A3et

Christen Povelsen

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
? 13.05.1787 Povel Christensen

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
? Kvindelig partner eller ægtehustru Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Børn
Povel Christensen Søn
Oldebørn
? Andersen Oldesøn 1746
? Andersen Oldesøn 1747
? Andersen Oldesøn 1748
Edel Andersen Oldedatter Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.08.1749
Peder Andersen Oldesøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.07.1750
Ædel Andersen Oldedatter Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 27.12.1752
Poul Andersen Oldesøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 24.02.1754
Povel Andersen Oldesøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 01.06.1755
Anne Andersen Oldedatter Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 20.08.1758
Poul Andersen Tyvkjær Post Oldesøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.01.1772 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1839
Mette Poulsen Oldedatter Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Pallie Andersen Oldesøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 19.10.1788
Tipoldebørn
Niels Poulsen Tipoldesøn 26.04.1795 1795
Mette Poulsdatter Tipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.09.1797
Niels Poulsen Tipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.07.1800 Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.08.1800
Anders Poulsen Tipoldesøn Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1801 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.12.1864
Marianne Poulsen Tipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.12.1805
Nicoline Poulsen Tipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.12.1808 Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 08.05.1876
Maren Poulsen Tipoldedatter 16.12.1810
Tiptipoldebørn
Kirsten Kristensdatter Tiptipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.10.1825
Henrik Kristensen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 11.07.1902
Poul Andersen Tiptipoldesøn Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Pvel Christjan Kristensen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.01.1832 30.08.1832
Rasmus Andersen Tiptipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Povel Christjan Kristensen Tiptipoldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 16.09.1833 28.01.1839
Kirsten Andersen Tiptipoldedatter Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Maren Andersdatter Tiptipoldedatter Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Frands Kristensen Tiptipoldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 01.06.1838 13.12.1838
Anders Andersen Tiptipoldesøn 20.07.1838 07.04.1840
Mette Marie Andersen Tiptipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Frands Kristensen Tiptipoldesøn Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 26.05.1841 26.10.1841
Kirstine Linesen Tiptipoldedatter Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 30.01.1843
Ane Kirstine Andersen Tiptipoldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Niels Andersen Tiptipoldesøn Thiimhus 02.04.1846
Knud Andersen Tiptipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Jens Thomas Andersen Tiptipoldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Tip3-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip3-oldesøn
Anton Andersen Tip3-oldesøn
Knud Andersen Tip3-oldesøn
Niels Martinus Andersen Tip3-oldesøn
Otto Marinus Andersen Tip3-oldesøn
Maren Sofie Laursen Tip3-oldedatter Hornum Mark Hvirring, Skanderborg, Danmark 12.02.1852
Jørgen Mikkel Hansen Tip3-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Jørgensen Tip3-oldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Carl Martin Jørgensen Tip3-oldesøn Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Christian Peder Sørensen Tip3-oldesøn Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Peter Urskov Kristensen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen Tip3-oldesøn Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Johanne Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Carline Mette Kirstine Andersen Tip3-oldedatter 25.09.1884
Ane Kathrine Kristensen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Katrine Kristensen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885 Elling, Funder, Viborg, Danmark
Ane Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Frederik Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Ane Johanne Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Karen Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Ane Kirstine Andersen Tip3-oldedatter 10.03.1892
Povlene Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Hanne Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Agnes Andersen Tip3-oldedatter Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Tip4-oldebørn
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Albert Henry Madsen Tip4-oldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.11.1905
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Hulda Natalie Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Petrea Nielsine Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Hjalmer Uhrskov Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 27.08.1909
Jens Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Peder Rudolf Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 19.05.1911
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Tip4-oldedatter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Agnes Margrethe Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Svend Børge Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 24.05.1913
Jutta Antonie Helene Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Arthur Løvgren Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 10.09.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Tip4-oldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Jens Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Tip4-oldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Oda Kirstine Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 22.10.1917
Dagmar Viola Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Tip4-oldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Vagner Herløv Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 15.03.1920
Rosa Ketty Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Egon Lindegaard Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Iris Agathe Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Karen Margrete Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Doris Irene Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.06.1925
Søren Åge Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Regner Højmark Madsen Tip4-oldesøn Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926 08.02.1927
Ritta Miga Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926
