A3et

Karli Karlsen

Persondiagram

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Severin Karlisen

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Børn
Severin Karlisen Søn 14.03.1537
Oldebørn
Hans Carlsen Oldesøn
Tipoldebørn
Maren Hansdatter Carlsen Tipoldedatter Lille Darum, Ribe, Danmerk 1565 Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1630
Tiptipoldebørn
Hans Nielsen Mulvad Tiptipoldesøn Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1592 1662
Ingvard Nielsen Mulvad Tiptipoldesøn Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1594
Carl Nielsen Mulvad Tiptipoldesøn Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1596 1662
Ingeborg Nielsdatter Mulvad Tiptipoldedatter Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1598 Sct. Catharina, Ribe, Danmark 08.10.1679
Tip3-oldebørn
Johanne Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldedatter Ribe, Ribe, Danmark
Hans Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 1621 1670
Mads Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 1623
Maren Jesdatter Mulvad Tip3-oldedatter Ribe, Ribe, Danmark 1624 Ribe, Ribe, Danmark 1693
Peder Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 1626 1693
Birgitte Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldedatter 1630
Maren Jensen Kjærgaard Mulvad Tip3-oldedatter Ribe, Ribe, Danmark 1640
Tip4-oldebørn
Hans Christense Riber Tip4-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 1646 1700
Jes Christensen Mulvad Tip4-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 09.06.1648 28.05.1693
Niels Christensen Mulvad Tip4-oldesøn 1650
Ingeborg Christensen Mulvad Tip4-oldedatter 1652
Maren Christensen Mulvad Tip4-oldedatter 1654 20.02.1676
Margrethe Christensen Mulvad Tip4-oldedatter Ribe, Ribe, Danmark 1656
Peder Christensen Mulvad Tip4-oldesøn Ribe, Ribe, Danmark 1658 Ringive, Vejle, Danmark 1719
Johanne Christensen Mulvad Tip4-oldedatter Ribe, Ribe, Danmark 11.1660
Tip5-oldebørn
Maren Pedersdatter Rosenmeyer Mulvad Tip5-oldedatter Ringive, Vejle, Danmark 29.06.1693 06.07.1743
Christian Pedersen Mulvad Tip5-oldersøn Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Bert Rosenmeyer Mulvad Tip5-oldersøn Ringive, Vejle, Danmark 28.08.1697
Jens Pedersen Mulvad Tip5-oldersøn Ringive, Vejle, Danmark 1708
Tip6-oldebørn
Peder Christensen Mulvad Tip6-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Tip6-oldesøn 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Tip6-oldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Frands Christensen Mulvad Tip6-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Jes Christensen Mulvad Tip6-oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Fjern efterslægt
Anders Christian Andersen 12th grandson
Andersen 14th grandson
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad 8th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Anne Kirstine Franddatter 8th granddaughter
Anton Andersen 12th grandson
Christen Christensen 9th grandson 02.04.1826
Christen Frandsen 8th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Ellen Margrethe Jensen 14th granddaughter
Inger Kirstine Nielsen Frandsen 11th grandson
Jens Christensen 9th grandson 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen 9th granddaughter
Knud Andersen 12th grandson
Marianne Amstrup 14th granddaughter
Niels Martinus Andersen 12th grandson
Oluf Henrichsen 9th grandson 1840
Otto Marinus Andersen 12th grandson
LiselLotte Bangshåb 14th granddaughter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen 14th granddaughter Horsens 01.07.66
Ane Marie Henriksdatter 9th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen 9th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen 9th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen 9th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen 9th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Karen Nielsdatter 10th granddaughter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Johanne Marie Christensen 9th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Ane Kirstine Nielsdatter 10th granddaughter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Niels Frandsen Christensen 9th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Ane Nielsdatter 10th granddaughter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen 10th grandson Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen 10th grandson Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Heinrich Nielsen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Dødfødt dreng 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen 10th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Ane Kirstine Nielsen 10th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen 10th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen 10th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Ane Pedersen 11th granddaughter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen 11th granddaughter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen 11th grandson Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen 11th grandson 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen 11th grandson 18.08.1869
Ane Nielsen 11th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen 11th grandson 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen 11th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen 11th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Carline Mette Kirstine Andersen 12th granddaughter 25.09.1884
Frederik Andersen 12th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen 12th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen 12th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen 12th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen 12th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen 12th granddaughter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen 12th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Niels Peder Nielsen Frandsen 11th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Maren Andersen 12th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen 12th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen 12th grandson Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen 12th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen 12th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen 12th grandson Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen 12th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen 12th granddaughter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen 12th granddaughter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen 12th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen 12th grandson Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen 12th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Jens Kristian Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Amalie Andersen 12th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen 12th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Agnes Margrethe Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Poul Andersen 12th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Jutta Antonie Helene Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen 13th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Arne kristian Nielsen Frandsen 12th grandson Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Henny Alice Andersen 13th granddaughter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen 13th grandson 22.8.1927
Karl Jensen Fuglsang 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lilli Aase Stenholt Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen 13th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen 13th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Lander Gulhammer Pedersen 14th grandson 08.04.1933
Vagn Kristian Andersen 13th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Signe Marie Nielsen Frandsen 12th granddaughter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Regner Klingenberg Nielsen 14th grandson Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou 14th grandson Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Inger Lise Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Ketty Skou 14th granddaughter Voldum Randers 24.07.1935
Lissy Margit Andersen 13th grandson Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Annelis Rønnelin Sørensen 14th granddaughter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Jenny Doris Andersen 13th granddaughter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Arne Simonsen 14th grandson Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Karla Marie Nordmand Andersen 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Randi Skou 14th granddaughter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Frode Andersen 13th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen 13th grandson Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Anne Lise Andersen 14th granddaughter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen 14th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Sonja Helene Pedersen 13th granddaughter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Joan Guldhammer Pedersen 14th granddaughter 29.07.1944
Mona Skou 14th granddaughter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen 14th granddaughter Horsens 07.07.1945
Lindy Lindberg Pedersen 13th grandson 20.6.1946 24.11.1917
Kurt Bøje Pedersen 14th grandson Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen 14th granddaughter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen 14th grandson Horsens 01.12.1947
Margit Andersen 14th granddaughter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen 14th granddaughter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen 14th granddaughter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen 14th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen 14th granddaughter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen 14th granddaughter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen 14th granddaughter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen 14th grandson Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen 14th grandson Horsens 1.11.1951
Ove Bent Pedersen 13th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Robert Brian Hansen 14th grandson Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen 14th grandson Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen 14th grandson Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen 14th granddaughter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg 14th granddaughter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen 14th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen 14th grandson Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg 14th grandson Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen 14th granddaughter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen 14th granddaughter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb 14th grandson Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen 14th granddaughter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen 14th grandson Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen 14th granddaughter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen 14th granddaughter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov 14th grandson Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen 14th grandson Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen 14th grandson Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov 14th grandson Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen 14th granddaughter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen 14th grandson Århus 09.01.1961
Steen Andersen 14th grandson Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen 14th granddaughter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov 14th granddaughter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen 14th granddaughter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen 14th granddaughter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen 14th grandson Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen 14th grandson Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen 14th grandson Horsens 30.06.1965
Steven Hansen 14th grandson Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen 14th granddaughter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen 14th grandson Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen 14th granddaughter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Børnebørn
Åge Pedersen 13th grandson-in-law
Anne Margrethe Hansdatter Tip6-oldesvigerdatter
Anne Pedersdatter Bruun Tip4-oldesvigerdatter
Annie Elisabeth Grønning 14th granddaughter-in-law
Cathrine Hansdatter Tørslef Tip6-oldesvigerdatter
Dorthea Clemensdatter Tip4-oldesvigerdatter
Ejner Andersen 13th grandson-in-law
Erik Kelø 14th grandson-in-law
Gerda Marie Olsen 13th granddaughter-in-law
Gjøde Jensen Tip4-oldesvigersøn
Hans Børge Hansen 14th grandson-in-law
Hans Nielsen Teilmann Tip4-oldesvigersøn
Heinrich Joakim Franzen 13th grandson-in-law
Helle Bundgaard Jensen 14th granddaughter-in-law
Helle Kiil Rasmussen 14th granddaughter-in-law
Ib Nielsen Tip3-oldesvigersøn
Johan Andersen Tip4-oldesvigersøn
Karen Baggesdatter Tip4-oldesvigerdatter
Karen Christophersdatter Stub Tip5-oldesvigerdatter
Karen Margrethe Billeschou Tip4-oldesvigerdatter
Karli Severinsen Sønne-/dattersøn
Laust Christian Nielsen 9th grandson-in-law
Margrethe Jacobsdatter Tiptipoldesvigerdatter
Marie Jensen 12th granddaughter-in-law
Marie Christine Pedersen 12th granddaughter-in-law
Mette Jensdatter Tiptipoldesvigerdatter
Mette Poulsdatter 9th granddaughter-in-law
Morten Nielsen 9th grandson-in-law
Niels Hansen Danielsen 9th grandson-in-law
Niels Jensen Nielsen Fuglsang 12th grandson-in-law
Oda Jensen Bangshåb 13th granddaughter-in-law
Pia Brandt Johansen 14th granddaughter-in-law
Povel Geertsen 9th grandson-in-law
Preben Pedersen 14th grandson-in-law 7.1995
Søren Thagaard Jensen 14th grandson-in-law
Susanne Margrethe Madsen 14th granddaughter-in-law
Svend Niels Kristian Pedersen 13th grandson-in-law
Ukendt 9th granddaughter-in-law
Ukendt Tiptipoldesvigerdatter
John Nielsen Lund 14th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen 14th granddaughter-in-law Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen 14th grandson-in-law Skjern 30.07.59
Jes Hansen Kjærgaard Tiptipoldesvigersøn Lundsager, Ribe, Danmark 1560 Ribe, Ribe, Danmark 07.04.1641
Niels Hansen Mulvad Tipoldesvigersøn Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1560 Hunderup, Ribe, Danmark 1630
Christen Hansen Mulvad Tip3-oldesvigersøn 1617 Sct. Catharina, Esbjerg, Ribe, Danmark 19.04.1677
Clara Berntsdatter Rosenmeyer Tip4-oldesvigerdatter Kristiansstad, Skåne, Sverige 28.09.1662 Ringive, Vejle, Danmark 1700
Ane Kirstine Hagedorn Tip5-oldesvigerdatter Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Kirsten Thomsadatter Tip6-oldesvigerdatter 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Henrich Olufsen 8th grandson-in-law Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Anne Jensdatter 8th granddaughter-in-law Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Niels Andersen 9th grandson-in-law Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Peder Rasmussen 10th grandson-in-law Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Inger Kirstine Jensdatter 9th granddaughter-in-law Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1818
Mette Kirstine Nielsdatter 10th granddaughter-in-law Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Nielsine Nielsdatter 10th granddaughter-in-law Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Jens Thomas Andersen 11th grandson-in-law Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Christiane Pedersen 10th granddaughter-in-law Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.03.1861 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1923
Nielsine Nielsen 11th granddaughter-in-law Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen 11th granddaughter-in-law Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen 11th granddaughter-in-law Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen 11th granddaughter-in-law Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby 12th grandson-in-law Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen 12th granddaughter-in-law 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann 12th grandson-in-law Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen 12th granddaughter-in-law Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen 12th grandson-in-law Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen 13th grandson-in-law Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen 13th grandson-in-law Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen 13th grandson-in-law Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen 12th granddaughter-in-law Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou 13th grandson-in-law Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen 12th granddaughter-in-law 07.11.1912
Svend Oluf Olesen 13th grandson-in-law Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen 12th granddaughter-in-law Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund 13th grandson-in-law 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen 13th grandson-in-law Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen 12th grandson-in-law Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen 13th grandson-in-law 29.07.1921
Otto Salomonsen 13th granddaughter-in-law Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg 13th grandson-in-law Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen 13th granddaughter-in-law Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov 13th grandson-in-law Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen 13th grandson-in-law Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Aase La Cour Herlin Jensen 13th granddaughter-in-law Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov 13th granddaughter-in-law Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen 14th grandson-in-law Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen 14th granddaughter-in-law 10.10.1939
Ulla Svendsen 13th granddaughter-in-law 26.09.1943
Kurt Fokdal 14th grandson-in-law Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders 14th grandson-in-law 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup 13th granddaughter-in-law Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk 14th grandson-in-law Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael 14th grandson-in-law 20.01.1954
Egon Rohden 14th grandson-in-law Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard 14th granddaughter-in-law Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Villy Ludvig Marcher 14th grandson-in-law Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen 14th granddaughter-in-law Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker 14th grandson-in-law 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen 14th grandson-in-law Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen 14th granddaughter-in-law 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm 14th grandson-in-law Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen 14th grandson-in-law Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen 14th grandson-in-law Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori