A3et

Christian Hes

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Maren Larsdatter Frederica Cathrine Hess

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Vielse 29.05.1832

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Maren Larsdatter Ægtehustru
Børn
Frederica Cathrine Hess Datter 1752 Århus 1800
Oldebørn
Hansine Frederikke Mohr Oldedatter Åbo, Ormslev, Århus, Danmark
Leopoldine Margrethe Sophie Mohr Oldedatter
Hansine Frederikke Mohr Oldedatter Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1818 28.08.1819
Hans Henrik Mohr Oldesøn Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Jens Mohr Oldesøn Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Rosalee Ane Chatrine Frederikke Mohr Oldedatter Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 23.12.1819
Henriette Chatrine Mohr Oldedatter Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 16.07.1820
Hansine Henriette Mohr Oldedatter Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 14.01.1821 Beder, Århus, Danmark 24.06.1902
Jensine Mohr Oldedatter Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 1823
Ane Mohr Oldedatter Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 06.08.1825 Sct Mortens, Randers, Danmark 29.04.1875
Andreas Conrad Herman Theodor Mohr Oldesøn Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 05.03.1826
Christian Mohr Oldesøn Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 07.09.1827 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 20.07.1884
Hans Frederik Sophus Mohr Oldesøn Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 15.12.1828 06.12.1831
Frederik Christian Mohr Oldesøn Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 10.05.1830
Anne Theodore Mohr Oldedatter Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1831
Verner Anton Theodor Mohr Oldesøn Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 28.02.1832
Jørgen Christian Andreas Mohr Oldesøn Sejling Præstegård, Silkeborg, Viborg, Danmark 16.08.1832
Johan Georg Sophus Mohr Oldesøn Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.09.1834
Ane Dorthea Albertine Mathilde Mohr Oldedatter Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.05.1838
Frederik August Mohr Oldesøn Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 14.03.1842 30.01.1908
Albert Carl Emil Mohr Oldesøn Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 19.11.1843
Tipoldebørn
Elise Johanne Kirstine Møller Tipoldedatter
Jens Vilhelm Møller Tipoldesøn
Vilhelmine Lauritzen Tipoldedatter
Abelone Caroline Mohr Tipoldedatter Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 24.12.1854
Vilhelm Mohr Tipoldesøn Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 01.12.1856
Søren Andersen Mohr Tipoldesøn Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 11.01.1859
Jørgen Vilhelm Mohr Tipoldesøn Ginnerup, Randers, Danmark 03.06.1860
Edel Kristine Mohr Tipoldedatter Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.11.1860
Hans Frederik Immanuel Mohr Tipoldesøn Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1861
Thomas O Schmidt Tipoldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1863
Anders Pind Mohr Tipoldesøn Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.06.1863 27.12.1913
Ida Bolette Schmidt Tipoldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 19.12.1863
Kirstine TH Jensmine Schmidt Tipoldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1865
Karen Margrethe Mohr Tipoldedatter Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 15.09.1865 Sct Mortens, Randers, Danmark 30.10.1935
Marianne Caroline Johanne Mohr Tipoldedatter Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1865
Ove Mohr Tipoldesøn Harlev, Århus, Danmark 24.08.1866
Jørgen Vilhelm Mohr Tipoldesøn Dalbyneder, Randers, Danmark 13.02.1867
Anna Schmidt Tipoldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.05.1867
Johan Marius Mohr Tipoldesøn Harlev, Århus, Danmark 18.04.1868
Abelone Christensen Mohr Tipoldedatter Auning, Randers, Danmark 29.09.1868
Otto Albert Schmidt Tipoldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 02.03.1869
Theodor Mohr Tipoldesøn Harlev, Århus, Danmark 27.01.1871
Johan Christian Schmidt Tipoldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 25.05.1871
Kirstine Schmidt Mohr Tipoldedatter Herlev, København, Danmark 09.06.1872
Johanne Mohr Tipoldedatter Harlev, Århus, Danmark 28.11.1873
Aage Mohr Tipoldesøn Harlev, Århus, Danmark 11.01.1875
Agnethe Mohr Tipoldedatter Harlev, Århus, Danmark 31.07.1876
Tiptipoldebørn
Ane Mette Nielsen Mohr Tiptipoldedatter 11.06.1894
Ane Mette Nielsine Mohr Tiptipoldedatter 09.11.1912
Anna Tiptipoldesøn
Frida Marie Mohr Tiptipoldedatter
Gerda Elisabeth Mohr Tiptipoldedatter
Kristen Vilhelm Mohr Tiptipoldesøn
Kristine Mohr Tiptipoldedatter
Niels Andersen Mohr Tiptipoldesøn 30.06.1895
Mette Kirstine Mohr Tiptipoldedatter Sahl, Vinderup, Ringkøbing, Danmark 02.04.1886
Petra Henriette Mohr Tiptipoldedatter Århus 18.11.1889
Thor Dithlev Bredgaard Tiptipoldesøn Sct Mortens, Randers, Danmark 03.08.1893
Julie Hansine Jokumsen Tiptipoldedatter Borup, Haslund, Randers, Danmark 23.03.1894 Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 17.04.1923
Mette Kirstine Jokumsen Tiptipoldedatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Agnes Jenny Bredgaard Tiptipoldedatter Sct Mortens, Randers, Danmark 02.05.1896
Dagmar Marie Jokumsen Tiptipoldedatter Randers 07.09.1898 Randers 07.09.1898
Helga Jokumsen Tiptipoldedatter Randers 24.04.1901 14.02.1978
Kristen Mohr Tiptipoldesøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 06.09.1901
Søren Frank Mohr Tiptipoldesøn Nykøbing Falster, Maribo, Danmark 31.12.1901
Karen Margrethe Jokumsen Tiptipoldedatter Sct Mortens, Randers, Danmark 02.12.1904 Plejehjemmet De Gamles By, København, Danmark 29.01.1980
Niels Andersen Mohr Tiptipoldesøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 19.07.1905 Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.07.1985
Christen Mohr Jokumsen Tiptipoldesøn Randers 15.08.1907 07.02.1908
Clara Elisabeth Jokumsen Tiptipoldedatter Sct Mortens, Randers, Danmark 17.01.1909
Harald Mohr Jokumsen Tiptipoldesøn Sct Mortens, Randers, Danmark 25.02.1913 København 20.08.1977
Tip3-oldebørn
Laurits Mohr Tip3-oldesøn
Marie Mohr Tip3-oldedatter
Signe Mohr Tip3-oldedatter
Vilhelm Mohr Tip3-oldesøn
Svend Harry Jochumsen Tip3-oldesøn Herning 19.02.1916 Horsens 28.09.1974
Jens Kristian Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Anders Verner Hansen Tip3-oldesøn Odense 08.07.1918 04.09.1982
Dagmar Viola Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Inger Hansen Tip3-oldedatter Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 14.05.1920 29.11.1987
Rosa Ketty Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Knud Hansen Tip3-oldesøn Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 22.06.1922
Karen Margrete Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Tip3-oldesøn 22.8.1927
Annelise Birthe Hofmann Tip3-oldedatter Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 17.07.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Karen Margrethe Mohr Tip3-oldesøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 23.01.1930
Ella Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Gerda Haugaard Tip3-oldesøn 05.05.1931
Aage Winther Sørensen Tip3-oldesøn Sct Mortens, Randers, Danmark 04.07.1931
Knud Vilhelm Mohr Tip3-oldesøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 15.05.1932
Karl Heinrich Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Jytte Marie Mohr Tip3-oldedatter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.03.1934 Kristrup, Randers, Danmark 05.02.1971
Inger Lise Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Steffen Mohr Leibo Tip3-oldesøn Gethsemene Sogn, København, Danmark 09.04.1938
Frode Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Hanne Hofmann Tip3-oldedatter Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 31.01.1939
Erik Winther Sørensen Tip3-oldesøn Sct Peders Sogn, Randers, Danmark 08.07.1940
Bent Villy Andersen Tip3-oldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Peter Laibo Tip3-oldesøn Gethsemene Sogn, København, Danmark 27.03.1949
Tip4-oldebørn
Andersen Tip4-oldesøn
LiselLotte Bangshåb Tip4-oldedatter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Tip4-oldedatter Horsens 01.07.66
Lander Gulhammer Pedersen Tip4-oldesøn 08.04.1933
Anne Lise Andersen Tip4-oldedatter Horsens 07.11.1940
Kirsten Jochumsen Tip4-oldedatter Horsens 13.07.1944
Joan Guldhammer Pedersen Tip4-oldedatter 29.07.1944
Jette Loise Franzen Tip4-oldedatter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Tip4-oldesøn Horsens 02.08.1946
Vivi Jochumsen Tip4-oldedatter Horsens 29.12.1946 1947
Ivan Guldhammer Pedersen Tip4-oldesøn Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Tip4-oldedatter Horsens 01.01.1948
Tove Elinor Andersen Tip4-oldedatter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Tip4-oldedatter 07.04.1948
Vivi Margot Jochumsen Tip4-oldedatter Horsens 26.08.1948
Erna Guldhammer Pedersen Tip4-oldedatter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Tip4-oldedatter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Tip4-oldedatter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Tip4-oldesøn Ontario, Canada 29.05.1950
Poul Erik Andersen Tip4-oldesøn Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Tip4-oldesøn Ontario, Canada 22.02.1952
Allan Guldhammer Pedersen Tip4-oldesøn Horsens 08.07.1952
Svend Harry Jochumsen Tip4-oldesøn Horsens 28.05.1953
Helle Krogh Hansen Tip4-oldedatter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Tip4-oldedatter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Mogens Riis Laubjerg Tip4-oldesøn Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Tip4-oldedatter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Tip4-oldedatter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Tip4-oldesøn Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Tip4-oldedatter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Tip4-oldesøn Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Tip4-oldedatter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Tip4-oldedatter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Tip4-oldesøn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Tip4-oldesøn Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Tip4-oldesøn Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Tip4-oldesøn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Tip4-oldedatter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Tip4-oldesøn Århus 09.01.1961
Steen Andersen Tip4-oldesøn Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Tip4-oldedatter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Tip4-oldedatter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Tip4-oldedatter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Tip4-oldedatter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Tip4-oldesøn Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Tip4-oldesøn Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Tip4-oldesøn Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Tip4-oldesøn Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Tip4-oldedatter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Tip4-oldesøn Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Tip4-oldedatter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Sten Weber Hansen Tip4-oldesøn 1969
Tip5-oldebørn
Chatrine Hansen Tip5-oldedatter
Connie Pedersen Tip5-oldedatter
Mira Jun Pedersen Tip5-oldedatter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Tip5-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Tip5-oldersøn Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Tip5-oldedatter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Tip5-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Tip5-oldersøn Århus 24.11.99
Lone Pedersen Tip5-oldedatter 17.12.1956
Tommy Mikkelsen Tip5-oldersøn Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Tip5-oldedatter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Tip5-oldersøn Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Tip5-oldedatter Vejle 14.02.1973
Loise Møller Tip5-oldedatter Århus 03.07.1974
Melmanat Tip5-oldersøn Iran 23.08.1974
Janni Bjerremand Kristensen Tip5-oldedatter 21.01.1975
Lisbeth Rebekka Kelø Tip5-oldedatter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Tip5-oldedatter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Morten Revsbæk Tip5-oldersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Tip5-oldedatter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Tip5-oldersøn Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Tip5-oldedatter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Tip5-oldedatter Århus 03.11.1981
Michael Rohden Tip5-oldersøn Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Tip5-oldedatter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Tip5-oldedatter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Tip5-oldedatter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Tip5-oldersøn Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Tip5-oldedatter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Tip5-oldersøn 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Tip5-oldedatter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Tip5-oldersøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Tip5-oldersøn Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Tip5-oldedatter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Tip5-oldersøn Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Tip5-oldersøn Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Tip5-oldersøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Tip5-oldersøn Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Tip5-oldersøn Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Tip5-oldedatter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Tip5-oldedatter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Tip5-oldersøn Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Tip5-oldersøn Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Tip5-oldedatter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Tip5-oldedatter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Tip5-oldersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Tip5-oldedatter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Tip5-oldersøn 12.11.1993
Sophie Thomsen Tip5-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Tip5-oldersøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Tip5-oldersøn Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Tip5-oldersøn Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Tip5-oldedatter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Tip5-oldersøn Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Tip5-oldersøn Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Tip5-oldersøn Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Tip5-oldersøn Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Tip5-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Tip5-oldersøn Rigshospitalet, København 25.07.2002
Tip6-oldebørn
Soya Martini Revsbæk Tip6-oldedatter
Magnus Troldeskov Revsbæk Tip6-oldesøn Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush Tip6-oldedatter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov Tip6-oldedatter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush Tip6-oldesøn Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg Tip6-oldedatter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk Tip6-oldesøn Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg Tip6-oldedatter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Svigersønner & -døtre
Hans Heinrich Mohr Svigersøn 1745 Silkeborg 1831
Børnebørn
Åge Pedersen Tip3-oldesvigersøn
