th granddaughter Voldum Randers 24.07.1935
Lissy Margit Andersen 8th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Annelis Rønnelin Sørensen 9th granddaughter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Jenny Doris Andersen 8th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Arne Simonsen 9th grandson Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Karla Marie Nordmand Andersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Randi Skou 9th granddaughter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Frode Andersen 8th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen 8th grandson Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Anne Lise Andersen 9th granddaughter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen 9th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Sonja Helene Pedersen 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Joan Guldhammer Pedersen 9th granddaughter 29.07.1944
Mona Skou 9th granddaughter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen 9th granddaughter Horsens 07.07.1945
Lindy Lindberg Pedersen 8th grandson 20.6.1946 24.11.1917
Kurt Bøje Pedersen 9th grandson Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen 9th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen 9th grandson Horsens 01.12.1947
Margit Andersen 9th granddaughter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen 9th granddaughter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen 9th granddaughter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen 9th granddaughter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen 9th granddaughter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen 9th granddaughter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen 9th grandson Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen 9th grandson Horsens 1.11.1951
Ove Bent Pedersen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Robert Brian Hansen 9th grandson Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen 9th grandson Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen 9th granddaughter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg 9th granddaughter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen 9th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg 9th grandson Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen 9th granddaughter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen 9th granddaughter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb 9th grandson Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen 9th granddaughter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen 9th grandson Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen 9th granddaughter Horsens 28.11.1956
Lone Pedersen 10th granddaughter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Bente Andersen 9th granddaughter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov 9th grandson Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen 9th grandson Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen 9th grandson Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov 9th grandson Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen 9th granddaughter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen 9th grandson Århus 09.01.1961
Steen Andersen 9th grandson Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Susanne Andersen 9th granddaughter Horsens 08.04.1961
Marianne Simonsen 10th granddaughter Århus 25.12.1961
Vibeke Rolskov 9th granddaughter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen 9th granddaughter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen 9th granddaughter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen 9th grandson Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen 9th grandson Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen 9th grandson Horsens 30.06.1965
Jens Ole Jørgensen 10th grandson Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Steven Hansen 9th grandson Ontario, Canada 23.05.1966
Rikke Stær Nielsen 10th granddaughter Korsør 05.11.1966
Helen Jacobsen 9th granddaughter Durup 01.05.1967
Per Stær Nielsen 10th grandson Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Lars Filskov Andersen 9th grandson Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen 9th granddaughter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tommy Mikkelsen 10th grandson Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen 10th granddaughter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø 10th grandson Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen 10th granddaughter Vejle 14.02.1973
Loise Møller 10th granddaughter Århus 03.07.1974
Melmanat 10th grandson Iran 23.08.1974
Kim Fokdal 10th grandson Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø 10th granddaughter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk 10th granddaughter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal 10th grandson Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen 10th grandson Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk 10th grandson Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen 10th granddaughter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour 10th grandson Horsens 04.02.1981
Lise Andersen 10th granddaughter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael 10th granddaughter Århus 03.11.1981
Michael Rohden 10th grandson Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael 10th granddaughter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov 10th granddaughter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen 10th granddaughter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders 10th grandson Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen 10th granddaughter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker 10th grandson 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen 10th granddaughter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen 10th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg 10th grandson Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov 10th granddaughter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders 10th grandson Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen 10th grandson Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen 10th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen 10th grandson Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen 10th grandson Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne 10th granddaughter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden 10th granddaughter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen 10th grandson Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen 10th grandson Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen 10th granddaughter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen 10th granddaughter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen 10th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen 10th granddaughter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen 10th grandson 12.11.1993
Sophie Thomsen 10th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen 10th grandson Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen 10th grandson Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen 10th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen 10th granddaughter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen 10th grandson Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen 10th grandson Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov 10th grandson Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing 10th grandson Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing 10th granddaughter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen 10th grandson Rigshospitalet, København 25.07.2002
Magnus Troldeskov Revsbæk 11th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 11th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 11th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 11th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 11th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 11th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 11th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Svigersønner & -døtre
Sofie Nielsdatter Schytte Svigerdatter Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Børnebørn
Åge Pedersen 8th grandson-in-law
Anne Margrethe Hansdatter Tipoldesvigerdatter
Annie Elisabeth Grønning 9th granddaughter-in-law
Cathrine Hansdatter Tørslef Tipoldesvigerdatter
Ejner Andersen 8th grandson-in-law
Erik Kelø 9th grandson-in-law
Gerda Marie Olsen 8th granddaughter-in-law
Hans Børge Hansen 9th grandson-in-law
Heinrich Joakim Franzen 8th grandson-in-law
Helle Bundgaard Jensen 9th granddaughter-in-law
Helle Kiil Rasmussen 9th granddaughter-in-law
Laust Christian Nielsen Tip3-oldesvigersøn
Marie Jensen Tip6-oldesvigerdatter
Marie Christine Pedersen Tip6-oldesvigerdatter
Mette Poulsdatter Tip3-oldesvigerdatter
Morten Nielsen Tip3-oldesvigersøn
Niels Hansen Danielsen Tip3-oldesvigersøn
Niels Jensen Nielsen Fuglsang Tip6-oldesvigersøn
Oda Jensen Bangshåb 8th granddaughter-in-law
Pia Brandt Johansen 9th granddaughter-in-law
Povel Geertsen Tip3-oldesvigersøn
Preben Pedersen 9th grandson-in-law 7.1995
Søren Thagaard Jensen 9th grandson-in-law
Søren Troldeskov 10th grandson-in-law
Susanne Margrethe Madsen 9th granddaughter-in-law
Svend Niels Kristian Pedersen 8th grandson-in-law
Ukendt Tip3-oldesvigerdatter
John Nielsen Lund 9th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen 9th granddaughter-in-law Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen 9th grandson-in-law Skjern 30.07.59
Hans Frandsen Hagedorn Sønne-/dattersøn Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Johanne Sørensdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Vibeke Frandsdatter Hagedorn Sønne-/datterdatter Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1689 02.03.1727
Christian Pedersen Mulvad Oldesvigersøn Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Kirsten Thomsadatter Tipoldesvigerdatter 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Henrich Olufsen Tiptipoldesvigersøn Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Anne Jensdatter Tiptipoldesvigerdatter Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Niels Andersen Tip3-oldesvigersøn Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Peder Rasmussen Tip4-oldesvigersøn Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Inger Kirstine Jensdatter Tip3-oldesvigerdatter Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1818
Mette Kirstine Nielsdatter Tip4-oldesvigerdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Nielsine Nielsdatter Tip4-oldesvigerdatter Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Jens Thomas Andersen Tip5-oldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Christiane Pedersen Tip4-oldesvigerdatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.03.1861 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1923
Nielsine Nielsen Tip5-oldesvigerdatter Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen Tip5-oldesvigerdatter Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen Tip5-oldesvigerdatter Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Tip5-oldesvigerdatter Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby Tip6-oldesvigersøn Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen Tip6-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann Tip6-oldesvigersøn Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen Tip6-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen Tip6-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen 8th grandson-in-law Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen 8th grandson-in-law Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen 8th grandson-in-law Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen Tip6-oldesvigerdatter Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou 8th grandson-in-law Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen Tip6-oldesvigerdatter 07.11.1912
Svend Oluf Olesen 8th grandson-in-law Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen Tip6-oldesvigerdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund 8th grandson-in-law 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen 8th grandson-in-law Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen Tip6-oldesvigersøn Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen 8th grandson-in-law 29.07.1921
Otto Salomonsen 8th granddaughter-in-law Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg 8th grandson-in-law Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen 8th granddaughter-in-law Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov 8th grandson-in-law Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen 8th grandson-in-law Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen 8th granddaughter-in-law Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov 8th granddaughter-in-law Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen 9th grandson-in-law Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen 9th granddaughter-in-law 10.10.1939
Ulla Svendsen 8th granddaughter-in-law 26.09.1943
Kurt Fokdal 9th grandson-in-law Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders 9th grandson-in-law 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup 8th granddaughter-in-law Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk 9th grandson-in-law Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael 9th grandson-in-law 20.01.1954
Egon Rohden 9th grandson-in-law Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard 9th granddaughter-in-law Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush 10th grandson-in-law Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher 9th grandson-in-law Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen 9th granddaughter-in-law Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker 9th grandson-in-law 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen 9th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen 9th granddaughter-in-law 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm 9th grandson-in-law Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen 9th grandson-in-law Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen 9th grandson-in-law Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan 10th granddaughter-in-law Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori