A3et

Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Frands Christensen Mulvad 1734 Kirsten Thomsadatter 1743

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Dåb 14.02.1768 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Vielse 11.1786 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark
Begravelse 12.05.1831 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.4.1831?
Død Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Henrich Olufsen Ægtemand Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Brødre & søstre
Anne Kirstine Franddatter Søster
Christen Frandsen Broder Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Børn
Oluf Henrichsen Søn 1840
Ane Marie Henriksdatter Datter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Datter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Datter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Søn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Datter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Datter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Søn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Forældre
Frands Christensen Mulvad Fader Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Kirsten Thomsadatter Moder 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Oldebørn
Ane Pedersen Oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen Oldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen Oldesøn Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen Oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen Oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen Oldesøn 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen Oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen Oldesøn 18.08.1869
Ane Nielsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen Oldesøn 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen Oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Tipoldebørn
Anders Christian Andersen Tipoldesøn
Anton Andersen Tipoldesøn
Knud Andersen Tipoldesøn
Niels Martinus Andersen Tipoldesøn
Otto Marinus Andersen Tipoldesøn
Carline Mette Kirstine Andersen Tipoldedatter 25.09.1884
Frederik Andersen Tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen Tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen Tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen Tipoldedatter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen Tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Maren Andersen Tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Tipoldesøn Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen Tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Tipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen Tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen Tipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen Tipoldedatter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen Tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Tipoldesøn Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Amalie Andersen Tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Poul Andersen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Tiptipoldebørn
Jens Kristian Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Tiptipoldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Henny Alice Andersen Tiptipoldedatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen Tiptipoldesøn 22.8.1927
Lilli Aase Stenholt Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Tiptipoldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen Tiptipoldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Vagn Kristian Andersen Tiptipoldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Inger Lise Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Lissy Margit Andersen Tiptipoldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Jenny Doris Andersen Tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Frode Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tiptipoldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Sonja Helene Pedersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lindy Lindberg Pedersen Tiptipoldesøn 20.6.1946 24.11.1917
Ove Bent Pedersen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Tip3-oldebørn
Andersen Tip3-oldesøn
Ellen Margrethe Jensen Tip3-oldedatter
Marianne Amstrup Tip3-oldedatter
LiselLotte Bangshåb Tip3-oldedatter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Tip3-oldedatter Horsens 01.07.66
Karl Jensen Fuglsang Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lander Gulhammer Pedersen Tip3-oldesøn 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen Tip3-oldesøn Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Tip3-oldesøn Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou Tip3-oldedatter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen Tip3-oldedatter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen Tip3-oldesøn Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou Tip3-oldedatter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen Tip3-oldedatter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Tip3-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen Tip3-oldedatter 29.07.1944
Mona Skou Tip3-oldedatter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Tip3-oldedatter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Tip3-oldesøn Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Tip3-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen Tip3-oldesøn Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Tip3-oldedatter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen Tip3-oldedatter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Tip3-oldedatter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen Tip3-oldedatter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Tip3-oldedatter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Tip3-oldedatter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Tip3-oldesøn Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen Tip3-oldesøn Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Tip3-oldesøn Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen Tip3-oldesøn Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen Tip3-oldedatter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Tip3-oldedatter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg Tip3-oldesøn Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Tip3-oldedatter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Tip3-oldedatter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Tip3-oldesøn Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Tip3-oldedatter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Tip3-oldesøn Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Tip3-oldedatter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Tip3-oldedatter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Tip3-oldesøn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Tip3-oldesøn Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Tip3-oldesøn Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Tip3-oldesøn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Tip3-oldedatter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Tip3-oldesøn Århus 09.01.1961
Steen Andersen Tip3-oldesøn Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Tip3-oldedatter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Tip3-oldedatter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Tip3-oldedatter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Tip3-oldedatter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Tip3-oldesøn Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Tip3-oldesøn Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Tip3-oldesøn Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Tip3-oldesøn Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Tip3-oldedatter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Tip3-oldesøn Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Tip3-oldedatter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tip4-oldebørn
Chatrine Hansen Tip4-oldedatter
Connie Pedersen Tip4-oldedatter
Mira Jun Pedersen Tip4-oldedatter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Tip4-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Tip4-oldesøn Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Tip4-oldedatter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Tip4-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Tip4-oldesøn Århus 24.11.99
Lone Pedersen Tip4-oldedatter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher Tip4-oldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Tip4-oldedatter Korsør 21.03.1961
Marianne Simonsen Tip4-oldedatter Århus 25.12.1961
Jens Ole Jørgensen Tip4-oldesøn Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher Tip4-oldedatter Svendstrup 20.05.1966
Rikke Stær Nielsen Tip4-oldedatter Korsør 05.11.1966
Per Stær Nielsen Tip4-oldesøn Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Tommy Mikkelsen Tip4-oldesøn Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Tip4-oldedatter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Tip4-oldesøn Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Tip4-oldedatter Vejle 14.02.1973
Loise Møller Tip4-oldedatter Århus 03.07.1974
Melmanat Tip4-oldesøn Iran 23.08.1974
Kim Fokdal Tip4-oldesøn Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø Tip4-oldedatter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Tip4-oldedatter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal Tip4-oldesøn Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen Tip4-oldesøn Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk Tip4-oldesøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Tip4-oldedatter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Tip4-oldesøn Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Tip4-oldedatter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Tip4-oldedatter Århus 03.11.1981
Michael Rohden Tip4-oldesøn Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Tip4-oldedatter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Tip4-oldedatter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Tip4-oldedatter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Tip4-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Tip4-oldedatter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Tip4-oldesøn 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Tip4-oldedatter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Tip4-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Tip4-oldesøn Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Tip4-oldedatter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Tip4-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Tip4-oldesøn Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Tip4-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Tip4-oldesøn Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Tip4-oldesøn Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Tip4-oldedatter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Tip4-oldedatter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Tip4-oldesøn Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Tip4-oldesøn Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Tip4-oldedatter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Tip4-oldedatter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Tip4-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Tip4-oldedatter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Tip4-oldesøn 12.11.1993
Sophie Thomsen Tip4-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Tip4-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Tip4-oldesøn Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Tip4-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Tip4-oldedatter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Tip4-oldesøn Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Tip4-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Tip4-oldesøn Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Tip4-oldesøn Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Tip4-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Tip4-oldesøn Rigshospitalet, København 25.07.2002
Tip5-oldebørn
Soya Martini Revsbæk Tip5-oldedatter
Villy Ludvig Marcher Tip5-oldersøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Tip5-oldedatter Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Tip5-oldedatter Svendstrup 20.05.1966
Magnus Troldeskov Revsbæk Tip5-oldersøn Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush Tip5-oldedatter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov Tip5-oldedatter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush Tip5-oldersøn Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg Tip5-oldedatter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk Tip5-oldersøn Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg Tip5-oldedatter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Tip6-oldebørn
Villy Ludvig Marcher Tip6-oldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Tip6-oldedatter Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher Tip6-oldedatter Svendstrup 20.05.1966
Fjern efterslægt
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 8th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 8th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 8th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Bedsteforældre
Christian Pedersen Mulvad Bedstefader Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Ane Kirstine Hagedorn Bedstemoder Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Oldeforældre
Peder Christensen Mulvad Oldefader Ribe, Ribe, Danmark 1658 Ringive, Vejle, Danmark 1719
Clara Berntsdatter Rosenmeyer Oldemoder Kristiansstad, Skåne, Sverige 28.09.1662 Ringive, Vejle, Danmark 1700
Hans Frandsen Hagedorn Oldefader Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Johanne Sørensdatter Oldemoder Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Tipoldeforældre
Christen Hansen Mulvad Tipoldefader 1617 Sct. Catharina, Esbjerg, Ribe, Danmark 19.04.1677
Bernt Lades Rosenmeyer Tipoldefader 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 01.02.1670
Inger Lavesdatter Tipoldemoder 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 1668
Maren Jesdatter Mulvad Tipoldemoder Ribe, Ribe, Danmark 1624 Ribe, Ribe, Danmark 1693
Sofie Nielsdatter Schytte Tipoldemoder Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Frands Hansen Hagedorn Tipoldefader Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Byrgde Jørgensen Tipoldefader 1740 14.04.1828
Ellen Sørensdatter Tipoldemoder Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Tiptipoldeforældre
Cathrine Rosenmeier Tiptipoldemoder 1662
Hans Christensen Tiptipoldefader
Hans Jensen Hagedorn Tiptipoldefader
Lave Madsen Tiptipoldefader Århus
Maria Carstensdatter Tiptipoldemoder
Peder Rosenmeier Tiptipoldefader
Jes Hansen Kjærgaard Tiptipoldefader Lundsager, Ribe, Danmark 1560 Ribe, Ribe, Danmark 07.04.1641
Ingeborg Nielsdatter Mulvad Tiptipoldemoder Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1598 Sct. Catharina, Ribe, Danmark 08.10.1679
Niels Andersen Schytte Tiptipoldefader Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1608 Vestervig, Thisted, Danmark 1676
Chatrine Thøgersdatter Holm Tiptipoldemoder Skyum, Thisted, Danmark 1610
Søren Nielsen Tiptipoldefader Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Maren Jensdatter Tiptipoldemoder Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Tip3-oldeforældre
Niels Hansen Mulvad Tip3-oldefader Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1560 Hunderup, Ribe, Danmark 1630
Anders Nielsen Schytte Tip3-oldefader Kobberup, Viborg, Danmark 1565 Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1634
Maren Hansdatter Carlsen Tip3-oldemoder Lille Darum, Ribe, Danmerk 1565 Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1630
Mette Christoffersdatter Bang Tip3-oldemoder Skyum, Thisted, Danmark 1565
Thøger Jacobsen Holm Tip3-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Maren Jensdatter Trane Tip3-oldemoder Låstrup, Skals, Viborg, Danmark 1582
Henrik Rosenmeyer Tip3-oldefader 1590 Højbrostræde København, Danmark 1638
Niels Rasmussen Tip3-oldefader Ørting, Århus, Danmark 1686
Karen Andersdatter Tip3-oldemoder Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Tip4-oldeforældre
Anders Knudsen Tip4-oldefader
Hans Carlsen Tip4-oldefader
Hans Tygisen Tip4-oldefader Lille Darum, Ribe, Danmerk
Jens Trane Tip4-oldefader
Christopher Hansen Bang Tip4-oldefader 1525 Skyum, Thisted, Danmark 23.05.1597
Niels Olsen Schytte Tip4-oldefader Gråbrødre Kirke, Viborg, Viborg, Danmark 1530 Kobberup, Viborg, Danmark 1601
Jacob Jensen Holm Tip4-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Ukendt Tip4-oldemoder 1545
Karen Kjeldsdatter Trane Tip4-oldemoder Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Løvenbalk Tip4-oldemoder Viborg, Viborg, Danmark 1559
Tip5-oldeforældre
Jens Holm Tip5-oldefader Viborg, Viborg, Danmark
Karli Severinsen Tip5-oldefader
Oluf Nielsen Schytte Tip5-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1500 Viborg, Viborg, Danmark 1577
Kjeld Jensen Trane Tip5-oldefader Gunderup, Ålborg, Danmark 1504
Ukendt Tip5-oldemoder 1506
Peder Thøgersen Løvenbalk Tip5-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1532 03.05.1595
Fjerne forfædre
Anne Joachimsdatter Flemming 9th great grandmother
Else Svendsdatter Udson 10th great grandmother
Erik Christoffersen Løvenbalk 13th great grandfather
Jens Lauridsen Løvenbalk 8th great grandfather 29.04.1538
Johan Caisen Rantzau 13th great grandfather
Jomfru af Lunge 14th great grandmother
Karli Karlsen 8th great grandfather
NN Godskesdatter 13th great grandmother
Severin Karlisen 7th great grandfather 14.03.1537
Svend Udson 11th great grandfather
Ukendt 11th great grandmother
Erik Klippinge 15th great grandfather 1249 1286
Dronning Agnes Brandenburg 15th great grandmother 1257 1304
Konge Christoffer II 14th great grandfather 1276 Lolland 02.08.1332
Niels Eriksen Løvenbalk 12th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1331 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1377
Sophie Johansdatter Rantzau 12th great grandmother Holsten 1335 1367
Jens Nielsen Løvenbalk 11th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1344 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1438
Mogens Jensen Løvenbalk 10th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1400 Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1441
Laurids Mogensen Løvenbalk 9th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1454 Tjele Gods, Viborg, Danmark 1500
Helen Pedersdatter Munk 8th great grandmother Holbækgaard, Randers, Danmark 1475
Thøger Jensen Løvenbalk Broder Thøger 7th great grandfather Tjele Gods, Viborg, Danmark 1490 1542
Anne Pedersdatter 7th great grandmother 1510
Svigerforældre
Oluf Henrichsen Svigerfar Bankerød, Hvaler, Norge 17.07.1717 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 4.1804
Ane Marie Svendsdatter Svigermor Bankerød, Hvaler, Norge 1738 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.07.1819
Svigersønner & -døtre
Mette Poulsdatter Svigerdatter
Ukendt Svigerdatter
Niels Andersen Svigersøn Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Svogre & svigerinder
Anne Jensdatter Svigerinde Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Christen Olufsen Svoger Bankerød, Hvaler, Norge 1781 Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.04.1835
Nevøer & niecer
Christen Christensen Nevø 02.04.1826
Jens Christensen Nevø 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Niece
Bodil Christensen Niece Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Niece Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Niece Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Nevø Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Ane Marie Christensdatter Svigerniece Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.07.1824
Kjersten Christensdatter Svigerniece Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.02.1826
Ane Christensdatter Svigerniece Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1828
Ole Christensen Svigernevø Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.04.1831
Inger Kjerstine Christensen Svigerniece Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1834
Grandnevøer & grandniecer
Ane Kirstine Nielsen Grandniece Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Grandnevø Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen Grandnevø Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Grand2-nevøer & -niecer
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Grand2-nevø
Niels Peder Nielsen Frandsen Grand2-nevø Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Grand3-nevøer & -niecer
Arne kristian Nielsen Frandsen Grand3-nevø Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Signe Marie Nielsen Frandsen Grand3-niece Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Onkler & tanter
Peder Christensen Mulvad Onkel Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Onkel 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Tante Jelling, Vejle, Danmark 1730
Jes Christensen Mulvad Onkel Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Grandonkler & grandtanter
Maren Pedersdatter Rosenmeyer Mulvad Grandtante Ringive, Vejle, Danmark 29.06.1693 06.07.1743
Bert Rosenmeyer Mulvad Grandonkel Ringive, Vejle, Danmark 28.08.1697
Jens Pedersen Mulvad Grandonkel Ringive, Vejle, Danmark 1708
Grand2-onkler & -tanter
Hans Christense Riber Grand2-onkel Ribe, Ribe, Danmark 1646 1700
Signe Berntsdatter Rosenmeyer Grand2-onkel 17.01.1647
Jes Christensen Mulvad Grand2-onkel Ribe, Ribe, Danmark 09.06.1648 28.05.1693
Niels Christensen Mulvad Grand2-onkel 1650
Ingeborg Christensen Mulvad Grand2-tante 1652
Maren Christensen Mulvad Grand2-tante 1654 20.02.1676
Margrethe Christensen Mulvad Grand2-tante Ribe, Ribe, Danmark 1656
Johanne Christensen Mulvad Grand2-tante Ribe, Ribe, Danmark 11.1660
Vibeke Frandsdatter Hagedorn Grand2-tante Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1689 02.03.1727
Søren Byrgesen Grand2-onkel Odder, Århus, Danmark 30.01.1778
Maren Byrgdesdatter Grand2-tante 03.04.1780
Maren Byrgdesdatter Grand2-tante 1780 Ørting, Århus, Danmark 04.08.1846
Jørgen Byrgesen Grand2-onkel Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 21.04.1782
Anne Byrgesdatter Grand2-onkel Odder, Århus, Danmark 1785
Gertrud Byrgesdatter Grand2-tante Odder, Århus, Danmark 28.03.1790 02.05.1797
Helle Byrgesdatter Grand2-tante Odder, Århus, Danmark 10.11.1791
Helle Byrgesdatter Grand2-tante Odder, Århus, Danmark 20.11.1793
Gertrud Byrgesdatter Grand2-onkel Odder, Århus, Danmark 13.08.1797
Grand3-onkler & -tanter
Cordt Lades Rosenmeyer Grand3-onkel 15.05.1677
Johanne Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-tante Ribe, Ribe, Danmark
Niels Sørensen Grand3-onkel
Hans Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-onkel Ribe, Ribe, Danmark 1621 1670
Mads Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-onkel Ribe, Ribe, Danmark 1623
Peder Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-onkel Ribe, Ribe, Danmark 1626 1693
Birgitte Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-tante 1630
Maren Jensen Kjærgaard Mulvad Grand3-tante Ribe, Ribe, Danmark 1640
Christian Nielsen Schytte Grand3-onkel Vestervig, Thisted, Danmark 1645
Knud Nielsen Schytte Grand3-onkel Vestervig, Thisted, Danmark 1646
Anne Nielsdatter Schytte Grand3-tante Vestervig, Thisted, Danmark 1649
Edel Nielsdatter Schytte Grand3-tante Vestervig, Thisted, Danmark 1650
Knud Sørensen Grand3-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 10.02.1760
Jens Sørensen Grand3-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 05.12.1762
Karen Sørensdatter Grand3-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.12.1763
Jens Sørensen Grand3-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.07.1767
Grand4-onkler & -tanter
Anders Nielsen Grand4-onkel
Anne Nielsdatter Grand4-tante
Else Nielsdatter Grand4-tante
Helle Nielsen Grand4-tante
Johan Rosenmeyer Grand4-onkel
Johanne Nielsdatter Grand4-tante
Jørgen Nielsen Grand4-onkel
Karen Thøgersdatter Grand4-tante
Knud Nielsen Grand4-onkel
Maren Nielsdatter Grand4-tante
Niels Nielsen Grand4-onkel
Rasmus Nielsen Grand4-onkel
Hans Nielsen Mulvad Grand4-onkel Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1592 1662
Ingvard Nielsen Mulvad Grand4-onkel Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1594
Carl Nielsen Mulvad Grand4-onkel Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1596 1662
Christian ANdersen Schytte Grand4-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1604 1666
Hans Andersen Schytte Grand4-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1605 02.03.1681
Anne Thøgersdatter Grand4-tante Skyum, Thisted, Danmark 1607
Keld Andersen Schytte Grand4-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 02.06.1619
Carl Rosenmeyer Grand4-onkel 1630 1670
Grand5-onkler & -tanter
Offer Mulvad Grand5-onkel
Anne Christophersdatter Bang Grand5-tante Skyum, Thisted, Danmark 1567 1639
Maren Nielsdatter Schytte Grand5-tante Kobberup, Viborg, Danmark 1567
Jacob Jacobsen Holm Grand5-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1587 Nykøbing, Lodderuo, Viborg, Danmark 1663
Kirsten Jacobsen Holm Grand5-tante Viborg, Viborg, Danmark 1590 1653
Else Jacobsen Holm Grand5-tante Viborg, Viborg, Danmark 1591
Grand6-onkler & -tanter
Peder Olesen Schytte Grand6-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1528
Thøger Kjeldsen Trane Grand6-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1530 1600
Christen Olesen Schytte Grand6-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1532
Anders Olesen Schytte Grand6-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1534 01.09.1592
Karen Olesdatter Schytte Grand6-tante 1536 23.12.1607
Maren Kjeldsdatter Trane Grand6-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Grand6-tante 1559 1591
Svigeronkler & -tanter
Anne Margrethe Hansdatter Tante (indgiftet)
Cathrine Hansdatter Tørslef Tante (indgiftet)
Fjerne svigeronkler & -tanter
Anna Lund Grand3-tante (indgiftet)
Anne Nielsdatter Grand6-tante (indgiftet)
Anne Pedersdatter Bruun Grand2-tante (indgiftet)
Dorthea Clemensdatter Grand2-tante (indgiftet)
Gjøde Jensen Grand2-onkel (indgiftet)
Hans Nielsen Teilmann Grand2-onkel (indgiftet)
Ib Nielsen Grand3-onkel (indgiftet)
Jens Sørensen Grand2-tante (indgiftet)
Johan Andersen Grand2-onkel (indgiftet)
Karen Baggesdatter Grand2-tante (indgiftet)
Karen Christophersdatter Stub Gradtante (indgiftet)
Maren Kjeldsdatter Trane Grand6-tante (indgiftet)
Maren Nielsen Schytte Grand6-tante (indgiftet)
Margrethe Jacobsdatter Grand4-tante (indgiftet)
Maria Nielsdatter Arctand Grand5-tante (indgiftet)
Mette Jensdatter Grand4-tante (indgiftet)
Niels Olesen Schytte Grand6-tante (indgiftet)
Peder Jacobsen Holst Grand4-onkel (indgiftet)
Poul Ibsen Grand6-onkel (indgiftet)
Rasmus Jensen Grand2-onkel (indgiftet) Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Simon Willadsen Slange Grand5-onkel (indgiftet)
Søren Christensen Bhie Grand5-tante (indgiftet) Ingstrup, Hjørring, Danmark
Thøger Kjeldsen Trane Grand5-onkel (indgiftet)
Thomas Christensen Mumme Grand5-onkel (indgiftet)
Ukendt Grand4-tante (indgiftet)
Zachris Wognsen Wagner Grand2-tante (indgiftet) 1699
Fjerne slægtninge
Anders Christian Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn
Anton Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn
Knud Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn
Niels Martinus Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn
Otto Marinus Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn
Jørgen Mikkel Hansen Tipoldeforældres tipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Jørgensen Tipoldeforældres tipoldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Carl Martin Jørgensen Tipoldeforældres tipoldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Christian Peder Sørensen Tipoldeforældres tipoldesøn Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Peter Urskov Kristensen Tipoldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Johanne Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Carline Mette Kirstine Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter 25.09.1884
Ane Kathrine Kristensen Tipoldeforældres tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Kirstine Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Frederik Andersen Tipoldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Ane Johanne Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Karen Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Ane Kirstine Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter 10.03.1892
Povlene Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Hanne Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Agnes Andersen Tipoldeforældres tipoldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Andre slægtninge
Anne Nielsdatter Banner 1st cousin 13 times removed up (f) Vinstrup 1475
Ellen Pedersdatter Skram 2nd cousin 12 times removed up (f)
Jens Nielsen Kaas 3rd cousin 11 times removed up (m) 1477 Taarupgaard 1519
Niels Jensen Kaas 4th cousin 10 times removed up (m) 1505 1534
Peder Jacobsen Holm Grand5-halvonkel 1585 1639
Anne Pedersdatter Holm Tip5-oldeforældres oldedatter 1630 1677
Ide Rubechsdatter Humble Tip5-oldeforældres tipoldedatter 1650 1677
Helvig Lauridsdatter Bech Tip5-oldeforældres tiptipoldedatter 1677 1761
Rasmus Jensen Grand-halvonkel Snærild 26.04.1771
Knud Rasmussen Grand-halvonkel Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Maren Rasmusdater Grand-halvtante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Ellen Rasmusdatter Grand-halvtante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Karen Rasmusdatter Grand-halvtante Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Karen Rasmusdatter Grand-halvtante 26.06.1807 21.11.1869
Knud Rasmussen Grand-halvonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Jens Rasmussen Grand-halvonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Niels Sørensen Grand-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Jørgen Rasmussen Grand-halvonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Knud Sørensen Grand-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Jens Rasmussen Grand-halvonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Ellen Sørensdatter Grand-halvtante Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter Grand-halvtante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Hans Rasmussen Grand-halvonkel 08.10.1820 15.04.1822
Kirsten Rasmusdatter Grand-halvtante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Poul Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Rasmus Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Kirsten Andersen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Maren Andersdatter Tipoldeforældres sønne-/datterdater Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Anders Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn 20.07.1838 07.04.1840
Mette Marie Andersen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Ane Kirstine Andersen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Niels Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Thiimhus 02.04.1846
Knud Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Jens Thomas Andersen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Jens Kristian Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Agnes Margrethe Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Jens Kristian Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Dagmar Viola Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Rosa Ketty Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Karen Margrete Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Tipoldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tipoldeforældres tiptipoldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Børnebørn
Åge Pedersen Tiptipoldesvigersøn
Annie Elisabeth Grønning Tip3-oldesvigerdatter
Ejner Andersen Tiptipoldesvigersøn
Erik Kelø Tip3-oldesvigersøn