Hans Erik Andersen Tip4-oldesøn 22.8.1927
Ruth Olivia Madsen Tip4-oldedatter Funder, Viborg, Danmark 19.05.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tip4-oldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Tip5-oldebørn
Andersen Tip5-oldersøn
Ellen Margrethe Jensen Tip5-oldedatter
LiselLotte Bangshåb Tip5-oldedatter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Tip5-oldedatter Horsens 01.07.66
Elly Marie Uhrskov Andersen Tip5-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.11.1923
Gudrun Jensigne Uhrskov Andersen Tip5-oldedatter Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.11.1926
Jens Peder Uhrskov Andersen Tip5-oldersøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 05.08.1928
Svend Åge Uhrskov Andersen Tip5-oldersøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 11.04.1930
Lander Gulhammer Pedersen Tip5-oldersøn 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen Tip5-oldersøn Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Tip5-oldersøn Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou Tip5-oldedatter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen Tip5-oldedatter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen Tip5-oldersøn Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou Tip5-oldedatter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen Tip5-oldedatter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Tip5-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen Tip5-oldedatter 29.07.1944
Mona Skou Tip5-oldedatter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Tip5-oldedatter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 02.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Tip5-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Else Uhrskov Andersen Tip5-oldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Grethe Uhrskov Andersen Tip5-oldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Tip5-oldedatter Horsens 01.01.1948
Tove Elinor Andersen Tip5-oldedatter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Tip5-oldedatter 07.04.1948
Erna Guldhammer Pedersen Tip5-oldedatter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Tip5-oldedatter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Tip5-oldedatter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 29.05.1950
Poul Erik Andersen Tip5-oldersøn Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 22.02.1952
Allan Guldhammer Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 08.07.1952
Helle Krogh Hansen Tip5-oldedatter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Tip5-oldedatter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Mogens Riis Laubjerg Tip5-oldersøn Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Tip5-oldedatter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Tip5-oldedatter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Tip5-oldersøn Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Tip5-oldedatter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Tip5-oldersøn Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Tip5-oldedatter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Tip5-oldedatter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Tip5-oldersøn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Tip5-oldersøn Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Tip5-oldersøn Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Tip5-oldersøn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Tip5-oldedatter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Tip5-oldersøn Århus 09.01.1961
Steen Andersen Tip5-oldersøn Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Tip5-oldedatter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Tip5-oldedatter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Tip5-oldedatter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Tip5-oldedatter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Tip5-oldersøn Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Tip5-oldersøn Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Tip5-oldedatter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Tip5-oldersøn Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Tip5-oldedatter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tip6-oldebørn
Chatrine Hansen Tip6-oldedatter
Connie Pedersen Tip6-oldedatter
Mira Jun Pedersen Tip6-oldedatter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Tip6-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Tip6-oldesøn Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Tip6-oldedatter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Tip6-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Tip6-oldesøn Århus 24.11.99
Lone Pedersen Tip6-oldedatter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher Tip6-oldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Tip6-oldedatter Korsør 21.03.1961
Marianne Simonsen Tip6-oldedatter Århus 25.12.1961
Jens Ole Jørgensen Tip6-oldesøn Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher Tip6-oldedatter Svendstrup 20.05.1966
Rikke Stær Nielsen Tip6-oldedatter Korsør 05.11.1966
Per Stær Nielsen Tip6-oldesøn Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Tommy Mikkelsen Tip6-oldesøn Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Tip6-oldedatter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Tip6-oldesøn Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Tip6-oldedatter Vejle 14.02.1973
Loise Møller Tip6-oldedatter Århus 03.07.1974
Melmanat Tip6-oldesøn Iran 23.08.1974
Kim Fokdal Tip6-oldesøn Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø Tip6-oldedatter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Tip6-oldedatter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal Tip6-oldesøn Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen Tip6-oldesøn Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk Tip6-oldesøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Tip6-oldedatter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Tip6-oldesøn Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Tip6-oldedatter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Tip6-oldedatter Århus 03.11.1981
Michael Rohden Tip6-oldesøn Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Tip6-oldedatter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Tip6-oldedatter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Tip6-oldedatter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Tip6-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Tip6-oldedatter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Tip6-oldesøn 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Tip6-oldedatter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Tip6-oldesøn Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Tip6-oldedatter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Tip6-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Tip6-oldesøn Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Tip6-oldesøn Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Tip6-oldedatter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Tip6-oldedatter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Tip6-oldesøn Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Tip6-oldesøn Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Tip6-oldedatter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Tip6-oldedatter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Tip6-oldedatter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Tip6-oldesøn 12.11.1993
Sophie Thomsen Tip6-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Tip6-oldesøn Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Tip6-oldedatter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Tip6-oldesøn Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Tip6-oldesøn Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Tip6-oldesøn Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Tip6-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Tip6-oldesøn Rigshospitalet, København 25.07.2002
Fjern efterslægt
Soya Martini Revsbæk 8th granddaughter
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 8th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 8th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 8th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Magnus Troldeskov Revsbæk 8th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 8th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 8th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 8th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 8th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 8th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 8th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Børnebørn
Abelone Marie Hovgaard Tip4-oldesvigerdatter
Åge Pedersen Tip4-oldesvigersøn
Ane Kirstine Andersen Tiptipoldesvigerdatter
Ane Nielsen Tiptipoldesvigerdatter
Annie Elisabeth Grønning Tip5-oldesvigerdatter
Ejner Andersen Tip4-oldesvigersøn
Emma K Eugenia Gudiksen Tip4-oldesvigerdatter
Erik Kelø Tip5-oldesvigersøn
Gerda Marie Olsen Tip4-oldesvigerdatter
Hans Børge Hansen Tip5-oldesvigersøn
Heinrich Joakim Franzen Tip4-oldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen Tip5-oldesvigerdatter
Helle Kiil Rasmussen Tip5-oldesvigerdatter
Henning Kristensen Tip5-oldesvigerdatter
Inga Valborg Nielsen Tip4-oldesvigerdatter
Inger Caroline Nielsen Tiptipoldesvigerdatter
Jens Madsen Tip3-oldesvigersøn
Jytte Thøgersen Tip5-oldesvigerdatter
Mads xx Tip3-oldesvigersøn
Maria Kirstine Andersen Tip4-oldesvigerdatter
Meinert Møller Tip5-oldesvigersøn
Nancy Olivia Kjeldgaard Kristensen Tip4-oldesvigerdatter
Oda Jensen Bangshåb Tip4-oldesvigerdatter
Peder Emil Korsbakke Tip4-oldesvigersøn
Pia Brandt Johansen Tip5-oldesvigerdatter
Preben Pedersen Tip5-oldesvigersøn 7.1995
Selmer Viggo Jespersen Tip4-oldesvigersøn
Søren Christian Pedersen Tiptipoldesvigerdatter
Søren Thagaard Jensen Tip5-oldesvigersøn
Søren Troldeskov Tip6-oldesvigersøn
Susanne Margrethe Madsen Tip5-oldesvigerdatter
Svend Niels Kristian Pedersen Tip4-oldesvigersøn
John Nielsen Lund Tip5-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen Tip5-oldesvigerdatter Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen Tip5-oldesvigersøn Skjern 30.07.59
Anders Poulsen Sønne-/dattersøn Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 11.05.1727 13.11.1819
Anne Pallisdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Lundgaard, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 1751
Kirstine Nielsdatter Oldesvigerdatter Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 13.05.1770 Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 12.02.1846
Kristian Henriksen Tipoldesvigersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.07.1855
Karen Rasmusdatter Tipoldesvigerdatter Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Hans Jørgensen Tiptipoldesvigersøn Tved, Svendborg, Svendborg, Danmark 31.05.1826
Henrik Kristensen Tiptipoldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.07.1902
Anne Marie Andersen Tiptipoldesvigerdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Ane Marie Kirstine Jensen Tiptipoldesvigerdatter Storring, Århus, Danmark 08.09.1858
Peder Sørensen Tiptipoldesvigersøn Ebeltoft, Randers, Danmark 13.05.1872
Maren Kirstine Jensine Sørensen Tip3-oldesvigerdatter Raklev, Holbæk, Danmark 29.10.1876
Emma Amalie Sørensen Tip3-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Mette Kirstine Jokumsen Tip3-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Otto Marinus Andersen Tip4-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.05.1901 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 17.10.1983
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tip4-oldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tip4-oldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tip4-oldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Jens Jensen Skou Tip4-oldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Kristian Ernst Laubjerg Tip4-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip4-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip4-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 8th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou Tip6-oldesvigerdatter Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tip4-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip4-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen Tip5-oldesvigersøn Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen Tip5-oldesvigerdatter 10.10.1939
Ulla Svendsen Tip4-oldesvigerdatter 26.09.1943
Kurt Fokdal Tip5-oldesvigersøn Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders Tip5-oldesvigersøn 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip4-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk Tip5-oldesvigersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael Tip5-oldesvigersøn 20.01.1954
Egon Rohden Tip5-oldesvigersøn Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard Tip5-oldesvigerdatter Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush Tip6-oldesvigersøn Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher Tip5-oldesvigersøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen Tip5-oldesvigerdatter Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker Tip5-oldesvigersøn 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen Tip5-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen Tip5-oldesvigerdatter 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm Tip5-oldesvigersøn Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen Tip5-oldesvigersøn Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen Tip5-oldesvigersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan Tip6-oldesvigerdatter Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori