A3et

Annelise Birthe Hofmann

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Knud Eiler Johan Hofmann 06.08.1898 Karen Margrethe Jokumsen 02.12.1904

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 17.07.1928 Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Brødre & søstre
Hanne Hofmann Søster Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 31.01.1939
Forældre
Knud Eiler Johan Hofmann Fader Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 06.08.1898 Søndre Boulevard, København, København, Danmark 14.10.1969
Karen Margrethe Jokumsen Moder Sct Mortens, Randers, Danmark 02.12.1904 Plejehjemmet De Gamles By, København, Danmark 29.01.1980
Bedsteforældre
Christian Theodor Julius Hofmann Bedstefader
Inga Camilla Corasine Frederikke Holm Bedstemoder
Karen Margrethe Mohr Bedstemoder Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 15.09.1865 Sct Mortens, Randers, Danmark 30.10.1935
Søren Johansen Jokumsen Bedstefader Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.10.1867 Sct Mortens, Randers, Danmark 16.07.1945
Oldeforældre
Mette Sørensdatter Oldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1823 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 13.12.1894
Christian Mohr Oldefader Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 07.09.1827 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 20.07.1884
Jokum Frederik Sørensen Oldefader Fyrendal, Sorø, Danmark 06.02.1828 Auning, Randers, Danmark 24.12.1913
Hansine Nielsdatter Røddinge Oldemoder Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.09.1832 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.06.1884
Tipoldeforældre
Søren Hemmingsen Tipoldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 31.07.1785 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 18.01.1832
Mathias Vilhelm Mohr Tipoldefader Århus Domsogn, Århus, Danmark 03.08.1786 Sejling, Silkeborg, Viborg, Danmark 15.06.1832
Søren Andersen Tipoldefader Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1788 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.02.1879
Edel Bertelsdatter Tipoldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.02.1792 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.03.1873
Karen Jocumsdatter Tipoldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 17.04.1797 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 24.08.1830
Niels Hansen Rødding Tipoldefader Fjellerup, Randers, Danmark 27.08.1797 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 25.10.1857
Abelone Caroline Pind Tipoldemoder Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1798 Fausing, Randers, Danmark 29.12.1853
Johanne Andersdatter Tipoldemoder Ørsted, Randers, Århus, Danmark 30.12.1798
Tiptipoldeforældre
Hemming Pedersen Tiptipoldefader Fodby, Sorø, Danmark 13.12.1739
Anders Sørensen Tyrresen Tiptipoldefader 1741
Hans Heinrich Mohr Tiptipoldefader 1745 Silkeborg 1831
Johanne Sørensdatter Tiptipoldemoder Sorø, Danmark 1751
Frederica Cathrine Hess Tiptipoldemoder 1752 Århus 1800
Hans Jensen Rødding Tiptipoldefader 1756 Fjellerup, Randers, Danmark 05.03.1833
Maren Hansdatter Tiptipoldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1757 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 05.02.1850
Bertel Madsen Tiptipoldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1839
Anders Andersen Laage Tiptipoldefader Gjesing, Randers, Danmark 30.03.1760 Nørager, Randers, Danmark 26.03.1826
Maren Jacobsdatter Tiptipoldemoder Nørager, Randers, Danmark 1760 Nørager, Randers, Danmark 25.01.1839
Lisbeth Nielsdatter Tiptipoldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1833
Jocum Johansen Tiptipoldefader 1764 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.11.1829
Jens Christensen Pind Tiptipoldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 14.05.1765 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 06.07.1836
Gertrud Nielsdatter Tiptipoldemoder Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 05.05.1766 Fjellerup, Randers, Danmark 11.06.1818
Anna Andersdatter Pind Tiptipoldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 18.05.1768 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 15.08.1844
Maren Nielsdatter Tiptipoldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 19.08.1772 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.07.1828
Tip3-oldeforældre
Christian Hes Tip3-oldefader
Jacob Pedersen Tip3-oldefader Nørager, Randers, Danmark 4.1766
Maren Larsdatter Tip3-oldemoder
Søfren Søfrensen Tyrresen Tip3-oldefader Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.9.1686 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.6.1748
Peders Michelsen Tip3-oldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 1702 Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 7.1740
Else Pedersdatter Tip3-oldemoder Fodby, Sorø, Danmark 1705
Kirsten Rasmusdatter Tip3-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1709 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1742
Anders Andersen Loeg Tip3-oldefader Gjesing, Randers, Danmark 1710 Gjesing, Randers, Danmark 1763
Niels Sørensen Gye Tip3-oldefader 1715
Hans Povelsen Tip3-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 21.2.1723 Thorsager, Randers, Danmark 22.11.1795
Mette Bertelsdatter Tip3-oldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1723 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Mads Svenningsen Tip3-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1724 5.1763
Niels Thorsen Tip3-oldefader Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1724
Else Sørensdatter Tip3-oldemoder Glæsborg, Randers, Danmark 1725 Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 1785
Maren Jensdatter Tip3-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1725 Thorsager, Randers, Danmark 22.03.1809
Christen Jensen Pind Tip3-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1727 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 2.1808
Margrethe Jensdatter Tip3-oldemoder Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1728
Margrethe Rasmusdatter Tip3-oldemoder Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1728 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Maren Sørensdatter Tip3-oldemoder Nørager, Randers, Danmark 1730
Niels Svenningsen Tip3-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1730 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.11.1799
Abelone Nielsdatter Tip3-oldemoder Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1787
Giertrud Rasmusdatter Vestergaard Tip3-oldemoder Gjesing, Randers, Danmark 1736 Gjesing, Randers, Danmark 1782
Anders Jensen Pind Tip3-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1738 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 11.1798
Mette Pedersdatter Tip3-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1741 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1795
Tip4-oldeforældre
Jens Christensen Houlund Tip4-oldefader
Maren Andersdatter Pind Tip4-oldemoder
Søfren Jørgensen Tyrresen Tip4-oldefader Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1650 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 3.1704
Maren Søvrensdatter Tip4-oldemoder Bregnet, Randers, Danmark 1658 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1730
Povel Søfrensen Tip4-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1659 Thorsager, Randers, Danmark 2.1729
Søfren Svenningsen Tip4-oldefader Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1668 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1750
Rasmus Sørensen Tip4-oldefader Skarresø, Randers, Danmark 1673 Mørke, Randers, Danmark 10.1744
Christen Svenningsen Tip4-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1680
Rasmus Pedersen Tip4-oldefader Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1680
Maren Michelsdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1681 Thorsager, Randers, Danmark 3.1776
Dorthe Thygesdatter Tip4-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1683 Skarresø, Randers, Danmark 9.1745
Karen Pedersdatter Tip4-oldemoder Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1685
Peder Sørensen Højlund Tip4-oldefader 1690 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1756
Jens Larsen Tip4-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1692 Thorsager, Randers, Danmark 5.1758
Anne Madsdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1754
Luche Rasmusdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1693
Bodil Jensdatter Tip4-oldemoder Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Kirsten Christensdatter Tip4-oldemoder Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1695 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1762
Maren Andersdatter Pind Tip4-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1697 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 8.1772
Bertel Christiansen Tip4-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1698 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1769
Jens Christensen Houlund Tip4-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1698 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1772
Maren Jensdatter Tip4-oldemoder Lille Thorup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1698
Maren Nielsdatter Tip4-oldemoder Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1700 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1754
Niels Pedersen Dengsø Tip4-oldefader Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1703 Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1737
Tip5-oldeforældre
Anders Pind Tip5-oldefader
Anna Jensdatter Tip5-oldemoder
Anne Christensdatter Tip5-oldemoder
Fru Ryom Tip5-oldemoder
Jens Nielsen Thorup Tip5-oldefader
Jørgen Tyrisen Tip5-oldefader
Kirsten Sørensdatter Tip5-oldemoder
Mette Jensdatter Tip5-oldemoder
Niels Søvrensen Tip5-oldefader
Rasmus Ryom Tip5-oldefader
Søren Nielsen Tip5-oldefader 1607 1688
Svenning Søfrensen Tip5-oldefader Bregnet, Randers, Danmark 1642
Thyge Nielsen Tip5-oldefader Skarresø, Randers, Danmark 1642 Skarresø, Randers, Danmark 1712
Karen Søfrensen Tip5-oldemoder 1643 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1712
Lads Rasmussen Tip5-oldefader Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 1645 Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 5.1729
Mads Shot Tip5-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 1653 Thorsager, Randers, Danmark 6.1740
Karen Povelsdatter Tip5-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1654 Thorsager, Randers, Danmark 10.1740
Anne Sørensdatter Tip5-oldemoder Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1655 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1741
Christen Laursen Houlund Tip5-oldefader Vester Velling, Viborg, Danmark 1656 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1716
Maren Rasmusdatter Tip5-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1657 Skarresø, Randers, Danmark 1731
Christian Pedersen Degn Tip5-oldefader Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1658 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1713
Anne Christensdatter Tip5-oldemoder Vester Velling, Viborg, Danmark 1659 Vester Velling, Viborg, Danmark 3.1744
Ukendt Jensdatter Tip5-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1660 Thorsager, Randers, Danmark 1718
Karen Laursdatter Tip5-oldemoder Marie Magdalene, Bregnet, Randers, Danmark 1662 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1743
Jens Nielsen Torup Tip5-oldefader Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1664 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Maren Pedersdatter Tip5-oldemoder 1669 12.03.1730
Christian Bertelsen Leth Smed Tip5-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1671 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1742
Maren Christensdatter Willumsen Tip5-oldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1671 1732
Fjerne forfædre
Christen Willumsen 7th great grandfather
Jens Jørgensen 7th great grandfather
Laurids (Laue) Jensen 7th great grandfather Vester Velling, Viborg, Danmark 1613 Vester Velling, Viborg, Danmark 21.02.1676
Christen Christensen 7th great grandfather Vester Velling 1625
Magdalene Pedersdatter 7th great grandmother Vester Velling, Viborg, Danmark 1630 Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1705
Maren Andersdatter 7th great grandmother Vester Velling 1630 Vester Velling 1.1699
Bodil Michelsdatter 7th great grandmother Vester Velling 1635 1680
Niels Hartvigsen 7th great grandfather Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1668 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1706
Svogre & svigerinder
Roald Weber Hansen Svoger
Nevøer & niecer
Sten Weber Hansen Nevø 1969
Onkler & tanter
Anna Onkel
Julie Hansine Sørensen Tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 29.04.1886
Julie Hansine Jokumsen Tante Borup, Haslund, Randers, Danmark 23.03.1894 Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 17.04.1923
Mette Kirstine Jokumsen Tante Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Dagmar Marie Jokumsen Tante Randers 07.09.1898 Randers 07.09.1898
Helga Jokumsen Tante Randers 24.04.1901 14.02.1978
Christen Mohr Jokumsen Onkel Randers 15.08.1907 07.02.1908
Clara Elisabeth Jokumsen Tante Sct Mortens, Randers, Danmark 17.01.1909
Harald Mohr Jokumsen Onkel Sct Mortens, Randers, Danmark 25.02.1913 København 20.08.1977
Grandonkler & grandtanter
Abelone Caroline Mohr Grandtante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 24.12.1854
Vilhelm Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 01.12.1856
Søren Andersen Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 11.01.1859
Edel Kristine Mohr Grandtante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.11.1860
Johanne Kirstine Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.05.1861
Niels Jokumsen Grandonkel Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.01.1863 02.11.1875
Anders Pind Mohr Grandonkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.06.1863 27.12.1913
Mette Margrethe Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.10.1864
Anne Marie Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 19.11.1869
Hans Frederik Jokumsen Grandonkel 20.02.1872
Kirsten Marie Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.09.1873
Hansine Frederikke Jokumsen Grandtante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 01.05.1875
Grand2-onkler & -tanter
Anders Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 18.02.1816
Lisbeth Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 29.03.1817
Mads Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.4.1818 28.12.1819
Niels Sørensen Grand2-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.12.1818
Hans Henrik Mohr Grand2-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Jens Mohr Grand2-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Bertel Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.08.1819 Mørke, Randers, Danmark 09.09.1888
Rosalee Ane Chatrine Frederikke Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 23.12.1819
Maren Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.12.1820 Årslev, Århus, Danmark 30.08.1910
Hansine Henriette Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 14.01.1821 Beder, Århus, Danmark 24.06.1902
Hans Frederik Sørensen Grand2-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 18.05.1821
Jensine Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 1823
Mette Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1823 12.1894
Anders Nielsen Grand2-onkel Nørager, Randers, Danmark 07.08.1823
Maren Kirstine Sørensdatter Grand2-tante Fyrendal, Sorø, Danmark 23.03.1824 17.06.1913
Gertrud Marie Nielsdatter Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 07.05.1825
Ane Mohr Grand2-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 06.08.1825 Sct Mortens, Randers, Danmark 29.04.1875
Madsine Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.01.1826
Dorthe Marie Nielsen Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 06.05.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.11.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.5.1828
Maren Nielsdatter Rødding Grand2-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 22.05.1829
Marie Kirstine Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 26.1.1830 21.6.1851
Frederik Christian Mohr Grand2-onkel Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 10.05.1830
Jørgen Sørensen Grand2-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 30.09.1831 12.10.1831
Karen Sørensdatter Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 24.05.1832
Jørgen Christian Andreas Mohr Grand2-onkel Sejling Præstegård, Silkeborg, Viborg, Danmark 16.08.1832
Jens Christian Sørensen Grand2-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 04.03.1834
Kirstine Nielsdatter Grand2-tante Vivild, Randers, Danmark 01.04.1835
Kirstine Sørensen Grand2-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.05.1837 Mørke, Randers, Danmark 08.08.1924
Grand3-onkler & -tanter
Else Hemmingsdatter Grand3-tante
Else Hemmingsdatter Grand3-tante 21.07.1776
Hans Hemmingsen Grand3-onkel
Hans Hemmingsen Grand3-onkel 16.11.1777
Hans Hemmingsen Grand3-onkel 26.01.1774
Inger Hemmingsdatter Grand3-tante
Johan Heinrich Mohr Grand3-onkel Vilhelmsborg, Århus, Danmark 18.12.1813
Maren Bertelsdatter Grand3-tante
Maren Hemmingsdatter Grand3-tante
Maren Pind Grand3-tante 09.05.1827
Pedersen Grand3-onkel
Søren Hemmingsen Grand3-onkel 25.04.1784
Tyrresen Grand3-onkel
Peder Hemmingsen Grand3-onkel Fodby, Sorø, Danmark 30.01.1765
Else Hemmingsdatter Grand3-tante Fodby, Sorø, Danmark 19.08.1770 02.05.1773
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 15.02.1778 4.1781
Poul Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 5.1779
Peder Andersen Grand3-onkel 9.1784
Anna Margrethe Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.04.1787
Anna Rebecca Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.4.1787 14.11.1787
Edel Bertelsdatter Grand3-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1787
Ove Mohr Grand3-onkel Århus Domsogn, Århus, Danmark 1788 Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 16.12.1867
Søren Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.12.1788 17.2.1879
Mads Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1789
Emilie Mohr Grand3-tante 1789
Kirsten Marie Andersdatter Grand3-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.1791 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 10.10.1862
Kirsten Marie Andersdatter Grand3-tante 30.1.1791 10.10.1862
Jens Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 02.07.1791
Ane Andersdatter Grand3-tante Gjesing, Randers, Danmark 29.11.1791
Mette Pind Grand3-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 22.01.1792 Fausing, Randers, Danmark 25.11.1849
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.09.1792 Skjødstrup, Randers, Danmark 06.11.1857
Hans Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.9.1792 6.11.1857
Niels Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 20.01.1793 25.05.1793
Jørgen Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 17.01.1794 12.11.1857
Mette Andersdatter Grand3-tante Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Tygge Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 05.09.1794
Tygge Andersen Grand3-onkel 5.9.1794 21.9.1794
Laurids Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 04.02.1795
Margrethe Bertelsdatter Grand3-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.02.1795 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1870
Maren Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 26.04.1795
Thyge Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.11.1795 Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 09.11.1844
Thyge Andersen Grand3-onkel 1.11.1795 9.11.1844
Christiane Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1796 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 29.01.1855
Niels Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 09.03.1798
Dødfødt Andersen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.03.1798
Dødfødt Andersen Grand3-onkel 17.3.1798 17.3.1798
Christen Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 29.01.1800 Løvenholm, Gjersing, Randers, Danmrk 11.11.1855
Lauritz Hansen Rødding Grand3-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 27.07.1800 18.04.1822
Niels Bertelsen Grand3-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 25.10.1801
Anders Pind Grand3-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 19.02.1802 Thulstrup, Hørning, Århus, Danmark 25.06.1860
Anders Sørensen Grand3-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.04.1802 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.05.1856
Johan Jochumsen Grand3-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 11.06.1802
Mariane Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 10.01.1804
Ane Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 1805
Christian Bertelsen Grand3-onkel 24.01.1806
Christine Jensdatter Pind Grand3-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 15.06.1806 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 27.01.1881
Gjertrud Cathrine Andersen Grand3-tante Nørager, Randers, Danmark 28.11.1806
Ane Marie Jochumsdatter Grand3-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.02.1810
Elisabeth Bolette Pind Grand3-tante 1813 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 18.11.1848
Christian Frederik Mohr Grand3-onkel Mårslet, Århus, Danmark 16.07.1883
Grand4-onkler & -tanter
Anna Madsdatter Grand4-tante
Christian Madsen Grand4-onkel
Inger Nielsdatter Grand4-tante
Inger Nielsdatter Grand4-tante
Inger Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.12.1719
Jens Anders Pind Grand4-onkel
Jens Andersen Pind Grand4-onkel
Kirstine Andersdatter Pind Grand4-tante
Knud Madsen Grand4-onkel
Lisbeth Nielsdatter Grand4-tante
Maren Christensdatter Pind Grand4-tante 06.07.1808
Margrethe Nielsdatter Grand4-tante
Marianne Christensdatter Pind Grand4-tante 16.08.1779
Mette Andersdatter Grand4-tante
Mette Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.5.1725
Niels Nielsen Svenningsen Grand4-onkel
Nille Christine Nielsen Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark
Rasmus Nielsen Svenningsen Grand4-onkel
Rasmus Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark
Søfren Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.3.1728
Søfren Søfrensen Grand4-onkel
Inger Søfrensdatter Tyrris Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1720 11.1803
Søfren Søfrensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.1.1725 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.11.1725
Maren Hemmingsdatter Grand4-tante Stenbechsholm, Fodby, Sorø, Danmark 17.09.1730
Tyge Sørensen Tyrresen Grand4-onkel 19.8.1731
Dorthe Søfrensdatter Grand4-tante 05.10.1732 Thorsager, Randers, Danmark 1764
Maren Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.1.1734
Jørgen Sørensen Tyrresen Grand4-onkel 25.7.1734
Mette Søfrensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1738 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.2.1816
Christopher Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 20.04.1745
Cathrine Nieldatter Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 30.04.1747
Søren Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 01.06.1749
Kirsten Nielsen Grand4-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 03.04.1752
Søren Nielsen Svenningsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1752 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.1808
Andreas Nielsen Grand4-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 15.09.1754
Maren Nielsdatter Grand4-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1755 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1783
Mette Hansdatter Grand4-tante Thorsager, Randers, Danmark 1755 Thorsager, Randers, Danmark 13.02.1825
Mette Kristine Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 13.06.1756
Luche Hansdatter Grand4-tante Thorsager, Randers, Danmark 01.04.1759
Stine Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 1760
Svenning Madsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1760 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 9.1811
Jens Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 27.07.1760
Jacob Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 13.08.1761
Dødfødt Grand4-onkel 11.1762
Peder Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.12.1762
Povel Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 06.03.1763
Jens Nielsen Grand4-onkel Glæsborg, Randers, Danmark 11.02.1764
Jørgen Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 1764
Thor Nielsen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 20.10.1765
Maren Andersdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.07.1766 Vester Velling, Viborg, Danmark 18.12.1840
Jens Hansen Grand4-onkel Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1766
Svenning Nielsen Svenningsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1767 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.02.1837
Karen Nielsdatter Grand4-tante 05.06.1768
Anne Nielsdatter Grand4-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.01.1770
Ukendt Christensdatter Pind Grand4-tante 11.08.1770 1770
Maren Christensdatter Pind Grand4-tante Vester Velling, Viborg, Danmark 1771 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1808
Nille Marie Nielsdatter Grand4-tante Glæsborg, Randers, Danmark 05.08.1771
Maren Andersdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1772
Bodil Christensdatter Pind Grand4-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1774 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.06.1812
Marianne Christensdatter Pind Grand4-tante 1781 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.12.1820
Peder Christensen Højlund Grand4-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1785 26.08.1836
Margrethe Nielsdatter Grand4-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.12.1791
Jens Nielsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1794
Niels Nielsen Grand4-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 29.01.1796
Grand5-onkler & -tanter
Ane Jensdatter Grand5-tante
Christian Bertelsen Grand5-onkel
Christian Jensen Pind Grand5-onkel 30.09.1769
Clemen Rasmussen Grand5-onkel
Edel Bertelsdatter Grand5-tante
Else Bertelsdatter Grand5-tante
Jacob Bertelsen Grand5-onkel
Karen Bertelsdatter Grand5-tante
Kirsten Nielsdatter Grand5-tante 24.06.1734
Knud Svenningsen Grand5-onkel
Laura Jensen Pind Grand5-tante 08.03.1744
Nielsen Grand5-onkel 11.1730
Pofel Svenningsen Grand5-onkel
Søren Rasmussen Grand5-onkel
Svenning Svenningsen Grand5-onkel
Svenning Svenningsen Grand5-onkel
Thomas Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 3.10.1680
Mette Søfrensdatter Grand5-tante 1.6.1682
Karen Søfrensdatter Grand5-tante 25.5.1690
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 18.2.1692
Jørgen Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 2.10.1692
Rasmus Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 20.1.1695 5.7.1716
Søfren Povelsen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 24.2.1695 29.6.1695
Søfren Søfrensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 10.04.1698 5.5.1743
Birgitte Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1698
Anders Søfrensen Tyrresen Grand5-onkel 23.7.1699
Karen Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 17.01.1700
Anne Søfrensdatter Grand5-tante 24.01.1701
Svenning Søfrensen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.12.1703
Niels Povelsen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 26.10.1704
Mette Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.06.1706
Mette Søfrensen Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 18.1.1710
Karen Svenningsdatter Grand5-tante 20.07.1710
Maren Rasmusdatter Grand5-tante Skarresø, Randers, Danmark 08.11.1711
Karen Rasmusdatter Grand5-tante Skarresø, Randers, Danmark 11.02.1714
Rasmus Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 23.07.1719
Maren Jensdatter Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 11.08.1720
Anders Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 07.03.1723
Maren Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1725
Christen Jensen Pind Grand5-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1727 26.02.1808
Hans Svenningsen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1727 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 7.1817
Kirsten Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1728
Rasmus Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 19.09.1728
Christian Bertelsen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1729
Jacob Rasmussen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 4.6.1730
Maren Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1730 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.02.1766
Lars Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 1.1732
Karen Jensdatter Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1732
Søren Søfrensen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.01.1733
Karen Jensdatter Grand5-tante Thorsager, Randers, Danmark 05.06.1735
Maren Søfrensdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.08.1735
Søren Bertelsen Grand5-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1737 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1775
Anders Jensen Grand5-onkel Thorsager, Randers, Danmark 01.02.1738
Laurits Jensen Pind Grand5-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 5.1745 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 13.10.1816
Grand6-onkler & -tanter
Anne Marie Thygesdatter Grand6-onkel
Christen Jensen Grand6-onkel
Jesper Thygesen Grand6-onkel
Maren Jensdatter Grand6-tante
Maren Thygesdatter Grand6-tante
Maren Thygesdatter Grand6-tante
Peder Thygesen Grand6-onkel
Povel Madsen Grand6-onkel
Rasmus Thygesen Grand6-onkel
Rasmus Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 19.12.1686
Karen Rasmusdatter Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 16.06.1689
Jens Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 11.08.1689
Christen Christensen Grand6-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1690 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 3.1738
Birgitte Rasmusdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 09.11.1691
Niels Jensen Grand6-onkel Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1.1692
Magdalene Christensdatter Grand6-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1692 Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 10.1740
Johan Christian Leth Grand6-onkel 1695
Elisabeth Larsdatter Grand6-tante Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 15.02.1696
Mathias Christiansen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 27.06.1697
Laura Christensen Grand6-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1697
Mette Rasmusdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 01.05.1698
Jep Larsen Grand6-onkel Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 12.02.1699
Lars Christiansen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.04.1703
Maren Madsdatter Grand6-tante Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 13.01.1704
Svigeronkler & -tanter
Lola Pedersen Smed Tante (indgiftet)
Edvard Kristian Hansen Onkel (indgiftet) Kolding, Vejle, Danmark 07.03.1886
Frederik Andersen Onkel (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Arne Kartun Winter Sørensen Onkel (indgiftet) Vinterslev Mark, Galten, Randers, Danmark 03.12.1907
Fjerne svigeronkler & -tanter
Adam Remontiussen Grand2-onkel (indgiftet)
Anders Jensen Grand5-onkel (indgiftet)
Anders Moesmand Grand5-onkel (indgiftet)
Anna Andersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Birthe Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet)
Christen Mohr Grand2-onkel (indgiftet)
Dorthe Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Dorthe Pedersdatter Grand6-tante (indgiftet)
Espen Nielsen Grand5-onkel (indgiftet)
Inger Nielsdatter Grand3-tante (indgiftet)
Jacob Jensen Grand4-onkel (indgiftet)
Jens Hansen Rødding Grand3-onkel (indgiftet)
Jens Sørensen Grand3-onkel (indgiftet)
Jens Thomasen Grand2-onkel (indgiftet)
Jørgen Andersen Grand3-onkel (indgiftet)
Karen Andersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Karen Jensdatter Grand5-tante (indgiftet)
Lauritz Larsen Grand2-onkel (indgiftet) Gjedsted, Randers, Danmark
Maren Jørgensdatter Grand6-tante (indgiftet)
Mette Pedersdatter Grand5-tante (indgiftet)
Mette Sørensdatter Grand4-tante (indgiftet)
Niels Pedersen Dengsø Grand6-onkel (indgiftet)
Niels Pedersen Ydsing 7xGreat uncle-in-law
Peder Andersen Skiblund 7xGreat uncle-in-law
Peder Nielsen Dengsø Grand4-onkel (indgiftet)
Peder Sørensen Grand5-onkel (indgiftet)
Søren Jensen Grand6-tante (indgiftet)
Svend Sunesen Grandonkel (indgiftet) Sverige
Anders Jensen Pallesen 7xGreat uncle-in-law Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1617 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1.1698
Henrich Lauritsen 7xGreat uncle-in-law Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1634 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 10.1700
Anders Jensen Krog 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1635 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 3.1724
Mads Christensen Koue 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1665 Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Karen Laursdatter 7xGreat aunt-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1666 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Michel Nielsen Torup 7xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 7.1667 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Jens Sørensen Hollerup Grand6-onkel (indgiftet) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1686 Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1739
Christen Madsen Grand5-onkel (indgiftet) Bregnet, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1766
Bodil Jensdatter Grand6-tante (indgiftet) Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Hans Povelsen Grand4-onkel (indgiftet) Bregnet, Randers, Danmark 1709 Bregnet, Randers, Danmark 1.1764
Karen Rasmusdatter Grand5-tante (indgiftet) 1711
Jens Bach Grand5-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1713
Jens Rønde Grand4-onkel (indgiftet) 1715 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1752
Jens Pedersen Grand5-onkel (indgiftet) Langå, Viborg, Danmark 1717 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1770
Rasmus Kiær Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1718 Thorsager, Randers, Danmark 1792
Christen Nielsen Nedergaard Grand5-onkel (indgiftet) Øster Velling, Randers, Danmark 1721
Anne Nielsdatter Grand5-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1722 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1788
Christen Christensen Grand5-onkel (indgiftet) Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1723 Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 11.1770
Niels Jørgensen Grand4-onkel (indgiftet) Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Maren Michelsdatter Grand5-tante (indgiftet) 1740 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.11.1815
Kirsten Andersdatter Grand5-tante (indgiftet) Randers 1745
Johan Jørgensen Grand4-onkel (indgiftet) 1746 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1783
Jacob Jørgensen Notler Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1750
Peder Nielsen Dengsø Grand4-onkel (indgiftet) Vester Velling, Viborg, Danmark 1750 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1803
Maren Madsdatter Grand4-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1752 Thorsager, Randers, Danmark 01.09.1826
Peder Sørensen Skrædder Grand4-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1753 Thorsager, Randers, Danmark 08.07.1837
Ane Sørensdatter Grand4-tante (indgiftet) Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1756 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 04.04.1826
Ane Margrethe Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.09.1837
Peder Kristian Gregersen Grand3-onkel (indgiftet) Eskerod, Hornslet, Randers, Danmark 1761 Skjødstrup, Randers, Danmark 27.04.1841
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet) 1764
Christen Jensen Grand4-onkel (indgiftet) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1765
Inger Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1765 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.01.1820
Jens Andersen Grand4-onkel (indgiftet) Langå, Viborg, Danmark 1768 Vester Velling, Viborg, Danmark 09.05.1855
Marianne Dinesen (Dynsen) Grand3-tante (indgiftet) Rørbæk, Randers, Danmark 1775 Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 15.04.1854
Niels Nielsen Kjeldsen Grand4-onkel (indgiftet) Tindbæk, Skjern, Viborg, Danmark 1775 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 13.10.1855
Christen Brandt Grand3-onkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 1779 Fausing, Randers, Danmark 17.05.1829
Marie Knudsen Grand3-tante (indgiftet) Skanderborg, Danmark 1788
Mogens Christensen Grand3-onkel (indgiftet) Hornslet, Randers, Danmark 1790 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.02.1874
Christen Scheel Grand3-onkel (indgiftet) Ulstrup, Sønder Vinge, Randers, Danmark 04.04.1792 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 16.07.1844
Mette Andersdatter Grand3-tante (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Jens Rasmussen Groesen Grand3-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 24.11.1797 Skjødstrup, Randers, Danmark 13.02.1832
Maren Nielsdatter Grand3-tante (indgiftet) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.03.1798
Birgitte Olesen Grand4-tante (indgiftet) 05.06.1798 Rødegaard, Vistofte, Mols, Randers, Danmark 21.11.1874
Bodil Chatrine Sørensdatter Grand3-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 17.07.1798 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 13.09.1844
Karen Sørensdatter Grand3-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 02.11.1798
Karen Margrethe Møller Grand3-tante (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 06.07.1800 Thustrup 25.11.1853
Lars Peter Møller Grand3-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 21.10.1804
Ida Charlotte Frederikke Witrock Grand3-tante (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 05.08.1808
Inger Marie Hansdatter Grand3-tante (indgiftet) Store Heddinge, Præstø, Danmark 1809
Jesper Jespersen Grand3-onkel (indgiftet) Fausing, Randers, Danmark 1810 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 14.05.1844
Laura Jacobine Faith Grand3-tante (indgiftet) Oust Mølle, Borup, Randers, Danmark 08.08.1811 København 09.04.1890
Jens Jensen Grand2-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 06.07.1812
Ane Kirstine Jensdatter Grand2-tante (indgiftet) Hvilsager, Randers, Danmark 15.08.1816 Mørke, Randers, Danmark 29.02.1888
Hans Juul Møller Grand2-onkel (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 18.11.1816
Karen Marie Jacobsdatter Grand2-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.08.1819 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.12.1895
Jens Thomasen Grand2-onkel (indgiftet) Feldballe, Randers, Danmark 09.08.1823
Christen Højlund Grand3-onkel (indgiftet) Tved 22.06.1824
Hans Christian Christensen Grand2-onkel (indgiftet) Kolding 1824
Søren Pedersen Grand2-onkel (indgiftet) Hørning, Randers, Danmark 18.07.1824
Jens Pedersen Grand2-onkel (indgiftet) Fulden, Beder, Århus, Danmark 01.06.1830
Niels Nielsen Vad Grand2-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 27.02.1831
Boe Rasmussen Grand2-onkel (indgiftet) Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 22.06.1831
Ane Marie Hansen Grand2-tante (indgiftet) Nebel, Skanderborg, Danmark 03.09.1831
Niels Jørgensen Grand2-onkel (indgiftet) Skjødstrup, Randers, Danmark 03.05.1832
Bolette Jensen Godsk Grand2-tante (indgiftet) Liltved, Fausing, Randers, Danmark 08.05.1836
Søren Jensen Grand2-onkel (indgiftet) Rodskov, Hornslev, Randers, Danmark 06.02.1840 Mørke, Randers, Danmark 21.12.1922
Margrethe Sørensen Grand2-tante (indgiftet) Tirstrup, Randers, Danmark 17.06.1845
Søren Gregersen Grandonkel (indgiftet) Ølst, Randers, Danmark 28.03.1852
Niels Peter Christensen Grandonkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 10.08.1853 Hørning, Randers, Danmark 18.02.1891
Søren Madsen Bredgaard Grandonkel (indgiftet) Galten, Hørning, Randers, Danmark 09.09.1854 Sct Mortens, Randers, Danmark 02.09.1930
Thomasine Petersen Gradtante (indgiftet) Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 28.12.1859
Knudsine Andersen Gradtante (indgiftet) Brabrand, Århus, Danmark 12.06.1863
Rasmus Peter Jensen Grandonkel (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 06.01.1865
Jens Nielsen Andersen Grandonkel (indgiftet) Åsted, Salling, Viborg, Danmark 30.12.1867 Sct Knud, Odense, Danmark
Hans Peter Sørensen Andersen Grandonkel (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 30.08.1879 Sct Mortens, Randers, Danmark 09.04.1916
Fætre/kusiner
Svend Harry Jochumsen Fætter Herning 19.02.1916 Horsens 28.09.1974
Jens Kristian Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Anders Verner Hansen Fætter Odense 08.07.1918 04.09.1982
Dagmar Viola Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Inger Hansen Kusine Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 14.05.1920 29.11.1987
Rosa Ketty Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Knud Hansen Fætter Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 22.06.1922
Karen Margrete Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Fætter 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Aage Winther Sørensen Fætter Sct Mortens, Randers, Danmark 04.07.1931
Karl Heinrich Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Kusine Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Steffen Mohr Leibo Fætter Gethsemene Sogn, København, Danmark 09.04.1938
Frode Andersen Fætter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Erik Winther Sørensen Fætter Sct Peders Sogn, Randers, Danmark 08.07.1940
Bent Villy Andersen Fætter Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Peter Laibo Fætter Gethsemene Sogn, København, Danmark 27.03.1949
Fjerne slægtninge
Laurits Mohr Halvfætter
Marie Mohr Halvkusine
Signe Mohr Halvkusine
Vilhelm Mohr Halvfætter
Karen Margrethe Mohr Halvfætter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 23.01.1930
Gerda Haugaard Halvfætter 05.05.1931
Knud Vilhelm Mohr Halvfætter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 15.05.1932
Jytte Marie Mohr Halvkusine Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.03.1934 Kristrup, Randers, Danmark 05.02.1971
Andre slægtninge
? Christensen Grand4-halvonkel
Adam Würgler Jensen Grand3-halvonkel
Anders Christensen Grand3-halvonkel 25.04.1807
Anders Christensen Grand3-halvonkel
Anders Jensen Grand3-halvonkel
Anders Jensen Grand3-halvonkel 7.1792
Ane Gjertrud Louise Højlund Grand3-halvtante
Ane Jensmine Møller Grand2-halvtante
Ane Johanne Pind Grand2-halvtante
Ane Kirstine Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldesøn
Ane Mette Nielsen Mohr Halvtante 11.06.1894
Ane Mette Nielsine Mohr Halvtante 09.11.1912
Ane Pedersdatter Grand3-halvtante
Ane Pind Grand2-halvtante
Anna Hansdatter Grand4-halvtante
Anne Christensdatter Grand4-halvtante
Anne Christensdatter Grand4-halvtante 30.12.1764
Anne Christensdatter Grand4-halvtante 03.01.1797
Anne Jacobsdatter Grand3-halvtante
Anne Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Anne Margrethe Jacobsen Grand3-halvtante
Anne Sørensdatter Grand4-halvtante
Apolone Christensdatter Grand3-halvtante
Barbara Christensdatter Grand4-halvtante 02.12.1844
Bertel Christiansen Grand4-halvonkel
Bertel Sørensen Grand4-halvonkel
Bodil Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Christen Christensen Grand4-halvonkel
Christen Christensen Grand4-halvonkel 15.04.1764
Christen Christensen Grand3-halvonkel 09.12.1803
Christen Christensen Grand3-halvonkel 06.12.1861
Christen Christensen Grand3-halvonkel 1803
Christen Højlund Grand3-halvonkel
Christen Jensen Grand3-halvonkel
Christen M Højlund Grand3-halvonkel
Christen Nielsen Grand3-halvonkel
Christen Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn
Christen Pedersen Grand3-halvonkel
Christen Vilhelm Jensen Grand3-halvonkel
Christian Hansen Grand4-halvonkel 22.11.1817
Christian Sørensen Grand4-halvonkel
Christiane Severine Højlund Grand3-halvtante
Clemen Christiansen Grand4-halvtante
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Elisabeth Birgithe Nielsen Grand3-halvtante
Elise Johanne Kirstine Møller Grand-halvtante
Elise Marie Højlund Grand3-halvtante
Frida Marie Mohr Halvtante
Gerda Elisabeth Mohr Halvtante
Gertrud Anne Marie Pind Grand2-halvtante
Giertrud Christensdatter Grand4-halvtante
Hans Georg Faith Pind Grand2-halvonkel
Hans Pedersen Grand3-halvonkel
Hans Sørensen Grand3-halvonkel
Hans Sørensen Grand3-halvonkel
Hansine Frederikke Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark
Hedvig Laursdatter Grand4-halvtante
Hedvig Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Ida Nicoline Laurentia Højlund Grand3-halvtante
Jacob Christiansen Grand4-halvonkel
Jenny Christine Pind Grand2-halvtante
Jens Andersen Pallesen 1st cousin 7 times removed up (m)
Jens Christensen Grand4-halvonkel
Jens Christensen Grand3-halvonkel
Jens Christensen Grand3-halvonkel
Jens Christensen Houlund Grand5-halvonkel
Jens Christian Valdemar Frederik Pind Grand2-halvonkel
Jens Mourits Møller Grand2-halvonkel
Jens Nielsen Grand3-halvonkel
Jens Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn
Jens Peter Højlund Grand3-halvonkel
Jens Peter Højlund Pind Grand2-halvonkel
Jens Svenningsen Grand3-halvonkel
Jens Svenningsen Grand3-halvonkel
Jens Vilhelm Møller Grand-halvonkel
Jensine Marie Bolette Højlund Grand3-halvtante
Jørgen Jacobsen Grand3-halvonkel
Jørgen Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Karen Andersdatter Grand4-halvtante
Karen Andersdatter Grand4-halvtante 29.03.1830
Karen Christensdatter Grand4-halvtante
Karen Henrichsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Karen Jensdatter Grand4-halvtante 13.10.1754
Karen Jensdatter Grand4-halvtante 03.02.1765
Karen Jensdatter Rønde Grand3-halvtante 7.4.1816
Karen Jørgensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Karen Nielsen Grand3-halvtante 26.03.1820
Karen Pedersdatter Grand3-halvtante
Karen Rasmusdatter Grand4-halvtante
Kirsten Christensdatter Grand4-halvtante
Kirsten Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Knud Hansen Grand4-halvonkel 01.06.1836
Kristen Vilhelm Mohr Halvonkel
Kristine Mohr Halvtante
Laurits Nielsen Pind Tip4-oldeforældres oldesøn 26.07.1869
Laurs ANdersen 1st cousin 7 times removed up (m)
Leopoldine Margrethe Sophie Mohr Grand2-halvtante
Mads Christensen Grand4-halvonkel
Magdalene Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Magsalene Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand4-halvtante
Maren Christensdatter Grand3-halvtante
Maren Christensdatter Grand3-halvtante
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 14.11.1756
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 03.08.1755
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 18.05.1760
Maren Jensdatter Grand4-halvtante 25.09.1763
Maren Jørgensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Pedersdatter Grand3-halvtante
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter
Margrethe Svenningsdatter Grand3-halvtante
Maria Laursdatter Grand4-halvtante
Mariane Christensdatter Grand3-halvtante 18.06.1801
Marianne Pedersdatter Grand3-halvtante
Marie Sophie Pind Grand2-halvtante
Methe Christensdatter Grand3-halvtante 07.10.1871
Methe Christensdatter Grand3-halvtante 1808
Methe Nielsen Grand3-halvtante
Mette Christensdatter Grand3-halvtante 09.12.1803
Mette Kirstine Pedersdatter Grand3-halvtante
Mette Laursdatter Grand4-halvtante
Mette Nielsen Grand3-halvtante
Mette Pedersdatter Grand3-halvtante
Mette Rasmusdatter Grand4-halvtante
Michel Christensen Grand4-halvonkel 19.02.1819
Niels Andersen Mohr Halvonkel 30.06.1895
Niels Christensen Grand4-halvonkel
Niels Christiansen Grand4-halvonkel
Niels Jacobsen Grand3-halvonkel
Niels Nielsen Grand3-halvonkel
Niels Svenningsen Grand3-halvonkel
Oline Caroline Mathilde Højlund Grand3-halvtante 09.02.1848
Peder Jensen Grand4-halvonkel 24.04.1763
Peder Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Peder Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn 03.06.1803
Peder Pedersen Grand3-halvonkel
Peter Margelius Højlund Grand3-halvonkel
Petrine Højlund Grand3-halvtante
Povel Hansen Grand4-halvonkel
Povel Hansen Grand4-halvonkel
Rasmus Christensen Grand4-halvonkel
Rasmus Christensen Grand4-halvonkel
Rasmus Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Rasmus Sørensen Grand3-halvonkel
Rasmus Sørensen Tip4-oldeforældres oldesøn
Sidsel Christensdatter Grand4-halvtante 26.04.1822
Søren Christensen Grand4-halvonkel
Søren Nielsen Grand3-halvonkel
Søren Pedersen Grand3-halvonkel
Søren Rasmussen Grand4-halvonkel
Søren Svenningsen Grand3-halvonkel
Ukendt Nielsen Grand3-halvtante 2.1816
Vilhelmine Lauritzen Grand-halvtante
Ellen Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1678
Dorethe Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1679
Bodil Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1681
Ukendt Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1693
Laue Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1695
Magdalene Henrichsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 4.1697
Niels Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1697
Laue Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 2.1698
Jens Michelsen 1st cousin 7 times removed up (m) 03.05.1699 1764
Peder Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 4.1700
Peder Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1701
Jens Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 6.1702
Ukendt Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 5.1704
Bodil Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 01.03.1705
Jens Madsen 1st cousin 7 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 5.1709
Magdalene Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1709 1769
Maren Michelsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1711
Anne Christensdatter Grand5-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1719 1.1776
Søren Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1720
Maren Christensdatter Grand5-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1721
Christen Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1722
Karen Christensdatter Grand5-halvtante 1724
Maren Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1724
Maren Christensdatter Grand5-halvtante 1727
Anders Jensen Hollerup Grand5-halvonkel 1728
Laurs Jensen Hollerup Grand5-halvonkel Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1729
Maren Christensdatter Grand5-halvtante 1730
Maren Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 29.10.1730
Niels Jørgensen Grand4-halvonkel Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Boel Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 03.08.1732
Elle Jensdatter Grand5-halvtante Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 06.03.1735
Karen Christensdatter Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 13.11.1740
Svenning Christensen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.07.1744
Karen Christensdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.08.1746
Søren Rasmussen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1747 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1813
Søren Jensen Rønde Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.7.1747
Dorethe Jensdatter Rønde Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.4.1750
Karen Jensdatter Rønde Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 8.8.1751
Margrethe Rasmusdatter Grand4-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1752 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.11.1825
Kirsten Jensdatter Grand4-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 14.05.1752
Jens Jørgensen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Jens Jørgensen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Lars Bach Grand4-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 27.04.1755
Maren Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Maren Nielsdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Søren Nielsen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Søren Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Jørgen Nielsen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Jørgen Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Kirstine Marie Rasmusdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.06.1758
Kirsten Jensdatter Bach Grand4-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 04.03.1759
Maren Rasmusdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1760
Søren Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.03.1761
Maren Jensdatter Grand4-halvtante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1761
Niels Hansen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.09.1761
Jacob Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.10.1762
Mette Kirstine Nielsdatter Tip4-oldeforældres oldedatter Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
Mette Kirstine Nielsdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
? Hansdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763
? Hansen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 7.1764
? Hansen Grand4-halvonkel 7.1764
Hans Hansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.08.1764
Zidsel Hansdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 17.11.1765
Maren Johansdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.6.1766 23.8.1799
Jørgen Johansen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 20.2.1768
Kirsten Johansdatter Grand3-halvtante 12.3.1769 12.3.1769
Kirsten Johansdatter Grand3-halvtante 1.7.1770
Karen Johansdatter Grand3-halvtante 6.9.1772
Jens Laursen Grand4-halvonkel 3.1774 6.1843
Jørgen Johansen Grand3-halvonkel 21.8.1774
? Johansdatter Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.3.1776
Michel Laursen Grand4-halvonkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1776 12.1776
Mette Kirstine Johansdatter Grand3-halvonkel 28.12.1777
Karen Rasmusdatter Tip4-oldeforældres oldedatter 7.1780
Inger Jacobsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.03.1782
Niels Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1782
Johanne Johansdatter Grand3-halvtante 12.1783 12.1783
Maren Sørensdatter Tip4-oldeforældres oldedatter 1.1784
Søren Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 02.05.1784
Christiane Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 12.09.1856
Maren Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 13.06.1845
Mads Svenningsen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.04.1788
Niels Svenningsen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 20.07.1788 23.12.1843
? Christiansen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1790
Marie Marie Jørgensdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 05.12.1790 Mørke, Randers, Danmark 27.09.1838
Anders Jensen Grand3-halvonkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.07.1792 7.1792
Mette Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.07.1792
Edel Jørgensdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 26.06.1793
Abel Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.01.1794
Jacob Pedersen Grand3-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 1794 13.08.1866
Jacob Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.07.1794
? Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1796
Maren Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde 03.06.1796
Ane Marie Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 28.06.1798
Margrethe Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.07.1798
Inger Svenningsdatter Grand3-halvtante Rønde 29.11.1799
Margrethe Pedersdatter Grand3-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 25.04.1801
Rasmus Sørensen Tip4-oldeforældres oldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.10.1802 Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 16.02.1839
Dødfødt Grand3-halvonkel 10.02.1811
Giertrud Chatrine Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 27.04.1812
Ane Marie Fredericha Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 30.11.1814
Dinesine Kirstine Beck Grand2-halvtante Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 20.09.1815
Jensine Nicoline Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 18.12.1817
Hansine Frederikke Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1818 28.08.1819
Jens Nicolai Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 19.11.1819
Henriette Chatrine Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 16.07.1820
Anders Poulsen Grand2-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.07.1820
Anders Poulsen Grand2-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 03.05.1822
Christiane Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 10.1822
Jørgen Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 09.11.1824
Mette Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 31.01.1823
Hans Laursen Rødding Grand2-halvonkel Fjellerup, Randers, Danmark 21.02.1823
Rasmus Jensen Grand2-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 16.06.1823
Ane Poulsdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 07.03.1824
Gjertrud Marie Jensdatter Grand2-halvtante Fjellerup, Randers, Danmark 25.05.1824
Lisbeth Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 19.06.1824
Maren Jensdatter Grand2-halvtante Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 19.05.1825 15.10.1829
Niels Poulsen Grand2-halvonkel 01.01.1826
Christian Mogensen Grand2-halvonkel 17.01.1826
Ellen Pedersdatter Grand2-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 11.02.1826
Jens Andreasen Grand2-halvonkel Tjele Gods, Viborg, Danmark 20.02.1826 12.01.1852
Andreas Conrad Herman Theodor Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 05.03.1826
Christine Hansen Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1826 Skjødstrup, Randers, Danmark 11.05.1834
Christiane Brandt Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 01.05.1826
Birthe Poulsdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.01.1827
Maren Mogensdatter Grand2-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.07.1827
Jørgen Scheel Grand2-halvonkel Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 20.08.1827
Birthe Kirstine Jensdatter Grand2-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 20.12.1827 01.03.1846
Jørgen Martinus Brandt Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 12.04.1828 18.02.1830
Søren Rasmussen Tip4-oldeforældres tipoldesøn Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1828
Christine Mette Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 27.09.1828
Marianne Jensdatter Grand2-halvtante Tjele Gods, Viborg, Danmark 04.10.1828
Jens Pind Grand2-halvonkel 23.10.1828 28.04.1828
Hans Frederik Sophus Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 15.12.1828 06.12.1831
Gjertrud Johanne Hansen Grand2-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 20.02.1829
Adam Laursen Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.07.1829
Niels Poulsen Grand2-halvonkel Nødager, Randers, Danmark 25.08.1829
Ane Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.12.1829
Mads Mogensen Grand2-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1830
Maren Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.09.1830
Jensine Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.04.1831
Anne Theodore Mohr Grand2-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1831
Søren Laurits Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.09.1831 26.11.1831
Verner Anton Theodor Mohr Grand2-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 28.02.1832
Juliane Marie Scheel Grand2-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 03.04.1832
Bertel Mogensen Grand2-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 30.08.1832
Kirsten Marie Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.11.1832
Ane Kirstine Poulsdatter Grand2-halvtante Nødager, Randers, Danmark 10.11.1833
Kirsten Mogensdatter Grand2-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.01.1834
Mette Cathrine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.02.1834 03.02.1875
Johan Georg Sophus Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.09.1834
Jens Peder Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 20.03.1835
Flore Henriette Andersen Grand2-halvtante København, København, Danmark 3.1835
Sørenmine Christine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 24.06.1837 13.05.1866
Jens Erik Pind Jespersen Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 30.08.1837
Ane Dorthea Albertine Mathilde Mohr Grand2-halvtante Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.05.1838
Maren Poulsdatter Grand2-halvtante Nødager, Randers, Danmark 03.06.1838
Jens Erik Jespersen Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 25.03.1839
Morten Laursen Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 21.06.1839
Jensmine Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 07.04.1840
Ane Jensmine Martine Jespersen Grand2-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 10.12.1840
Georg Laursen Rødding Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.04.1841
Marie Ottine Andersen Grand2-halvtante Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 05.11.1841
Frederik August Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 14.03.1842 30.01.1908
Albert Carl Emil Mohr Grand2-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 19.11.1843
Jens Bertelsen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 20.04.1846 07.03.1848
Jesper Jespersen Højlund Grand2-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 22.08.1846
Søren Skaarup Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 22.02.1847
Jens Peter Andersen Grand2-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.03.1849 17.06.1880
Søren Sørensen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1849 25.07.1913
Edel Kirstine Jensen Grand-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 04.04.1849 29.06.1881
Jens Bertelsen Grand-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Søren Bertelsen Grand-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Jacob Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 05.10.1851 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.10.1854
Jens Anders Jensen Grand-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 18.04.1852
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 17.07.1853
Mette Sophie Andersen Grand-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.03.1854 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 26.10.1872
Ane Mette Andersdatter Grand2-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1855
Marie Kathrine Jespersen Grand2-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 24.07.1855
Niels Nielsen Vad Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 08.08.1855
Sørensmine Jensen Grand-halvtante Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 26.02.1856
Jacob Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.04.1856
Thomas Chrstian Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 10.05.1856
Marie Kirstine Jensen Grand-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 22.10.1857
Jørgen Balle Grand-halvonkel Nabelslund, Skjødstrup, Randers, Danmark 14.02.1858
Mette Mette Nielsen Grand-halvtante Årslev, Århus, Danmark 08.09.1858
Hans Christian Andersen Grand-halvonkel Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 04.02.1859
Søren Jacob Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 22.09.1859
Albert Thygge Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 17.12.1859
Jørgen Vilhelm Mohr Grand-halvonkel Ginnerup, Randers, Danmark 03.06.1860
Søren Nielsen Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 28.07.1860 25.05.1867
Rasmus Boesen Rasmussen Grand-halvonkel Hyllested, Randers, Danmark 25.06.1861
Hans Frederik Immanuel Mohr Grand-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1861
Mette Kirstine Nielsine Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 10.12.1861
Thomas Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 18.01.1862 05.06.1862
Ædeline Kathrine Sørensen Grand-halvtante Årslev, Århus, Danmark 16.08.1862
Thomas O Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1863
Thomas Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 09.08.1863
Ida Bolette Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 19.12.1863
Inger Marie Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 27.01.1864
Jens Sørensen Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 05.08.1864
Edvard Christian Andersen Grand-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.10.1864
Kirstine TH Jensmine Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1865
Marianne Caroline Johanne Mohr Grand-halvtante Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1865
Mette Johanne Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 05.04.1866
Jens Peder Jensen Grand-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 21.07.1866
Ove Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 24.08.1866
Jens Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 27.10.1866
Søren Peter Sørensen Grand-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 13.01.1867
Jørgen Vilhelm Mohr Grand-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 13.02.1867
Anna Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.05.1867
Søren Andersen Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 16.02.1868
Johan Marius Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 18.04.1868
Abelone Christensen Mohr Grand-halvtante Auning, Randers, Danmark 29.09.1868
Vilhelmine Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 18.02.1869
Otto Albert Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 02.03.1869
Søren Andersen Jensen Grand-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1869
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 21.01.1870
Theodor Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 27.01.1871
Edel Kirstine Jensen Grand-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 27.04.1871
Johan Christian Schmidt Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 25.05.1871
Arnold Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Grenå, Randers, Danmark 21.12.1871
Kirstine Schmidt Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Herlev, København, Danmark 09.06.1872
Ane Margrethe Jensen Grand-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 09.04.1873
Johanne Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Harlev, Århus, Danmark 28.11.1873
Anders Marius Christian Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 06.02.1874 11.02.1874
Hansine Dominika Jensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Grenå, Randers, Danmark 04.08.1874
Anders Marius Christian Jensen Grand-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 17.12.1874 28.12.1874
Aage Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Harlev, Århus, Danmark 11.01.1875
Marie Kirstine Jensen Grand-halvtante Mørke, Randers, Danmark 24.04.1876
Agnethe Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Harlev, Århus, Danmark 31.07.1876
Kjerstine Amalie Boesen Rasmussen Grand-halvtante Virring, Randers, Danmark 1877
Mette Kirstine Mohr Halvtante Sahl, Vinderup, Ringkøbing, Danmark 02.04.1886
Maren Jensen Halvtante Vivild, Randers, Danmark 06.11.1886
Jens Frederik Jensen Halvonkel Vivild, Randers, Danmark 16.09.1887
Petra Henriette Mohr Halvtante Århus 18.11.1889
Niels Jensen Halvonkel Vivild, Randers, Danmark 01.01.1890
Gjertrud Katrine Hansine Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 06.12.1891
Thor Dithlev Bredgaard Halvonkel Sct Mortens, Randers, Danmark 03.08.1893
Julie Frederikke Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 29.09.1894
Agnes Jenny Bredgaard Halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 02.05.1896
Anna Frederikke Hansine Petrine Andersen Halvtante Skrøbelev, Rudkøbing, Svendborg, Danmark 15.11.1896
Selma Margrethe Kirstine Andersen Halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 05.12.1898
Gjerrud Katrine Jensen Halvtante Fausing, Randers, Danmark 16.08.1899
Søren Edvard Jensen Halvonkel Fausing, Randers, Danmark 18.08.1899
Kristen Mohr Halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 06.09.1901
Kai Frederik Emil Andersen Halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.09.1901
Rasmus Kristian Jensen Halvonkel Fausing, Randers, Danmark 06.12.1901
Søren Frank Mohr Halvonkel Nykøbing Falster, Maribo, Danmark 31.12.1901
Asta Kristine Thomine Andersen Halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 23.04.1902
Ellen Edvardine Hansine Andersen Halvonkel Ebeltoft, Randers, Danmark 06.05.1904
Niels Andersen Mohr Halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 19.07.1905 Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.07.1985
Esther Marie Andersen Halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 03.03.1910
Gert Andersen Halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.05.1913
Halvnevøer/niecer
Andersen Halvnevø
LiselLotte Bangshåb Halvniece Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Halvniece Horsens 01.07.66
Lander Gulhammer Pedersen Halvnevø 08.04.1933
Anne Lise Andersen Halvniece Horsens 07.11.1940
Kirsten Jochumsen Halvniece Horsens 13.07.1944
Joan Guldhammer Pedersen Halvniece 29.07.1944
Jette Loise Franzen Halvniece Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Halvnevø Horsens 02.08.1946
Vivi Jochumsen Halvniece Horsens 29.12.1946 1947
Ivan Guldhammer Pedersen Halvnevø Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Halvniece Horsens 01.01.1948
Tove Elinor Andersen Halvniece Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Halvniece 07.04.1948
Vivi Margot Jochumsen Halvniece Horsens 26.08.1948
Erna Guldhammer Pedersen Halvniece Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Halvniece Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Halvniece Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Halvnevø Ontario, Canada 29.05.1950
Poul Erik Andersen Halvnevø Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Halvnevø Ontario, Canada 22.02.1952
Allan Guldhammer Pedersen Halvnevø Horsens 08.07.1952
Svend Harry Jochumsen Halvnevø Horsens 28.05.1953
Helle Krogh Hansen Halvniece 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Halvniece Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Mogens Riis Laubjerg Halvnevø Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Halvniece Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Halvniece Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Halvnevø Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Halvniece Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Halvnevø Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Halvniece Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Halvniece Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Halvnevø Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Halvnevø Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Halvnevø Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Halvnevø Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Halvniece Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Halvnevø Århus 09.01.1961
Steen Andersen Halvnevø Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Halvniece Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Halvniece Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Halvniece Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Halvniece Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Halvnevø Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Halvnevø Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Halvnevø Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Halvnevø Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Halvniece Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Halvnevø Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Halvniece Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Halv-gradnevøer/-niecer
Chatrine Hansen Halv-grandniece
Connie Pedersen Halv-grandniece
Mira Jun Pedersen Halv-grandniece Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Halv-grandniece Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Halv-grandnevø Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Halv-grandniece Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Halv-grandniece Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Halv-grandnevø Århus 24.11.99
Lone Pedersen Halv-grandniece 17.12.1956
Tommy Mikkelsen Halv-grandnevø Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Halv-grandniece Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Halv-grandnevø Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Halv-grandniece Vejle 14.02.1973
Loise Møller Halv-grandniece Århus 03.07.1974
Melmanat Halv-grandnevø Iran 23.08.1974
Janni Bjerremand Kristensen Halv-grandniece 21.01.1975
Lisbeth Rebekka Kelø Halv-grandniece Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Halv-grandniece Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Morten Revsbæk Halv-grandnevø Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Halv-grandniece 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Halv-grandnevø Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Halv-grandniece Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Halv-grandniece Århus 03.11.1981
Michael Rohden Halv-grandnevø Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Halv-grandniece Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Halv-grandniece Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Halv-grandniece Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Halv-grandnevø Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Halv-grandniece Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Halv-grandnevø 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Halv-grandniece Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Halv-grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Halv-grandnevø Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Halv-grandniece Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Halv-grandnevø Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Halv-grandnevø Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Halv-grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Halv-grandnevø Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Halv-grandnevø Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Halv-grandniece Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Halv-grandniece Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Halv-grandnevø Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Halv-grandnevø Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Halv-grandniece Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Halv-grandniece Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Halv-grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Halv-grandniece Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Halv-grandnevø 12.11.1993
Sophie Thomsen Halv-grandniece Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Halv-grandnevø Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Halv-grandnevø Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Halv-grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Halv-grandniece Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Halv-grandnevø Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Halv-grandnevø Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Halv-grandnevø Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Halv-grandnevø Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Halv-grandniece Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Halv-grandnevø Rigshospitalet, København 25.07.2002
Halv-grand2-nevøer/-niecer
Soya Martini Revsbæk Halv-grand2-niece
Magnus Troldeskov Revsbæk Halv-grand2-nevø Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush Halv-grand2-niece Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov Halv-grand2-niece Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush Halv-grand2-nevø Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg Halv-grand2-niece 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk Halv-grand2-nevø Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg Halv-grand2-niece Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori
25 Nov 1844 - 4 Apr 1929 (-83.7) - 0.7 Carl Benzs tidsalder Kendte personer
11 Feb 1847 - 18 Oct 1931 (-81.5) - 3.3 Thomas Alva Edisons tidsalder Kendte personer
6 May 1856 - 23 Sep 1939 (-72.2) - 11.2 Sigmund Freuds tidsalder Kendte personer
23 Sep 1861 - 12 Mar 1942 (-66.9) - 13.7 Robert Boschs tidsalder Kendte personer
30 Jul 1863 - 7 Apr 1947 (-65.0) - 18.7 Henry Fords tidsalder Kendte personer
16 Oct 1863 - 17 Mar 1937 (-64.8) - 8.7 Joseph Austen Chamberlains tidsalder Kendte personer
30 Nov 1874 - 24 Jan 1965 (-53.7) - 36.5 Sir Winston Leonard Spencer Churchills tidsalder Kendte personer
5 Jan 1876 - 19 Apr 1967 (-52.6) - 38.8 Konrad Adenauers tidsalder Kendte personer
14 Mar 1879 - 18 Apr 1955 (-49.4) - 26.8 Albert Einsteins tidsalder Kendte personer
6 Aug 1881 - 11 Mar 1955 (-47.0) - 26.7 Alexander Flemings tidsalder Kendte personer
21 Jan 1884 - 12 Dec 1963 (-44.5) - 35.4 Theodor Heusss tidsalder Kendte personer
20 Apr 1889 - 30 Apr 1945 (-39.3) - 16.8 Adolf Hitlers tidsalder Kendte personer
14 Oct 1890 - 28 Mar 1969 (-37.8) - 40.7 Dwight David Eisenhowers tidsalder Kendte personer
23 Nov 1890 - 4 Sep 1948 (-37.7) - 20.1 Dronning af Holland: Wilhelmina Holland
5 Dec 1901 - 15 Dec 1966 (-26.6) - 38.4 Walter Elias Disneys tidsalder Kendte personer
6 May 1910 - 20 Jan 1936 (-18.2) - 7.5 Konge af Det forenede Kongerige: George V Storbritannien
29 May 1917 - 22 Nov 1963 (-11.1) - 35.4 John F. Kennedys tidsalder Kendte personer
23 Nov 1918 - 14 May 1945 (-9.7) - 16.8 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Heber J. Grant Mormon-historie
2 Aug 1923 - 4 Mar 1929 (-5.0) - 0.6 Amerikanske præsidenter: Calvin Coolidge USA - Præsidenter
12 May 1925 - 2 Aug 1934 (-3.2) - 6.0 Tyske rigskanselere: Paul von Hindenburg Tyskland
14 Jun 1928 - 9 Oct 1967 (-0.1) - 39.3 Che Guevaras tidsalder Kendte personer
15 Jan 1929 - 4 Apr 1968 0.5 - 39.7 Martin Luther Kings tidsalder Kendte personer
4 Mar 1929 - 4 Mar 1933 0.6 - 4.6 Amerikanske præsidenter: Herbert Hoover USA - Præsidenter
25 Oct 1929 1.3 ’Black Friday’ USA
22 Jan 1930 - 1 May 1931 1.5 - 2.8 Bygningen af Empire State Building Monumenter
30 Mar 1930 - 30 May 1932 1.7 - 3.9 Tyske rigskanselere: Heinrich Brüning Tyskland
5 Aug 1930 - 25 Aug 2012 2.1 - 84.2 Neil Armstrongs tidsalder Kendte personer
14 Apr 1931 2.7 Proklamation af Den 2. spanske Republik Spanien
1931 3.0 Grundlæggelsen af Porsche Virksomheder
11 Dec 1931 3.4 Westminster-statutten Storbritannien
1 Jun 1932 - 17 Nov 1932 3.9 - 4.3 Tyske rigskanselere: Franz von Papen Tyskland
3 Dec 1932 - 28 Jan 1933 4.4 - 4.5 Tyske rigskanselere: Kurt von Schleicher Tyskland
30 Jan 1933 - 30 Apr 1945 4.5 - 16.8 Tyske rigskanselere: Adolf Hitler Tyskland
28 Feb 1933 - 23 Mar 1933 4.6 - 4.7 ‚Rigsdagsbrands-dekretet‘ og ‚Nødretsloven‘: De facto-afslutningen af Weimar-republiken og starten på det nazistiske diktatur Tyskland
4 Mar 1933 - 12 Apr 1945 4.6 - 16.7 Amerikanske præsidenter: Franklin D. Roosevelt USA - Præsidenter
1935 7.0 Italien besætter Ethiopien, det sidste frie afrikanske territorium. Opdagelser & Kolonisering
20 Jan 1936 - 11 Dec 1936 7.5 - 8.4 Konge af Det forenede Kongerige: Edward VIII Storbritannien
11 Dec 1936 - 6 Feb 1952 8.4 - 23.6 Konge af Det forenede Kongerigem: George VI Storbritannien
11 Dec 1936 - 6 Feb 1952 8.4 - 23.6 Dronning af Det forenede Kongerige: Elizabeth Bowes-Lyon ’Dronningemoder’ Storbritannien
6 May 1937 8.8 Hindenburg-katastrofen Luftfartshistorie
1937 9.0 Bygningen af Golden Gate Bridge Monumenter
27 Aug 1939 11.1 Første flyvning med en turbinedrevet jetmaskine Luftfartshistorie
1 Sep 1939 - 2 Sep 1945 11.1 - 17.1 2. verdenskrig Krige
14 May 1940 11.8 Grundlæggelsen af McDonald’s Virksomheder
7 Dec 1941 13.4 Japansk angreb på Pearl Harbor USA
12 Apr 1945 - 20 Jan 1953 16.7 - 24.5 Amerikanske præsidenter: Harry S. Truman USA - Præsidenter
25 Apr 1945 16.8 Grundlæggelsen af de Forenede Nationer Verden
8 May 1945 16.8 Det tyske riges betingelsesløse kapitulation Tyskland
21 May 1945 - 4 Apr 1951 16.9 - 22.7 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: George Albert Smith Mormon-historie
6 Aug 1945 - 9 Aug 1945 17.1 Atombomber kastes over Hiroshima og Nagasaki USA
14 Oct 1946 18.3 Begyndelse på Den 4. franske Republik Frankrig
14 Oct 1947 19.3 Første overlydsflyvning med Bell X-1 Luftfartshistorie
4 Sep 1948 - 30 Apr 1980 20.1 - 51.8 Dronning af Holland: Juliana Holland
21 Dec 1948 20.4 Den irske Republikslov 1948 Storbritannien
23 May 1949 20.9 Grundlæggelsen af forbundsrepublikken Tyskland Tyskland
1949 21.0 Grundlæggelsen af Circuit City Virksomheder
15 Sep 1949 - 16 Oct 1963 21.2 - 35.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Konrad Adenauer Tyskland - Kanslere
7 Oct 1949 21.2 Grundlæggelsen af DDR Tyskland
11 Oct 1949 - 7 Sep 1960 21.2 - 32.2 Statspræsident for DDR: Wilhelm Pieck Østtyskland
17 Jun 1950 21.9 Første vellykkede organtransplantation Medicin
1950 - 1953 22.0 - 25.0 Koreakrigen Krige
9 Apr 1951 - 18 Jan 1970 22.7 - 41.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: David O. McKay Mormon-historie
22 Jan 1952 23.5 Første passager-jet i regulær drift Luftfartshistorie
6 Feb 1952 - Today 23.6 Dronning af Det forenede Kongerige: Elizabeth II. Storbritannien
20 Jan 1953 - 20 Jan 1961 24.5 - 32.5 Amerikanske præsidenter: Dwight D. Eisenhower USA - Præsidenter
17 Jun 1953 24.9 Folkeopstand d. 17. juni 1953 i DDR Tyskland
4 Jul 1954 26.0 FIFA verdensmesterskab 1954: Tyskland Tyskland
24 Feb 1955 - 5 Oct 2011 26.6 - 83.3 Steven ’Steve’ Paul Jobs‘s tidsalder Kendte personer
4 Oct 1957 29.2 Sputnik opsendes: Første satellit i kredsløb om Jorden Teknologi
5 Oct 1958 30.2 Begyndelse på Den 5. franske Republik Frankrig
8 Jan 1959 - 28 Apr 1969 30.5 - 40.8 Frankrigs præsident: Charles de Gaulle Frankrig
1959 - 30 Apr 1975 31.0 - 46.8 Vietnamkrigen Krige
1960 - 1973 32.0 - 45.0 Formand for DDRs statsråd: Walter Ulbricht Østtyskland
20 Jan 1961 - 22 Nov 1963 32.5 - 35.4 Amerikanske præsidenter: John F. Kennedy USA - Præsidenter
12 Apr 1961 32.8 Første menneske i verdensrummet Teknologi
25 May 1961 - 24 Jul 1975 32.9 - 47.0 Apollo-rumprogrammet Teknologi
13 Aug 1961 33.1 Bygningen af Berlin-muren Tyskland
11 Oct 1962 - 8 Dec 1965 34.3 - 37.4 Det andet Vatikanske Koncil Verden
16 Oct 1962 - 28 Oct 1962 34.3 Kuba-krisen ('Oktoberkrisen') USA
16 Oct 1963 - 1 Dec 1966 35.3 - 38.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Ludwig Erhard Tyskland - Kanslere
22 Nov 1963 - 20 Jan 1969 35.4 - 40.5 Amerikanske præsidenter: Lyndon B. Johnson USA - Præsidenter
1966 - 1973 38.0 - 45.0 Bygningen af World Trade Center Monumenter
1 Dec 1966 - 21 Oct 1969 38.4 - 41.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Kurt Georg Kiesinger Tyskland - Kanslere
1967 39.0 Grundlæggelsen af Det europæiske Fællesskab (EF) Europæiske Union
20 Jan 1969 - 9 Aug 1974 40.5 - 46.1 Amerikanske præsidenter: Richard Nixon USA - Præsidenter
20 Jun 1969 - 2 Apr 1974 41.0 - 45.7 Frankrigs præsident: Georges Pompidou Frankrig
20 Jul 1969 41.0 Første menneske på månen Teknologi
21 Oct 1969 - 7 May 1974 41.3 - 45.8 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Willy Brandt Tyskland - Kanslere
31 Oct 1969 41.3 Grundlæggelsen af Wal Mart Virksomheder
23 Jan 1970 - 2 Jul 1972 41.5 - 44.0 President of The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints: Joseph Fielding Smith Mormon-historie
7 Jul 1972 - 26 Dec 1973 44.0 - 45.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Joseph Fielding Smith Mormon-historie
21 Jul 1972 44.0 Bloody Friday i Belfast Storbritannien
1973 - 1976 45.0 - 48.0 Formand for DDRs statsråd: Willi Stoph Østtyskland
30 Dec 1973 - 5 Nov 1985 45.5 - 57.3 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Spencer W. Kimball Mormon-historie
16 May 1974 - 1 Oct 1982 45.9 - 54.2 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Helmut Schmidt Tyskland - Kanslere
27 May 1974 - 21 May 1981 45.9 - 52.9 Frankrigs præsident: Valéry Giscard d'Estaing Frankrig
7 Jul 1974 46.0 FIFA verdensmesterskab 1974: Tyskland Tyskland
8 Jul 1974 46.0 FIFA verdensmesterskab 1990: Tyskland Tyskland
13 Jul 1974 46.0 FIFA verdensmesterskab 2014: Tyskland Tyskland
9 Aug 1974 - 20 Jan 1977 46.1 - 48.5 Amerikanske præsidenter: Gerald Ford USA - Præsidenter
20 Nov 1975 47.4 Franco dør, enden på Franco-regimet Spanien
1 Apr 1976 47.7 Grundlæggelse af Apple Computer Apple Inc. - firmahistorie
1976 - 1989 48.0 - 61.0 Formand for DDRs statsråd: Erich Honecker Østtyskland
20 Jan 1977 - 20 Jan 1981 48.5 - 52.5 Amerikanske præsidenter: Jimmy Carter USA - Præsidenter
16 Apr 1977 48.8 Præsentation af Apple II Apple Inc. - firmahistorie
27 Dec 1979 - 15 Feb 1989 51.5 - 60.6 Sovjetisk-afghanske krig (1979-1989) Krige
30 Apr 1980 - 30 Apr 2013 51.8 - 84.8 Dronning af Holland: Beatrix Holland
22 Sep 1980 - 20 Aug 1988 52.2 - 60.1 1. Golfkrig (’Iran-Irak-krigen’) Krige
20 Jan 1981 - 20 Jan 1989 52.5 - 60.6 Amerikanske præsidenter: Ronald Reagan USA - Præsidenter
21 May 1981 - 17 May 1995 52.9 - 66.9 Frankrigs præsident: François Mitterrand Frankrig
2 Apr 1982 - 14 Jun 1982 53.7 - 53.9 Falklandskrigen Krige
1 Oct 1982 - 27 Oct 1998 54.2 - 70.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Helmut Kohl Tyskland - Kanslere
19 Jan 1983 54.5 Præsentation af Apple Lisa Apple Inc. - firmahistorie
1983 55.0 Opdagelsen af HIV Medicin
24 Jan 1984 55.6 Præsentation af Macintosh Apple Inc. - firmahistorie
10 Nov 1985 - 30 May 1994 57.4 - 65.9 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Ezra Taft Benson Mormon-historie
20 Jan 1989 - 20 Jan 1993 60.6 - 64.6 Amerikanske præsidenter: George H. W. Bush USA - Præsidenter
18 Oct 1989 - 3 Dec 1989 61.3 - 61.4 Formand for DDRs statsråd: Egon Krenz Østtyskland
2 Aug 1990 - 28 Feb 1991 62.1 - 62.7 2. Golfkrig (’Operation Desert Shield’, ’Operation Desert Storm’) Krige
3 Oct 1990 62.3 Den tyske genforening Tyskland
8 Dec 1991 63.4 Underskrivelsen af Belavezha-aftalerne, der deklarerer opløsningen af Sovjetunionen Rusland
1992 - 1996 64.0 - 68.0 Den afghanske Borgerkrig Krige
20 Jan 1993 - 20 Jan 2001 64.6 - 72.6 Amerikanske præsidenter: Bill Clinton USA - Præsidenter
4 Aug 1993 65.1 Præsentation af Apple Newton Apple Inc. - firmahistorie
1 Nov 1993 65.3 Grundlæggelsen af Den europæiske Union (EU) Europæiske Union
5 Jun 1994 - 3 Mar 1995 65.9 - 66.7 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Howard W. Hunter Mormon-historie
1994 - 1996 66.0 - 68.0 1. Tjetjenske krig Krige
17 Jan 1995 66.5 Jordskælvet i Kobe Katastrofer
12 Mar 1995 - 27 Jan 2008 66.7 - 79.6 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Gordon B. Hinckley Mormon-historie
17 May 1995 - 16 May 2007 66.9 - 78.9 Frankrigs præsident: Jacques Chirac Frankrig
1998 - 2003 70.0 - 75.0 Den 2. Kongokrig Krige
1998 - 1999 70.0 - 71.0 Kosovokrigen (’Kosovo-konflikten’) Krige
15 Aug 1998 70.1 Præsentation af Apple iMac Apple Inc. - firmahistorie
27 Oct 1998 - 22 Nov 2005 70.3 - 77.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Gerhard Schröder Tyskland - Kanslere
1 Jan 1999 70.5 ECU som intern regnskabsenhed i EU Europæiske Union
20 Jan 2001 - 20 Jan 2009 72.6 - 80.6 Amerikanske præsidenter: George W. Bush USA - Præsidenter
11 Sep 2001 73.2 11. september-anslaget ('9/11') USA
7 Oct 2001 - Today 73.3 Krigen i Afghanistan Krige
23 Oct 2001 73.3 Præsentation af Apple iPod Apple Inc. - firmahistorie
1 Jan 2002 73.5 Indførelsen af Euro Europæiske Union
20 Mar 2003 - 1 May 2003 74.7 - 74.8 3. Golfkrig (’Irakkrigen’) Krige
26 Dec 2004 76.5 Tsunami i det Indiske Ocean Katastrofer
6 Jun 2005 76.9 Apple skifter til Intel-processorer Apple Inc. - firmahistorie
22 Nov 2005 - Today 77.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Angela Merkel Tyskland - Kanslere
9 Jan 2007 78.5 Præsentation af Apple iPhone Apple Inc. - firmahistorie
16 May 2007 - 15 May 2012 78.9 - 83.9 Frankrigs præsident: Nicolas Sarkozy Frankrig
3 Feb 2008 - 2 Jan 2018 79.6 - 89.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Thomas S. Monson Mormon-historie
20 Jan 2009 - 20 Jan 2017 80.6 - 88.6 Amerikanske præsidenter: Barack Obama USA - Præsidenter
15 May 2012 - 14 May 2017 83.9 - 88.9 Frankrigs præsident: François Hollande Frankrig
30 Apr 2013 - Today 84.8 Konge af Holland: Willem-Alexander Holland
20 Jan 2017 - Today 88.6 Amerikanske præsidenter: Donald Trump USA - Præsidenter
14 May 2017 - Today 88.9 Frankrigs præsident: Emmanuel Macron Frankrig