Annie Elisabeth Grønning Tip4-oldesvigerdatter
Ejner Andersen Tip3-oldesvigersøn
Erik Kelø Tip4-oldesvigersøn
Folmer Nørgaard Laursen Tip3-oldesvigersøn
Gerda Marie Olsen Tip3-oldesvigerdatter
Heinrich Joakim Franzen Tip3-oldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen Tip4-oldesvigerdatter
Helle Kiil Rasmussen Tip4-oldesvigerdatter
Jacob Jensen Tipoldesvigersøn
Jens Nielsen Skou Tipoldesvigersøn
Johan Heinrich Mohr Sønne-/dattersøn Vilhelmsborg, Århus, Danmark 18.12.1813
Lauritz Larsen Oldesvigersøn Gjedsted, Randers, Danmark
Lola Pedersen Smed Tiptipoldesvigerdatter
Marius Hansen Tiptipoldesvigersøn
Oda Jensen Bangshåb Tip3-oldesvigerdatter
Ove Ovesen Tip3-oldesvigersøn
Peder Haugaard Tiptipoldesvigersøn
Peder Otto Schmidt Oldesvigersøn
Pia Brandt Johansen Tip4-oldesvigerdatter
Preben Pedersen Tip4-oldesvigersøn 7.1995
Roald Weber Hansen Tip3-oldesvigersøn
Søren Thagaard Jensen Tip4-oldesvigersøn
Søren Troldeskov Tip5-oldesvigersøn
Susanne Margrethe Madsen Tip4-oldesvigerdatter
Svend Niels Kristian Pedersen Tip3-oldesvigersøn
Ukendt Tipoldesvigersøn
John Nielsen Lund Tip4-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen Tip4-oldesvigerdatter Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen Tip4-oldesvigersøn Skjern 30.07.59
Mathias Vilhelm Mohr Sønne-/dattersøn Århus Domsogn, Århus, Danmark 03.08.1786 Sejling, Silkeborg, Viborg, Danmark 15.06.1832
Marie Knudsen Datter-/Sønnesøns ægtefælle Skanderborg, Danmark 1788
Ove Mohr Sønne-/dattersøn Århus Domsogn, Århus, Danmark 1788 Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 16.12.1867
Emilie Mohr Sønne-/datterdatter 1789
Abelone Caroline Pind Datter-/Sønnesøns ægtefælle Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1798 Fausing, Randers, Danmark 29.12.1853
Ida Charlotte Frederikke Witrock Datter-/Sønnesøns ægtefælle Sct Mortens, Randers, Danmark 05.08.1808
Hans Juul Møller Oldesvigersøn Årslev Mølle, Randers, Danmark 18.11.1816
Mette Sørensdatter Oldesvigerdatter Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1823 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 13.12.1894
Hans Christian Christensen Oldesvigersøn Kolding 1824
Jens Pedersen Oldesvigersøn Fulden, Beder, Århus, Danmark 01.06.1830
Ane Marie Hansen Oldesvigerdatter Nebel, Skanderborg, Danmark 03.09.1831
Bolette Jensen Godsk Oldesvigerdatter Liltved, Fausing, Randers, Danmark 08.05.1836
Frederikke Caroline Petrine Schmidt Oldesvigerdatter Harlev, Århus, Danmark 10.04.1838
Søren Gregersen Tipoldesvigersøn Ølst, Randers, Danmark 28.03.1852
Niels Peter Christensen Tipoldesvigersøn Øster Alling, Randers, Danmark 10.08.1853 Hørning, Randers, Danmark 18.02.1891
Søren Madsen Bredgaard Tipoldesvigersøn Galten, Hørning, Randers, Danmark 09.09.1854 Sct Mortens, Randers, Danmark 02.09.1930
Thomasine Petersen Tipoldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 28.12.1859
Knudsine Andersen Tipoldesvigerdatter Brabrand, Århus, Danmark 12.06.1863
Christian Frederik Mohr Sønne-/dattersøn Mårslet, Århus, Danmark 16.07.1883
Edvard Kristian Hansen Tiptipoldesvigersøn Kolding, Vejle, Danmark 07.03.1886
Frederik Andersen Tiptipoldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Knud Eiler Johan Hofmann Tiptipoldesvigersøn Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 06.08.1898 Søndre Boulevard, København, København, Danmark 14.10.1969
Elna Marie Nielsen Tiptipoldesvigerdatter Askildrup, Ølst, Randers, Danmark 28.01.1905
Emilie Bolette Jensine Thomasen Tiptipoldesvigerdatter Gassum, Randers, Danmark 11.03.1906 Kristrup, Randers, Danmark 22.02.2001
Arne Kartun Winter Sørensen Tiptipoldesvigersøn Vinterslev Mark, Galten, Randers, Danmark 03.12.1907
Kristian Ernst Laubjerg Tip3-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip3-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip3-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip3-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Aase La Cour Herlin Jensen Tip3-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip3-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Otto Egil Bjerremand Kristensen Tip4-oldesvigersøn Horsens 07.04.1942
Ulla Svendsen Tip3-oldesvigerdatter 26.09.1943
Dennis Milton Saunders Tip4-oldesvigersøn 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip3-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk Tip4-oldesvigersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael Tip4-oldesvigersøn 20.01.1954
Egon Rohden Tip4-oldesvigersøn Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard Tip4-oldesvigerdatter Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush Tip5-oldesvigersøn Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Elin Elida Christophersen Tip4-oldesvigerdatter Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker Tip4-oldesvigersøn 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen Tip4-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen Tip4-oldesvigerdatter 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm Tip4-oldesvigersøn Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen Tip4-oldesvigersøn Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen Tip4-oldesvigersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan Tip5-oldesvigerdatter Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori