A3et

Inger Lise Andersen

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Frederik Andersen 23.08.1886 Mette Kirstine Jokumsen 1.12.1895

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 14.7.1935 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark
Vielse 3.3.1956

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Axel Skouenborg Rolskov Ægtemand Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Brødre & søstre
Jens Kristian Andersen Halvbroder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Halvsøster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Halvsøster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Halvsøster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Svend Harry Jochumsen Halvbroder Herning 19.02.1916 Horsens 28.09.1974
Jens Kristian Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Karen Margrete Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Broder 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Jenny Doris Andersen Søster Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Broder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Broder Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Børn
Torben Johannes Rolskov Søn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Hans Henrik Rolskov Søn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Vibeke Rolskov Datter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Forældre
Frederik Andersen Fader Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Mette Kirstine Jokumsen Moder Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Børnebørn
Heidi Ravnsgaard Rolskov Sønne-/datterdatter Horsens 19.06.1984
Karina Ravnsgaard Rolskov Sønne-/datterdatter Juelsminde 30.07.1987
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Sønne-/datterdatter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Sønne-/dattersøn 12.11.1993
Jens Harald Rolskov Sønne-/dattersøn Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Bedsteforældre
Jens Thomas Andersen Bedstefader Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Anne Marie Andersen Bedstemoder Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Karen Margrethe Mohr Bedstemoder Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 15.09.1865 Sct Mortens, Randers, Danmark 30.10.1935
Søren Johansen Jokumsen Bedstefader Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.10.1867 Sct Mortens, Randers, Danmark 16.07.1945
Oldeforældre
Anders Poulsen Oldefader Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1801 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.12.1864
Karen Rasmusdatter Oldemoder Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Mette Sørensdatter Oldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1823 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 13.12.1894
Christian Mohr Oldefader Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 07.09.1827 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 20.07.1884
Jokum Frederik Sørensen Oldefader Fyrendal, Sorø, Danmark 06.02.1828 Auning, Randers, Danmark 24.12.1913
Anders Nielsen Oldefader Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Mette Kirstine Nielsdatter Oldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Hansine Nielsdatter Røddinge Oldemoder Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.09.1832 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.06.1884
Tipoldeforældre
Rasmus Jensen Tipoldefader Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Kirstine Nielsdatter Tipoldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 13.05.1770 Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 12.02.1846
Poul Andersen Tyvkjær Post Tipoldefader Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.01.1772 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1839
Maren Byrgdesdatter Tipoldemoder 1780 Ørting, Århus, Danmark 04.08.1846
Søren Hemmingsen Tipoldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 31.07.1785 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 18.01.1832
Mathias Vilhelm Mohr Tipoldefader Århus Domsogn, Århus, Danmark 03.08.1786 Sejling, Silkeborg, Viborg, Danmark 15.06.1832
Søren Andersen Tipoldefader Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1788 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.02.1879
Edel Bertelsdatter Tipoldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.02.1792 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.03.1873
Ane Marie Henriksdatter Tipoldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Niels Andersen Tipoldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Karen Jocumsdatter Tipoldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 17.04.1797 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 24.08.1830
Niels Hansen Rødding Tipoldefader Fjellerup, Randers, Danmark 27.08.1797 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 25.10.1857
Abelone Caroline Pind Tipoldemoder Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1798 Fausing, Randers, Danmark 29.12.1853
Johanne Andersdatter Tipoldemoder Ørsted, Randers, Århus, Danmark 30.12.1798
Anne Nielsdatter Tipoldemoder Engesvanghus Kragelund, Silkeborg, Viborg, Danmark 1799 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.07.1877
Niels Madsen Tipoldefader Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1805 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 03.06.1895
Tiptipoldeforældre
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tiptipoldemoder Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Niels Jensen Ulfborg Tiptipoldefader 1720 1802
Jens Nielsen Tiptipoldefader Odder, Århus, Danmark 1725
Anders Poulsen Tiptipoldefader Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 11.05.1727 13.11.1819
Maren Nielsdatter Tiptipoldemoder Odder, Århus, Danmark 1728
Byrgde Jørgensen Tiptipoldefader 1739 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 14.05.1828
Mette Nielsdatter Tiptipoldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1739 13.07.1825
Hemming Pedersen Tiptipoldefader Fodby, Sorø, Danmark 13.12.1739
Anders Sørensen Tyrresen Tiptipoldefader 1741
Anne Sørensdatter Tiptipoldemoder Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 1741
Hans Heinrich Mohr Tiptipoldefader 1745 Silkeborg 1831
Johanne Sørensdatter Tiptipoldemoder Sorø, Danmark 1751
Frederica Cathrine Hess Tiptipoldemoder 1752 Århus 1800
Anders Jensen Østergaard Tiptipoldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1753 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.07.1819
Mads Nielsen Tværmose Tiptipoldefader Sunds, Ringkøbing, Danmark 1753 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1833
Ellen Sørensdatter Tiptipoldemoder Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Henrich Olufsen Tiptipoldefader Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Hans Jensen Rødding Tiptipoldefader 1756 Fjellerup, Randers, Danmark 05.03.1833
Maren Hansdatter Tiptipoldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1757 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 05.02.1850
Bertel Madsen Tiptipoldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1839
Karen Nielsdatter Tiptipoldemoder Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1759 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.06.1829
Anders Andersen Laage Tiptipoldefader Gjesing, Randers, Danmark 30.03.1760 Nørager, Randers, Danmark 26.03.1826
Maren Jacobsdatter Tiptipoldemoder Nørager, Randers, Danmark 1760 Nørager, Randers, Danmark 25.01.1839
Niels Jensen Tiptipoldefader Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 17.05.1761 Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 26.12.1816
Lisbeth Nielsdatter Tiptipoldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1833
Jocum Johansen Tiptipoldefader 1764 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.11.1829
Jens Christensen Pind Tiptipoldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 14.05.1765 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 06.07.1836
Gertrud Nielsdatter Tiptipoldemoder Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 05.05.1766 Fjellerup, Randers, Danmark 11.06.1818
Anna Andersdatter Pind Tiptipoldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 18.05.1768 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 15.08.1844
Mette Sørensdatter Tiptipoldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1769 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.06.1850
Maren Nielsdatter Tiptipoldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 19.08.1772 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.07.1828
Dorthe Christensdatter Tiptipoldemoder Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1774 Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 28.12.1825
Tip3-oldeforældre
Christian Hes Tip3-oldefader
Fru Christensen Tip3-oldemoder
Jacob Pedersen Tip3-oldefader Nørager, Randers, Danmark 4.1766
Maren Larsdatter Tip3-oldemoder
Povel Christensen Tip3-oldefader
Søfren Søfrensen Tyrresen Tip3-oldefader Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.9.1686 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.6.1748
Peders Michelsen Tip3-oldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 1702 Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 7.1740
Else Pedersdatter Tip3-oldemoder Fodby, Sorø, Danmark 1705
Kirsten Rasmusdatter Tip3-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1709 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1742
Anders Andersen Loeg Tip3-oldefader Gjesing, Randers, Danmark 1710 Gjesing, Randers, Danmark 1763
Niels Sørensen Pathold Tip3-oldefader 1714
Søren Andersen Tip3-oldefader Ikast, Ringkøbing, Danmark 1714 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1791
Maren Christensdatter Tip3-oldemoder 1715
Niels Sørensen Gye Tip3-oldefader 1715
Anne Marie Svendsdatter Tip3-oldemoder 1716 Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1762
Oluf Henrichsen Tip3-oldefader Bankerød, Hvaler, Norge 17.07.1717 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 4.1804
Anne Christensdatter Tip3-oldemoder Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1718
Jens Andersen Østergaard Tip3-oldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1721 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1778
Hans Povelsen Tip3-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 21.2.1723 Thorsager, Randers, Danmark 22.11.1795
Mette Bertelsdatter Tip3-oldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1723 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Søren Nielsen Tip3-oldefader Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Mads Svenningsen Tip3-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1724 5.1763
Niels Thorsen Tip3-oldefader Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1724
Else Sørensdatter Tip3-oldemoder Glæsborg, Randers, Danmark 1725 Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 1785
Maren Jensdatter Tip3-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1725 Thorsager, Randers, Danmark 22.03.1809
Maren Jensdatter Tip3-oldemoder Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Niels Iversen Smed Tip3-oldefader Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1725 Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1800
Anne Mortensdatter Tip3-oldemoder Stenholt, Kragelund, Viborg, Danmark 1726 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 3.1795
Edel Andersdatter Tip3-oldemoder Ikast, Ringkøbing, Danmark 1726 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1800
Christen Jensen Pind Tip3-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1727 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 2.1808
Margrethe Jensdatter Tip3-oldemoder Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1728
Margrethe Rasmusdatter Tip3-oldemoder Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1728 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Niels Madsen Tip3-oldefader Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1729 isenvad, Ringkøbing, Danmark 1786
Maren Sørensdatter Tip3-oldemoder Nørager, Randers, Danmark 1730
Niels Svenningsen Tip3-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1730 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.11.1799
Anne Sørensdatter Tip3-oldemoder Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1731 Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1792
Frands Christensen Mulvad Tip3-oldefader Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Abelone Nielsdatter Tip3-oldemoder Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1787
Jens Nielsen af Rønkilde Tip3-oldefader Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 1735 17.04.1797
Giertrud Rasmusdatter Vestergaard Tip3-oldemoder Gjesing, Randers, Danmark 1736 Gjesing, Randers, Danmark 1782
Anders Jensen Pind Tip3-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1738 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 11.1798
Ane Marie Svendsdatter Tip3-oldemoder Bankerød, Hvaler, Norge 1738 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.07.1819
Christen Knudsen Tip3-oldefader Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 1741
Mette Pedersdatter Tip3-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1741 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1795
Anne Nielsdatter Tip3-oldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1742 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1782
Kirsten Thomsadatter Tip3-oldemoder 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Tip4-oldeforældre
Anders Hesselbjerg Tip4-oldefader
Anne Thomasdatter Tip4-oldemoder
Christen Povelsen Tip4-oldefader
Jens Christensen Houlund Tip4-oldefader
Maren Andersdatter Pind Tip4-oldemoder
Morten Refael Tip4-oldefader
Niels Jensen Rønkilde Tip4-oldefader
Ukendt Tip4-oldemoder
Ukendt Tip4-oldemoder
Søfren Jørgensen Tyrresen Tip4-oldefader Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1650 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 3.1704
Maren Søvrensdatter Tip4-oldemoder Bregnet, Randers, Danmark 1658 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1730
Povel Søfrensen Tip4-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1659 Thorsager, Randers, Danmark 2.1729
Anders Ellemholdt Tip4-oldefader Ikast, Ringkøbing, Danmark 1664 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1740
Søfren Svenningsen Tip4-oldefader Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1668 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1750
Rasmus Sørensen Tip4-oldefader Skarresø, Randers, Danmark 1673 Mørke, Randers, Danmark 10.1744
Christen Svenningsen Tip4-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1680
Rasmus Pedersen Tip4-oldefader Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1680
Maren Michelsdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1681 Thorsager, Randers, Danmark 3.1776
Dorthe Thygesdatter Tip4-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1683 Skarresø, Randers, Danmark 9.1745
Karen Pedersdatter Tip4-oldemoder Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1685
Niels Rasmussen Tip4-oldefader Ørting, Århus, Danmark 1686
Karen Andersdatter Tip4-oldemoder Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Peder Sørensen Højlund Tip4-oldefader 1690 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1756
Jens Larsen Tip4-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1692 Thorsager, Randers, Danmark 5.1758
Anne Madsdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1754
Luche Rasmusdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1693
Bodil Jensdatter Tip4-oldemoder Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Christian Pedersen Mulvad Tip4-oldefader Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Kirsten Christensdatter Tip4-oldemoder Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1695 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1762
Maren Andersdatter Pind Tip4-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1697 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 8.1772
Bertel Christiansen Tip4-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1698 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1769
Jens Christensen Houlund Tip4-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1698 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1772
Maren Jensdatter Tip4-oldemoder Lille Thorup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1698
Mads Christensen Fonnesbech Tip4-oldefader 1700 Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1751
Maren Nielsdatter Tip4-oldemoder Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1700 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1754
Ane Kirstine Hagedorn Tip4-oldemoder Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Niels Pedersen Dengsø Tip4-oldefader Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1703 Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1737
Bodil Nielsdatter Tip4-oldemoder Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1711 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1774
? Tip4-oldemoder Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Tip5-oldeforældre
Anders Knudsen Tip5-oldefader
Anders Pind Tip5-oldefader
Anna Jensdatter Tip5-oldemoder
Anne Christensdatter Tip5-oldemoder
Anne Jacobsdatter Tip5-oldemoder
Fru Ryom Tip5-oldemoder
Jens Nielsen Thorup Tip5-oldefader
Jørgen Tyrisen Tip5-oldefader
Kirsten Sørensdatter Tip5-oldemoder
Mette Jensdatter Tip5-oldemoder
Niels Pedersen Coustrup Tip5-oldefader Rind, Ringkøbing, Danmark Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 07.09.1750
Niels Søvrensen Tip5-oldefader
Rasmus Ryom Tip5-oldefader
Søren Nielsen Tip5-oldefader 1607 1688
Svenning Søfrensen Tip5-oldefader Bregnet, Randers, Danmark 1642
Thyge Nielsen Tip5-oldefader Skarresø, Randers, Danmark 1642 Skarresø, Randers, Danmark 1712
Karen Søfrensen Tip5-oldemoder 1643 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1712
Lads Rasmussen Tip5-oldefader Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 1645 Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 5.1729
Mads Shot Tip5-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1653 Thorsager, Randers, Danmark 6.1740
Karen Povelsdatter Tip5-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1654 Thorsager, Randers, Danmark 10.1740
Anne Sørensdatter Tip5-oldemoder Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1655 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1741
Christen Laursen Houlund Tip5-oldefader Vester Velling, Viborg, Danmark 1656 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1716
Maren Rasmusdatter Tip5-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1657 Skarresø, Randers, Danmark 1731
Christian Pedersen Degn Tip5-oldefader Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1658 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1713
Peder Christensen Mulvad Tip5-oldefader Ribe, Ribe, Danmark 1658 Ringive, Vejle, Danmark 1719
Anne Christensdatter Tip5-oldemoder Vester Velling, Viborg, Danmark 1659 Vester Velling, Viborg, Danmark 3.1744
Ukendt Jensdatter Tip5-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1660 Thorsager, Randers, Danmark 1718
Karen Laursdatter Tip5-oldemoder Marie Magdalene, Bregnet, Randers, Danmark 1662 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1743
Clara Berntsdatter Rosenmeyer Tip5-oldemoder Kristiansstad, Skåne, Sverige 28.09.1662 Ringive, Vejle, Danmark 1700
Christian Andersen Tip5-oldefader Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1663 Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1748
Jens Nielsen Torup Tip5-oldefader Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1664 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Maren Pedersdatter Tip5-oldemoder 1669 12.03.1730
Christian Bertelsen Leth Smed Tip5-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1671 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1742
Maren Christensdatter Willumsen Tip5-oldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1671 1732
Ukendt Tip5-oldemoder Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1671 Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1752
Hans Frandsen Hagedorn Tip5-oldefader Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Johanne Sørensdatter Tip5-oldemoder Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Fjerne forfædre
Anders Knudsen 10th great grandfather
Anne Joachimsdatter Flemming 14th great grandmother
Cathrine Rosenmeier 8th great grandmother 1662
Christen Willumsen 7th great grandfather
Else Svendsdatter Udson 15th great grandmother
Hans Carlsen 10th great grandfather
Hans Christensen 8th great grandfather
Hans Jensen Hagedorn 8th great grandfather
Hans Tygisen 10th great grandfather Lille Darum, Ribe, Danmerk
Jacob Skiøtte 7th great grandfather 13.03.1726
Jens Holm 11th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark
Jens Jørgensen 7th great grandfather
Jens Lauridsen Løvenbalk 13th great grandfather 29.04.1538
Jens Trane 10th great grandfather
Karli Karlsen 13th great grandfather
Karli Severinsen 11th great grandfather
Lave Madsen 8th great grandfather Århus
Maria Carstensdatter 8th great grandmother
Peder Rosenmeier 8th great grandfather
Severin Karlisen 12th great grandfather 14.03.1537
Mogens Jensen Løvenbalk 15th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1400 Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1441
Laurids Mogensen Løvenbalk 14th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1454 Tjele Gods, Viborg, Danmark 1500
Helen Pedersdatter Munk 13th great grandmother Holbækgaard, Randers, Danmark 1475
Thøger Jensen Løvenbalk Broder Thøger 12th great grandfather Tjele Gods, Viborg, Danmark 1490 1542
Oluf Nielsen Schytte 11th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1500 Viborg, Viborg, Danmark 1577
Kjeld Jensen Trane 11th great grandfather Gunderup, Ålborg, Danmark 1504
Ukendt 11th great grandmother 1506
Anne Pedersdatter 12th great grandmother 1510
Christopher Hansen Bang 10th great grandfather 1525 Skyum, Thisted, Danmark 23.05.1597
Niels Olsen Schytte 10th great grandfather Gråbrødre Kirke, Viborg, Viborg, Danmark 1530 Kobberup, Viborg, Danmark 1601
Peder Thøgersen Løvenbalk 11th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1532 03.05.1595
Jacob Jensen Holm 10th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Ukendt 10th great grandmother 1545
Karen Kjeldsdatter Trane 10th great grandmother Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Løvenbalk 10th great grandmother Viborg, Viborg, Danmark 1559
Jes Hansen Kjærgaard 8th great grandfather Lundsager, Ribe, Danmark 1560 Ribe, Ribe, Danmark 07.04.1641
Niels Hansen Mulvad 9th great grandfather Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1560 Hunderup, Ribe, Danmark 1630
Anders Nielsen Schytte 9th great grandfather Kobberup, Viborg, Danmark 1565 Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1634
Maren Hansdatter Carlsen 9th great grandmother Lille Darum, Ribe, Danmerk 1565 Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1630
Mette Christoffersdatter Bang 9th great grandmother Skyum, Thisted, Danmark 1565
Thøger Jacobsen Holm 9th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Maren Jensdatter Trane 9th great grandmother Låstrup, Skals, Viborg, Danmark 1582
Henrik Rosenmeyer 9th great grandfather 1590 Højbrostræde København, Danmark 1638
Ingeborg Nielsdatter Mulvad 8th great grandmother Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1598 Sct. Catharina, Ribe, Danmark 08.10.1679
Niels Andersen Schytte 8th great grandfather Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1608 Vestervig, Thisted, Danmark 1676
Chatrine Thøgersdatter Holm 8th great grandmother Skyum, Thisted, Danmark 1610
Laurids (Laue) Jensen 7th great grandfather Vester Velling, Viborg, Danmark 1613 Vester Velling, Viborg, Danmark 21.02.1676
Christen Hansen Mulvad 7th great grandfather 1617 Sct. Catharina, Esbjerg, Ribe, Danmark 19.04.1677
Bernt Lades Rosenmeyer 7th great grandfather 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 01.02.1670
Inger Lavesdatter 7th great grandmother 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 1668
Maren Jesdatter Mulvad 7th great grandmother Ribe, Ribe, Danmark 1624 Ribe, Ribe, Danmark 1693
Christen Christensen 7th great grandfather Vester Velling 1625
Magdalene Pedersdatter 7th great grandmother Vester Velling, Viborg, Danmark 1630 Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1705
Maren Andersdatter 7th great grandmother Vester Velling 1630 Vester Velling 1.1699
Bodil Michelsdatter 7th great grandmother Vester Velling 1635 1680
Sofie Nielsdatter Schytte 7th great grandmother Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Frands Hansen Hagedorn 7th great grandfather Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Niels Hartvigsen 7th great grandfather Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1668 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1706
Niels Rasmussen 9th great grandfather Ørting, Århus, Danmark 1686
Karen Andersdatter 9th great grandmother Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Søren Nielsen 8th great grandfather Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Maren Jensdatter 8th great grandmother Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Byrgde Jørgensen 7th great grandfather 1740 14.04.1828
Ellen Sørensdatter 7th great grandmother Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Svigerforældre
Birgitte Skouenborg Svigermor 8.4.1894 5.6.1965
Johannes Aarup Rolskov Svigerfar 10.8.1896 11.10.1988
Svigersønner & -døtre
Helle Bundgaard Jensen Svigerdatter
Søren Thagaard Jensen Svigersøn
Susanne Margrethe Madsen Svigerdatter
Ulla Ravnsgaard Nielsen Svigerdatter 14.04.1961
Svogre & svigerinder
Åge Pedersen Svoger
Ejner Andersen Svoger
Gerda Marie Olsen Svigerinde
Heinrich Joakim Franzen Svoger
Oda Jensen Bangshåb Svigerinde
Svend Niels Kristian Pedersen Svoger
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Svoger Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Svoger Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Svoger Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Jens Jensen Skou Svoger Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Kristian Ernst Laubjerg Svoger Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Svigerinde Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Svend Jacobsen Svoger Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Aase La Cour Herlin Jensen Svigerinde Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Svigerinde Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Ulla Svendsen Svigerinde 26.09.1943
Berit Annelie Vejrup Svigerinde Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Nevøer & niecer
Andersen Nevø
Ellen Margrethe Jensen Niece
LiselLotte Bangshåb Niece Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Niece Horsens 01.07.66
Lander Gulhammer Pedersen Nevø 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen Nevø Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Nevø Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou Niece Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen Niece Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen Nevø Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou Niece Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen Niece Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Niece Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Kirsten Jochumsen Niece Horsens 13.07.1944
Joan Guldhammer Pedersen Niece 29.07.1944
Mona Skou Niece Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Niece Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Nevø Horsens 02.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Niece Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Vivi Jochumsen Niece Horsens 29.12.1946 1947
Ivan Guldhammer Pedersen Nevø Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Niece Horsens 01.01.1948
Tove Elinor Andersen Niece Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Niece 07.04.1948
Vivi Margot Jochumsen Niece Horsens 26.08.1948
Erna Guldhammer Pedersen Niece Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Niece Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Niece Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Nevø Ontario, Canada 29.05.1950
Poul Erik Andersen Nevø Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Nevø Ontario, Canada 22.02.1952
Allan Guldhammer Pedersen Nevø Horsens 08.07.1952
Svend Harry Jochumsen Nevø Horsens 28.05.1953
Helle Krogh Hansen Niece 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Niece Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Mogens Riis Laubjerg Nevø Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Niece Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Niece Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Nevø Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Niece Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Nevø Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Niece Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Niece Horsens 09.08.1957
Heinrich Rene Rixen Andersen Nevø Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Nevø Horsens 26.05.1959
Birgitte Andersen Niece Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Nevø Århus 09.01.1961
Steen Andersen Nevø Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Niece Horsens 08.04.1961
Anette Dorit Rixen Andersen Niece Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Niece Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Nevø Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Nevø Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Nevø Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Nevø Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Niece Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Nevø Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Niece Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Grandnevøer & grandniecer
Chatrine Hansen Grandniece
Connie Pedersen Grandniece
Mira Jun Pedersen Grandniece Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Grandniece Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Grandnevø Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Grandniece Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Grandniece Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Grandnevø Århus 24.11.99
Lone Pedersen Grandniece 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher Grandnevø Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Grandniece Korsør 21.03.1961
Marianne Simonsen Grandniece Århus 25.12.1961
Jens Ole Jørgensen Grandnevø Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher Grandniece Svendstrup 20.05.1966
Rikke Stær Nielsen Grandniece Korsør 05.11.1966
Per Stær Nielsen Grandnevø Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Tommy Mikkelsen Grandnevø Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Grandniece Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Grandnevø Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Grandniece Vejle 14.02.1973
Loise Møller Grandniece Århus 03.07.1974
Melmanat Grandnevø Iran 23.08.1974
Kim Fokdal Grandnevø Roskilde 16.12.1974
Janni Bjerremand Kristensen Grandniece 21.01.1975
Lisbeth Rebekka Kelø Grandniece Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Grandniece Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal Grandnevø Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen Grandnevø Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk Grandnevø Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Grandniece 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Grandnevø Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Grandniece Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Grandniece Århus 03.11.1981
Michael Rohden Grandnevø Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Grandniece Århus 08.01.1984
Sara Ho Jacobsen Grandniece Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Grandnevø Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Grandniece Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Grandnevø 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Grandniece Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Grandnevø Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Grandnevø Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Grandnevø Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Grandnevø Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Grandnevø Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Grandniece Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Grandniece Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Grandnevø Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Grandnevø Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Grandniece Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Grandniece Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Sophie Thomsen Grandniece Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Grandnevø Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Grandniece Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Grandnevø Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Lui Valdemar Fausing Grandnevø Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Grandniece Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Grandnevø Rigshospitalet, København 25.07.2002
Grand2-nevøer & -niecer
Soya Martini Revsbæk Grand2-niece
Villy Ludvig Marcher Grand2-nevø Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Grand2-niece Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Grand2-niece Svendstrup 20.05.1966
Magnus Troldeskov Revsbæk Grand2-nevø Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush Grand2-niece Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov Grand2-niece Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush Grand2-nevø Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg Grand2-niece 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk Grand2-nevø Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg Grand2-niece Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Grand3-nevøer & -niecer
Villy Ludvig Marcher Grand3-nevø Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Grand3-niece Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Grand3-niece Svendstrup 20.05.1966
Grand4-nevøer & -niecer
Villy Ludvig Marcher Grand4-nevø Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Grand4-niece Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Grand4-niece Svendstrup 20.05.1966
Grand5-nevøer & -niecer
Villy Ludvig Marcher Grand5-nevø Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Grand5-niece Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Grand5-niece Svendstrup 20.05.1966
Onkler & tanter
Anders Christian Andersen Onkel
Anna Onkel
Anton Andersen Onkel
Knud Andersen Onkel
Niels Martinus Andersen Onkel
Otto Marinus Andersen Onkel
Carline Mette Kirstine Andersen Tante 25.09.1884
Julie Hansine Sørensen Tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 29.04.1886
Ane Kirstine Andersen Tante 10.03.1892
Julie Hansine Jokumsen Tante Borup, Haslund, Randers, Danmark 23.03.1894 Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 17.04.1923
Dagmar Marie Jokumsen Tante Randers 07.09.1898 Randers 07.09.1898
Helga Jokumsen Tante Randers 24.04.1901 14.02.1978
Karen Margrethe Jokumsen Tante Sct Mortens, Randers, Danmark 02.12.1904 Plejehjemmet De Gamles By, København, Danmark 29.01.1980
Christen Mohr Jokumsen Onkel Randers 15.08.1907 07.02.1908
Clara Elisabeth Jokumsen Tante Sct Mortens, Randers, Danmark 17.01.1909
Harald Mohr Jokumsen Onkel Sct Mortens, Randers, Danmark 25.02.1913 København 20.08.1977
Grandonkler & grandtanter
Poul Andersen Grandonkel Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Rasmus Andersen Grandonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Kirsten Andersen Grandtante Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Maren Andersdatter Grandtante Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Anders Andersen Grandonkel 20.07.1838 07.04.1840
Mette Marie Andersen Grandtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Ane Kirstine Andersen Grandtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Niels Andersen Grandonkel Thiimhus 02.04.1846
Knud Andersen Grandonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Marie Andersen Grandtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Abelone Caroline Mohr Grandtante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 24.12.1854
Vilhelm Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 01.12.1856
Søren Andersen Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 11.01.1859
Niels Kristian Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Edel Kristine Mohr Grandtante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.11.1860
Johanne Kirstine Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.05.1861
Niels Nicolaj Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Jokumsen Grandonkel Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.01.1863 02.11.1875
Anders Pind Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.06.1863 27.12.1913
Mette Margrethe Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.10.1864
Ane Andersen Grandonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Mads Christian Andersen Grandonkel 07.01.1868 27.01.1868
Mads Christian Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anne Marie Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 19.11.1869
Anton Andersen Grandonkel 16.09.1871 16.01.1895
Hans Frederik Jokumsen Grandonkel 20.02.1872
Kirsten Marie Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.09.1873
Hansine Frederikke Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 01.05.1875
Karl Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Grand2-onkler & -tanter
Rasmus Jensen Grand2-onkel Snærild 26.04.1771
Niels Poulsen Grand2-onkel 26.04.1795 1795
Mette Poulsdatter Grand2-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.09.1797
Niels Poulsen Grand2-onkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.07.1800 Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.08.1800
Knud Rasmussen Grand2-onkel Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Maren Rasmusdater Grand2-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Ellen Rasmusdatter Grand2-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Marianne Poulsen Grand2-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.12.1805
Nicoline Poulsen Grand2-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.12.1808 Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 08.05.1876
Knud Rasmussen Grand2-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Maren Poulsen Grand2-tante 16.12.1810
Jens Rasmussen Grand2-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Jørgen Rasmussen Grand2-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Anders Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 18.02.1816
Jens Rasmussen Grand2-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Lisbeth Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 29.03.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter Grand2-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Karen Nielsdatter Grand2-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Mads Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.4.1818 28.12.1819
Niels Sørensen Grand2-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.12.1818
Hans Henrik Mohr Grand2-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Jens Mohr Grand2-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Ane Kirstine Nielsdatter Grand2-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Bertel Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.08.1819 Mørke, Randers, Danmark 09.09.1888
Rosalee Ane Chatrine Frederikke Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 23.12.1819
Hans Rasmussen Grand2-onkel 08.10.1820 15.04.1822
Maren Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.12.1820 Årslev, Århus, Danmark 30.08.1910
Hansine Henriette Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 14.01.1821 Beder, Århus, Danmark 24.06.1902
Hans Frederik Sørensen Grand2-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 18.05.1821
Ane Nielsdatter Grand2-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Jensine Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 1823
Mette Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1823 12.1894
Anders Nielsen Grand2-onkel Nørager, Randers, Danmark 07.08.1823
Kirsten Rasmusdatter Grand2-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Maren Kirstine Sørensdatter Grand2-tante Fyrendal, Sorø, Danmark 23.03.1824 17.06.1913
Anders Nielsen Grand2-onkel Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Gertrud Marie Nielsdatter Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 07.05.1825
Ane Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 06.08.1825 Sct Mortens, Randers, Danmark 29.04.1875
Madsine Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.01.1826
Dorthe Marie Nielsen Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 06.05.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.11.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.5.1828
Maren Nielsdatter Rødding Grand2-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 22.05.1829
Marie Kirstine Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 26.1.1830 21.6.1851
Frederik Christian Mohr Grand2-onkel Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 10.05.1830
Jørgen Sørensen Grand2-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 30.09.1831 12.10.1831
Heinrich Nielsen Grand2-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Karen Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 24.05.1832
Dorthea Marie Nielsdatter Grand2-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.06.1832 28.05.1856
Jørgen Christian Andreas Mohr Grand2-onkel Sejling Præstegård, Silkeborg, Viborg, Danmark 16.08.1832
Jens Christian Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 04.03.1834
Madsine Nielsdatter Grand2-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 21.03.1834 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.05.1911
Dødfødt dreng Grand2-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Kirstine Nielsdatter Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 01.04.1835
Dødfødt dreng Grand2-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Ædel Marie Nielsdatter Grand2-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 15.03.1836 06.04.1846
Kirstine Sørensen Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.05.1837 Mørke, Randers, Danmark 08.08.1924
Charl Andersen Grand2-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Mads Nicolai Madsen Grand2-onkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 10.09.1839 28.03.1853
Ane Johanne Nielsdatter Grand2-tante 13.03.1841
Niels Christian Nielsen Grand2-onkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.01.1844
Grand3-onkler & -tanter
Ædel Madsdatter Grand3-tante
Anders Andersen Grand3-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark Stubkiær, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1840
Else Hemmingsdatter Grand3-tante
Else Hemmingsdatter Grand3-tante 21.07.1776
Hans Hemmingsen Grand3-onkel
Hans Hemmingsen Grand3-onkel 26.01.1774
Hans Hemmingsen Grand3-onkel 16.11.1777
Inger Hemmingsdatter Grand3-tante
Johan Heinrich Mohr Grand3-onkel Vilhelmsborg, Århus, Danmark 18.12.1813
Mads Madsen Grand3-onkel
Mads Madsen Grand3-onkel
Maren Bertelsdatter Grand3-tante
Maren Hemmingsdatter Grand3-tante
Maren Pind Grand3-tante 09.05.1827
Niels Jensen Grand3-onkel Snærild
Oluf Henrichsen Grand3-onkel 1840
Pedersen Grand3-onkel
Søren Hemmingsen Grand3-onkel 25.04.1784
Søren Madsen Grand3-onkel
Tyrresen Grand3-onkel
Johanne Sørensdatter Grand3-tante Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
? Andersen Grand3-onkel 1746
? Andersen Grand3-onkel 1747
? Andersen Grand3-onkel 1748
Edel Andersen Grand3-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.08.1749
Peder Andersen Grand3-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.07.1750
Ædel Andersen Grand3-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 27.12.1752
Anne Jensdatter Grand3-tante Snærild 05.01.1753
Hans Jensen Grand3-onkel Snærild 27.01.1754
Poul Andersen Grand3-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 24.02.1754
Povel Andersen Grand3-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 01.06.1755
Søren Jensen Grand3-onkel Snærild 13.06.1756
Hans Jensen Grand3-onkel Snærild 25.09.1757
Anne Andersen Grand3-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 20.08.1758
Anne Jensdatter Grand3-tante Snærild 23.03.1760
Maren Nielsdatter Grand3-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 01.11.1761
Maren Jensdatter Grand3-onkel Snærild 24.01.1762
Peder Jensen Grand3-onkel Snærild 12.08.1764
Peder Hemmingsen Grand3-onkel Fodby, Sorø, Danmark 30.01.1765
Dorethe Marie Nielsdatter Grand3-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 08.01.1767
Jens Jensen Grand3-onkel Snærild 16.10.1768
Else Hemmingsdatter Grand3-tante Fodby, Sorø, Danmark 19.08.1770 02.05.1773
Jens Nielsen Grand3-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 04.04.1773
Niels Nielsen Grand3-onkel 02.10.1774
Jens Nielsen Grand3-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 25.05.1777
Søren Byrgesen Grand3-onkel Odder, Århus, Danmark 30.01.1778
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 15.02.1778 4.1781
Poul Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 5.1779
Maren Byrgdesdatter Grand3-tante 03.04.1780
Jørgen Byrgesen Grand3-onkel Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 21.04.1782
Peder Andersen Grand3-onkel 9.1784
Jens Andersen Grand3-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1785
Anne Byrgesdatter Grand3-onkel Odder, Århus, Danmark 1785
Anna Margrethe Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.04.1787
Anna Rebecca Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.4.1787 14.11.1787
Mette Poulsen Grand3-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Edel Bertelsdatter Grand3-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1787
Ove Mohr Grand3-onkel Århus Domsogn, Århus, Danmark 1788 Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 16.12.1867
Pallie Andersen Grand3-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 19.10.1788
Søren Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.12.1788 17.2.1879
Anne Andersdatter Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.01.1789
Mads Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1789
Emilie Mohr Grand3-tante 1789
Gertrud Byrgesdatter Grand3-tante Odder, Århus, Danmark 28.03.1790 02.05.1797
Kirsten Marie Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.1791 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 10.10.1862
Kirsten Marie Andersdatter Grand3-tante 30.1.1791 10.10.1862
Jens Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 02.07.1791
Helle Byrgesdatter Grand3-tante Odder, Århus, Danmark 10.11.1791
Ane Andersdatter Grand3-tante Gjesing, Randers, Danmark 29.11.1791
Inger Malene Andersen Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1792
Mette Pind Grand3-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 22.01.1792 Fausing, Randers, Danmark 25.11.1849
Anne Marie Madsdatter Grand3-tante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1792
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.09.1792 Skjødstrup, Randers, Danmark 06.11.1857
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.9.1792 6.11.1857
Niels Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 20.01.1793 25.05.1793
Helle Byrgesdatter Grand3-tante Odder, Århus, Danmark 20.11.1793
Jørgen Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 17.01.1794 12.11.1857
Mette Andersdatter Grand3-tante Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Tygge Andersen Grand3-onkel 5.9.1794 21.9.1794
Tygge Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 05.09.1794
Laurids Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 04.02.1795
Margrethe Bertelsdatter Grand3-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.02.1795 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1870
Maren Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 26.04.1795
Karen Andersen Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.10.1795
Thyge Andersen Grand3-onkel 1.11.1795 9.11.1844
Thyge Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.11.1795 Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 09.11.1844
Christiane Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1796 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 29.01.1855
Anna Henrichsdatter Grand3-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Gertrud Byrgesdatter Grand3-onkel Odder, Århus, Danmark 13.08.1797
Kirsten Andersen Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.10.1797
Niels Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 09.03.1798
Dødfødt Andersen Grand3-onkel 17.3.1798 17.3.1798
Dødfødt Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.03.1798
Anna Henrichsdatter Grand3-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Anne Andersen Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.12.1799
Christen Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 29.01.1800 Løvenholm, Gjersing, Randers, Danmrk 11.11.1855
Lauritz Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 27.07.1800 18.04.1822
Jens Nielsen Grand3-onkel Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 30.09.1800
Anne Kirstine Nielsdatter Grand3-tante 19.07.1801
Niels Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 25.10.1801
Anders Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 19.02.1802 Thulstrup, Hørning, Århus, Danmark 25.06.1860
Anders Sørensen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.04.1802 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.05.1856
Johan Jochumsen Grand3-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 11.06.1802
Anna Madsdatter Grand3-tante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 1802
Kristen Henrichsen Grand3-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Helene Johanne Andersen Grand3-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.05.1803 19.02.1804
Mariane Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 10.01.1804
Johanne Andersen Grand3-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1805
Ane Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 1805
Anne Kirstine Henrichsen Grand3-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Christian Bertelsen Grand3-onkel 24.01.1806
Kirstine Johanne Nielsdatter Grand3-tante Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 08.06.1806 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.03.1857
Christine Jensdatter Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 15.06.1806 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 27.01.1881
Gjertrud Cathrine Andersen Grand3-tante Nørager, Randers, Danmark 28.11.1806
Anne Kirstine Henrichsen Grand3-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Ane Marie Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.02.1810
Frands Henrichsen Grand3-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Elisabeth Bolette Pind Grand3-tante 1813 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 18.11.1848
Christian Frederik Mohr Grand3-onkel Mårslet, Århus, Danmark 16.07.1883
Grand4-onkler & -tanter
Anna Madsdatter Grand4-tante
Anne Kirstine Franddatter Grand4-tante
Christen Frandsen Grand4-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Christen Nielsen Grand4-onkel
Christian Madsen Grand4-onkel
Inger Nielsdatter Grand4-tante
Inger Nielsdatter Grand4-tante
Inger Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.12.1719
Jacob Nielsen Grand4-onkel
Jens Anders Pind Grand4-onkel
Jens Andersen Pind Grand4-onkel
Johanne Sørensdatter Grand4-tante
Kirstine Andersdatter Pind Grand4-tante
Knud Madsen Grand4-onkel
Lisbeth Nielsdatter Grand4-tante
Maren Christensdatter Pind Grand4-tante 06.07.1808
Margrethe Nielsdatter Grand4-tante
Marianne Christensdatter Pind Grand4-tante 16.08.1779
Mette Andersdatter Grand4-tante
Mette Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.5.1725
Niels Nielsen Svenningsen Grand4-onkel
Niels Sørensen Grand4-onkel
Nille Christine Nielsen Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark
Peder Nielsen Grand4-onkel
Rasmus Nielsen Svenningsen Grand4-onkel
Rasmus Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark
Sara Jensdatter Grand4-tante
Sidsel Nielsdatter Grand4-tante
Søfren Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.3.1728
Søfren Søfrensen Grand4-onkel
Ukendt Grand4-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.771
Inger Søfrensdatter Tyrris Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1720 11.1803
Søfren Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.1.1725 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.11.1725
Maren Hemmingsdatter Grand4-tante Stenbechsholm, Fodby, Sorø, Danmark 17.09.1730
Tyge Sørensen Tyrresen Grand4-onkel 19.8.1731
Dorthe Søfrensdatter Grand4-tante 05.10.1732 Thorsager, Randers, Danmark 1764
Maren Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.1.1734
Jørgen Sørensen Tyrresen Grand4-onkel 25.7.1734
Søren Nielsen Grand4-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1736
Karen Nielsdatter Grand4-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1737
Mette Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1738 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.2.1816
Anders Sørensen Grand4-onkel Uhre, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.1743
Christopher Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 20.04.1745
Cathrine Nieldatter Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 30.04.1747
Søren Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 01.06.1749
Kirsten Nielsen Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 03.04.1752
Søren Nielsen Svenningsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1752 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.1808
Andreas Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 15.09.1754
Maren Nielsdatter Grand4-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1755 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1783
Mette Hansdatter Grand4-tante Thorsager, Randers, Danmark 1755 Thorsager, Randers, Danmark 13.02.1825
Mette Kristine Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 13.06.1756
Christian Nielsen Grand4-onkel Sunds, Ringkøbing, Danmark 1757 24.06.1764
Svend Nielsen Grand4-onkel Sunds, Ringkøbing, Danmark 1758 22.11.1837
Luche Hansdatter Grand4-tante Thorsager, Randers, Danmark 01.04.1759
Bodil Nielsdatter Grand4-tante Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1759 Tulstrup, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.05.1833
Knud Sørensen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 10.02.1760
Maren Nielsdatter Grand4-tante Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1760
Stine Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 1760
Svenning Madsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1760 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 9.1811
Jens Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 27.07.1760
Jacob Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 13.08.1761
Dødfødt Grand4-onkel 11.1762
Jens Sørensen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 05.12.1762
Peder Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.12.1762
Povel Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 06.03.1763
Karen Sørensdatter Grand4-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.12.1763
Jens Nielsen Grand4-onkel Glæsborg, Randers, Danmark 11.02.1764
Jørgen Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 1764
Povel Jensen Grand4-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1764
Thor Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 20.10.1765
Maren Andersdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.07.1766 Vester Velling, Viborg, Danmark 18.12.1840
Jens Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1766
Anne Jensdatter Grand4-tante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.05.1767
Svenning Nielsen Svenningsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1767 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.02.1837
Jens Sørensen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.07.1767
Karen Nielsdatter Grand4-tante 05.06.1768
Christen Jensen Grand4-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.03.1769
Anne Nielsdatter Grand4-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.01.1770
Ukendt Christensdatter Pind Grand4-tante 11.08.1770 1770
Maren Christensdatter Pind Grand4-tante Vester Velling, Viborg, Danmark 1771 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1808
Nille Marie Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 05.08.1771
Maren Andersdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1772
Bodil Christensdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1774 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.06.1812
Niels Jensen Grand4-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.12.1774
Bodil Johanne Jensdatter Grand4-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.07.1776
Christen Olufsen Grand4-onkel Bankerød, Hvaler, Norge 1781 Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.04.1835
Marianne Christensdatter Pind Grand4-tante 1781 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.12.1820
Peder Christensen Højlund Grand4-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1785 26.08.1836
Margrethe Nielsdatter Grand4-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.12.1791
Jens Nielsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1794
Niels Nielsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 29.01.1796
Grand5-onkler & -tanter
Anders Nielsen Grand5-onkel
Ane Jensdatter Grand5-tante
Anne Andersdatter Grand5-tante
Anne Nielsdatter Grand5-tante
Christen Madsen Grand5-onkel
Christian Bertelsen Grand5-onkel
Christian Jensen Pind Grand5-onkel 30.09.1769
Clemen Rasmussen Grand5-onkel
Edel Andersdatter Grand5-tante
Edel Bertelsdatter Grand5-tante
Else Bertelsdatter Grand5-tante
Else Nielsdatter Grand5-tante
Gregers Andersen Grand5-onkel
Helle Nielsen Grand5-tante
Inger Madsdatter Grand5-tante
Jacob Bertelsen Grand5-onkel
Johanne Nielsdatter Grand5-tante
Jørgen Nielsen Grand5-onkel
Karen Bertelsdatter Grand5-tante
Kirsten Nielsdatter Grand5-tante 24.06.1734
Knud Andersen Grand5-onkel
Knud Nielsen Grand5-onkel
Knud Svenningsen Grand5-onkel
Laura Jensen Pind Grand5-tante 08.03.1744
Maren Andersdatter Grand5-tante
Maren Nielsdatter Grand5-tante
Niels Nielsen Grand5-onkel
Nielsen Grand5-onkel 11.1730
Peder Andersen Bierg Grand5-onkel
Pofel Svenningsen Grand5-onkel
Rasmus Nielsen Grand5-onkel
Søren Rasmussen Grand5-onkel
Svenning Svenningsen Grand5-onkel
Svenning Svenningsen Grand5-onkel
Thomas Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 3.10.1680
Mette Søfrensdatter Grand5-tante 1.6.1682
Karen Søfrensdatter Grand5-tante 25.5.1690
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 18.2.1692
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 2.10.1692
Rasmus Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 20.1.1695 5.7.1716
Søfren Povelsen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 24.2.1695 29.6.1695
Søfren Søfrensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 10.04.1698 5.5.1743
Birgitte Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1698
Anders Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 23.7.1699
Karen Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 17.01.1700
Anne Søfrensdatter Grand5-tante 24.01.1701
Svenning Søfrensen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.12.1703
Ukendt Andersen Grand5-onkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 1704
Niels Povelsen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 26.10.1704
Mette Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.06.1706
Mette Søfrensen Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 18.1.1710
Karen Svenningsdatter Grand5-tante 20.07.1710
Maren Rasmusdatter Grand5-tante Skarresø, Randers, Danmark 08.11.1711
Karen Rasmusdatter Grand5-tante Skarresø, Randers, Danmark 11.02.1714
Rasmus Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 23.07.1719
Maren Jensdatter Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 11.08.1720
Anders Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 07.03.1723
Peder Christensen Mulvad Grand5-onkel Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Grand5-onkel 1725
Maren Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1725
Christen Jensen Pind Grand5-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1727 26.02.1808
Hans Svenningsen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1727 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 7.1817
Kirsten Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1728
Rasmus Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 19.09.1728
Christian Bertelsen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1729
Jacob Rasmussen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 4.6.1730
Clare Marie Christensen Mulvad Grand5-tante Jelling, Vejle, Danmark 1730
Maren Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1730 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.02.1766
Søren Nielsen Rytter Grand5-onkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1730 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 6.1782
Lars Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 1.1732
Karen Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1732
Søren Søfrensen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.01.1733
Karen Jensdatter Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 05.06.1735
Maren Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.08.1735
Jes Christensen Mulvad Grand5-onkel Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Anne Madsdatter Grand5-tante Herning 1737
Søren Bertelsen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1737 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1775
Anders Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 01.02.1738
Thomas Nielsen i Rønkilde Grand5-onkel 1739
Jacob Madsen Tværmose Grand5-onkel Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1740 København 1790
Anne Nielsdatter Grand5-onkel Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 1742
Søren Madsen Grand5-onkel Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1742 Bjødstrup, Gjellerup, Århus, Danmark 2.1825
Laurits Jensen Pind Grand5-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 5.1745 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 13.10.1816
Anders Madsen Grand5-onkel Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1746
Mette Madsdatter Grand5-tante Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1750 Ikast 12.1804
Grand6-onkler & -tanter
Anne Marie Thygesdatter Grand6-onkel
Christen Jensen Grand6-onkel
Jesper Thygesen Grand6-onkel
Maren Jensdatter Grand6-tante
Maren Thygesdatter Grand6-tante
Maren Thygesdatter Grand6-tante
Peder Thygesen Grand6-onkel
Povel Madsen Grand6-onkel
Rasmus Thygesen Grand6-onkel
Rasmus Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 19.12.1686
Karen Rasmusdatter Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 16.06.1689
Jens Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 11.08.1689
Christen Christensen Grand6-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1690 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 3.1738
Birgitte Rasmusdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 09.11.1691
Niels Jensen Grand6-onkel Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1.1692
Magdalene Christensdatter Grand6-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1692 Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 10.1740
Maren Pedersdatter Rosenmeyer Mulvad Grand6-tante Ringive, Vejle, Danmark 29.06.1693 06.07.1743
Johan Christian Leth Grand6-onkel 1695
Elisabeth Larsdatter Grand6-tante Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 15.02.1696
Jens Christensen Grand6-onkel Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1696 Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 3.1752
Mathias Christiansen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 27.06.1697
Laura Christensen Grand6-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1697
Bert Rosenmeyer Mulvad Grand6-onkel Ringive, Vejle, Danmark 28.08.1697
Mette Rasmusdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 01.05.1698
Jep Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 12.02.1699
Lars Christiansen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.04.1703
Maren Madsdatter Grand6-tante Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 13.01.1704
Jens Pedersen Mulvad Grand6-onkel Ringive, Vejle, Danmark 1708
Maren Christensen Grand6-tante Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.02.1711
Kisten Christensen Grand6-tante Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1713 1783
Anders Chrstensen Grand6-onkel Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.10.1714 1799
Inger Nielsdatter Grand6-tante Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1715 03.03.1776
Karen Nielsdatter Grand6-tante Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1717 09.05.1799
Anne Nielsdatter Grand6-tante 1719
Mette Nielsdatter Grand6-tante Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1720 22.04.1739
Karen Nielsdatter Grand6-tante 1723 13.04.1784
Maren Nielsdatter Grand6-tante Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.02.1725
Johanne Nielsdatter Grand6-tante Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.10.1727 Rind, Ringkøbing, Danmark 02.06.1808
Svigeronkler & -tanter
Lola Pedersen Smed Tante (indgiftet)
Edvard Kristian Hansen Onkel (indgiftet) Kolding, Vejle, Danmark 07.03.1886
Knud Eiler Johan Hofmann Onkel (indgiftet) Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 06.08.1898 Søndre Boulevard, København, København, Danmark 14.10.1969
Arne Kartun Winter Sørensen Onkel (indgiftet) Vinterslev Mark, Galten, Randers, Danmark 03.12.1907
Fjerne svigeronkler & -tanter
Adam Remontiussen Grand2-onkel (indgiftet)
Anders Jensen Grand5-onkel (indgiftet)
Anders Moesmand Grand5-onkel (indgiftet)
Ane Nielsen Gradtante (indgiftet)
Anna Andersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Anna Lund 8xGreat aunt-in-law
Anna Madsdatter Grand6-tante (indgiftet)
Anne Margrethe Hansdatter Grand5-tante (indgiftet)
Anne Nielsdatter 11xGreat aunt-in-law
Anne Pedersdatter Bruun 7xGreat aunt-in-law
Birthe Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Cathrine Hansdatter Tørslef Grand5-tante (indgiftet)
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet)
Christen Mohr Grand2-onkel (indgiftet)
Christian Vestisen Grand6-onkel (indgiftet)
Dorthe Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Dorthe Pedersdatter Grand6-tante (indgiftet)
Dorthea Clemensdatter 7xGreat aunt-in-law
Elle Andersdatter Grand6-tante (indgiftet)
Espen Nielsen Grand5-onkel (indgiftet)
Gjøde Jensen 7xGreat uncle-in-law
Gregers Christensen Juulsgaard Grand6-onkel (indgiftet)
Hans Nielsen Teilmann 7xGreat uncle-in-law
Ib Nielsen 8xGreat uncle-in-law
Inger Caroline Nielsen Gradtante (indgiftet)
Inger Nielsdatter Grand3-tante (indgiftet)
Iver Boyskov Christensen Grand3-onkel (indgiftet)
Jacob Jensen Grand4-onkel (indgiftet)
Jens Hansen Rødding Grand3-onkel (indgiftet)
Jens Jonasen Grand6-onkel (indgiftet)
Jens Sørensen Grand3-tante (indgiftet)
Jens Sørensen Grand3-onkel (indgiftet)
Jens Sørensen 7xGreat aunt-in-law
Jens Thomasen Grand2-onkel (indgiftet)
Johan Andersen 7xGreat uncle-in-law
Jørgen Andersen Grand3-onkel (indgiftet)
Karen Andersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Karen Baggesdatter 7xGreat aunt-in-law
Karen Christophersdatter Stub Grand6-tante (indgiftet)
Karen Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Lauritz Larsen Grand2-onkel (indgiftet) Gjedsted, Randers, Danmark
Maren Hansdatter Grand5-tante (indgiftet)
Maren Jørgensdatter Grand6-tante (indgiftet)
Maren Kjeldsdatter Trane 11xGreat aunt-in-law
Maren Nielsen Schytte 11xGreat aunt-in-law
Margrethe Jacobsdatter 9xGreat aunt-in-law
Maria Nielsdatter Arctand 10xGreat aunt-in-law
Mette Christensdatter Kaas Grand5-tante (indgiftet)
Mette Jensdatter 9xGreat aunt-in-law
Mette Kirstine Kristensdatter Grand3-tante (indgiftet) Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 31.05.1831
Mette Pedersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Mette Poulsdatter Grand3-tante (indgiftet)
Mette Poulsdatter Grand3-tante (indgiftet)
Mette Sørensdatter Grand4-tante (indgiftet)
Niels Lassesgaard Grand5-onkel (indgiftet) Ikast, Ringkøbing, Danmark
Niels Olesen Schytte 11xGreat aunt-in-law
Niels Pedersen Dengsø Grand6-onkel (indgiftet)
Niels Pedersen Ydsing 7xGreat uncle-in-law
Peder Andersen Skiblund 7xGreat uncle-in-law
Peder Jacobsen Holst 9xGreat uncle-in-law
Peder Nielsen Dengsø Grand4-onkel (indgiftet)
Peder Sørensen Grand5-onkel (indgiftet)
Peter Jonasen Grand6-onkel (indgiftet)
Poul Ibsen 11xGreat uncle-in-law
Poul Sørensen Opsund Grand6-onkel (indgiftet)
Rasmus Jensen 7xGreat uncle-in-law Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Simon Willadsen Slange 10xGreat uncle-in-law
Søren Christensen Bhie 10xGreat aunt-in-law Ingstrup, Hjørring, Danmark
Søren Christian Pedersen Gradtante (indgiftet)
Søren Jensen Grand6-tante (indgiftet)
Svend Sunesen Grandonkel (indgiftet) Sverige
Thøger Kjeldsen Trane 10xGreat uncle-in-law
Thomas Christensen Mumme 10xGreat uncle-in-law
Ukendt Grand3-tante (indgiftet)
Ukendt 9xGreat aunt-in-law
Zachris Wognsen Wagner 7xGreat aunt-in-law 1699
Anders Jensen Pallesen 7xGreat uncle-in-law Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1617 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1.1698
Henrich Lauritsen 7xGreat uncle-in-law Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1634 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 10.1700
Anders Jensen Krog 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1635 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 3.1724
Mads Christensen Koue 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1665 Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Karen Laursdatter 7xGreat aunt-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1666 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Michel Nielsen Torup 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 7.1667 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Hans Frandsen Hagedorn Grand3-onkel (indgiftet) Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Jens Sørensen Hollerup Grand6-onkel (indgiftet) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1686 Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1739
Christen Madsen Grand5-onkel (indgiftet) Bregnet, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1766
Bodil Jensdatter Grand6-tante (indgiftet) Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Niels Ildsgaard Grand5-onkel (indgiftet) 1707 Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 10.1786
Hans Povelsen Grand4-onkel (indgiftet) Bregnet, Randers, Danmark 1709 Bregnet, Randers, Danmark 1.1764
Karen Rasmusdatter Grand5-tante (indgiftet) 1711
Jens Bach Grand5-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1713
Jens Rønde Grand4-onkel (indgiftet) 1715 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1752
Jens Pedersen Grand5-onkel (indgiftet) Langå, Viborg, Danmark 1717 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1770
Rasmus Kiær Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1718 Thorsager, Randers, Danmark 1792
Christen Nielsen Nedergaard Grand5-onkel (indgiftet) Øster Velling, Randers, Danmark 1721
Anne Nielsdatter Grand5-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1722 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1788
Christen Christensen Grand5-onkel (indgiftet) Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1723 Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 11.1770
Niels Jørgensen Grand4-onkel (indgiftet) Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Karen Nielsdatter Roien Grand5-tante (indgiftet) Øster Høgild, Rind, Ringkøbing, Danmark 1738 Bjødstrup, Gjellerup, Århus, Danmark 1776
Maren Michelsdatter Grand5-tante (indgiftet) 1740 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.11.1815
Kirsten Andersdatter Grand5-tante (indgiftet) Randers 1745
Maren Andersdatter Thorning Grand5-tante (indgiftet) 1745 København 1820
Johan Jørgensen Grand4-onkel (indgiftet) 1746 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1783
Christen Andersen Elbeck Grand4-onkel (indgiftet) Elbeck, Kragelund, Viborg, Danmark 1748
Jacob Jørgensen Notler Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1750
Peder Nielsen Dengsø Grand4-onkel (indgiftet) Vester Velling, Viborg, Danmark 1750 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1803
Maren Madsdatter Grand4-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1752 Thorsager, Randers, Danmark 01.09.1826
Peder Sørensen Skrædder Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1753 Thorsager, Randers, Danmark 08.07.1837
Ane Sørensdatter Grand4-tante (indgiftet) Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1756 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 04.04.1826
Ane Margrethe Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.09.1837
Niels Pedersen Lund Grand4-onkel (indgiftet) 1759
Peder Kristian Gregersen Grand3-onkel (indgiftet) Eskerod, Hornslet, Randers, Danmark 1761 Skjødstrup, Randers, Danmark 27.04.1841
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet) 1764
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1765
Inger Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1765 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.01.1820
Jens Andersen Grand4-onkel (indgiftet) Langå, Viborg, Danmark 1768 Vester Velling, Viborg, Danmark 09.05.1855
Marianne Dinesen (Dynsen) Grand3-tante (indgiftet) Rørbæk, Randers, Danmark 1775 Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 15.04.1854
Niels Nielsen Kjeldsen Grand4-onkel (indgiftet) Tindbæk, Skjern, Viborg, Danmark 1775 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 13.10.1855
Anne Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Christen Brandt Grand3-onkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 1779 Fausing, Randers, Danmark 17.05.1829
Jens Pedersen Grand3-onkel (indgiftet) Ikast, Ringkøbing, Danmark 1780
Anne Cathrine Olufsdatter Grand3-tante (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1784
Kristen Nielsen Grand3-onkel (indgiftet) Moselund Moeslund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1787
Marie Knudsen Grand3-tante (indgiftet) Skanderborg, Danmark 1788
Maren Christensdatter Grand4-tante (indgiftet) 1790 Ruskiær, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.12.1836
Mogens Christensen Grand3-onkel (indgiftet) Hornslet, Randers, Danmark 1790 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.02.1874
Christen Scheel Grand3-onkel (indgiftet) Ulstrup, Sønder Vinge, Randers, Danmark 04.04.1792 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 16.07.1844
Mette Andersdatter Grand3-tante (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Jens Rasmussen Groesen Grand3-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 24.11.1797 Skjødstrup, Randers, Danmark 13.02.1832
Maren Nielsdatter Grand3-tante (indgiftet) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.03.1798
Birgitte Olesen Grand4-tante (indgiftet) 05.06.1798 Rødegaard, Vistofte, Mols, Randers, Danmark 21.11.1874
Bodil Chatrine Sørensdatter Grand3-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 17.07.1798 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 13.09.1844
Karen Sørensdatter Grand3-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 02.11.1798
Karen Margrethe Møller Grand3-tante (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 06.07.1800 Thustrup 25.11.1853
Kristian Henriksen Grand2-onkel (indgiftet) Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.07.1855
Jens Hansen Moeslund Grand3-onkel (indgiftet) 1803
Lars Peter Møller Grand3-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 21.10.1804
Tue Christensen Grand3-onkel (indgiftet) Lysgaard, Ringkøbing, Danmark 1806
Ida Charlotte Frederikke Witrock Grand3-tante (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 05.08.1808
Inger Marie Hansdatter Grand3-tante (indgiftet) Store Heddinge, Præstø, Danmark 1809
Eva Philipsdatter Grand3-tante (indgiftet) Frederiks, Viborg, Danmark 1810
Jesper Jespersen Grand3-onkel (indgiftet) Fausing, Randers, Danmark 1810 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 14.05.1844
Laura Jacobine Faith Grand3-tante (indgiftet) Oust Mølle, Borup, Randers, Danmark 08.08.1811 København 09.04.1890
Karen Marie Pedersdatter Grand3-tante (indgiftet) Toftlund, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1812
Jens Jensen Grand2-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 06.07.1812
Peder Rasmussen Grand2-onkel (indgiftet) Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Ane Kirstine Jensdatter Grand2-tante (indgiftet) Hvilsager, Randers, Danmark 15.08.1816 Mørke, Randers, Danmark 29.02.1888
Hans Juul Møller Grand2-onkel (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 18.11.1816
Karen Marie Jacobsdatter Grand2-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.08.1819 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.12.1895
Jens Thomasen Grand2-onkel (indgiftet) Feldballe, Randers, Danmark 09.08.1823
Jacob Knudsen Grand2-onkel (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.04.1824
Christen Højlund Grand3-onkel (indgiftet) Tved 22.06.1824
Hans Christian Christensen Grand2-onkel (indgiftet) Kolding 1824
Søren Pedersen Grand2-onkel (indgiftet) Hørning, Randers, Danmark 18.07.1824
Hans Jørgensen Grandonkel (indgiftet) Tved, Svendborg, Svendborg, Danmark 31.05.1826
Henrik Kristensen Grandonkel (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.07.1902
Jens Pedersen Grand2-onkel (indgiftet) Fulden, Beder, Århus, Danmark 01.06.1830
Niels Nielsen Vad Grand2-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 27.02.1831
Boe Rasmussen Grand2-onkel (indgiftet) Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 22.06.1831
Ane Marie Hansen Grand2-tante (indgiftet) Nebel, Skanderborg, Danmark 03.09.1831
Niels Jørgensen Grand2-onkel (indgiftet) Skjødstrup, Randers, Danmark 03.05.1832
Nielsine Nielsdatter Grand2-tante (indgiftet) Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Bolette Jensen Godsk Grand2-tante (indgiftet) Liltved, Fausing, Randers, Danmark 08.05.1836
Søren Jensen Grand2-onkel (indgiftet) Rodskov, Hornslev, Randers, Danmark 06.02.1840 Mørke, Randers, Danmark 21.12.1922
Margrethe Sørensen Grand2-tante (indgiftet) Tirstrup, Randers, Danmark 17.06.1845
Søren Gregersen Grandonkel (indgiftet) Ølst, Randers, Danmark 28.03.1852
Niels Peter Christensen Grandonkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 10.08.1853 Hørning, Randers, Danmark 18.02.1891
Søren Madsen Bredgaard Grandonkel (indgiftet) Galten, Hørning, Randers, Danmark 09.09.1854 Sct Mortens, Randers, Danmark 02.09.1930
Ane Marie Kirstine Jensen Gradtante (indgiftet) Storring, Århus, Danmark 08.09.1858
Thomasine Petersen Gradtante (indgiftet) Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 28.12.1859
Knudsine Andersen Gradtante (indgiftet) Brabrand, Århus, Danmark 12.06.1863
Rasmus Peter Jensen Grandonkel (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 06.01.1865
Nielsine Nielsen Gradtante (indgiftet) Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Jens Nielsen Andersen Grandonkel (indgiftet) Åsted, Salling, Viborg, Danmark 30.12.1867 Sct Knud, Odense, Danmark
Ane Kirstine Nielsen Gradtante (indgiftet) Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Peder Sørensen Grandonkel (indgiftet) Ebeltoft, Randers, Danmark 13.05.1872
Amalie Pedersen Gradtante (indgiftet) Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Gradtante (indgiftet) Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Hans Peter Sørensen Andersen Grandonkel (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 30.08.1879 Sct Mortens, Randers, Danmark 09.04.1916
Fætre/kusiner
Anders Verner Hansen Fætter Odense 08.07.1918 04.09.1982
Inger Hansen Kusine Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 14.05.1920 29.11.1987
Knud Hansen Fætter Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 22.06.1922
Annelise Birthe Hofmann Kusine Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 17.07.1928
Aage Winther Sørensen Fætter Sct Mortens, Randers, Danmark 04.07.1931
Steffen Mohr Leibo Fætter Gethsemene Sogn, København, Danmark 09.04.1938
Hanne Hofmann Kusine Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 31.01.1939
Erik Winther Sørensen Fætter Sct Peders Sogn, Randers, Danmark 08.07.1940
Peter Laibo Fætter Gethsemene Sogn, København, Danmark 27.03.1949
Fjerne slægtninge
Christen Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn 02.04.1826
Jens Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter
Laurits Mohr Halvfætter
Marie Mohr Halvkusine
Oluf Henrichsen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn 1840
Signe Mohr Halvkusine
Vilhelm Mohr Halvfætter
Ane Marie Henriksdatter Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Tiptipoldeforældres tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Halvkusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Halvfætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Albert Henry Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.11.1905
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Halvfætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Hulda Natalie Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Petrea Nielsine Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Halvkusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Hjalmer Uhrskov Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 27.08.1909
Peder Rudolf Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 19.05.1911
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Halvkusine Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Svend Børge Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 24.05.1913
Arthur Løvgren Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 10.09.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Halvfætter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Halvfætter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Oda Kirstine Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 22.10.1917
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Halvfætter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Vagner Herløv Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 15.03.1920
Egon Lindegaard Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Iris Agathe Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Poul Verner Stenholt Andersen Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Johannes Jensen Voldby Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Halvfætter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Doris Irene Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.06.1925
Liddy Ruth Stenholt Andersen Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Regner Højmark Madsen Tipoldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926 08.02.1927
Ritta Miga Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926
Henny Alice Andersen Halvkusine Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Ruth Olivia Madsen Tipoldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 19.05.1928
Lilli Aase Stenholt Andersen Halvkusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Elly Marie Hamann Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Halvfætter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Karen Margrethe Mohr Halvfætter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 23.01.1930
Karl Andersen Hamann Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Gerda Haugaard Halvfætter 05.05.1931
Svend Børge Andersen Halvfætter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Knud Vilhelm Mohr Halvfætter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 15.05.1932
Vagn Kristian Andersen Halvfætter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Villy Normand Andersen Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Jytte Marie Mohr Halvkusine Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.03.1934 Kristrup, Randers, Danmark 05.02.1971
Lissy Margit Andersen Halvfætter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Anna Helene Voldby Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Sonja Helene Pedersen Halvkusine Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lindy Lindberg Pedersen Halvfætter 20.6.1946 24.11.1917
Ove Bent Pedersen Halvfætter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Halvnevøer/niecer
Sten Weber Hansen Halvnevø 1969
Andre slægtninge
? Christensen Grand4-halvonkel
Adam Würgler Jensen Grand3-halvonkel
Anders Christensen Grand3-halvonkel
Anders Christensen Grand3-halvonkel 25.04.1807
Anders Christensen Grand3-halvonkel
Anders Christian Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m)
Anders Jensen Grand2-halvonkel
Anders Jensen Grand3-halvonkel
Anders Jensen Grand3-halvonkel 7.1792
Anders Kristensen Grand2-halvonkel
Anders Sørensen Tværmose Grand4-halvonkel
Ane Gjertrud Louise Højlund Grand3-halvtante
Ane Jensmine Møller Grand2-halvtante
Ane Johanne Pind Grand2-halvtante
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tiptipoldeforældres tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Ane Kirstine Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldesøn
Ane Mette Nielsen Mohr Halvtante 11.06.1894
Ane Mette Nielsine Mohr Halvtante 09.11.1912
Ane Pedersdatter Grand3-halvtante
Ane Pind Grand2-halvtante
Anna Hansdatter Grand4-halvtante
Anne Christensdatter Grand4-halvtante 30.12.1764
Anne Christensdatter Grand4-halvtante 03.01.1797
Anne Christensdatter Grand4-halvtante
Anne Jacobsdatter Grand3-halvtante
Anne Kirstine Franddatter Tiptipoldeforældres tipoldedatter
Anne Kjersitine Nielsdatter Grand3-halvtante
Anne Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Anne Margrethe Jacobsen Grand3-halvtante
Anne Nielsdatter Grand3-halvtante 1792
Anne Nielsdatter Grand3-halvtante
Anne Sørensdatter Grand4-halvtante
Anton Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m)
Apolone Christensdatter Grand3-halvtante
Barbara Christensdatter Grand4-halvtante 02.12.1844
Berret Kjerstine Kristensen Grand2-halvtante
Bertel Christiansen Grand4-halvonkel
Bertel Sørensen Grand4-halvonkel
Bodil Margrethe Grand4-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1776
Bodil Margrethe Nielsen Grand4-halvtante 15.02.1773
Bodil Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Bodil Nielsdatter Grand4-halvtante 22.07.1760
Christen Christensen Grand4-halvonkel
Christen Christensen Grand4-halvonkel 15.04.1764
Christen Christensen Grand3-halvonkel 02.04.1826
Christen Christensen Grand3-halvonkel 06.12.1861
Christen Christensen Grand3-halvonkel 09.12.1803
Christen Christensen Grand3-halvonkel 1803
Christen Frandsen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Christen Højlund Grand3-halvonkel
Christen Jensen Grand3-halvonkel
Christen M Højlund Grand3-halvonkel
Christen Nielsen Grand4-halvonkel
Christen Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn
Christen Nielsen Grand3-halvonkel
Christen Pedersen Grand3-halvonkel
Christen Vilhelm Jensen Grand3-halvonkel
Christian Hansen Grand4-halvonkel 22.11.1817
Christian Nielsen Grand4-halvonkel 15.02.1766
Christian Sørensen Grand4-halvonkel
Christiane Severine Højlund Grand3-halvtante
Clemen Christiansen Grand4-halvtante
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Elisabeth Birgithe Nielsen Grand3-halvtante
Elise Johanne Kirstine Møller Grand-halvtante
Elise Marie Højlund Grand3-halvtante
Else Marie Tværmose Grand4-halvtante
Frida Marie Mohr Halvtante
Gerda Elisabeth Mohr Halvtante
Gertrud Anne Marie Pind Grand2-halvtante
Giertrud Christensdatter Grand4-halvtante
Hans Georg Faith Pind Grand2-halvonkel
Hans Pedersen Grand3-halvonkel
Hans Sørensen Grand3-halvonkel
Hans Sørensen Grand3-halvonkel
Hans Sørensen Tværmose Grand4-halvonkel 1827
Hansine Frederikke Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark
Hedvig Laursdatter Grand4-halvtante
Hedvig Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Ida Nicoline Laurentia Højlund Grand3-halvtante
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn
Jacob Christiansen Grand4-halvonkel
Jenny Christine Pind Grand2-halvtante
Jens Andersen Pallesen 1st cousin 7 times removed up (m)
Jens Christensen Grand4-halvonkel
Jens Christensen Grand3-halvonkel 10.01.1822
Jens Christensen Grand3-halvonkel
Jens Christensen Grand3-halvonkel
Jens Christensen Houlund Grand5-halvonkel
Jens Christian Valdemar Frederik Pind Grand2-halvonkel
Jens Mourits Møller Grand2-halvonkel
Jens Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn
Jens Nielsen Grand3-halvonkel
Jens Peter Højlund Grand3-halvonkel
Jens Peter Højlund Pind Grand2-halvonkel
Jens Svenningsen Grand3-halvonkel
Jens Svenningsen Grand3-halvonkel
Jens Vilhelm Møller Grand-halvonkel
Jensine Marie Bolette Højlund Grand3-halvtante
Jørgen Jacobsen Grand3-halvonkel
Jørgen Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Karen Andersdatter Grand4-halvtante 29.03.1830
Karen Andersdatter Grand4-halvtante
Karen Christensdatter Grand4-halvtante
Karen Henrichsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Karen Jensdatter Grand4-halvtante 13.10.1754
Karen Jensdatter Grand4-halvtante 03.02.1765
Karen Jensdatter Rønde Grand3-halvtante 7.4.1816
Karen Jørgensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Karen Nielsen Grand3-halvtante 26.03.1820
Karen Pedersdatter Grand3-halvtante
Karen Rasmusdatter Grand4-halvtante
Kirsten Christensdatter Grand4-halvtante
Kirsten Christensen Grand3-halvtante
Kirsten Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Kirsten Maria Christensen Grand3-halvtante
Kjersten Jensdatter Grand2-halvtante
Kjersten Jensdatter Grand2-halvtante
Knud Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m)
Knud Hansen Grand4-halvonkel 01.06.1836
Kristen Jensen Grand2-halvonkel
Kristen Kristensen Grand2-halvonkel
Kristen Vilhelm Mohr Halvonkel
Kristine Mohr Halvtante
Laurits Nielsen Pind Tip4-oldeforældres oldesøn 26.07.1869
Laurs ANdersen 1st cousin 7 times removed up (m)
Leopoldine Margrethe Sophie Mohr Grand2-halvtante
Mads Christensen Grand4-halvonkel
Mads Jacobsen Tværmose Grand4-halvonkel
Mads Nielsen Grand4-halvonkel
Mads Nielsen Grand4-halvonkel
Mads Nielsen Grand4-halvonkel 18.03.1777
Mads Sørensen Tværmose Grand4-halvonkel
Magdalene Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Magsalene Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand3-halvtante
Maren Christensdatter Grand3-halvtante
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 14.11.1756
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 25.09.1763
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 03.08.1755
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 18.05.1760
Maren Jørgensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Pedersdatter Grand3-halvtante
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Margrethe Svenningsdatter Grand3-halvtante
Maria Laursdatter Grand4-halvtante
Mariane Christensdatter Grand3-halvtante 18.06.1801
Marianne Amstrup Oldeforældres tipoldedatter
Marianne Pedersdatter Grand3-halvtante
Marie Sophie Pind Grand2-halvtante
Methe Christensdatter Grand3-halvtante 1808
Methe Christensdatter Grand3-halvtante 07.10.1871
Methe Nielsen Grand3-halvtante
Mette Christensdatter Grand3-halvtante 09.12.1803
Mette Kirstine Jensdatter Grand2-halvtante
Mette Kirstine Pedersdatter Grand3-halvtante
Mette Laursdatter Grand4-halvtante
Mette Nielsen Grand3-halvtante
Mette Pedersdatter Grand3-halvtante
Mette Rasmusdatter Grand4-halvtante
Michel Christensen Grand4-halvonkel 19.02.1819
Niels Andersen Mohr Halvonkel 30.06.1895
Niels Christensen Grand4-halvonkel
Niels Christensen Grand3-halvonkel
Niels Christiansen Grand4-halvonkel
Niels Jacobsen Grand3-halvonkel
Niels Kristensen Grand2-halvonkel
Niels Martinus Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m)
Niels Nielsen Grand3-halvonkel
Niels Roien Madsen Grand4-halvonkel
Niels Svenningsen Grand3-halvonkel
Oline Caroline Mathilde Højlund Grand3-halvtante 09.02.1848
Otto Marinus Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m)
Peder Jensen Grand4-halvonkel 24.04.1763
Peder Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Peder Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn 03.06.1803
Peder Pedersen Grand3-halvonkel
Peter Margelius Højlund Grand3-halvonkel
Peter Nielsen Grand3-halvonkel
Petrine Højlund Grand3-halvtante
Povel Hansen Grand4-halvonkel
Povel Hansen Grand4-halvonkel
Rasmus Christensen Grand4-halvonkel
Rasmus Christensen Grand4-halvonkel
Rasmus Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Rasmus Sørensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Rasmus Sørensen Grand3-halvonkel
Sidsel Christensdatter Grand4-halvtante 26.04.1822
Søren Christensen Grand4-halvonkel
Søren Nielsen Grand3-halvonkel
Søren Pedersen Grand3-halvonkel
Søren Rasmussen Grand4-halvonkel
Søren Svenningsen Grand3-halvonkel
Ukendt Nielsen Grand3-halvtante 2.1816
Vilhelmine Lauritzen Grand-halvtante
Peder Jacobsen Holm 1st cousin 11 times removed up (m) 1585 1639
Anne Pedersdatter Holm 2nd cousin 10 times removed up (f) 1630 1677
Ide Rubechsdatter Humble 3rd cousin 9 times removed up (f) 1650 1677
Helvig Lauridsdatter Bech 4th cousin 8 times removed up (f) 1677 1761
Ellen Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1678
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1679
Bodil Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1681
Ukendt Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1693
Laue Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1695
Magdalene Henrichsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 4.1697
Niels Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1697
Laue Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 2.1698
Jens Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) 03.05.1699 1764
Peder Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 4.1700
Peder Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1701
Jens Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 6.1702
Ane Kirstine Hagedorn Grand2-halvtante Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Ukendt Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 5.1704
Bodil Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 01.03.1705
Jens Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 5.1709
Magdalene Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1709 1769
Maren Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1711
Anne Christensdatter Grand5-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1719 1.1776
Søren Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1720
Maren Christensdatter Grand5-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1721
Christen Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1722
Peder Christensen Mulvad Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Karen Christensdatter Grand5-halvtante 1724
Maren Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1724
Hans Christensen Mulvad Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn 1725
Maren Christensdatter Grand5-halvtante 1727
Anders Jensen Hollerup Grand5-halvonkel 1728
Laurs Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1729
Clare Marie Christensen Mulvad Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Maren Christensdatter Grand5-halvtante 1730
Maren Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 29.10.1730
Niels Jørgensen Grand4-halvonkel Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Boel Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 03.08.1732
Frands Christensen Mulvad Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Elle Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 06.03.1735
Jes Christensen Mulvad Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Anders Jensen Grand5-halvonkel Ikast 08.10.1736
Johanne Jensdatter Grand5-halvtante Ikast 02.07.1739
Karen Christensdatter Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 13.11.1740
Christen Jensen Grand5-halvonkel Ikast 27.11.1740
Christen Jensen Grand5-halvonkel Ikast 01.04.1742
Svenning Christensen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.07.1744
Johanne Jensdatter Grand5-halvtante Ikast 03.10.1745
Karen Christensdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.08.1746
Søren Rasmussen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1747 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1813
Søren Jensen Rønde Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.7.1747
Morten Jensen Grand5-halvonkel Ikast 26.01.1749
Dorethe Jensdatter Rønde Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.4.1750
Karen Jensdatter Rønde Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 8.8.1751
Margrethe Rasmusdatter Grand4-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1752 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.11.1825
Kirsten Jensdatter Grand4-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 14.05.1752
Kirsten Nielsdatter Grand4-halvtante Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 22.02.1753
Jens Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Jens Jørgensen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Lars Bach Grand4-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 27.04.1755
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Maren Nielsdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Søren Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Søren Nielsen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Jørgen Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Jørgen Nielsen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Kirstine Marie Rasmusdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.06.1758
Kirsten Jensdatter Bach Grand4-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 04.03.1759
Jens Nielsen Grand4-halvonkel Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.03.1759 08.04.1759
Maren Rasmusdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1760
Søren Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.03.1761
Maren Jensdatter Grand4-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1761
Niels Hansen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.09.1761
Jacob Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.10.1762
Mette Kirstine Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
Mette Kirstine Nielsdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
? Hansdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763
? Hansen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 7.1764
? Hansen Grand4-halvonkel 7.1764
Hans Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.08.1764
Zidsel Hansdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 17.11.1765
Niels Thomasen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1766
Maren Johansdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.6.1766 23.8.1799
Anne Bolette Tværmose Grand4-halvtante København 1766 1791
Gertrud Thomasdatter Grand4-halvtante Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.02.1768
Jørgen Johansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 20.2.1768
Niels Sørensen Grand4-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 06.03.1768
Knud Christensen Grand4-halvonkel Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.09.1768
Kirsten Johansdatter Grand3-halvtante 12.3.1769 12.3.1769
Anne Thomasdatter Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.11.1769
Johanne Christine Tværmose Grand4-halvtante København 1770
Kirsten Johansdatter Grand3-halvtante 1.7.1770
Christensen Grand4-halvonkel Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.11.1770 1770
Christen Thomasen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.02.1771
Rasmus Jensen 1st cousin 7 times removed up (m) Snærild 26.04.1771
Niels Thomasen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.06.1772
Andreas Tværmose Grand4-halvonkel København 1772 1775
Karen Johansdatter Grand3-halvtante 6.9.1772
Anne Elisabeth Thomsen Grand4-halvtante 14.11.1773
Dorthe Christensdatter Grand4-halvtante Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1774 28.12.1825
Jens Laursen Grand4-halvonkel 3.1774 6.1843
Jørgen Johansen Grand3-halvonkel 21.8.1774
Margrethe Tværmose Grand4-halvtante København 1775
? Johansdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.3.1776
Anne Christensdatter Grand4-halvtante Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1776 1795
Michel Laursen Grand4-halvonkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1776 12.1776
Ukendt Nielsen Grand4-halvonkel 1.1777
Mette Kirstine Johansdatter Grand3-halvonkel 28.12.1777
Ukendt Nielsen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 3.1778
Andreas Tværmose Grand4-halvonkel København 1778
Niels Thomasen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.03.1779
Karen Rasmusdatter Tip4-oldeforældres oldedatter 7.1780
Anne Thomasdatter Grand4-halvtante 1.1782
Ukendt Nielsen Grand4-halvonkel Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 1.1782
Inger Jacobsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.03.1782
Niels Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1782
Johanne Johansdatter Grand3-halvtante 12.1783 12.1783
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter 1.1784
Søren Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 02.05.1784
Christiane Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 12.09.1856
Maren Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 13.06.1845
Mads Svenningsen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.04.1788
Niels Svenningsen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 20.07.1788 23.12.1843
? Christiansen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1790
Marie Marie Jørgensdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 05.12.1790 Mørke, Randers, Danmark 27.09.1838
Anders Jensen Grand3-halvonkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.07.1792 7.1792
Anne Marie Nielsdatter Grand3-halvtante 05.07.1792 1792
Mette Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.07.1792
Edel Jørgensdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 26.06.1793
Abel Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.01.1794
Jacob Pedersen Grand3-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 1794 13.08.1866
Jacob Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.07.1794
? Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1796
Maren Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde 03.06.1796
Ane Marie Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 28.06.1798
Margrethe Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.07.1798
Inger Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde 29.11.1799
Knud Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Margrethe Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 25.04.1801
Maren Rasmusdater 1st cousin 7 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Rasmus Sørensen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.10.1802 Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 16.02.1839
Ellen Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Karen Rasmusdatter Grand2-halvtante 26.06.1807 21.11.1869
Karen Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 26.06.1807 21.11.1869
Karen Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Knud Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Dødfødt Grand3-halvonkel 10.02.1811
Jens Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Maren Andersdatter Grand2-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.10.1811
Giertrud Chatrine Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 27.04.1812
Niels Sørensen Grand2-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Niels Sørensen 1st cousin 7 times removed up (m) Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Bodil Christensen Grand3-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Grand3-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Jørgen Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Ane Marie Fredericha Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 30.11.1814
Dinesine Kirstine Beck Grand2-halvtante Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 20.09.1815
Maren Andersdatter Grand2-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1815
Knud Sørensen Grand2-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Knud Sørensen 1st cousin 7 times removed up (m) Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Niels Kristensen Grand2-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.10.1816
Jens Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Ellen Sørensdatter Grand2-halvtante Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Ellen Sørensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Jensine Nicoline Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 18.12.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Niels Andersen Grand2-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.06.1818
Hansine Frederikke Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1818 28.08.1819
Johanne Marie Christensen Grand3-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Jens Nicolai Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 19.11.1819
Henriette Chatrine Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 16.07.1820
Anders Poulsen Grand2-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.07.1820
Hans Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) 08.10.1820 15.04.1822
Niels Frandsen Christensen Grand3-halvonkel Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Mette Marie Jensdatter Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.05.1821 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.12.1850
Mette Andersdatter Grand2-halvtante 10.06.1821
Anders Poulsen Grand2-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 03.05.1822
Birthe Kirstine Krsitensen Grand2-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822
Christiane Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 10.1822
Jørgen Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 09.11.1824
Mette Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 31.01.1823
Hans Laursen Rødding Grand2-halvonkel Fjellerup, Randers, Danmark 21.02.1823
Rasmus Jensen Grand2-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 16.06.1823
Kirsten Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Ane Poulsdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 07.03.1824
Anders Andersen Grand2-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.04.1824
Gjertrud Marie Jensdatter Grand2-halvtante Fjellerup, Randers, Danmark 25.05.1824
Lisbeth Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 19.06.1824
Ane Marie Christensdatter Grand3-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.07.1824
Bodil Marie Vedersøe Grand2-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.12.1824
Maren Jensdatter Grand2-halvtante Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 19.05.1825 15.10.1829
Kirsten Kristensdatter Grand-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.10.1825
Niels Poulsen Grand2-halvonkel 01.01.1826
Christian Mogensen Grand2-halvonkel 17.01.1826
Ellen Pedersdatter Grand2-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 11.02.1826
Jens Andreasen Grand2-halvonkel Tjele Gods, Viborg, Danmark 20.02.1826 12.01.1852
Kjersten Christensdatter Grand3-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.02.1826
Andreas Conrad Herman Theodor Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 05.03.1826
Christine Hansen Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1826 Skjødstrup, Randers, Danmark 11.05.1834
Christiane Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 01.05.1826
Birthe Poulsdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.01.1827
Maren Mogensdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.07.1827
Jørgen Scheel Grand2-halvonkel Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 20.08.1827
Birthe Kirstine Jensdatter Grand2-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 20.12.1827 01.03.1846
Jørgen Martinus Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 12.04.1828 18.02.1830
Henrik Kristensen Grand-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 11.07.1902
Søren Rasmussen Tip4-oldeforældres tipoldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1828
Christine Mette Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 27.09.1828
Marianne Jensdatter Grand2-halvtante Tjele Gods, Viborg, Danmark 04.10.1828
Jens Pind Grand2-halvonkel 23.10.1828 28.04.1828
Ane Christensdatter Grand3-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1828
Hans Frederik Sophus Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 15.12.1828 06.12.1831
Gjertrud Johanne Hansen Grand2-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 20.02.1829
Adam Laursen Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.07.1829
Niels Poulsen Grand2-halvonkel Nødager, Randers, Danmark 25.08.1829
Poul Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Ane Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.12.1829
Mads Mogensen Grand2-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1830
Maren Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.09.1830
Jensine Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.04.1831
Ole Christensen Grand3-halvonkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.04.1831
Anne Theodore Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1831
Søren Laurits Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.09.1831 26.11.1831
Pvel Christjan Kristensen Grand-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.01.1832 30.08.1832
Rasmus Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Verner Anton Theodor Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 28.02.1832
Juliane Marie Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 03.04.1832
Maren Nielsdatter Grand2-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1832
Bertel Mogensen Grand2-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 30.08.1832
Kirsten Marie Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.11.1832
Mette Marie Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 17.05.1833
Povel Christjan Kristensen Grand-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 16.09.1833 28.01.1839
Ane Kirstine Poulsdatter Grand2-halvtante Nødager, Randers, Danmark 10.11.1833
Kirsten Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.01.1834
Kirsten Andersen 2nd cousin 6 times removed up (f) Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Kirsten Marie Jendatter Grand2-halvtante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.02.1834
Mette Cathrine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.02.1834 03.02.1875
Dorthe Kathrine Jensdatter Grand2-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1834
Inger Kjerstine Christensen Grand3-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1834
Johan Georg Sophus Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.09.1834
Boline Marie Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 29.01.1835
Jens Peder Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 20.03.1835
Flore Henriette Andersen Grand2-halvtante København, København, Danmark 3.1835
Maren Andersdatter 2nd cousin 6 times removed up (f) Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Elisabeth Jensdatter Grand2-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1836
Frederikke Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.03.1837
Sørenmine Christine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 24.06.1837 13.05.1866
Niels Jensen Grand2-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1837
Mads Severin Jensen Grand2-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.08.1837 15.11.1838
Niels Peter Jensen Grand2-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.08.1837
Jens Erik Pind Jespersen Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 30.08.1837
Ane Dorthea Albertine Mathilde Mohr Grand2-halvtante Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.05.1838
Frands Kristensen Grand-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 01.06.1838 13.12.1838
Maren Poulsdatter Grand2-halvtante Nødager, Randers, Danmark 03.06.1838
Anders Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) 20.07.1838 07.04.1840
Jens Erik Jespersen Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 25.03.1839
Morten Laursen Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 21.06.1839
Marie Kathrine Jensdatter Grand2-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1839
Madsine Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 30.07.1839
Mette Kirstine Jensen Grand2-halvtante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1839
Jensmine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 07.04.1840
Ane Jensmine Martine Jespersen Grand2-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 10.12.1840
Mette Marie Andersen 2nd cousin 6 times removed up (f) Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Georg Laursen Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.04.1841
Frands Kristensen Grand-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 26.05.1841 26.10.1841
Marie Ottine Andersen Grand2-halvtante Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 05.11.1841
Mads Peder Jensen Grand2-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 31.12.1841
Niels Christian Tuesen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 31.12.1841
Frederik August Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 14.03.1842 30.01.1908
Birgitte Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 02.04.1842
Kirstine Linesen Grand-halvtante Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 30.01.1843
Christian Tuesen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.07.1843 20.11.1843
Niels Tuesen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.07.1843 19.08.1846
Ane Kirstine Andersen 2nd cousin 6 times removed up (f) Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Albert Carl Emil Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 19.11.1843
Lovise Kirstine Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.05.1844
Nicoline Jensen Grand2-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1844
Christen Tuesen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.07.1845
Niels Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Thiimhus 02.04.1846
Jens Bertelsen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 20.04.1846 07.03.1848
Mads Peter Sørensen Grand2-halvonkel Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.05.1846
Ane Marie Jensdatter Grand2-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1846
Jesper Jespersen Højlund Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 22.08.1846
Søren Skaarup Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 22.02.1847
Knud Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Philip Frederik Jensen Grand2-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1848
Peder Sørensen Grand2-halvonkel Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 06.11.1848
Jens Peter Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.03.1849 17.06.1880
Søren Sørensen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1849 25.07.1913
Edel Kirstine Jensen Grand-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 04.04.1849 29.06.1881
Jens Bertelsen Grand-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Søren Bertelsen Grand-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Ane Kirstine Nielsen Tip3-oldeforældres oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tip3-oldeforældres oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Anders Peder Pedersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.07.1850
Ane Marie Pedersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1850
Jacob Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 05.10.1851 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.10.1854
Jens Thomas Andersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Maren Sofie Laursen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Hornum Mark Hvirring, Skanderborg, Danmark 12.02.1852
Jens Anders Jensen Grand-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 18.04.1852
Ane Kirstine Jensdatter Grand2-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1852
Jens Nielsen Tip3-oldeforældres oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Anne Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.07.1853
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 17.07.1853
Ane Pedersen Grand-halvtante Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Mette Sophie Andersen Grand-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.03.1854 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 26.10.1872
Ane Mette Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1855
Karen Marie Pedersen Grand-halvtante Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Marie Kathrine Jespersen Grand2-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 24.07.1855
Niels Nielsen Vad Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 08.08.1855
Anne Marie Sørensen Grand2-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 26.10.1855
Sørensmine Jensen Grand-halvtante Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 26.02.1856
Kirsten Marie Jacobsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1856
Jacob Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.04.1856
Thomas Chrstian Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 10.05.1856
Marie Kirstine Jensen Grand-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 22.10.1857
Knud Jacobsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.12.1857
Jørgen Balle Grand-halvonkel Nabelslund, Skjødstrup, Randers, Danmark 14.02.1858
Jørgen Mikkel Hansen 3rd cousin 5 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Hansen Halvonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Rasmus Peder Pedersen Grand-halvonkel Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Mette Mette Nielsen Grand-halvtante Årslev, Århus, Danmark 08.09.1858
Niels Christian Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Hans Christian Andersen Grand-halvonkel Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 04.02.1859
Søren Jacob Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 22.09.1859
Albert Thygge Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 17.12.1859
Niels Jacobsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1860
Jørgen Vilhelm Mohr Grand-halvonkel Ginnerup, Randers, Danmark 03.06.1860
Søren Nielsen Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 28.07.1860 25.05.1867
Niels Anton Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Rasmus Boesen Rasmussen Grand-halvonkel Hyllested, Randers, Danmark 25.06.1861
Ane Marie Nielsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Hans Frederik Immanuel Mohr Grand-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1861
Mette Kirstine Nielsine Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 10.12.1861
Thomas Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 18.01.1862 05.06.1862
Ædeline Kathrine Sørensen Grand-halvtante Årslev, Århus, Danmark 16.08.1862
Anne Jacobsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.10.1862
Thomas O Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1863
Jørgen Mikkel Jørgensen 3rd cousin 5 times removed up (m) Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Jørgen Mikkel Jørgensen Halvonkel Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Thomas Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 09.08.1863
Niels Anton Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ida Bolette Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 19.12.1863
Inger Marie Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 27.01.1864
Jens Sørensen Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 05.08.1864
Edvard Christian Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.10.1864
Mads Peder Jacobsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.02.1865
Kirstine TH Jensmine Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1865
Maren Nielsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Dorthea Marie Jacobsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1865
Carl Martin Jørgensen 3rd cousin 5 times removed up (m) Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Carl Martin Jørgensen Halvonkel Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Marianne Caroline Johanne Mohr Grand-halvtante Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1865
Mette Johanne Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 05.04.1866
Jens Peder Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 21.07.1866
Peder Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Ove Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 24.08.1866
Jens Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 27.10.1866
Søren Peter Sørensen Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 13.01.1867
Jørgen Vilhelm Mohr Grand-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 13.02.1867
Anna Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.05.1867
Maren Nielsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Søren Andersen Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 16.02.1868
Johan Marius Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 18.04.1868
Ole Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Abelone Christensen Mohr Grand-halvtante Auning, Randers, Danmark 29.09.1868
Vilhelmine Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 18.02.1869
Otto Albert Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 02.03.1869
Anton Nielsen Grand-halvonkel 18.08.1869
Søren Andersen Jensen Grand-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1869
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 21.01.1870
Jens Knudsen Jacobsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.09.1870
Theodor Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 27.01.1871
Ane Nielsen Grand-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 27.04.1871
Johan Christian Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 25.05.1871
Arnold Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 21.12.1871
Niels Peder Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Kirstine Schmidt Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Herlev, København, Danmark 09.06.1872
Christian Peder Sørensen 3rd cousin 5 times removed up (m) Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Christian Peder Sørensen Halvonkel Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Ane Margrethe Jensen Grand-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 09.04.1873
Jens Peter Nielsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Johanne Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Harlev, Århus, Danmark 28.11.1873
Laust Peder Jacobsen Grand-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.01.1874
Anders Marius Christian Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 06.02.1874 11.02.1874
Hansine Dominika Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 04.08.1874
Anders Marius Christian Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 17.12.1874 28.12.1874
Aage Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 11.01.1875
Marie Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 24.04.1876
Agnethe Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Harlev, Århus, Danmark 31.07.1876
Kjerstine Amalie Boesen Rasmussen Grand-halvtante Virring, Randers, Danmark 1877
Peter Urskov Kristensen 3rd cousin 5 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Peter Urskov Kristensen Halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m) Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Poul Andersen Halvonkel Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Johanne Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Johanne Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Carline Mette Kirstine Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) 25.09.1884
Ane Kathrine Kristensen 3rd cousin 5 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Kathrine Kristensen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Katrine Kristensen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885 Elling, Funder, Viborg, Danmark
Ane Kirstine Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Ane Kirstine Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Mette Kirstine Mohr Halvtante Sahl, Vinderup, Ringkøbing, Danmark 02.04.1886
Frederik Andersen 3rd cousin 5 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Maren Jensen Halvtante Vivild, Randers, Danmark 06.11.1886
Jens Frederik Jensen Halvonkel Vivild, Randers, Danmark 16.09.1887
Ane Johanne Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Ane Johanne Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Anders Peter Andersen Halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Petra Henriette Mohr Halvtante Århus 18.11.1889
Niels Jensen Halvonkel Vivild, Randers, Danmark 01.01.1890
Anders Kristian Andersen Halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Karen Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Karen Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Gjertrud Katrine Hansine Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 06.12.1891
Ane Kirstine Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) 10.03.1892
Povlene Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Povlene Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Mette Kirstine Andersen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Thor Dithlev Bredgaard Halvonkel Sct Mortens, Randers, Danmark 03.08.1893
Hanne Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Hanne Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Julie Frederikke Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 29.09.1894
Agnes Jenny Bredgaard Halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 02.05.1896
Agnes Andersen 3rd cousin 5 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Agnes Andersen Halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Niels Peder Nielsen Frandsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Anna Frederikke Hansine Petrine Andersen Halvtante Skrøbelev, Rudkøbing, Svendborg, Danmark 15.11.1896
Maren Andersen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Halvonkel Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Selma Margrethe Kirstine Andersen Halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 05.12.1898
Mette Kristine Andersen Halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Gjerrud Katrine Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 16.08.1899
Søren Edvard Jensen Halvonkel Fausing, Randers, Danmark 18.08.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Halvonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Kristen Mohr Halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 06.09.1901
Kai Frederik Emil Andersen Halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.09.1901
Rasmus Kristian Jensen Halvonkel Fausing, Randers, Danmark 06.12.1901
Søren Frank Mohr Halvonkel Nykøbing Falster, Maribo, Danmark 31.12.1901
Asta Kristine Thomine Andersen Halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 23.04.1902
Klara Frederikke Magne Andersen Halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Mette Kirstine Andersen Halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Ellen Edvardine Hansine Andersen Halvonkel Ebeltoft, Randers, Danmark 06.05.1904
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Anne Helene Andersen Halvtante Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Niels Andersen Mohr Halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 19.07.1905 Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.07.1985
Axel Henrik Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Anders Kristian Andersen Halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Halvonkel Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Esther Marie Andersen Halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 03.03.1910
Jens Kristian Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Amalie Andersen Halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (f) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Anton Andersen Halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Agnes Margrethe Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Poul Andersen Halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Gert Andersen Halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.05.1913
Jutta Antonie Helene Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Jens Kristian Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Dagmar Viola Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen 4th cousin 4 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Rosa Ketty Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Karen Margrete Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Elly Marie Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.11.1923
Ester Julie Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Arne kristian Nielsen Frandsen Tip3-oldeforældres tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Gudrun Jensigne Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldedatter Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.11.1926
Hans Erik Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) 22.8.1927
Karl Jensen Fuglsang Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Jens Peder Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 05.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Svend Åge Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 11.04.1930
Ella Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Signe Marie Nielsen Frandsen Tip3-oldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Jenny Doris Andersen 4th cousin 4 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen 4th cousin 4 times removed up (m) Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Steen Bjarne Christensen Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Else Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Grethe Uhrskov Andersen Oldeforældres tipoldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Lili Birgit Hamann Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Leila Anette Stenholt Andersen Oldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Bjarne Salomonsen Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Børge Salomonsen Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Preben Edvard Ebbesen Oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Jan Finn Andersen Oldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen Oldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954

Medier

Billeder

Inger Lise Andersen

Inger Lise Andersen

Inger Andersen 2006

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori
6 May 1856 - 23 Sep 1939 (-79.2) - 4.2 Sigmund Freuds tidsalder Kendte personer
23 Sep 1861 - 12 Mar 1942 (-73.9) - 6.7 Robert Boschs tidsalder Kendte personer
30 Jul 1863 - 7 Apr 1947 (-72.0) - 11.7 Henry Fords tidsalder Kendte personer
16 Oct 1863 - 17 Mar 1937 (-71.8) - 1.7 Joseph Austen Chamberlains tidsalder Kendte personer
30 Nov 1874 - 24 Jan 1965 (-60.7) - 29.6 Sir Winston Leonard Spencer Churchills tidsalder Kendte personer
5 Jan 1876 - 19 Apr 1967 (-59.6) - 31.8 Konrad Adenauers tidsalder Kendte personer
14 Mar 1879 - 18 Apr 1955 (-56.4) - 19.8 Albert Einsteins tidsalder Kendte personer
6 Aug 1881 - 11 Mar 1955 (-54.0) - 19.7 Alexander Flemings tidsalder Kendte personer
21 Jan 1884 - 12 Dec 1963 (-51.5) - 28.4 Theodor Heusss tidsalder Kendte personer
20 Apr 1889 - 30 Apr 1945 (-46.3) - 9.8 Adolf Hitlers tidsalder Kendte personer
14 Oct 1890 - 28 Mar 1969 (-44.8) - 33.7 Dwight David Eisenhowers tidsalder Kendte personer
23 Nov 1890 - 4 Sep 1948 (-44.7) - 13.2 Dronning af Holland: Wilhelmina Holland
5 Dec 1901 - 15 Dec 1966 (-33.6) - 31.4 Walter Elias Disneys tidsalder Kendte personer
6 May 1910 - 20 Jan 1936 (-25.2) - 0.5 Konge af Det forenede Kongerige: George V Storbritannien
29 May 1917 - 22 Nov 1963 (-18.1) - 28.4 John F. Kennedys tidsalder Kendte personer
23 Nov 1918 - 14 May 1945 (-16.6) - 9.8 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Heber J. Grant Mormon-historie
14 Jun 1928 - 9 Oct 1967 (-7.1) - 32.3 Che Guevaras tidsalder Kendte personer
15 Jan 1929 - 4 Apr 1968 (-6.5) - 32.7 Martin Luther Kings tidsalder Kendte personer
5 Aug 1930 - 25 Aug 2012 (-4.9) - 77.2 Neil Armstrongs tidsalder Kendte personer
30 Jan 1933 - 30 Apr 1945 (-2.5) - 9.8 Tyske rigskanselere: Adolf Hitler Tyskland
4 Mar 1933 - 12 Apr 1945 (-2.4) - 9.8 Amerikanske præsidenter: Franklin D. Roosevelt USA - Præsidenter
20 Jan 1936 - 11 Dec 1936 0.5 - 1.4 Konge af Det forenede Kongerige: Edward VIII Storbritannien
11 Dec 1936 - 6 Feb 1952 1.4 - 16.6 Konge af Det forenede Kongerigem: George VI Storbritannien
11 Dec 1936 - 6 Feb 1952 1.4 - 16.6 Dronning af Det forenede Kongerige: Elizabeth Bowes-Lyon ’Dronningemoder’ Storbritannien
6 May 1937 1.8 Hindenburg-katastrofen Luftfartshistorie
1937 2.0 Bygningen af Golden Gate Bridge Monumenter
27 Aug 1939 4.1 Første flyvning med en turbinedrevet jetmaskine Luftfartshistorie
1 Sep 1939 - 2 Sep 1945 4.1 - 10.1 2. verdenskrig Krige
14 May 1940 4.8 Grundlæggelsen af McDonald’s Virksomheder
7 Dec 1941 6.4 Japansk angreb på Pearl Harbor USA
12 Apr 1945 - 20 Jan 1953 9.8 - 17.5 Amerikanske præsidenter: Harry S. Truman USA - Præsidenter
25 Apr 1945 9.8 Grundlæggelsen af de Forenede Nationer Verden
8 May 1945 9.8 Det tyske riges betingelsesløse kapitulation Tyskland
21 May 1945 - 4 Apr 1951 9.9 - 15.7 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: George Albert Smith Mormon-historie
6 Aug 1945 - 9 Aug 1945 10.1 Atombomber kastes over Hiroshima og Nagasaki USA
14 Oct 1946 11.3 Begyndelse på Den 4. franske Republik Frankrig
14 Oct 1947 12.3 Første overlydsflyvning med Bell X-1 Luftfartshistorie
4 Sep 1948 - 30 Apr 1980 13.2 - 44.8 Dronning af Holland: Juliana Holland
21 Dec 1948 13.4 Den irske Republikslov 1948 Storbritannien
23 May 1949 13.9 Grundlæggelsen af forbundsrepublikken Tyskland Tyskland
1949 14.0 Grundlæggelsen af Circuit City Virksomheder
15 Sep 1949 - 16 Oct 1963 14.2 - 28.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Konrad Adenauer Tyskland - Kanslere
7 Oct 1949 14.2 Grundlæggelsen af DDR Tyskland
11 Oct 1949 - 7 Sep 1960 14.3 - 25.2 Statspræsident for DDR: Wilhelm Pieck Østtyskland
17 Jun 1950 14.9 Første vellykkede organtransplantation Medicin
1950 - 1953 15.0 - 18.0 Koreakrigen Krige
9 Apr 1951 - 18 Jan 1970 15.7 - 34.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: David O. McKay Mormon-historie
22 Jan 1952 16.5 Første passager-jet i regulær drift Luftfartshistorie
6 Feb 1952 - Today 16.6 Dronning af Det forenede Kongerige: Elizabeth II. Storbritannien
20 Jan 1953 - 20 Jan 1961 17.5 - 25.5 Amerikanske præsidenter: Dwight D. Eisenhower USA - Præsidenter
17 Jun 1953 17.9 Folkeopstand d. 17. juni 1953 i DDR Tyskland
4 Jul 1954 19.0 FIFA verdensmesterskab 1954: Tyskland Tyskland
24 Feb 1955 - 5 Oct 2011 19.6 - 76.3 Steven ’Steve’ Paul Jobs‘s tidsalder Kendte personer
4 Oct 1957 22.2 Sputnik opsendes: Første satellit i kredsløb om Jorden Teknologi
5 Oct 1958 23.2 Begyndelse på Den 5. franske Republik Frankrig
8 Jan 1959 - 28 Apr 1969 23.5 - 33.8 Frankrigs præsident: Charles de Gaulle Frankrig
1959 - 30 Apr 1975 24.0 - 39.8 Vietnamkrigen Krige
1960 - 1973 25.0 - 38.0 Formand for DDRs statsråd: Walter Ulbricht Østtyskland
20 Jan 1961 - 22 Nov 1963 25.5 - 28.4 Amerikanske præsidenter: John F. Kennedy USA - Præsidenter
12 Apr 1961 25.8 Første menneske i verdensrummet Teknologi
25 May 1961 - 24 Jul 1975 25.9 - 40.1 Apollo-rumprogrammet Teknologi
13 Aug 1961 26.1 Bygningen af Berlin-muren Tyskland
11 Oct 1962 - 8 Dec 1965 27.3 - 30.4 Det andet Vatikanske Koncil Verden
16 Oct 1962 - 28 Oct 1962 27.3 Kuba-krisen ('Oktoberkrisen') USA
16 Oct 1963 - 1 Dec 1966 28.3 - 31.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Ludwig Erhard Tyskland - Kanslere
22 Nov 1963 - 20 Jan 1969 28.4 - 33.5 Amerikanske præsidenter: Lyndon B. Johnson USA - Præsidenter
1966 - 1973 31.0 - 38.0 Bygningen af World Trade Center Monumenter
1 Dec 1966 - 21 Oct 1969 31.4 - 34.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Kurt Georg Kiesinger Tyskland - Kanslere
1967 32.0 Grundlæggelsen af Det europæiske Fællesskab (EF) Europæiske Union
20 Jan 1969 - 9 Aug 1974 33.5 - 39.1 Amerikanske præsidenter: Richard Nixon USA - Præsidenter
20 Jun 1969 - 2 Apr 1974 34.0 - 38.7 Frankrigs præsident: Georges Pompidou Frankrig
20 Jul 1969 34.0 Første menneske på månen Teknologi
21 Oct 1969 - 7 May 1974 34.3 - 38.8 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Willy Brandt Tyskland - Kanslere
31 Oct 1969 34.3 Grundlæggelsen af Wal Mart Virksomheder
23 Jan 1970 - 2 Jul 1972 34.6 - 37.0 President of The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints: Joseph Fielding Smith Mormon-historie
7 Jul 1972 - 26 Dec 1973 37.0 - 38.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Joseph Fielding Smith Mormon-historie
21 Jul 1972 37.0 Bloody Friday i Belfast Storbritannien
1973 - 1976 38.0 - 41.0 Formand for DDRs statsråd: Willi Stoph Østtyskland
30 Dec 1973 - 5 Nov 1985 38.5 - 50.3 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Spencer W. Kimball Mormon-historie
16 May 1974 - 1 Oct 1982 38.9 - 47.2 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Helmut Schmidt Tyskland - Kanslere
27 May 1974 - 21 May 1981 38.9 - 45.9 Frankrigs præsident: Valéry Giscard d'Estaing Frankrig
7 Jul 1974 39.0 FIFA verdensmesterskab 1974: Tyskland Tyskland
8 Jul 1974 39.0 FIFA verdensmesterskab 1990: Tyskland Tyskland
13 Jul 1974 39.0 FIFA verdensmesterskab 2014: Tyskland Tyskland
9 Aug 1974 - 20 Jan 1977 39.1 - 41.6 Amerikanske præsidenter: Gerald Ford USA - Præsidenter
20 Nov 1975 40.4 Franco dør, enden på Franco-regimet Spanien
1 Apr 1976 40.7 Grundlæggelse af Apple Computer Apple Inc. - firmahistorie
1976 - 1989 41.0 - 54.0 Formand for DDRs statsråd: Erich Honecker Østtyskland
20 Jan 1977 - 20 Jan 1981 41.6 - 45.6 Amerikanske præsidenter: Jimmy Carter USA - Præsidenter
16 Apr 1977 41.8 Præsentation af Apple II Apple Inc. - firmahistorie
27 Dec 1979 - 15 Feb 1989 44.5 - 53.6 Sovjetisk-afghanske krig (1979-1989) Krige
30 Apr 1980 - 30 Apr 2013 44.8 - 77.8 Dronning af Holland: Beatrix Holland
22 Sep 1980 - 20 Aug 1988 45.2 - 53.1 1. Golfkrig (’Iran-Irak-krigen’) Krige
20 Jan 1981 - 20 Jan 1989 45.6 - 53.6 Amerikanske præsidenter: Ronald Reagan USA - Præsidenter
21 May 1981 - 17 May 1995 45.9 - 59.9 Frankrigs præsident: François Mitterrand Frankrig
2 Apr 1982 - 14 Jun 1982 46.8 - 47.0 Falklandskrigen Krige
1 Oct 1982 - 27 Oct 1998 47.2 - 63.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Helmut Kohl Tyskland - Kanslere
19 Jan 1983 47.6 Præsentation af Apple Lisa Apple Inc. - firmahistorie
1983 48.0 Opdagelsen af HIV Medicin
24 Jan 1984 48.6 Præsentation af Macintosh Apple Inc. - firmahistorie
10 Nov 1985 - 30 May 1994 50.4 - 58.9 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Ezra Taft Benson Mormon-historie
20 Jan 1989 - 20 Jan 1993 53.6 - 57.6 Amerikanske præsidenter: George H. W. Bush USA - Præsidenter
18 Oct 1989 - 3 Dec 1989 54.3 - 54.4 Formand for DDRs statsråd: Egon Krenz Østtyskland
2 Aug 1990 - 28 Feb 1991 55.1 - 55.7 2. Golfkrig (’Operation Desert Shield’, ’Operation Desert Storm’) Krige
3 Oct 1990 55.3 Den tyske genforening Tyskland
8 Dec 1991 56.4 Underskrivelsen af Belavezha-aftalerne, der deklarerer opløsningen af Sovjetunionen Rusland
1992 - 1996 57.0 - 61.0 Den afghanske Borgerkrig Krige
20 Jan 1993 - 20 Jan 2001 57.6 - 65.6 Amerikanske præsidenter: Bill Clinton USA - Præsidenter
4 Aug 1993 58.1 Præsentation af Apple Newton Apple Inc. - firmahistorie
1 Nov 1993 58.3 Grundlæggelsen af Den europæiske Union (EU) Europæiske Union
5 Jun 1994 - 3 Mar 1995 58.9 - 59.7 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Howard W. Hunter Mormon-historie
1994 - 1996 59.0 - 61.0 1. Tjetjenske krig Krige
17 Jan 1995 59.6 Jordskælvet i Kobe Katastrofer
12 Mar 1995 - 27 Jan 2008 59.7 - 72.6 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Gordon B. Hinckley Mormon-historie
17 May 1995 - 16 May 2007 59.9 - 71.9 Frankrigs præsident: Jacques Chirac Frankrig
1998 - 2003 63.0 - 68.0 Den 2. Kongokrig Krige
1998 - 1999 63.0 - 64.0 Kosovokrigen (’Kosovo-konflikten’) Krige
15 Aug 1998 63.1 Præsentation af Apple iMac Apple Inc. - firmahistorie
27 Oct 1998 - 22 Nov 2005 63.3 - 70.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Gerhard Schröder Tyskland - Kanslere
1 Jan 1999 63.5 ECU som intern regnskabsenhed i EU Europæiske Union
20 Jan 2001 - 20 Jan 2009 65.6 - 73.6 Amerikanske præsidenter: George W. Bush USA - Præsidenter
11 Sep 2001 66.2 11. september-anslaget ('9/11') USA
7 Oct 2001 - Today 66.3 Krigen i Afghanistan Krige
23 Oct 2001 66.3 Præsentation af Apple iPod Apple Inc. - firmahistorie
1 Jan 2002 66.5 Indførelsen af Euro Europæiske Union
20 Mar 2003 - 1 May 2003 67.7 - 67.8 3. Golfkrig (’Irakkrigen’) Krige
26 Dec 2004 69.5 Tsunami i det Indiske Ocean Katastrofer
6 Jun 2005 69.9 Apple skifter til Intel-processorer Apple Inc. - firmahistorie
22 Nov 2005 - Today 70.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Angela Merkel Tyskland - Kanslere
9 Jan 2007 71.5 Præsentation af Apple iPhone Apple Inc. - firmahistorie
16 May 2007 - 15 May 2012 71.9 - 76.9 Frankrigs præsident: Nicolas Sarkozy Frankrig
3 Feb 2008 - 2 Jan 2018 72.6 - 82.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Thomas S. Monson Mormon-historie
20 Jan 2009 - 20 Jan 2017 73.6 - 81.6 Amerikanske præsidenter: Barack Obama USA - Præsidenter
15 May 2012 - 14 May 2017 76.9 - 81.9 Frankrigs præsident: François Hollande Frankrig
30 Apr 2013 - Today 77.8 Konge af Holland: Willem-Alexander Holland
20 Jan 2017 - Today 81.6 Amerikanske præsidenter: Donald Trump USA - Præsidenter
14 May 2017 - Today 81.9 Frankrigs præsident: Emmanuel Macron Frankrig