Gerda Marie Olsen Tiptipoldesvigerdatter
Hans Børge Hansen Tip3-oldesvigersøn
Heinrich Joakim Franzen Tiptipoldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen Tip3-oldesvigerdatter
Helle Kiil Rasmussen Tip3-oldesvigerdatter
Marie Jensen Tipoldesvigerdatter
Marie Christine Pedersen Tipoldesvigerdatter
Niels Jensen Nielsen Fuglsang Tipoldesvigersøn
Oda Jensen Bangshåb Tiptipoldesvigerdatter
Pia Brandt Johansen Tip3-oldesvigerdatter
Preben Pedersen Tip3-oldesvigersøn 7.1995
Søren Thagaard Jensen Tip3-oldesvigersøn
Søren Troldeskov Tip4-oldesvigersøn
Susanne Margrethe Madsen Tip3-oldesvigerdatter
Svend Niels Kristian Pedersen Tiptipoldesvigersøn
John Nielsen Lund Tip3-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen Tip3-oldesvigerdatter Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen Tip3-oldesvigersøn Skjern 30.07.59
Peder Rasmussen Datter-/Sønnedatters ægtefælle Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Karen Nielsdatter Sønne-/datterdatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Ane Kirstine Nielsdatter Sønne-/datterdatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Ane Nielsdatter Sønne-/datterdatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen Sønne-/dattersøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen Sønne-/dattersøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Mette Kirstine Nielsdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Heinrich Nielsen Sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Nielsine Nielsdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Dødfødt dreng Sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng Sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen Sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Jens Thomas Andersen Oldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Nielsen Oldesvigerdatter Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen Oldesvigerdatter Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen Oldesvigerdatter Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Oldesvigerdatter Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby Tipoldesvigersøn Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen Tipoldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann Tipoldesvigersøn Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen Tipoldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen Tipoldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tiptipoldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tiptipoldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tiptipoldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen Tipoldesvigerdatter Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou Tiptipoldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen Tipoldesvigerdatter 07.11.1912
Svend Oluf Olesen Tiptipoldesvigersøn Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen Tipoldesvigerdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund Tiptipoldesvigersøn 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen Tiptipoldesvigersøn Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen Tipoldesvigersøn Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen Tiptipoldesvigersøn 29.07.1921
Otto Salomonsen Tiptipoldesvigerdatter Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg Tiptipoldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tiptipoldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tiptipoldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tiptipoldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou Tip5-oldesvigerdatter Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou Tip4-oldesvigerdatter Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 8th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou Tip6-oldesvigerdatter Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tiptipoldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tiptipoldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen Tip3-oldesvigersøn Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen Tip3-oldesvigerdatter 10.10.1939
Ulla Svendsen Tiptipoldesvigerdatter 26.09.1943
Kurt Fokdal Tip3-oldesvigersøn Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders Tip3-oldesvigersøn 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tiptipoldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk Tip3-oldesvigersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael Tip3-oldesvigersøn 20.01.1954
Egon Rohden Tip3-oldesvigersøn Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard Tip3-oldesvigerdatter Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush Tip4-oldesvigersøn Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher Tip3-oldesvigersøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen Tip3-oldesvigerdatter Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker Tip3-oldesvigersøn 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen Tip3-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen Tip3-oldesvigerdatter 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm Tip3-oldesvigersøn Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen Tip3-oldesvigersøn Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen Tip3-oldesvigersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan Tip4-oldesvigerdatter Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori