A3et

Asker Laubjerg

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Mogens Riis Laubjerg 11.11.1954 Tullia Tove Dahlgaard 06.10.1956

Partnere

Partner Fødselsdato Børn
Sabrina Ann Callaghan 13.01.1987 Ella Christina Laubjerg
Kayla Chan Laubjerg

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 03.07.1987 Tybjerglille Bakker
Bopæl 1988 Oure
Bopæl 1990 Fruerstuevej 36, 5700 Svendborg, Danmark
Konfirmation 07.05.2000 Thurø Kirke Svendborg
Bopæl 2000 Rødbyvej 3, Thurø 5700 Svendborg, Danmark
Bopæl 01.08.2007 Nordisk Kollegie København
Bopæl 01.06.2008 Pommernsgade Amager København
Bopæl 2008 Fogedmarken
Bopæl 01.09.2009 Jakarta, Indonesien
Bopæl 01.09.2010 Jakarta 2, Indonesien
Bopæl 01.09.2011 Sydney, Australien
Bopæl 01.02.2012 3 Liverpool street Sydney‎ 2029, Australien
Stilling 03.03.2013 Sydney, Australien General Manager
Stilling 1.10.2013 Hong Kong International Supply Chain Manager
Vielse 16.4.2016 Cotton Tree Drive Marriage Registry, Hong Kong, Kina

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Sabrina Ann Callaghan Ægtehustru Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987
Børn
Ella Christina Laubjerg Datter 26.8.2016
Kayla Chan Laubjerg Datter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Forældre
Mogens Riis Laubjerg Fader Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Tullia Tove Dahlgaard Moder Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Bedsteforældre
Tove Karen Jørgensen Bedstemoder 13.03.1919 10.05.2013
Thyge Dahlgaard Bedstefader København 8.4.1921 København 20.12.1985
Kristian Ernst Laubjerg Bedstefader Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Ella Andersen Bedstemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Oldeforældre
Marie Riis Oldemoder Thisted 10.12.1881 Hellerød Thyholm 05.12.1967
Graves Kristian Nielsen Laubjerg Oldefader Teglbjerg Thyholm 21.02.1884 Hellerød Thyholm 26.12.1967
Kristine Dorthea Poulsen Oldemoder Viborg 3.9.1885 1975
Frederik Andersen Oldefader Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Bertel Dahlgaard Oldefader Åbakken 4, 7860 Spøttrup, Danmark 7.11.1887 1972
Wilhelm Alfred Jørgensen Oldefader Undløse, Danmark 13.02.1888 Roskilde amtssygehus, Roskilde, Roskilde domsogn, Danmark 29.09.1959
Karen Kirstine Larsen Oldemoder Drøsselbjerg? 01.07.1888 Tune 1981
Mette Kirstine Jokumsen Oldemoder Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Tipoldeforældre
Christen Knakkergaard Riis Tipoldefader Thisted Sogn 13.3.1830 Thisted Sogn 3.6.1919
Niels Nielsen Laubjerg Tipoldefader Semb Thyholm, Danmark 30.01.1840 25.12.1900
Maren Marie Sørensdatter Tipoldemoder Lavbjerghage Thyholm, Hvidbjerg, Danmark 29.01.1844 27.05.1930
Niels Jørgensen Tipoldefader Undløse, Danmark 02.06.1844
Karen Nielsen Tipoldemoder 1845
Johanne Pedersen Primdahl Tipoldemoder 1848 1933
Poul Christensen Dahlgaard Tipoldefader Lødderup, Mors, Danmark 1848 1897
Dorthea Christiane Frederikke Reimers Tipoldemoder Gluckstadt, Tyskland 22.7.1849 Thisted Sogn 16.7.1910
Jens Thomas Andersen Tipoldefader Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Lauge Poulsen Tipoldefader 1852 Viborg 1934
Christiane Kristensen Tipoldemoder Bovbjerg 16.2.1854 1934
Anne Marie Andersen Tipoldemoder Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Søren Larsen Tipoldefader 03.04.1862
Inger Marie Iversen Tipoldemoder 03.11.1863 1943
Karen Margrethe Mohr Tipoldemoder Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 15.09.1865 Sct Mortens, Randers, Danmark 30.10.1935
Søren Johansen Jokumsen Tipoldefader Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.10.1867 Sct Mortens, Randers, Danmark 16.07.1945
Tiptipoldeforældre
Anders Larsen Gunselsen Tiptipoldefader
Johanna Marie Henriette Sørum Tiptipoldemoder
Johanne Larsdatter Tiptipoldemoder Jyderup, Jyderup Sogn, Danmark Undløse, Danmark 04.03.1885
Sidsel Kristine Sørensen Tiptipoldemoder
Niels Christian Riis Tiptipoldefader Thisted Købstad 17.2.1783 Thisted Sogn
Christiane Pedersdatter Knakkergård Tiptipoldemoder Thisted, Danmark 3.5.1788
Peder Jensen Primdal Tiptipoldefader 1800 1878
Anders Poulsen Tiptipoldefader Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1801 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.12.1864
Niels Ernst Nielsen Tiptipoldefader Heligkildegård Thyholm 1803 Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 3.6.1885
Karen Rasmusdatter Tiptipoldemoder Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Ane Nielsdatter Tiptipoldemoder Søndbjerg 10.12.1808 Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 10.4.1888
Søren Pedersen Dahl Tiptipoldefader Ølby, Hjerm, Ringkøbing 9.2.1810 Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 25.1.1892
Maren Gudiksdatter Tiptipoldemoder 1810 1879
Ane Marie Larsdatter Tiptipoldemoder Gadegård Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 18.12.1812 21.04.1859
Jørgen Christensen Tiptipoldefader Undløse, Danmark 26.05.1814 Undløse, Danmark 19.05.1887
Anne Marie Laugesdatter Tiptipoldemoder 1816
Christen Poulsen Dahlgaard Tiptipoldefader 1818 1884
Mette Thomasdatter Tiptipoldemoder 1820 1906
Christen Jensen Bisgaard Tiptipoldefader 1821 1906
Henning Johan Heinrich Reimers Tiptipoldefader Gluckstadt, Tyskland 1.04.1823 1840
Ane Dorthe Nielsdatter Tiptipoldemoder 1823 1877
Mette Sørensdatter Tiptipoldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1823 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 13.12.1894
Poul Peter Jensen Tiptipoldefader 1824
Christian Mohr Tiptipoldefader Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 07.09.1827 Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 20.07.1884
Jokum Frederik Sørensen Tiptipoldefader Fyrendal, Sorø, Danmark 06.02.1828 Auning, Randers, Danmark 24.12.1913
Anders Nielsen Tiptipoldefader Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Mette Kirstine Nielsdatter Tiptipoldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Hansine Nielsdatter Røddinge Tiptipoldemoder Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.09.1832 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.06.1884
Karen Sofie Nielsdatter Tiptipoldemoder 1833
Niels Hansen Iversen Tiptipoldefader Sierslev, Sjælland, Danmark 15.01.1836 17.06.1860
Tip3-oldeforældre
Ane Jørgensdatter Tip3-oldemoder
Ane Margrethe Spleth Tip3-oldemoder Skårup Præstegård Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 19.2.1853
Birgitte Pedersdatter Møller Tip3-oldemoder
Maren Nielsdatter Tip3-oldemoder
Rasmus Jensen Tip3-oldefader Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Christian Peder Knakkergård Tip3-oldefader Knakkegårdsvej, Skyum, Danmark 6.2.1743 Thisted 15.5.1812
Lars Jensen Tip3-oldefader Jyderup? 1746 Jyderup , Jyderup ogn 10.01.1819
Peder Andersen Dahl Tip3-oldefader Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 1749 14.2.1816
Hans Nicolai Nielsen Tip3-oldefader 1755 1840
Christen Jensen Riis Wert Tip3-oldefader 1757
Niels Andersen Kjærsgaard Tip3-oldefader 1762 1834
Maren Pedersdatter Tip3-oldemoder Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1763 Lyskær, Fousing Sogn, Ringkøbing, Danmark 31.7.1829
Johan Frederik Sørum Tip3-oldefader 1764 27.08.1831
Anna Johanna Christensdatter Tip3-oldemoder Thisted Sogn 10.4.1766 1800
Maren Eriksdatter Tip3-oldemoder 1766 1817
Lars Christensen Gade Tip3-oldefader Gadegård Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 1767 1830
Elsabeth Chatrine Fischer Tip3-oldemoder 1768 11.04.1805
Kirstine Nielsdatter Tip3-oldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 13.05.1770 Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 12.02.1846
Jens Pedersen Primdal Tip3-oldefader 1770 1809
Thomas Larsen Vangsgaard Tip3-oldefader 1771 1853
Poul Andersen Tyvkjær Post Tip3-oldefader Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.01.1772 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1839
Christen Nielsen Tip3-oldefader 1775 Undløse, Danmark 30.01.1853
Niels Christensen Rockier Tip3-oldefader Humlum 30.3.1777 26.11.1855
Karen Bertelsdatter Tip3-oldemoder 1777 1814
Ane Sørensdatter Tip3-oldemoder 1779 19.01.1857
Maren Byrgdesdatter Tip3-oldemoder 1780 Ørting, Århus, Danmark 04.08.1846
Lauge Madsen Tip3-oldefader 1781
Jens Pedersen Tip3-oldefader 1782
Søren Hemmingsen Tip3-oldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 31.07.1785 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 18.01.1832
Christiane Christensdatter Tip3-oldemoder 1786 1863
Mathias Vilhelm Mohr Tip3-oldefader Århus Domsogn, Århus, Danmark 03.08.1786 Sejling, Silkeborg, Viborg, Danmark 15.06.1832
Hinrich Reimers Tip3-oldefader 1787
Cecilie Marie Mortensdatter Tip3-oldemoder 1788
Johanne Sørensdatter Tip3-oldemoder 1788 1833
Søren Andersen Tip3-oldefader Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1788 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.02.1879
Kirsten Marie Jensdatter Filtenborg Tip3-oldemoder 1791 1868
Edel Bertelsdatter Tip3-oldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.02.1792 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.03.1873
Anne Christensdatter Tip3-oldemoder 1793 1872
Ane Marie Henriksdatter Tip3-oldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Ane Povelsdatter Tip3-oldemoder 1794
Poul Christensen Dahlgaard Tip3-oldefader 1794 1833
Frederikke Catharina Lüdmann Tip3-oldemoder 1796
Niels Andersen Tip3-oldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Karen Jocumsdatter Tip3-oldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 17.04.1797 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 24.08.1830
Niels Hansen Rødding Tip3-oldefader Fjellerup, Randers, Danmark 27.08.1797 Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 25.10.1857
Abelone Caroline Pind Tip3-oldemoder Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1798 Fausing, Randers, Danmark 29.12.1853
Johanne Andersdatter Tip3-oldemoder Ørsted, Randers, Århus, Danmark 30.12.1798
Anne Nielsdatter Tip3-oldemoder Engesvanghus Kragelund, Silkeborg, Viborg, Danmark 1799 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.07.1877
Jens Andersen Elbrønd Tip3-oldefader 1799 1860
Hans Ivertsen Tip3-oldefader Sierslev, Sjælland, Danmark 23.09.1803 14.01.1851
Niels Madsen Tip3-oldefader Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1805 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 03.06.1895
Karen Rasmusdatter Tip3-oldemoder Sierslev, Sjælland, Danmark 01.08.1811 28.04.1891
Tip4-oldeforældre
Anders Tip4-oldefader
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tip4-oldemoder Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Ane Olesdatter Tip4-oldemoder
Christian Nielsen Smed Tip4-oldefader
Erik Mortensen Tip4-oldefader
Hinrich Reimers Tip4-oldefader
Kirsten Sørensdatter Tip4-oldemoder
Maren Lauridsdatter Tip4-oldemoder
Margrethe Jensdatter Tip4-oldemoder
Søren Christensen Tip4-oldefader
Ukendt Tip4-oldemoder
Niels Madsen Knakkergård Tip4-oldefader Knakkegårdsvej, Thisted, Danmark 1690 1.8.1772
Maren Lauridsdatter Dybdal Tip4-oldemoder Knakkergård 1701 Skyum Kirke 1.1.1770
Peder Olesen Thagaard Tip4-oldefader Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1708 Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 18.4.1773
Peder Christensen Primdal Tip4-oldefader 1716 1795
Niels Jensen Ulfborg Tip4-oldefader 1720 1802
Jens Nielsen Tip4-oldefader Odder, Århus, Danmark 1725
Anders Nielsen Kjærsgaard Tip4-oldefader 1726 1807
Anders Poulsen Tip4-oldefader Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 11.05.1727 13.11.1819
Karen Marie Christensdatter Werth Tip4-oldemoder 1727
Maren Nielsdatter Tip4-oldemoder Odder, Århus, Danmark 1728
Ane Jensdatter Tip4-oldemoder 1731 1808
Anne Nielsdatter Tip4-oldemoder 1731 1807
Christen Enevoldsen Tip4-oldefader 1731 1824
Cristian Andersen Spleth Tip4-oldefader Naarup, Verninge, Fyn, Danmark 4.12.1731 23.1.1794
Christen Madsen Tip4-oldefader Stoktoft, Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 1735 Stoktoft, Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 1796
Lars Thomsen Tip4-oldefader 1738 1800
Byrgde Jørgensen Tip4-oldefader 1739 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 14.05.1828
Mette Nielsdatter Tip4-oldemoder Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1739 13.07.1825
Hemming Pedersen Tip4-oldefader Fodby, Sorø, Danmark 13.12.1739
Anders Sørensen Tyrresen Tip4-oldefader 1741
Anne Sørensdatter Tip4-oldemoder Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 1741
Mette Christiansen Graa Tip4-oldemoder Svendborg, Svendborg, Danmark 12.04.1745 Helligkildegaard, Thyholm, Danmark 15.03.1800
Hans Heinrich Mohr Tip4-oldefader 1745 Silkeborg 1831
Christen Rockier Tip4-oldefader 1746 1798
Anne Pedersdatter Bukhave Tip4-oldemoder 1747 1808
Christen Pedersen Østergaard Tip4-oldefader 1748 1813
Sidsel Larsdatter Tip4-oldemoder Stoktoft, Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 1748 Stoktoft, Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 1831
Frederik Jensen Riis Tip4-oldefader 1749 1794
Kirsten Nielsdatter Tip4-oldemoder 1750 1824
Johanne Sørensdatter Tip4-oldemoder Sorø, Danmark 1751
Frederica Cathrine Hess Tip4-oldemoder 1752 Århus 1800
Maren Poulsdatter Tip4-oldemoder 1752 1830
Anders Jensen Østergaard Tip4-oldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1753 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.07.1819
Anne Pedersdatter Tip4-oldemoder 1753 1835
Mads Nielsen Tværmose Tip4-oldefader Sunds, Ringkøbing, Danmark 1753 Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 1833
Anders Stephensen Elbrønd Tip4-oldefader 1754 1839
Anna Nielsdatter Piiene Tip4-oldemoder 1755 1806
Ellen Sørensdatter Tip4-oldemoder Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Henrich Olufsen Tip4-oldefader Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Rasmus Hansen Tip4-oldefader 23.11.1755 07.01.1837
Hans Jensen Rødding Tip4-oldefader 1756 Fjellerup, Randers, Danmark 05.03.1833
Maren Hansdatter Tip4-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1757 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 05.02.1850
Bertel Madsen Tip4-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1839
Kirsten Josephsdatter Tip4-oldemoder 1758 1833
Karen Nielsdatter Tip4-oldemoder Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1759 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.06.1829
Anders Andersen Laage Tip4-oldefader Gjesing, Randers, Danmark 30.03.1760 Nørager, Randers, Danmark 26.03.1826
Ivert Hansen Tip4-oldefader Holtug Stevns 1760 Sierslev Store Heddinge 17.07.1841
Maren Jacobsdatter Tip4-oldemoder Nørager, Randers, Danmark 1760 Nørager, Randers, Danmark 25.01.1839
Maren Nielsdatter Tip4-oldemoder 1760 1847
Niels Jensen Tip4-oldefader Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 17.05.1761 Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 26.12.1816
Christen Poulsen Dahlgaard Tip4-oldefader 1762 1837
Jens Madsen Filtenborg Tip4-oldefader 1763 1825
Lisbeth Nielsdatter Tip4-oldemoder Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1833
Jocum Johansen Tip4-oldefader 1764 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.11.1829
Jens Christensen Pind Tip4-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 14.05.1765 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 06.07.1836
Gertrud Nielsdatter Tip4-oldemoder Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 05.05.1766 Fjellerup, Randers, Danmark 11.06.1818
Anna Andersdatter Pind Tip4-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 18.05.1768 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 15.08.1844
Mette Sørensdatter Tip4-oldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1769 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.06.1850
Maren Nielsdatter Tip4-oldemoder Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 19.08.1772 Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.07.1828
Birthe Hansdatter Tip4-oldemoder Sierslev Store Heddinge 15.08.1773 Sierslev Store Heddinge 24.12.1852
Dorthe Christensdatter Tip4-oldemoder Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1774 Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 28.12.1825
Ane Margrethe Nielsdatter Tip4-oldemoder 30.08.1788 27.11.1868
Tip5-oldeforældre
Anders Rasmussen Tip5-oldefader
Anne Sørensdatter Tip5-oldemoder
Benned Pedersdatter Tip5-oldemoder
Birthe Pedersdatter Tip5-oldemoder 1760
Christen Pedersen Tip5-oldefader
Christian Hes Tip5-oldefader
Fru Christensen Tip5-oldemoder
Inger Pedersdatter Tip5-oldemoder
Jacob Pedersen Tip5-oldefader Nørager, Randers, Danmark 4.1766
Karen Marie Winther Tip5-oldemoder
Kirsten Hansdatter Tip5-oldemoder
Maren Larsdatter Tip5-oldemoder
Maren Lauridsdatter Tip5-oldemoder 1737
Povel Christensen Tip5-oldefader
Laurids Christiansen Dybdal Tip5-oldefader 1.12.1674 Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 17.5.1727
Mads Christensen Knakkergård Tip5-oldefader Skyum, Thisted, Danmark 1675
Maren Pedersdatter Tip5-oldemoder 1.1.1678 Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 1.4.1728
Niels Andersen Kjærsgaard Tip5-oldefader 1678 1769
Christen Chistensen Tip5-oldefader 1679 1721
Maren Olufsdatter Tip5-oldemoder 1684 Ølby, Hjerm, Ringkøbing 1764
Søfren Søfrensen Tyrresen Tip5-oldefader Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.9.1686 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.6.1748
Oluf Jensen Thagaard Tip5-oldefader Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1688 Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1773
Karen Jensdatter Tip5-oldemoder 1696 1745
Niels Christian Saustrup Tip5-oldefader 1696 1750
Anne Margrethe Jeremiasdatter Spleth Tip5-oldemoder 1697
Inge Jensdatter Tip5-oldemoder 1697 1754
Niels Christensen Rokier Tip5-oldefader Humlum, Thyholm, Danmark 1698 1760
Mads Jensen Stocktoft Tip5-oldefader 1699 1765
Peder Christensen Bukhave Tip5-oldefader 1699 1781
Ernold Christensen Nørgaard Tip5-oldefader 1702 1758
Peders Michelsen Tip5-oldefader Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 1702 Skraverup, Fodby, Sorø, Danmark 7.1740
Maren Nielsdstter Tip5-oldemoder 1704 1773
Else Pedersdatter Tip5-oldemoder Fodby, Sorø, Danmark 1705
Lars Knudsen Stocktoft Tip5-oldefader 1705 Lyngs 1762
Peder Nielsen Hale Tip5-oldefader 1707 1755
Kirsten Rasmusdatter Tip5-oldemoder Skarresø, Randers, Danmark 1709 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1742
Mette Christensdatter Tip5-oldemoder 1709 1797
Anders Andersen Loeg Tip5-oldefader Gjesing, Randers, Danmark 1710 Gjesing, Randers, Danmark 1763
Bodil Nielsdatter Tingbjerg Tip5-oldemoder 1710 13.11.1785
Niels Lauersen Tip5-oldefader 1711 1772
Niels Sørensen Pathold Tip5-oldefader 1714
Søren Andersen Tip5-oldefader Ikast, Ringkøbing, Danmark 1714 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1791
Anne Svenningsdatter Tip5-oldemoder 1715
Maren Christensdatter Tip5-oldemoder 1715
Niels Sørensen Gye Tip5-oldefader 1715
Poul Christensen Tip5-oldefader 1715 1753
Stephen Stephensen Tip5-oldefader 1715 1787
Anne Marie Svendsdatter Tip5-oldemoder 1716 Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1762
Birthe (Birgitte) Nielsdatter Tip5-oldemoder 1716 1794
Peder Christensen Sveveltsed ? Tip5-oldefader 1716 1797
Oluf Henrichsen Tip5-oldefader Bankerød, Hvaler, Norge 17.07.1717 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 4.1804
Anne Christensdatter Tip5-oldemoder Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1718
Jens Frederiksen Riis Tip5-oldefader 1718
Mads Jensen Bodrum Filtenborg Tip5-oldefader 1718 1775
Christian Knudsen Graa Tip5-oldefader 15.01.1719 16.03.1769
Poul Christensen Sundbye Tip5-oldefader 1719 1764
Maren Benthsdatter Tip5-oldemoder 1720 1768
Jens Andersen Østergaard Tip5-oldefader Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1721 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1778
Niels Christensen Feld Tip5-oldefader 1722 1773
Hans Povelsen Tip5-oldefader Thorsager, Randers, Danmark 21.2.1723 Thorsager, Randers, Danmark 22.11.1795
Mette Bertelsdatter Tip5-oldemoder Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1723 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Søren Nielsen Tip5-oldefader Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Anne Larsdatter Tip5-oldemoder 1724 1788
Mads Svenningsen Tip5-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1724 5.1763
Niels Thorsen Tip5-oldefader Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1724
Anne Andersdatter Tip5-oldemoder 1725
Else Sørensdatter Tip5-oldemoder Glæsborg, Randers, Danmark 1725 Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 1785
Hans Nielsen Tip5-oldefader 1725
Maren Jensdatter Tip5-oldemoder Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Maren Jensdatter Tip5-oldemoder Thorsager, Randers, Danmark 1725 Thorsager, Randers, Danmark 22.03.1809
Niels Iversen Smed Tip5-oldefader Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1725 Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1800
Anne Mortensdatter Tip5-oldemoder Stenholt, Kragelund, Viborg, Danmark 1726 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 3.1795
Edel Andersdatter Tip5-oldemoder Ikast, Ringkøbing, Danmark 1726 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1800
Christen Jensen Pind Tip5-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1727 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 2.1808
Pedersdatter Rebekka Tip5-oldemoder 1727 1797
Christensen Joseph Tip5-oldefader 1728 1804
Margrethe Jensdatter Tip5-oldemoder Taarmark, Fuirendal, Sorø, Danmark 1728
Margrethe Rasmusdatter Tip5-oldemoder Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1728 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 11.1790
Niels Madsen Tip5-oldefader Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1729 isenvad, Ringkøbing, Danmark 1786
Maren Sørensdatter Tip5-oldemoder Nørager, Randers, Danmark 1730
Niels Svenningsen Tip5-oldefader Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1730 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.11.1799
Anne Sørensdatter Tip5-oldemoder Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1731 Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1792
Frands Christensen Mulvad Tip5-oldefader Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Margrethe Gregersdatter Tip5-oldemoder 1734 1821
Abelone Nielsdatter Tip5-oldemoder Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1787
Jens Nielsen af Rønkilde Tip5-oldefader Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 1735 17.04.1797
Giertrud Rasmusdatter Vestergaard Tip5-oldemoder Gjesing, Randers, Danmark 1736 Gjesing, Randers, Danmark 1782
Karen Sejrsdatter Leth Tip5-oldemoder 1737 1812
Anders Jensen Pind Tip5-oldefader Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1738 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 11.1798
Ane Marie Svendsdatter Tip5-oldemoder Bankerød, Hvaler, Norge 1738 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.07.1819
Hans Pedersen Tip5-oldefader 1740
Christen Knudsen Tip5-oldefader Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 1741
Mette Pedersdatter Tip5-oldemoder Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1741 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1795
Anne Nielsdatter Tip5-oldemoder Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1742 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1782
Anne Jørgensdatter Tip5-oldemoder 1743
Kirsten Thomsadatter Tip5-oldemoder 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Niels Nielsen Tip5-oldefader 27.04.1755 03.06.1840
Sidsel Marie Larsdatter Tip5-oldemoder 21.05.1758 14.10.1830
Fjerne forfædre
Anders Hesselbjerg 7th great grandfather
Anders Jørgensen Elbrønd 7th great grandfather 1760
Anders Knudsen 8th great grandfather
Anders Knudsen 12th great grandfather
Anders Pind 8th great grandfather
Anna Eddeler 13th great grandmother
Anna Jensdatter 8th great grandmother
Anna Lauritzdatter 12th great grandmother
Anne Christensdatter 10th great grandmother
Anne Christensdatter 8th great grandmother
Anne Gregersdatter 7th great grandmother
Anne Jacobsdatter 8th great grandmother
Anne Jepsdatter 7th great grandmother
Anne Pedersdatter 8th great grandmother 1709
Anne Pedersdatter Jyde 11th great grandmother 1617
Anne Thomasdatter 7th great grandmother
Benth Nielsen 7th great grandfather
Cathrine Rosenmeier 10th great grandmother 1662
Christen Damsgaard 7th great grandfather
Christen Ebbesen 7th great grandfather
Christen Povelsen 7th great grandfather
Christen Willumsen 9th great grandfather
Christensen Enevoldsen Nørgaard 7th great grandfather
Christian Nielsen Saustrup 7th great grandfather 1702
Dorothea Lydersdatter 9th great grandmother 1690
Fru Ryom 8th great grandmother
Gundel Jensdatter 12th great grandmother
Gunder Pedersdatter 7th great grandmother
Hans Carlsen 12th great grandfather
Hans Christensen 10th great grandfather
Hans Jensen Hagedorn 10th great grandfather
Hans Tygisen 12th great grandfather Lille Darum, Ribe, Danmerk
Jacob Skiøtte 9th great grandfather 13.03.1726
Jens Christensen Houlund 7th great grandfather
Jens Holm 13th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark
Jens Jensdatter Ausum 7th great grandfather
Jens Jørgensen 9th great grandfather
Jens Lauridsen Løvenbalk 15th great grandfather 29.04.1538
Jens Mortensen 8th great grandfather 1715.04.10
Jens Nielsen Thorup 8th great grandfather
Jens Pedersen 9th great grandfather
Jens Pedersen Trabjerg 9th great grandfather
Jens Trabjerg 10th great grandfather
Jens Trane 12th great grandfather
Jensdatter 11th great grandmother
Jep 8th great grandfather
Jørgen Thomsen 8th great grandfather
Jørgen Tyrisen 8th great grandfather
Karen Christiansdatter 7th great grandmother
Karen Jørgensdatter 7th great grandmother
Karen Pedersdatter 9th great grandmother
Karli Karlsen 15th great grandfather
Karli Severinsen 13th great grandfather
Kirsten Nielsdatter 14th great grandmother
Kirsten Nielsdatter 15th great grandmother
Kirsten Pedersdatter 7th great grandmother
Kirsten Pedersdatter 7th great grandmother
Kirsten Smed Trabjerg 10th great grandmother 1678
Kirsten Sørensdatter 8th great grandmother
Knud Nielsen 15th great grandfather
Købmand Niels Kristian Tingbjerg 7th great grandfather
Laurids 7th great grandfather
Laurids Sejersen 15th great grandfather
Lauritz Sejersen 14th great grandfather
Lave Madsen 10th great grandfather Århus
Maren Andersdatter Pind 7th great grandmother
Maren Brynild 15th great grandmother
Maren Jensdatter 7th great grandmother
Margrethe 9th great grandmother
Margrethe Schumacher 9th great grandmother
Margrethe Vester Toftum 7th great grandmother Humlum
Maria Carstensdatter 10th great grandmother
Mette Jensdatter 8th great grandmother 1715
Mette Jensdatter 8th great grandmother
Mette Svendsdatter 8th great grandmother
Morten Refael 7th great grandfather
Niels Christensen Feld 8th great grandfather 1721
Niels Christensen 7th great grandfather
Niels Graa 12th great grandfather
Niels Jensen Rønkilde 7th great grandfather
Niels Pedersen Coustrup 8th great grandfather Rind, Ringkøbing, Danmark Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 07.09.1750
Niels Søvrensen 8th great grandfather
Peder Gregersen 8th great grandfather
Peder Jensen Trabjerg 8th great grandfather
Peder Lauridsen Jyde 12th great grandfather
Peder Lauritzen 11th great grandfather
Peder Pedersen 7th great grandfather
Peder Rosenmeier 10th great grandfather
Rasmus Ryom 8th great grandfather
Severin Karlisen 14th great grandfather 14.03.1537
Søren Lauritzen 9th great grandfather
Styne 11th great grandmother
Svend / Jens Rød 14th great grandfather
Ukendt 7th great grandmother
Ukendt 7th great grandmother
Ukendt 7th great grandmother
Villads Jensen Nold 9th great grandfather
Villads Mortensen Dalby 8th great grandfather
Helen Pedersdatter Munk 15th great grandmother Holbækgaard, Randers, Danmark 1475
Herman Schumacher 11th great grandfather 1475
Jørgen Anchersen 11th great grandfather 1475
Jens Hansen 14th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1490 Viborg, Viborg, Danmark 1558
Thøger Jensen Løvenbalk Broder Thøger 14th great grandfather Tjele Gods, Viborg, Danmark 1490 1542
Oluf Nielsen Schytte 13th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1500 Viborg, Viborg, Danmark 1577
Kjeld Jensen Trane 13th great grandfather Gunderup, Ålborg, Danmark 1504
Wilhelm Schumacher 10th great grandfather Coesfeld, Westfalen, Tyskland 1505 Haderslev, Danmark 9.10.1583
Ukendt 13th great grandmother 1506
Anne Pedersdatter 14th great grandmother 1510
Maren Knudsdatter Bryning 14th great grandmother Viborg, Viborg, Danmark 1510 1580
Anders Lauritzen Bonde 13th great grandfather Oustrupgaard Røgen sogn 1513 Farre sogn Gern Herred 28.10.1583
Peter Von Achen 13th great grandfather 1513 28.10.1583
Bjørn Kaas 15th great grandfather Staarup Hovedgaard 1518 Bygholm 26.03.1581
Bodil Jørgensdatter Anchersen 10th great grandmother 1520 Haderslev, Danmark 1585
Gert (Gerhard) Hermans 13th great grandfather 1520 1589
Barbera Gjødesdatter 13th great grandmother Åle sogn 1525 Oustrupgaard Røgen sogn 1580
Christopher Hansen Bang 12th great grandfather 1525 Skyum, Thisted, Danmark 23.05.1597
Niels Olsen Schytte 12th great grandfather Gråbrødre Kirke, Viborg, Viborg, Danmark 1530 Kobberup, Viborg, Danmark 1601
Peder Thøgersen Løvenbalk 13th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1532 03.05.1595
Gregers Nielsen 12th great grandfather 1540 1605
Jacob Jensen Holm 12th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Jacob Jensen Holm 12th great grandfather 1543 1609
Niels Iversen Skriver 12th great grandfather 1545 1617
Ukendt 12th great grandmother 1545
Karen Kjeldsdatter Trane 12th great grandmother Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Købmand Peter Von Achen 12th great grandfather 1549 1597
Herman Reminch 9th great grandfather Coesfeld, Westfalen, Tyskland 1550
Jens Bjørnsen 13th great grandfather 1550 1600
Melcior Iversen 12th great grandfather 1550 1612
Sejer Andersen Bonde 12th great grandfather Oustrupgård, Røgen Sogn 1550 Oustrupgård, Røgen Sogn 06.09.1598
Hendrich Spleth 9th great grandfather Vejle, Danmark 1553 Vejle, Danmark 28.1.1641
Johanne Grøn 12th great grandmother Tjørring sogn 1555 Oustrupgård, Røgen Sogn 1620
Else Pedersdatter 12th great grandmother 1559 1591
Else Pedersdatter Løvenbalk 12th great grandmother Viborg, Viborg, Danmark 1559
Anne Gertsdatter 12th great grandmother 1560 1602
Christian Pedersen 11th great grandfather 1560 1624
Jes Hansen Kjærgaard 10th great grandfather Lundsager, Ribe, Danmark 1560 Ribe, Ribe, Danmark 07.04.1641
Laurids Jensen Suur 11th great grandfather 1560 1632
Margrethe Hansdatter 12th great grandmother 1560 1645
Niels Hansen Mulvad 11th great grandfather Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1560 Hunderup, Ribe, Danmark 1630
Anders Nielsen Schytte 11th great grandfather Kobberup, Viborg, Danmark 1565 Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1634
Birthe Mouridsdatter 13th great grandmother 1565 1600
Maren Hansdatter Carlsen 11th great grandmother Lille Darum, Ribe, Danmerk 1565 Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1630
Mette Christoffersdatter Bang 11th great grandmother Skyum, Thisted, Danmark 1565
Maren Gregersdatter 11th great grandmother 1570 1618
Gert Pedersen Von Archen 11th great grandfather 1575 1635
Thøger Jacobsen Holm 11th great grandfather Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Johanne Lauridsdatter Guldsmed 11th great grandmother 1580 1652
Oluf (Ole) Christensen Pind 11th great grandfather 1580 1628
Maren Jensdatter Trane 11th great grandmother Låstrup, Skals, Viborg, Danmark 1582
Peder Jacobsen Holm 11th great grandfather 1585 1639
Anne Jensdatter 12th great grandmother 1586 1649
Lyder Hendrichsen Spleth 8th great grandfather Kolding 5.1590 7.5.1660
Henrik Rosenmeyer 11th great grandfather 1590 Højbrostræde København, Danmark 1638
Mette Melchiorsdatter 11th great grandmother 1590 1672
Margrethe Reminch 8th great grandmother 1593 Kolding 22.10.1678
Morten Pedersen 9th great grandfather 1593 1665
Anna Hansdatter 10th great grandmother 1594 30.09.1628
Margrethe Jensdatter 13th great grandmother Viborg, Viborg, Danmark 02.01.1595 1603
Erik Sejersen 11th great grandfather 1595 1636
Ingeborg Nielsdatter Mulvad 10th great grandmother Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1598 Sct. Catharina, Ribe, Danmark 08.10.1679
Niels Lauritzen Graa 10th great grandfather 1599 07.10.1664
Abild Jørgensdatter 11th great grandmother 1600 1640
Christen Feld 9th great grandfather 1600 1673
Christian Skyum Knakkergård 8th great grandfather Skyum, Thisted, Danmark 1600
Christian Smed 10th great grandfather 1600 1687
Christen Mikkelsen Sandal 7th great grandfather 1601 1645
Gertrud Nielsdatter 11th great grandmother 1606 1668
Lauritz / Laurs Nielsen Graa 11th great grandfather Ystad, Sverige 1606 1628
Søren Nielsen 8th great grandfather 1607 1688
Anne Albertsdatter 9th great grandmother 1608 1688
Niels Andersen Schytte 10th great grandfather Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1608 Vestervig, Thisted, Danmark 1676
Bodil Madsdatter 9th great grandmother 1610 1674
Chatrine Thøgersdatter Holm 10th great grandmother Skyum, Thisted, Danmark 1610
Niels Christensen Bodrum 9th great grandfather 1610 1666
Rubech Christensen Humble 10th great grandfather 1610 1673
Niels Lauridsen Bech 10th great grandfather 1611 1667
Søren Olufsen Pind 10th great grandfather 1611 1671
Knud Andersen 9th great grandfather 1613 1686
Laurids (Laue) Jensen 9th great grandfather Vester Velling, Viborg, Danmark 1613 Vester Velling, Viborg, Danmark 21.02.1676
Christen Hansen Mulvad 9th great grandfather 1617 Sct. Catharina, Esbjerg, Ribe, Danmark 19.04.1677
Bernt Lades Rosenmeyer 9th great grandfather 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 01.02.1670
Helvig Gertsdatter Von Archen 10th great grandmother 1620 1670
Inger Lavesdatter 9th great grandmother 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 1668
Johanne Eriksdatter 10th great grandmother 1620 1680
Peder Nielsen Grå 9th great grandfather Ystad, Sverige 1620 1693
Maren Jesdatter Mulvad 9th great grandmother Ribe, Ribe, Danmark 1624 Ribe, Ribe, Danmark 1693
Christen Christensen 9th great grandfather Vester Velling 1625
Laurids Christensen Dybdal 8th great grandfather 1625 1680
Søren Madsen 9th great grandfather 1625 1677
Kirsten Pedersdatter 9th great grandmother 1627 1686
Christian Christiansen Knakkergård 7th great grandfather Skyum, Thisted, Danmark 1628
Anne Pedersdatter Holm 10th great grandmother 1630 1677
Magdalene Pedersdatter 9th great grandmother Vester Velling, Viborg, Danmark 1630 Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1705
Maren Andersdatter 9th great grandmother Vester Velling 1630 Vester Velling 1.1699
Christian Christiansen Feld 9th great grandfather 1631 1710
Jeremias Lydersen Spleth 7th great grandfather Verninge, Odense, Danmark 1631 Verninge, Odense, Danmark 17.3.1703
Maren Jensdatter 9th great grandmother 1632 1702
Villads Nielsen Frandsen 9th great grandfather 1633 1686
Bodil Michelsdatter 9th great grandmother Vester Velling 1635 1680
Maren Sørensdatter 9th great grandmother 1637 1717
Maren Sørensdatter Pind 9th great grandmother 1638 1710
Niels Mortensen 8th great grandfather 1640 1721
Svenning Søfrensen 8th great grandfather Bregnet, Randers, Danmark 1642
Thyge Nielsen 8th great grandfather Skarresø, Randers, Danmark 1642 Skarresø, Randers, Danmark 1712
Karen Søfrensen 8th great grandmother 1643 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1712
Lads Rasmussen 8th great grandfather Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 1645 Fårup, Thorsager, Randers, Danmark 5.1729
Laurids Nielsen Bech 9th great grandfather 1646 1712
Mikkel Christensen Sandal 8th great grandfather 1646 1710
Sofie Nielsdatter Schytte 9th great grandmother Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Jens Laursen Thagaard 7th great grandfather 1648 Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 25.5.1729
Thomas Christensen Feld 8th great grandfather 1648 1726
Christen Lauritsen Dybdal 7th great grandfather 1649 Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 1735
Ide Rubechsdatter Humble 9th great grandmother 1650 1677
Peder Dinesen (Dynsen) 9th great grandfather 1650 1688
Søfren Jørgensen Tyrresen 7th great grandfather Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1650 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 3.1704
Frands Hansen Hagedorn 9th great grandfather Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Helle Christensdatter 8th great grandmother 1651 1726
Anne Christiansdatter 9th great grandmother 1653
Mads Shot 8th great grandfather Thorsager, Randers, Danmark 1653 Thorsager, Randers, Danmark 6.1740
Karen Povelsdatter 8th great grandmother Thorsager, Randers, Danmark 1654 Thorsager, Randers, Danmark 10.1740
Anne Sørensdatter 8th great grandmother Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1655 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1741
Christian Knudsen 8th great grandfather 1655 1726
Christen Laursen Houlund 8th great grandfather Vester Velling, Viborg, Danmark 1656 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1716
Maren Rasmusdatter 8th great grandmother Skarresø, Randers, Danmark 1657 Skarresø, Randers, Danmark 1731
Christian Pedersen Degn 8th great grandfather Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1658 Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1713
Maren Søvrensdatter 7th great grandmother Bregnet, Randers, Danmark 1658 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1730
Peder Christensen Mulvad 8th great grandfather Ribe, Ribe, Danmark 1658 Ringive, Vejle, Danmark 1719
Anne Christensdatter 8th great grandmother Vester Velling, Viborg, Danmark 1659 Vester Velling, Viborg, Danmark 3.1744
Jørgen Pedersen Graa 8th great grandfather 1659 26.08.1705
Povel Søfrensen 7th great grandfather Thorsager, Randers, Danmark 1659 Thorsager, Randers, Danmark 2.1729
Jens Pedersen Selevsted 8th great grandfather 1660 1733
Ukendt Jensdatter 8th great grandmother Thorsager, Randers, Danmark 1660 Thorsager, Randers, Danmark 1718
Margrethe Andersdatter 8th great grandmother 1661 1728
Karen Laursdatter 8th great grandmother Marie Magdalene, Bregnet, Randers, Danmark 1662 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1743
Clara Berntsdatter Rosenmeyer 8th great grandmother Kristiansstad, Skåne, Sverige 28.09.1662 Ringive, Vejle, Danmark 1700
Christian Andersen 8th great grandfather Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1663 Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1748
Christian Feld 8th great grandfather 1663 1733
Maren Villadsdatter 8th great grandmother 1663 1741
Anders Ellemholdt 7th great grandfather Ikast, Ringkøbing, Danmark 1664 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1740
Jens Nielsen Torup 8th great grandfather Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1664 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Christen Nielsen 7th great grandfather Humlum, Thyholm, Danmark 1665 29.04.1738
Anders Olsen 8th great grandfather 1666 1725
Kirsten Jensdatter 8th great grandmother 1666
Kirsten Kristiansdatter 7th great grandmother 1667 1719
Ole (Oluf) Villadsen 8th great grandfather 1667 1734
Chatrine Knudsdatter 8th great grandmother Svendborg 28.12.1667 26.08.1705
Niels Hartvigsen 9th great grandfather Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1668 Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1706
Søfren Svenningsen 7th great grandfather Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1668 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1750
Karen Sørensdatter 8th great grandmother 1669 1734
Maren Pedersdatter 8th great grandmother 1669 12.03.1730
Anne Pedersdatter 7th great grandmother 1670 1747
Niels Pedersen Lang 8th great grandfather 1670 1734
Christian Bertelsen Leth Smed 8th great grandfather Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1671 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1742
Maren Christensdatter Willumsen 8th great grandmother Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1671 1732
Ukendt 8th great grandmother Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1671 Fonnesbæk, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1752
Niels Josepsen 7th great grandfather 1672 1758
Rasmus Sørensen 7th great grandfather Skarresø, Randers, Danmark 1673 Mørke, Randers, Danmark 10.1744
Jens Madsen Bodum 7th great grandfather 1674 1753
Helvig Lauridsdatter Bech 8th great grandmother 1677 1761
Svenning Poulsen 7th great grandfather 1677 1746
Peder Pedersen Flovlev 7th great grandfather Fovlev, Thyholm, Danmark 1678
Christen Svenningsen 7th great grandfather Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1680
Hans Frandsen Hagedorn 8th great grandfather Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Johanne Sørensdatter 8th great grandmother Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Rasmus Pedersen 7th great grandfather Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1680
Maren Michelsdatter 7th great grandmother Thorsager, Randers, Danmark 1681 Thorsager, Randers, Danmark 3.1776
Sidsel Christensdatter 7th great grandmother 1682 1772
Dorthe Thygesdatter 7th great grandmother Skarresø, Randers, Danmark 1683 Skarresø, Randers, Danmark 9.1745
Maren Thomasdatter 7th great grandmother 1683 1755
Anne Thomasdatter 8th great grandmother 1684 1750
Christen Poulsen 7th great grandfather 1685 1742
Karen Pedersdatter 7th great grandmother Uggelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1685
Niels Rasmussen 7th great grandfather Ørting, Århus, Danmark 1686
Niels Rasmussen 11th great grandfather Ørting, Århus, Danmark 1686
Sidsel Christensdatter 7th great grandmother 1686 1720
Christen Nielsen Feld 7th great grandfather 1688 1753
Maren Jensdatter 7th great grandmother 1688 1726
Frederik Jensen Riis 7th great grandfather 1689 10.5.1746
Knud Jørgensen Graa 7th great grandfather 13.10.1689 Svendborg 16.08.1761
Karen Andersdatter 7th great grandmother Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Karen Andersdatter 11th great grandmother Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Peder Sørensen Højlund 7th great grandfather 1690 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1756
Jens Larsen 7th great grandfather Thorsager, Randers, Danmark 1692 Thorsager, Randers, Danmark 5.1758
Kirsten Villadsdatter 7th great grandmother 1692 1767
Anne Madsdatter 7th great grandmother Thorsager, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1754
Luche Rasmusdatter 7th great grandmother Thorsager, Randers, Danmark 1693
Bodil Jensdatter 7th great grandmother Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Christian Pedersen Mulvad 7th great grandfather Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Herman Peitersen 8th great grandfather 1695 23.12.1774
Kirsten Christensdatter 7th great grandmother Marie Magdalene, Randers, Randers, Danmark 1695 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1762
Maren Andersdatter Pind 7th great grandmother Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1697 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 8.1772
Bertel Christiansen 7th great grandfather Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1698 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1769
Jens Christensen Houlund 7th great grandfather Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1698 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1772
Maren Jensdatter 7th great grandmother Lille Thorup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1698
Karen Josephsdatter 7th great grandmother 1700 1750
Kirsten Olesdatter 8th great grandmother 1700 09.06.1741
Lars Andersen 7th great grandfather 1700 1766
Mads Christensen Fonnesbech 7th great grandfather 1700 Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1751
Maren Nielsdatter 7th great grandmother Bjødstrup, Thorsager, Randers, Danmark 1700 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1754
Gregers Christensen 7th great grandfather 1701 1744
Ane Kirstine Hagedorn 7th great grandmother Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Niels Pedersen Dengsø 7th great grandfather Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1703 Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1737
Lars Larsen 7th great grandfather 1706 31.01.1790
Mette Pedersdatter 7th great grandmother 1709 1742
Ide Nielsdatter Lang 7th great grandmother 1710 1780
Mette Kristensdatter 7th great grandmother 12.02.1711 07.07.1733
Bodil Nielsdatter 7th great grandmother Koustrup, Rind, Ringkøbing, Danmark 1711 Ikast, Ringkøbing, Danmark 1774
Sejr Olsen ( Olufsen) Leth 7th great grandfather 1711 1760
Niels Knudsen 7th great grandfather 1719 26.03.1792
Søren Nielsen 10th great grandfather Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Maren Jensdatter 10th great grandmother Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Ane Hermandsdatter 7th great grandmother 31.08.1732 14.05.1818
Byrgde Jørgensen 9th great grandfather 1740 14.04.1828
Ellen Sørensdatter 9th great grandmother Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
? 7th great grandmother Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Svigerforældre
Ann Callaghan Svigermor
Wing Fai Elton Chan Svigerfar 1960
Svogre & svigerinder
Amy Chan Svigerinde
Daniel Chan Svoger
Onkler & tanter
Trine Dahlgaard Tante 28.05.1951
Lisbeth Laubjerg Tante Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Grandonkler & grandtanter
Niels Laubjerg Grandonkel Teglbjerg Thyholm 25.09.1909 12.5.1986
Jens Kristian Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Frederikke Margrethe Laubjerg Grandtante Teglbjergvej, Danmark 13.12.1912
Jutta Antonie Helene Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Marie Laubjerg Grandtante Teglbjerg Thyholm 30.12.1914
Helga Natalie Gudrun Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Poul Dahlgaard Grandonkel København 31.5.1915 1993
Svend Harry Jochumsen Grandonkel Herning 19.02.1916 Horsens 28.09.1974
Knud Georg Jørgensen Grandonkel 19.03.1916 30.06.1959
Svend Jørgen Laubjerg Grandonkel Teglbjerg Thyholm 2.3.1917 25.1.1998
Jens Kristian Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Inger Margrethe Jørgensen Grandtante Brorupgården Slagelse, Danmark 21.01.1918 Fauringgård Karise, Danmark 12.08.1988
Lauge Dahlgaard Grandonkel 1.1.1919
Dagmar Viola Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Erik Laubjerg Grandonkel Teglbjerg Thyholm 1.1.1922
Karen Margrete Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Grandonkel 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Frank Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Grandtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Grandonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Grandonkel Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Grand2-onkler & -tanter
Anders Christian Andersen Grand2-onkel
Anna Grand2-onkel
Anton Andersen Grand2-onkel
Ingeborg Larsen Grand2-tante
Knud Andersen Grand2-onkel
Maren Jensen Vestergaard Grand2-tante
Niels Martinus Andersen Grand2-onkel
Otto Marinus Andersen Grand2-onkel
Lauritz Larsen Grand2-onkel 03.04.1862
Johan Henrik Kornelius Riis Grand2-onkel Thisted 09.08.1871
Kornelius Albert Riis Grand2-onkel Thisted Sogn 05.01.1873
Christiane Marie Amalie Riis Grand2-tante Vestergade 27, Thisted 04.02.1874 Vestergade 27, Thisted 26.12.1951
Anne Marie Laubjerg Grand2-tante Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 25.02.1875 Teglbjerg Thyholm 24.05.1882
Laura Christine Jørgensen Grand2-tante Undløse Kirke, Hovedgaden 2, 4340 Tølløse, Danmark 05.01.1876 Undløse, Danmark 03.09.1900
Christen Knakkergaard Riis Grand2-onkel Thisted Sogn 10.11.1876
Søren Nielsen Laubjerg Grand2-onkel Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 27.02.1877
Hans Kristian Jørgensen Grand2-onkel 15.08.1877 04.05.1964
Jens Christen Jørgensen Grand2-onkel 05.04.1879 Tømmerup, Undløse sogn, Danmark 02.09.1962
Niels Peter Jørgensen Grand2-onkel Undløse, Danmark 15.09.1880
Anders Christian Riis Grand2-onkel Thisted Sogn 14.10.1880
Maskinist Carl Julius Jørgensen Grand2-onkel Undløse, Danmark 21.10.1881 Californien, USA 1965
Niels Anton Laubjerg Grand2-onkel Teglbjerg Thyholm 9.11.1881
Niels Riis Grand2-onkel Thisted Sogn 26.05.1883
Anna Johanna Jørgensen Grand2-tante Undløse, Danmark 06.08.1883
Carline Mette Kirstine Andersen Grand2-tante 25.09.1884
Banearbejder Jørgen Laurits Jørgensen Grand2-onkel Undløse, Danmark 05.11.1884 København
Johannes Valdemar Jørgensen Grand2-onkel 08.04.1886 Undløse, Danmark 1895
Julie Hansine Sørensen Grand2-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 29.04.1886
Karl Larsen Grand2-onkel 23.09.1886 06.05.1919
Kristen Nielsen Laubjerg Grand2-onkel Teglbjerg Thyholm 16.12.1886
Ane Kirstine Andersen Grand2-tante 10.03.1892
Julie Hansine Jokumsen Grand2-tante Borup, Haslund, Randers, Danmark 23.03.1894 Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 17.04.1923
Dagmar Marie Jokumsen Grand2-tante Randers 07.09.1898 Randers 07.09.1898
Helga Jokumsen Grand2-tante Randers 24.04.1901 14.02.1978
Karen Margrethe Jokumsen Grand2-tante Sct Mortens, Randers, Danmark 02.12.1904 Plejehjemmet De Gamles By, København, Danmark 29.01.1980
Christen Mohr Jokumsen Grand2-onkel Randers 15.08.1907 07.02.1908
Clara Elisabeth Jokumsen Grand2-tante Sct Mortens, Randers, Danmark 17.01.1909
Harald Mohr Jokumsen Grand2-onkel Sct Mortens, Randers, Danmark 25.02.1913 København 20.08.1977
Grand3-onkler & -tanter
Merry Reimers Grand3-tante
Johanne Sophia Jacobsdatter Lund Grand3-tante Thisted 22.10.1810
Christine Birgitte Riis Knakkergaard Grand3-tante Thisted Købstad 30.1.1817
Bolette Kirstine Riis Knakkegaard Grand3-tante Thisted Købstad 25.9.1819
Karen Marie Riis Knakkegaard Grand3-tante Thisted Købstad 12.3.1824
Poul Andersen Grand3-onkel Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Cornelius Lund Riis Grand3-onkel 1831
Rasmus Andersen Grand3-onkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Kirsten Andersen Grand3-tante Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Else Margrethe Nielsen Grand3-tante 1834
Maren Andersdatter Grand3-tante Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Karen Nielsen Grand3-tante Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 13.8.1837
Karen Kirstine Jørgensen Grand3-tante 05.11.1837
Anders Andersen Grand3-onkel 20.07.1838 07.04.1840
Peder Sørensen Grand3-onkel 08.12.1840
Mette Marie Andersen Grand3-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Lars Christian Jørgensen Grand3-onkel 05.05.1841 Ladegårdshusene Merløse 03.05.1875
Johanne Chatrine Nielsen Grand3-tante 1842
Ane Kirstine Andersen Grand3-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Christian Nielsen Grand3-onkel Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 28.2.1845 Søndbjerg 16.10.1922
Niels Andersen Grand3-onkel Thiimhus 02.04.1846
Lars Sørensen Dahl Grand3-onkel 20.03.1847
Knud Andersen Grand3-onkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Christian Ernst Nielsen Grand3-onkel Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 28.9.1848
Christen Jørgensen Grand3-onkel 17.09.1849 29.10.1849
Ane Chatrine Maria Nielsen Nielsen Grand3-tante 28.12.1850
Else Cathrine Sørensen Dahl Grand3-tante 24.05.1852
Albertine Amalie Margrethe Marie Reimers Grand3-tante Gluckstadt, Tyskland 24.2.1854
Marie Andersen Grand3-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Abelone Caroline Mohr Grand3-tante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 24.12.1854
Vilhelm Mohr Grand3-onkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 01.12.1856
Søren Andersen Mohr Grand3-onkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 11.01.1859
Niels Kristian Andersen Grand3-onkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Edel Kristine Mohr Grand3-tante Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.11.1860
Johanne Kirstine Jokumsen Grand3-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 08.05.1861
Karen Margrethe Iversen Grand3-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 19.09.1861
Niels Nicolaj Andersen Grand3-onkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Jokumsen Grand3-onkel Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 13.01.1863 02.11.1875
Anders Pind Mohr Grand3-onkel Gundestrup, Hørning, Randers, Danmark 26.06.1863 27.12.1913
Hans Peter Iversen Grand3-onkel Sierslev, Sjælland, Danmark 15.03.1864
Mette Margrethe Jokumsen Grand3-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.10.1864
Ane Andersen Grand3-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Birthe Marie Iversen Grand3-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 11.06.1867
Mads Christian Andersen Grand3-onkel 07.01.1868 27.01.1868
Mads Christian Andersen Grand3-onkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anne Marie Jokumsen Grand3-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 19.11.1869
Anton Andersen Grand3-onkel 16.09.1871 16.01.1895
Hans Frederik Jokumsen Grand3-onkel 20.02.1872
Kirsten Marie Jokumsen Grand3-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 23.09.1873
Hansine Frederikke Jokumsen Grand3-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 01.05.1875
Karl Andersen Grand3-onkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Grand4-onkler & -tanter
Anne Kirstine Knakkergård Grand4-tante 16.8.1784
Gomme Graa Nielsen Grand4-onkel
Mary Reimers Grand4-tante
Anne Margrethe Spleth Grand4-tante Skårup Præstegård 6.7.1769 Skårup Præstegård 6.7.1769
Rasmus Jensen Grand4-onkel Snærild 26.04.1771
Anna Margretha Charlotte Spleth Grand4-tante Skårup 9.8.1773 Skårup 1.1775
Andreas Kornelius Knakkergård Grand4-onkel Thisted 30.6.1785 1.2.1834
Peder Riis Grand4-onkel 1786
Anne Cathrine Riis Grand4-tante Thisted Sogn 29.11.1788
Dorthe Larsdatter Grand4-tante 1790
Christen Riis Grand4-onkel Thisted Sogn 17.8.1791
Andeas Friedrich Sørum Grand4-onkel Sankt Annæ Plads 4, København, Danmark 8.11.1792
Karen Pedersdatter Grand4-tante Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 1794
Hans Jacob Sørum Grand4-onkel Sankt Annæ Plads 4, København, Danmark 07.07.1794
Karen Marie Riis Grand4-tante Thisted Sogn 24.11.1794
Christian Nielsen Grand4-onkel Klingstrup, Skårup, Danmark 25.02.1795 19.05.1844
Niels Poulsen Grand4-onkel 26.04.1795 1795
Peder Pedersen Grand4-onkel Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 1796
Christence Marie Sørum Grand4-tante Sankt Annæ Plads 4, Danmark 30.3.1797
Catharina Hansdatter Grand4-tante 1797
Johanne Katrine Hansdatter Grand4-tante Klingstrup, Skårup, Danmark 1797 Hvidbjjerg 11.07.1867
Mette Poulsdatter Grand4-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.09.1797
Charlotte Dorthea Sørum Grand4-tante Sankt Annæ Plads 4 10.4.1799
Andreas Riis Grand4-onkel 1800
Niels Poulsen Grand4-onkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.07.1800 Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.08.1800
Andorthe Pedersdatter Grand4-tante Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 4.1.1801
Knud Rasmussen Grand4-onkel Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Niels Christensen Grand4-onkel Kongsdahl Undløse, Danmark 08.02.1801 31.10.1850
Maren Rasmusdater Grand4-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Ellen Rasmusdatter Grand4-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Jens Peter Christian Riis Grand4-onkel Thisted Sogn 1804
Karen Kristensdatter Grand4-tante 20.07.1804 31.10.1850
Marianne Poulsen Grand4-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.12.1805
Hans Kristensen Grand4-onkel 22.05.1806
Knud Graa Nielsen Grand4-onkel Helligkildegaard, Thyholm, Danmark 12.12.1806
Christopher Pedersen Grand4-onkel Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 27.1.1807
Nicoline Poulsen Grand4-tante Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.12.1808 Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 08.05.1876
Knud Rasmussen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Christien Nilsen Grand4-onkel 1810
Maren Poulsen Grand4-tante 16.12.1810
Jens Rasmussen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Søren Christian Nilsen Grand4-onkel 14.2.1813 1875
Jørgen Rasmussen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Niels Larsen Grand4-onkel Jyderup, Jyderup Sogn, Danmark 27.10.1814
Mads Christian Laubjerg Grand4-onkel Serup 16.1.1816 Serup 26.4.1898
Anders Sørensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 18.02.1816
Jens Rasmussen Grand4-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Lisbeth Marie Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 29.03.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter Grand4-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Karen Nielsdatter Grand4-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Mads Sørensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.4.1818 28.12.1819
Niels Sørensen Grand4-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 10.12.1818
Hans Henrik Mohr Grand4-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Jens Mohr Grand4-onkel Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 24.01.1819 25.01.1819
Ane Kirstine Nielsdatter Grand4-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Bertel Sørensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.08.1819 Mørke, Randers, Danmark 09.09.1888
Rosalee Ane Chatrine Frederikke Mohr Grand4-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 23.12.1819
Kirsten Nilsdatter Grand4-tante 1820
Hans Rasmussen Grand4-onkel 08.10.1820 15.04.1822
Maren Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.12.1820 Årslev, Århus, Danmark 30.08.1910
Hansine Henriette Mohr Grand4-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 14.01.1821 Beder, Århus, Danmark 24.06.1902
Hans Frederik Sørensen Grand4-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 18.05.1821
Amalie Reimers Grand4-tante Gluckstadt, Tyskland 1821
Ane Nielsdatter Grand4-tante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Maren Elbrønd Grand4-tante 1822 1887
Jensine Mohr Grand4-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 1823
Mette Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1823 12.1894
Anders Nielsen Grand4-onkel Nørager, Randers, Danmark 07.08.1823
Kirsten Rasmusdatter Grand4-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Maren Kirstine Sørensdatter Grand4-tante Fyrendal, Sorø, Danmark 23.03.1824 17.06.1913
Anders Nielsen Grand4-onkel Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Gertrud Marie Nielsdatter Grand4-tante Vivild, Randers, Danmark 07.05.1825
Ane Mohr Grand4-tante Amaliegaard, Todbjerg, Randers, Danmark 06.08.1825 Sct Mortens, Randers, Danmark 29.04.1875
Madsine Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.01.1826
Dorthe Marie Nielsen Grand4-tante Vivild, Randers, Danmark 06.05.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.11.1827
Mette Marie Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.5.1828
Maren Nielsdatter Rødding Grand4-tante Lystrup, Vivild, Randers, Danmark 22.05.1829
Marie Kirstine Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 26.1.1830 21.6.1851
Frederik Christian Mohr Grand4-onkel Klausholm, Levring, Viborg, Danmark 10.05.1830
Jørgen Sørensen Grand4-onkel Fyrendal, Sorø, Danmark 30.09.1831 12.10.1831
Heinrich Nielsen Grand4-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Karen Sørensdatter Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 24.05.1832
Dorthea Marie Nielsdatter Grand4-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.06.1832 28.05.1856
Jørgen Christian Andreas Mohr Grand4-onkel Sejling Præstegård, Silkeborg, Viborg, Danmark 16.08.1832
Jens Christian Sørensen Grand4-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 04.03.1834
Madsine Nielsdatter Grand4-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 21.03.1834 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.05.1911
Dødfødt dreng Grand4-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Mads Iversen Grand4-onkel Sierslev, Sjælland, Danmark 15.09.1834 Sierslev, Sjælland, Danmark 01.01.1887
Kirstine Nielsdatter Grand4-tante Vivild, Randers, Danmark 01.04.1835
Dødfødt dreng Grand4-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Ædel Marie Nielsdatter Grand4-tante Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 15.03.1836 06.04.1846
Kirstine Sørensen Grand4-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 15.05.1837 Mørke, Randers, Danmark 08.08.1924
Charl Andersen Grand4-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Mads Nicolai Madsen Grand4-onkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 10.09.1839 28.03.1853
Ane Iversen Grand4-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 23.12.1839 Sierslev Store Heddinge 14.02.1917
Ane Johanne Nielsdatter Grand4-tante 13.03.1841
Birthe Marie Iversen Grand4-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 10.01.1844 Sierslev, Sjælland, Danmark 10.04.1865
Niels Christian Nielsen Grand4-onkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 19.01.1844
Christian Pedersen Knakkergård Grand4-onkel 17.09.1893 08.06.1923
Else Nielsdatter Grand4-tante 03.11.1895
Christen Pedersen Grand4-onkel Øster Dalgaard, Ølby, Ringkøbing, Danmark 1898 26.4.1898
Mette Sophie Nielsdatter Grand4-tante 07.10.1901
Grand5-onkler & -tanter
Ædel Madsdatter Grand5-tante
Anders Andersen Grand5-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark Stubkiær, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1840
Anders Christiansen Spleth Grand5-onkel Skårup 7.1769
Christian Christensen Spleth Grand5-onkel
Else Hemmingsdatter Grand5-tante 21.07.1776
Else Hemmingsdatter Grand5-tante
Hans Hemmingsen Grand5-onkel
Hans Hemmingsen Grand5-onkel 26.01.1774
Hans Hemmingsen Grand5-onkel 16.11.1777
Inger Hemmingsdatter Grand5-tante
Johan Heinrich Mohr Grand5-onkel Vilhelmsborg, Århus, Danmark 18.12.1813
Mads Madsen Grand5-onkel
Mads Madsen Grand5-onkel
Maren Bertelsdatter Grand5-tante
Maren Hemmingsdatter Grand5-tante
Maren Pind Grand5-tante 09.05.1827
Niels Jensen Grand5-onkel Snærild
Oluf Henrichsen Grand5-onkel 1840
Pedersen Grand5-onkel
Søren Hemmingsen Grand5-onkel 25.04.1784
Søren Madsen Grand5-onkel
Tyrresen Grand5-onkel
Zidsel Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante
Johanne Sørensdatter Grand5-tante Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Mads Nielsen Knakkergård Grand5-onkel Knakkegårdsvej 1723
Ane Cathrine Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante Knakkergård 1724
Maren Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante Knakkergård 1726 Gudnæs, Villerslev, Thisted, Danmark 1763
Else Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante Knakkergård 1728
Laurids Nielsen Knakkergård Grand5-onkel Knakkergård 1730
Johanne Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante Knakkergård 1732
Else Nielsdatter Knakkergård Grand5-tante Knakkergård 1736
Niels Nielsen Knakkergård Grand5-onkel Knakkergård 1739
Peder Nielsen Knakkergård Grand5-onkel Knakkergård 2.6.1743 Thisted 15.5.1812
? Andersen Grand5-onkel 1746
? Andersen Grand5-onkel 1747
? Andersen Grand5-onkel 1748
Edel Andersen Grand5-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.08.1749
Peder Andersen Grand5-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 26.07.1750
Ædel Andersen Grand5-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 27.12.1752
Anne Jensdatter Grand5-tante Snærild 05.01.1753
Ane Pedersdatter Thagaard Grand5-tante Ølby, Hjerm, Ringkøbing 1753 Wolhøjhus, Gimsing, Ringkøbing, Danmark 8.5.1836
Hans Jensen Grand5-onkel Snærild 27.01.1754
Poul Andersen Grand5-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 24.02.1754
Povel Andersen Grand5-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 01.06.1755
Søren Jensen Grand5-onkel Snærild 13.06.1756
Karen Pedersdatter Thagaard Grand5-tante Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1756 1792
Hans Jensen Grand5-onkel Snærild 25.09.1757
Anne Andersen Grand5-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 20.08.1758
Ole Pedersen Thagaard Grand5-onkel Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1759 Thagaardhus, Humlum, Ringkøbing, Danmark 7.12.1850
Anne Jensdatter Grand5-tante Snærild 23.03.1760
Maren Nielsdatter Grand5-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 01.11.1761
Maren Jensdatter Grand5-onkel Snærild 24.01.1762
Peder Jensen Grand5-onkel Snærild 12.08.1764
Peder Hemmingsen Grand5-onkel Fodby, Sorø, Danmark 30.01.1765
Dorethe Marie Nielsdatter Grand5-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 08.01.1767
Marianne Pedersdatter Thagaard Grand5-tante Ølby, Hjerm, Ringkøbing 4.6.1768 Resen, Ringkøbing, Danmark 4.1.1826
Jens Jensen Grand5-onkel Snærild 16.10.1768
Anne Margrethe Christiansen Spleth Grand5-tante Skårup 16.07.1769 16.07.1769
Else Hemmingsdatter Grand5-tante Fodby, Sorø, Danmark 19.08.1770 02.05.1773
Jens Nielsen Grand5-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 04.04.1773
Anne Margrethe Charlotte Christiansen Spleth Grand5-tante Skårup 09.08.1773
Niels Nielsen Grand5-onkel 02.10.1774
Heinrich Spleth Grand5-onkel 1.1775
Anders Christiansen Spleth Grand5-onkel Skårup 26.08.1776
Anders Spleth Grand5-onkel Skårup Præstegård 26.8.1776 1856
Jens Nielsen Grand5-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 25.05.1777
Søren Byrgesen Grand5-onkel Odder, Århus, Danmark 30.01.1778
Hans Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 15.02.1778 4.1781
Niels Rockier Grand5-onkel Humlum 1778
Poul Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 5.1779
Karen Marie Riis Grand5-tante 1779
Maren Byrgdesdatter Grand5-tante 03.04.1780
Karen Marie Riis Grand5-tante 1780
Mette Marie Christensdatter Grand5-tante Humlum 1780
Anne Elisabeth Riis Grand5-tante 1781
Maren Christensdatter Rockier Grand5-tante Humlum 1781 1830
Jørgen Byrgesen Grand5-onkel Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 21.04.1782
Anne Elisabeth Riis Grand5-tante 1782
Peder Andersen Grand5-onkel 9.1784
Jens Andersen Grand5-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1785
Anne Byrgesdatter Grand5-onkel Odder, Århus, Danmark 1785
Poul Christensen Rockier Grand5-onkel Humlum 1785 1862
Anna Margrethe Andersdatter Grand5-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.04.1787
Anna Rebecca Andersdatter Grand5-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.4.1787 14.11.1787
Mette Poulsen Grand5-tante Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 13.05.1787
Edel Bertelsdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 5.1787
Anne Christensdatter Rockier Grand5-tante Søndbjerg 1788
Mads Christensen Gade Grand5-onkel Lyngs 1788
Ove Mohr Grand5-onkel Århus Domsogn, Århus, Danmark 1788 Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 16.12.1867
Pallie Andersen Grand5-onkel Lund, Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 19.10.1788
Søren Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.12.1788 17.2.1879
Anne Andersdatter Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.01.1789
Mads Bertelsen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1789
Emilie Mohr Grand5-tante 1789
Gertrud Byrgesdatter Grand5-tante Odder, Århus, Danmark 28.03.1790 02.05.1797
Kirsten Marie Andersdatter Grand5-tante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1.1791 Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 10.10.1862
Kirsten Marie Andersdatter Grand5-tante 30.1.1791 10.10.1862
Jens Hansen Rødding Grand5-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 02.07.1791
Helle Byrgesdatter Grand5-tante Odder, Århus, Danmark 10.11.1791
Ane Andersdatter Grand5-tante Gjesing, Randers, Danmark 29.11.1791
Inger Malene Andersen Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1792
Mette Pind Grand5-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 22.01.1792 Fausing, Randers, Danmark 25.11.1849
Anne Marie Madsdatter Grand5-tante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1792
Inger Christensdatter Rockier Grand5-tante Søndbjerg 1792
Hans Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.09.1792 Skjødstrup, Randers, Danmark 06.11.1857
Hans Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 23.9.1792 6.11.1857
Niels Hansen Rødding Grand5-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 20.01.1793 25.05.1793
Helle Byrgesdatter Grand5-tante Odder, Århus, Danmark 20.11.1793
Jørgen Pind Grand5-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 17.01.1794 12.11.1857
Mette Andersdatter Grand5-tante Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Tygge Andersen Grand5-onkel 5.9.1794 21.9.1794
Tygge Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 05.09.1794
Laurids Hansen Rødding Grand5-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 04.02.1795
Margrethe Bertelsdatter Grand5-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.02.1795 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.08.1870
Maren Jochumsdatter Grand5-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 26.04.1795
Maren Iversdatter Grand5-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 02.06.1795
Peder Christensen Rockier Grand5-onkel 1795 1895
Karen Andersen Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.10.1795
Thyge Andersen Grand5-onkel 1.11.1795 9.11.1844
Thyge Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 01.11.1795 Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 09.11.1844
Christiane Pind Grand5-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 27.04.1796 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 29.01.1855
Anna Henrichsdatter Grand5-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Gertrud Byrgesdatter Grand5-onkel Odder, Århus, Danmark 13.08.1797
Kirsten Andersen Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.10.1797
Niels Bertelsen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 09.03.1798
Dødfødt Andersen Grand5-onkel 17.3.1798 17.3.1798
Dødfødt Andersen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.03.1798
Maren Christensdatter Rockier Grand5-tante Søndbjerg 1798
Anna Henrichsdatter Grand5-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Anne Andersen Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.12.1799
Christen Pind Grand5-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 29.01.1800 Løvenholm, Gjersing, Randers, Danmrk 11.11.1855
Kirsten Iversdatter Grand5-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 06.03.1800 1826
Lauritz Hansen Rødding Grand5-onkel Fjellerup, Randers, Danmark 27.07.1800 18.04.1822
Jens Nielsen Grand5-onkel Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 30.09.1800
Anne Kirstine Nielsdatter Grand5-tante 19.07.1801
Niels Bertelsen Grand5-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 25.10.1801
Anders Pind Grand5-onkel Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 19.02.1802 Thulstrup, Hørning, Århus, Danmark 25.06.1860
Ane Marie Iversdatter Grand5-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 22.02.1802 1825
Anders Sørensen Grand5-onkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.04.1802 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 17.05.1856
Johan Jochumsen Grand5-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 11.06.1802
Anna Madsdatter Grand5-tante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 1802
Kristen Henrichsen Grand5-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Helene Johanne Andersen Grand5-tante Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.05.1803 19.02.1804
Mariane Pind Grand5-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 10.01.1804
Johanne Andersen Grand5-onkel Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1805
Mads Iversen Grand5-onkel Sierslev, Sjælland, Danmark 02.04.1805 Sierslev, Sjælland, Danmark 02.08.1824
Ane Jochumsdatter Grand5-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 1805
Anne Kirstine Henrichsen Grand5-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Christian Bertelsen Grand5-onkel 24.01.1806
Inger Iversdatter Grand5-tante Sierslev, Sjælland, Danmark 04.04.1806 Sierslev, Sjælland, Danmark 18.06.1806
Kirstine Johanne Nielsdatter Grand5-tante Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 08.06.1806 Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.03.1857
Christine Jensdatter Pind Grand5-tante Karmark Hovedgård, Skern, Viborg, Danmark 15.06.1806 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 27.01.1881
Gjertrud Cathrine Andersen Grand5-tante Nørager, Randers, Danmark 28.11.1806
Anne Kirstine Henrichsen Grand5-tante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Ane Marie Jochumsdatter Grand5-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.02.1810
Frands Henrichsen Grand5-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Elisabeth Bolette Pind Grand5-tante 1813 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 18.11.1848
Amalie Reimers Grand5-tante Gluckstadt, Tyskland 1821
Christian Frederik Mohr Grand5-onkel Mårslet, Århus, Danmark 16.07.1883
Grand6-onkler & -tanter
Anna Madsdatter Grand6-tante
Anne Jensdatter Riis Grand6-onkel
Anne Kirstine Franddatter Grand6-tante
Bertel Jensen Riis Grand6-onkel
Christen Frandsen Grand6-onkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Christen Nielsen Grand6-onkel
Christian Madsen Grand6-onkel
Hermann Andersen Grand6-onkel
Inger Nielsdatter Grand6-tante
Inger Nielsdatter Grand6-tante
Inger Søfrensdatter Grand6-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.12.1719
Jacob Nielsen Grand6-onkel
Jens Anders Pind Grand6-onkel
Jens Andersen Pind Grand6-onkel
Johanne Sørensdatter Grand6-tante
Kirsten Lauridsdatter Dybdal Grand6-tante
Kirstine Andersdatter Pind Grand6-tante
Knud Madsen Grand6-onkel
Lisbeth Nielsdatter Grand6-tante
Maren Christensdatter Pind Grand6-tante 06.07.1808
Margrethe Nielsdatter Grand6-tante
Marianne Christensdatter Pind Grand6-tante 16.08.1779
Mette Andersdatter Grand6-tante
Mette Søfrensdatter Grand6-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.5.1725
Niels Nielsen Svenningsen Grand6-onkel
Niels Sørensen Grand6-onkel
Nille Christine Nielsen Grand6-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark
Peder Nielsen Grand6-onkel
Rasmus Nielsen Svenningsen Grand6-onkel
Rasmus Søfrensen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark
Sara Jensdatter Grand6-tante
Sidsel Nielsdatter Grand6-tante
Søfren Søfrensen Grand6-onkel
Søfren Søfrensen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.3.1728
Ukendt Grand6-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.771
Johanne Lauridsdatter Dybdahl Grand6-tante Skyum, Thisted, Danmark 1704 28.1.1750
Peder Lauridsen Dybdal Grand6-onkel Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 1707 Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 1769
Maren Olufsdatter Grand6-tante Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1710
Marie Lisbet Olufsdatter Grand6-tante Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1712
Inger Søfrensdatter Tyrris Grand6-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1720 11.1803
Ane Cathrine Lauridsdatter Dybdal Grand6-tante Dybdal, Skyum, Thisted, Danmark 1721
Søfren Søfrensen Grand6-onkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.1.1725 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.11.1725
Maren Hemmingsdatter Grand6-tante Stenbechsholm, Fodby, Sorø, Danmark 17.09.1730
Tyge Sørensen Tyrresen Grand6-onkel 19.8.1731
Dorthe Søfrensdatter Grand6-tante 05.10.1732 Thorsager, Randers, Danmark 1764
Maren Sørensdatter Grand6-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.1.1734
Jørgen Sørensen Tyrresen Grand6-onkel 25.7.1734
Søren Nielsen Grand6-onkel Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1736
Karen Nielsdatter Grand6-tante Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1737
Mette Søfrensdatter Grand6-tante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1738 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 17.2.1816
Anders Sørensen Grand6-onkel Uhre, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.1743
Gomme Christensen Graa Grand6-onkel 17.3.1744 17.11.1804
Christopher Nielsen Grand6-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 20.04.1745
Anna Christensdatter Graa Grand6-tante 14.08.1746 24.05.1747
Cathrine Nieldatter Grand6-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 30.04.1747
Knud Christensen Graa Grand6-onkel 13.12.1747 5.6.1786
Søren Nielsen Grand6-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 01.06.1749
Niels Christensen Graa Grand6-onkel 20.7.1749 10.12.1784
Anne Cathrine Christensdatter Graa Grand6-tante 9.12.1750 21.03.1795
Kirsten Nielsen Grand6-tante Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 03.04.1752
Søren Nielsen Svenningsen Grand6-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1752 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.1808
Christensdatter Sidsel Maria Graa Grand6-tante 19.04.1754 13.05.1832
Andreas Nielsen Grand6-onkel Kuckerhusene, Glæsborg, Ringkøbing, Danmark 15.09.1754
Maren Nielsdatter Grand6-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1755 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1783
Mette Hansdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 1755 Thorsager, Randers, Danmark 13.02.1825
Anna Weigner Christensdatter Graa Grand6-tante 7.12.1755 24.01.1765
Mette Kristine Nielsdatter Grand6-tante Glæsborg, Randers, Danmark 13.06.1756
Christian Nielsen Grand6-onkel Sunds, Ringkøbing, Danmark 1757 24.06.1764
Svend Nielsen Grand6-onkel Sunds, Ringkøbing, Danmark 1758 22.11.1837
Luche Hansdatter Grand6-tante Thorsager, Randers, Danmark 01.04.1759
Bodil Nielsdatter Grand6-tante Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1759 Tulstrup, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.05.1833
Knud Sørensen Grand6-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 10.02.1760
Maren Nielsdatter Grand6-tante Tværmose, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1760
Stine Nielsdatter Grand6-tante Glæsborg, Randers, Danmark 1760
Svenning Madsen Grand6-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1760 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 9.1811
Jens Nielsen Grand6-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 27.07.1760
Jacob Hansen Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 13.08.1761
Dødfødt Grand6-onkel 11.1762
Jens Sørensen Grand6-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 05.12.1762
Peder Nielsen Grand6-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 05.12.1762
Povel Hansen Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 06.03.1763
Karen Sørensdatter Grand6-tante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.12.1763
Jens Nielsen Grand6-onkel Glæsborg, Randers, Danmark 11.02.1764
Jørgen Hansen Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 1764
Povel Jensen Grand6-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1764
Thor Nielsen Grand6-onkel Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 20.10.1765
Maren Andersdatter Pind Grand6-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.07.1766 Vester Velling, Viborg, Danmark 18.12.1840
Jens Hansen Grand6-onkel Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1766
Anne Jensdatter Grand6-tante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.05.1767
Svenning Nielsen Svenningsen Grand6-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1767 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.02.1837
Jens Sørensen Grand6-onkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.07.1767
Karen Nielsdatter Grand6-tante 05.06.1768
Christen Jensen Grand6-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.03.1769
Anne Nielsdatter Grand6-tante Kvislemark, Fyrendal, Sorø, Danmark 21.01.1770
Ukendt Christensdatter Pind Grand6-tante 11.08.1770 1770
Maren Christensdatter Pind Grand6-tante Vester Velling, Viborg, Danmark 1771 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 1808
Nille Marie Nielsdatter Grand6-tante Glæsborg, Randers, Danmark 05.08.1771
Maren Andersdatter Pind Grand6-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1772
Bodil Christensdatter Pind Grand6-tante Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1774 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.06.1812
Niels Jensen Grand6-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.12.1774
Bodil Johanne Jensdatter Grand6-onkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.07.1776
Christen Olufsen Grand6-onkel Bankerød, Hvaler, Norge 1781 Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.04.1835
Marianne Christensdatter Pind Grand6-tante 1781 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 20.12.1820
Peder Christensen Højlund Grand6-onkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1785 26.08.1836
Søren Nielsen Grand6-onkel 05.06.1786 18.04.1870
Lisbeth Nielsdatter Grand6-tante Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 19.05.1790 Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 02.03.1887
Margrethe Nielsdatter Grand6-tante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 08.12.1791
Lars Nielsen Grand6-onkel Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 05.05.1792 Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 16.08.1846
Jens Nielsen Grand6-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1794
Kirsten Nielsdatter Grand6-tante Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 03.06.1795 Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 16.04.1869
Niels Nielsen Grand6-onkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 29.01.1796
Niels Nielsen Grand6-onkel Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 07.05.1797
Anders Nielsen Grand6-onkel Bjælkerup, Store Heddinge, Sjælland, Danmark 02.11.1800
Svigeronkler & -tanter
Ludvig Edvard Dittmann Onkel (indgiftet) 22.02.1946
Allan Revsbæk Onkel (indgiftet) Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Fjerne svigeronkler & -tanter
Adam Remontiussen Grand4-onkel (indgiftet)
Åge Pedersen Grandonkel (indgiftet)
Amalie Grand2-tante (indgiftet)
Anders Jensen 7xGreat uncle-in-law
Anders Moesmand 7xGreat uncle-in-law
Ane Nielsen Grand3-tante (indgiftet)
Anna Andersdatter 7xGreat aunt-in-law
Anna Lund 10xGreat aunt-in-law
Anna Madsdatter 8xGreat aunt-in-law
Anna Rasmusdatter 8xGreat aunt-in-law
Anne Margrethe Hansdatter 7xGreat aunt-in-law
Anne Munch 8xGreat aunt-in-law
Anne Nielsdatter 13xGreat aunt-in-law
Anne Pedersdatter Bruun 9xGreat aunt-in-law
Birthe Jensdatter 7xGreat aunt-in-law
Cathrine Hansdatter Tørslef 7xGreat aunt-in-law
Christen Jensen Grand6-onkel (indgiftet)
Christen Larsen Grand4-onkel (indgiftet) Barslev Thyholm, Hvidbjerg, Thisted, Danmark 27.9.1861
Christen Mohr Grand4-onkel (indgiftet)
Christian Vestisen 8xGreat uncle-in-law
Dorthe Jensdatter 7xGreat aunt-in-law
Dorthe Pedersdatter 8xGreat aunt-in-law
Dorthea Clemensdatter 9xGreat aunt-in-law
Ejner Andersen Grandonkel (indgiftet)
Elle Andersdatter 8xGreat aunt-in-law
Ellen Kirstine Hansen Grand3-tante (indgiftet)
Erik Skram 16xGreat uncle-in-law
Espen Nielsen 7xGreat uncle-in-law
Gerda Marie Olsen Gradtante (indgiftet)
Gjøde Jensen 9xGreat uncle-in-law
Gregers Christensen Juulsgaard 8xGreat uncle-in-law
Hans Nielsen Teilmann 9xGreat uncle-in-law
Heinrich Joakim Franzen Grandonkel (indgiftet)
Ib Nielsen 10xGreat uncle-in-law
Inger Caroline Nielsen Grand3-tante (indgiftet)
Inger Nielsdatter Grand5-tante (indgiftet)
Iver Boyskov Christensen Grand5-onkel (indgiftet)
Jacob Jensen Grand6-onkel (indgiftet)
Jens Hansen Rødding Grand5-onkel (indgiftet)
Jens Jonasen 8xGreat uncle-in-law
Jens Knudsen Riis 7xGreat uncle-in-law Helleriis, Søndbjerg, Thisted, Danmark
Jens Larsen Grand4-onkel (indgiftet) 1858
Jens Sørensen 9xGreat aunt-in-law
Jens Sørensen Grand5-onkel (indgiftet)
Jens Sørensen Grand5-tante (indgiftet)
Jens Thomasen Grand4-onkel (indgiftet)
Johan Andersen 9xGreat uncle-in-law
Johanne Pedersdatter 7xGreat aunt-in-law
Jørgen Andersen Grand5-onkel (indgiftet)
Karen Andersdatter 7xGreat aunt-in-law
Karen Baggesdatter 9xGreat aunt-in-law
Karen Christophersdatter Stub 8xGreat aunt-in-law
Karen Jensdatter 7xGreat aunt-in-law
Karen Marie Nielsen Grand3-tante (indgiftet)
Lauritz Larsen Grand4-onkel (indgiftet) Gjedsted, Randers, Danmark
Lola Pedersen Smed Grand2-tante (indgiftet)
Maren Hansdatter 7xGreat aunt-in-law
Maren Jørgensdatter 8xGreat aunt-in-law
Maren Kjeldsdatter Trane 13xGreat aunt-in-law
Maren Nielsen Schytte 13xGreat aunt-in-law
Margrethe Jacobsdatter 11xGreat aunt-in-law
Margrette Svendsdatter Grubbe 7xGreat aunt-in-law 1736
Maria Nielsdatter Arctand 12xGreat aunt-in-law
Mette Christensdatter Kaas 7xGreat aunt-in-law
Mette Jensdatter 11xGreat aunt-in-law
Mette Kirstine Christensdatter 8xGreat aunt-in-law
Mette Kirstine Kristensdatter Grand5-tante (indgiftet) Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 31.05.1831
Mette Pedersdatter 7xGreat aunt-in-law
Mette Poulsdatter Grand5-tante (indgiftet)
Mette Poulsdatter Grand5-tante (indgiftet)
Mette Sørensdatter Grand6-tante (indgiftet)
Niels Lassesgaard 7xGreat uncle-in-law Ikast, Ringkøbing, Danmark
Niels Olesen Schytte 13xGreat aunt-in-law
Niels Pedersen Dengsø 8xGreat uncle-in-law
Niels Pedersen Ydsing 9xGreat uncle-in-law
Oda Jensen Bangshåb Gradtante (indgiftet)
Peder Andersen Skiblund 9xGreat uncle-in-law
Peder Jacobsen Holst 11xGreat uncle-in-law
Peder Nielsen Dengsø Grand6-onkel (indgiftet)
Peder Sørensen 7xGreat uncle-in-law
Peter Jonasen 8xGreat uncle-in-law
Poul Ibsen 13xGreat uncle-in-law
Poul Sørensen Opsund 8xGreat uncle-in-law
Rasmus Jensen 9xGreat uncle-in-law Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Simon Willadsen Slange 12xGreat uncle-in-law
Søren Christensen Bhie 12xGreat aunt-in-law Ingstrup, Hjørring, Danmark
Søren Christian Pedersen Grand3-tante (indgiftet)
Søren Jensen 8xGreat aunt-in-law
Svend Niels Kristian Pedersen Grandonkel (indgiftet)
Svend Sunesen Grand3-onkel (indgiftet) Sverige
Thøger Kjeldsen Trane 12xGreat uncle-in-law
Thomas Christensen Mumme 12xGreat uncle-in-law
Thyra Caroline Hegelund Grand2-tante (indgiftet)
Ukendt 11xGreat aunt-in-law
Ukendt Grand5-tante (indgiftet)
Zachris Wognsen Wagner 9xGreat aunt-in-law 1699
Antonius Battus 10xGreat uncle-in-law Coesfeld, Westfalen, Tyskland 1535 1595
Jacob Jensen Holm 13xGreat uncle-in-law Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Hendric Giertsen Solter 11xGreat uncle-in-law Ystad, Sverige 1599
Anders Jensen Pallesen 9xGreat uncle-in-law Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1617 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1.1698
Henrich Lauritsen 9xGreat uncle-in-law Terp, Vester Velling, Viborg, Danmark 1634 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 10.1700
Anders Jensen Krog 9xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1635 Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 3.1724
Mads Christensen Koue 9xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 1665 Vester Velling, Viborg, Danmark 1735
Karen Laursdatter 9xGreat aunt-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1666 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Michel Nielsen Torup 9xGreat uncle-in-law Vester Velling, Viborg, Danmark 7.1667 Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1717
Hans Frandsen Hagedorn Grand5-onkel (indgiftet) Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Jens Sørensen Hollerup 8xGreat uncle-in-law Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1686 Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1739
Christen Madsen 7xGreat uncle-in-law Bregnet, Randers, Danmark 1693 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1.1766
Bodil Jensdatter 8xGreat aunt-in-law Lille Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1694 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1755
Maren Christensdatter Berg 7xGreat aunt-in-law Vejrum 1696
Peder Knudsen Grøntoft Grand6-onkel (indgiftet) Bedsted, Thisted, Danmark 1700 Bedsted, Thisted, Danmark 14.10.1742
Niels Ildsgaard 7xGreat uncle-in-law 1707 Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 10.1786
Hans Povelsen Grand6-onkel (indgiftet) Bregnet, Randers, Danmark 1709 Bregnet, Randers, Danmark 1.1764
Karen Rasmusdatter 7xGreat aunt-in-law 1711
Jens Bach 7xGreat uncle-in-law Thorsager, Randers, Danmark 1713
Jens Rønde Grand6-onkel (indgiftet) 1715 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.1752
Jens Pedersen 7xGreat uncle-in-law Langå, Viborg, Danmark 1717 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 10.1770
Rasmus Kiær Grand6-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1718 Thorsager, Randers, Danmark 1792
Christen Nielsen Nedergaard 7xGreat uncle-in-law Øster Velling, Randers, Danmark 1721
Anne Nielsdatter 7xGreat aunt-in-law Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1722 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 4.1788
Christen Christensen 7xGreat uncle-in-law Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 1723 Thorup, Sunds, Ringkøbing, Danmark 11.1770
Niels Jørgensen Grand6-onkel (indgiftet) Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Karen Nielsdatter Roien 7xGreat aunt-in-law Øster Høgild, Rind, Ringkøbing, Danmark 1738 Bjødstrup, Gjellerup, Århus, Danmark 1776
Maren Michelsdatter 7xGreat aunt-in-law 1740 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.11.1815
Kirsten Andersdatter 7xGreat aunt-in-law Randers 1745
Maren Andersdatter Thorning 7xGreat aunt-in-law 1745 København 1820
Johan Jørgensen Grand6-onkel (indgiftet) 1746 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.1783
Christen Andersen Elbeck Grand6-onkel (indgiftet) Elbeck, Kragelund, Viborg, Danmark 1748
Jacob Jørgensen Notler Grand6-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1750
Peder Nielsen Dengsø Grand6-onkel (indgiftet) Vester Velling, Viborg, Danmark 1750 Dengsø, Vester Velling, Viborg, Danmark 12.1803
Maren Madsdatter Grand6-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1752 Thorsager, Randers, Danmark 01.09.1826
Peder Sørensen Skrædder Grand6-onkel (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1753 Thorsager, Randers, Danmark 08.07.1837
Ane Sørensdatter Grand6-tante (indgiftet) Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 1756 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 04.04.1826
Ane Margrethe Jensdatter Grand6-tante (indgiftet) Thorsager, Randers, Danmark 1758 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.09.1837
Niels Pedersen Lund Grand6-onkel (indgiftet) 1759
Peder Kristian Gregersen Grand5-onkel (indgiftet) Eskerod, Hornslet, Randers, Danmark 1761 Skjødstrup, Randers, Danmark 27.04.1841
Christen Jensen Grand6-onkel (indgiftet) 1764
Christen Jensen Grand6-onkel (indgiftet) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1765
Inger Jensdatter Grand6-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1765 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.01.1820
Jens Andersen Grand6-onkel (indgiftet) Langå, Viborg, Danmark 1768 Vester Velling, Viborg, Danmark 09.05.1855
Marianne Dinesen (Dynsen) Grand5-tante (indgiftet) Rørbæk, Randers, Danmark 1775 Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 15.04.1854
Niels Nielsen Kjeldsen Grand6-onkel (indgiftet) Tindbæk, Skjern, Viborg, Danmark 1775 Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 13.10.1855
Anne Jensdatter Grand6-tante (indgiftet) Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Christen Brandt Grand5-onkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 1779 Fausing, Randers, Danmark 17.05.1829
Jens Pedersen Grand5-onkel (indgiftet) Ikast, Ringkøbing, Danmark 1780
Anne Cathrine Olufsdatter Grand5-tante (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1784
Kristen Nielsen Grand5-onkel (indgiftet) Moselund Moeslund, Bording, Ringkøbing, Danmark 1787
Marie Knudsen Grand5-tante (indgiftet) Skanderborg, Danmark 1788
Maren Christensdatter Grand6-tante (indgiftet) 1790 Ruskiær, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.12.1836
Mogens Christensen Grand5-onkel (indgiftet) Hornslet, Randers, Danmark 1790 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.02.1874
Christen Scheel Grand5-onkel (indgiftet) Ulstrup, Sønder Vinge, Randers, Danmark 04.04.1792 Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 16.07.1844
Mette Andersdatter Grand5-tante (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 14.02.1794
Jens Rasmussen Groesen Grand5-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 24.11.1797 Skjødstrup, Randers, Danmark 13.02.1832
Maren Nielsdatter Grand5-tante (indgiftet) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.03.1798
Lars Madsen Bjørndal Grand4-onkel (indgiftet) Ørding, North Jutland, Morsø Kommune, Denmark 14.5.1798
Birgitte Olesen Grand6-tante (indgiftet) 05.06.1798 Rødegaard, Vistofte, Mols, Randers, Danmark 21.11.1874
Bodil Chatrine Sørensdatter Grand5-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 17.07.1798 Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 13.09.1844
Karen Sørensdatter Grand5-tante (indgiftet) Mørke, Randers, Danmark 02.11.1798
Karen Margrethe Møller Grand5-tante (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 06.07.1800 Thustrup 25.11.1853
Kristian Henriksen Grand4-onkel (indgiftet) Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.07.1855
Jens Hansen Moeslund Grand5-onkel (indgiftet) 1803
Lars Peter Møller Grand5-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 21.10.1804
Tue Christensen Grand5-onkel (indgiftet) Lysgaard, Ringkøbing, Danmark 1806
Ida Charlotte Frederikke Witrock Grand5-tante (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 05.08.1808
Klara Pauline Marie Hansen Grand4-tante (indgiftet) 20.1.1809 Sankt Hans Hospital 10.11.1881
Inger Marie Hansdatter Grand5-tante (indgiftet) Store Heddinge, Præstø, Danmark 1809
Eva Philipsdatter Grand5-tante (indgiftet) Frederiks, Viborg, Danmark 1810
Jesper Jespersen Grand5-onkel (indgiftet) Fausing, Randers, Danmark 1810 Julielund, Vejby, Randers, Danmark 14.05.1844
Laura Jacobine Faith Grand5-tante (indgiftet) Oust Mølle, Borup, Randers, Danmark 08.08.1811 København 09.04.1890
Karen Marie Pedersdatter Grand5-tante (indgiftet) Toftlund, Ikast, Ringkøbing, Danmark 1812
Jens Jensen Grand4-onkel (indgiftet) Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 06.07.1812
Peder Rasmussen Grand4-onkel (indgiftet) Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Ane Kirstine Jensdatter Grand4-tante (indgiftet) Hvilsager, Randers, Danmark 15.08.1816 Mørke, Randers, Danmark 29.02.1888
Hans Juul Møller Grand4-onkel (indgiftet) Årslev Mølle, Randers, Danmark 18.11.1816
Ane Marie Bolette Frühstück Grand4-tante (indgiftet) Karby, Mors, Danmark 24.11.1817 Odby, Serup, Danmark 25.8.1904
Karen Marie Jacobsdatter Grand4-tante (indgiftet) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.08.1819 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.12.1895
Jens Thomasen Grand4-onkel (indgiftet) Feldballe, Randers, Danmark 09.08.1823
Jacob Knudsen Grand4-onkel (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.04.1824
Christen Højlund Grand5-onkel (indgiftet) Tved 22.06.1824
Hans Christian Christensen Grand4-onkel (indgiftet) Kolding 1824
Søren Pedersen Grand4-onkel (indgiftet) Hørning, Randers, Danmark 18.07.1824
Hans Jørgensen Grand3-onkel (indgiftet) Tved, Svendborg, Svendborg, Danmark 31.05.1826
Henrik Kristensen Grand3-onkel (indgiftet) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.07.1902
Henrik Jensen Grand4-onkel (indgiftet) Sierslev, Store Heddinge, Stevns 15.02.1830 Sierslev, Store Heddinge, Stevns 17.12.1906
Jens Pedersen Grand4-onkel (indgiftet) Fulden, Beder, Århus, Danmark 01.06.1830
Niels Nielsen Vad Grand4-onkel (indgiftet) Årslev, Århus, Danmark 27.02.1831
Boe Rasmussen Grand4-onkel (indgiftet) Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 22.06.1831
Ane Marie Hansen Grand4-tante (indgiftet) Nebel, Skanderborg, Danmark 03.09.1831
Niels Jørgensen Grand4-onkel (indgiftet) Skjødstrup, Randers, Danmark 03.05.1832
Nielsine Nielsdatter Grand4-tante (indgiftet) Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Bolette Jensen Godsk Grand4-tante (indgiftet) Liltved, Fausing, Randers, Danmark 08.05.1836
Søren Jensen Grand4-onkel (indgiftet) Rodskov, Hornslev, Randers, Danmark 06.02.1840 Mørke, Randers, Danmark 21.12.1922
Margrethe Sørensen Grand4-tante (indgiftet) Tirstrup, Randers, Danmark 17.06.1845
Karen Marie Jørgensen Grand4-tante (indgiftet) Sierslev 05.07.1848
Søren Gregersen Grand3-onkel (indgiftet) Ølst, Randers, Danmark 28.03.1852
Niels Peter Christensen Grand3-onkel (indgiftet) Øster Alling, Randers, Danmark 10.08.1853 Hørning, Randers, Danmark 18.02.1891
Søren Madsen Bredgaard Grand3-onkel (indgiftet) Galten, Hørning, Randers, Danmark 09.09.1854 Sct Mortens, Randers, Danmark 02.09.1930
Sidsel Mortensen Grand3-tante (indgiftet) Hvidbjerggård 1.10.1857
Ane Marie Kirstine Jensen Grand3-tante (indgiftet) Storring, Århus, Danmark 08.09.1858
Thomasine Petersen Grand3-tante (indgiftet) Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 28.12.1859
Knudsine Andersen Grand3-tante (indgiftet) Brabrand, Århus, Danmark 12.06.1863
Rasmus Peter Jensen Grand3-onkel (indgiftet) Ørsted, Randers, Århus, Danmark 06.01.1865
Nielsine Nielsen Grand3-tante (indgiftet) Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Jens Nielsen Andersen Grand3-onkel (indgiftet) Åsted, Salling, Viborg, Danmark 30.12.1867 Sct Knud, Odense, Danmark
Ane Kirstine Nielsen Grand3-tante (indgiftet) Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Peder Sørensen Grand3-onkel (indgiftet) Ebeltoft, Randers, Danmark 13.05.1872
Amalie Pedersen Grand3-tante (indgiftet) Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Nielsine Kristiane Nielsen Grand2-tante (indgiftet) Undløse, Danmark 01.01.1874 Undløse, Danmark 30.10.1957
Petrea Nielsen Grand3-tante (indgiftet) Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Niels Korsgaard Andersen Grand3-onkel (indgiftet) 1877
Hans Peter Sørensen Andersen Grand3-onkel (indgiftet) Sct Mortens, Randers, Danmark 30.08.1879 Sct Mortens, Randers, Danmark 09.04.1916
Hans Christian Olsen Grand2-onkel (indgiftet) Kongsdal, Undløse 30.11.1879 København
Anna Christine Hansen Grand2-tante (indgiftet) Hjärup sogn 18.02.1882 Undløse Kirke, Hovedgaden 2, 4340 Tølløse, Danmark 18.11.1956
Edvard Kristian Hansen Grand2-onkel (indgiftet) Kolding, Vejle, Danmark 07.03.1886
Knud Eiler Johan Hofmann Grand2-onkel (indgiftet) Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 06.08.1898 Søndre Boulevard, København, København, Danmark 14.10.1969
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Grandonkel (indgiftet) Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Grandonkel (indgiftet) Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Peder Josefsen Laursen Grandonkel (indgiftet) 17.08.1907 Siriusvej 10, Uglev, Danmark 1994
Harald August Klingenberg Nielsen Grandonkel (indgiftet) Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Arne Kartun Winter Sørensen Grand2-onkel (indgiftet) Vinterslev Mark, Galten, Randers, Danmark 03.12.1907
Jens Jensen Skou Grandonkel (indgiftet) Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Vita Marie Nørgaard Christensen Gradtante (indgiftet) Bredgade 4, Lemvig 08.07.1912 Løkken Blokhus, Danmark 26.05.1995
Erik Laursen Grandonkel (indgiftet) Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 17.03.1913 Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 1978
Johanne Marie Junker Gradtante (indgiftet) Tyrolsgade 13, København, Danmark 8.1.1915
Kirsten Aase Marie Jensen Gradtante (indgiftet) 6.9.1925 Dianalund, Danmark 25.12.2011
Kirsten Vera Hammer Thomsen Gradtante (indgiftet) Vindelbrohuset, Ringstedvej, Sorø, Danmark 20.08.1926
Gerda Nielsen Gradtante (indgiftet) Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Grandonkel (indgiftet) Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Grandonkel (indgiftet) Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Aase La Cour Herlin Jensen Gradtante (indgiftet) Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Gradtante (indgiftet) Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Ulla Svendsen Gradtante (indgiftet) 26.09.1943
Berit Annelie Vejrup Gradtante (indgiftet) Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Fætre/kusiner
Espen Dittmann Fætter 24.09.1976
Line Revsbæk Kusine Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Niels Dittmann Fætter 27.01.1979
Morten Revsbæk Fætter Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Poul Dittmann Fætter 05.11.1986
Fjerne slægtninge
Anne Rikke Dahlgaard Halvkusine
Ayo Reinkilde Laubjerg Halvkusine
Chatrine Hansen Halvkusine
Christian Schnack Tipoldeforældres tipoldesøn
Connie Pedersen Halvkusine
Ida Reinkilde Laubjerg Halvkusine
Jan Thorbjørn Møller Tipoldeforældres tipoldesøn
John Kenneth Christensen Tipoldeforældres tipoldesøn
Knud Jørgensen Halvfætter
Kristian Dahlgaard Halvfætter
Lars Odgaard Halvfætter
Louise Odgaard Halvkusine
Marianne Dahlgaard Halvkusine
Marie Odgaard Halvkusine
Mikkel Eskjær Halvfætter
Pia Møller Tipoldeforældres tipoldedatter
Robin Laubjerg Olsen Halvfætter
Steen Asbjørn Møller Tipoldeforældres tipoldesøn
Thomas Jørgensen Halvfætter
Mira Jun Pedersen Halvkusine Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Halvkusine Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Halvfætter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Halvkusine Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Halvkusine Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Halvfætter Århus 24.11.99
Lone Pedersen Halvkusine 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher Halvfætter Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Halvkusine Korsør 21.03.1961
Marianne Simonsen Halvkusine Århus 25.12.1961
Birgitte Laursen Halvkusine 25.04.1962 05.09.1999
Peter Thinghus Halvfætter 14.08.1964
Lars Thinghus Halvfætter 30.12.1965
Lisbeth Laursen Halvkusine 24.02.1966
Jens Ole Jørgensen Halvfætter Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher Halvkusine Svendstrup 20.05.1966
Rikke Stær Nielsen Halvkusine Korsør 05.11.1966
Dorthe Dahlgaard Dingel Halvkusine 10.11.1967
Henrik Munkholm Halvfætter 15.11.1967
Per Stær Nielsen Halvfætter Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Louise Lybye Dahlgaard Halvkusine 15.01.1969
Ulrik Laursen Halvfætter Havredalsvej 15, Uglev, Danmark 15.01.1969
Tommy Mikkelsen Halvfætter Århus 20.04.1970
Marie Sunna Laubjerg Nüchel Halvkusine Korea 5.5.1970
Heidi Munkholm Halvkusine 16.05.1970
Jens Thinghus Halvfætter 20.05.1970
Morten Odgaard Halvfætter 02.06.1970
Jeanette Hansen Halvkusine Vejle 18.10.1970
Pernille Dahlgaard Halvkusine 16.02.1971
Mads Kelø Halvfætter Odense 22.06.1971
Michael Laursen Halvfætter 15.06.1972
Anne Laubjerg Hegn Halvkusine Korea 12.01.1973 Ribe, Ribe, Danmark 18.10.1997
Anne Dorthe Hansen Halvkusine Vejle 14.02.1973
Jesper Laubjerg Halvfætter 01.08.1973
Søren Dahlgaard Halvfætter 29.12.1973
Christian Laubjerg Halvfætter 6.1.1974
Jan Kasahun Laubjerg Halvfætter Etiopien 29.01.1974
Loise Møller Halvkusine Århus 03.07.1974
Melmanat Halvfætter Iran 23.08.1974
Elsebeth Marie Jenkins Tipoldeforældres tipoldedatter Canada 06.11.1974
Anne Mette Odgaard Halvkusine 08.11.1974
Kim Fokdal Halvfætter Roskilde 16.12.1974
Janni Bjerremand Kristensen Halvkusine 21.01.1975
Dorthe Egeriis Laursen Halvkusine 10.02.1975
Lisbeth Rebekka Kelø Halvkusine Odense 14.05.1975
Jesper Dahlgaard Halvfætter 13.01.1976
Maria Laubjerg Halvkusine 26.01.1976
Jesper Laubjerg Halvfætter 1976
Mikael Dahlgaard Halvfætter 14.10.1976
nancy Leanne Jenkins Tipoldeforældres tipoldedatter 24.06.1977
Kenneth Fokdal Halvfætter Køge 18.07.1977
Lise Cecilie Laubjerg Halvkusine 12.11.1977
Susanne Odgaard Halvkusine 21.11.1977
Morten Laubjerg Halvfætter 15.12.1978 04.05.2002
Klaus Jørgensen Halvfætter Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Martin Dahlgaard Halvfætter 12.6.1980
Ester Lynn Jenkins Tipoldeforældres tipoldedatter Canada 10.12.1980
Heidi Vedel Hansen Halvkusine 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Halvfætter Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Halvkusine Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Halvkusine Århus 03.11.1981
Michael Rohden Halvfætter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Halvkusine Århus 08.01.1984
Johan Laubjerg Halvfætter Ringkøbing, Danmark 23.05.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Halvkusine Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Halvkusine Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Halvfætter Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Halvkusine Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Halvfætter 04.09.1985
Kristian Laubjerg Halvfætter 30.06.1986
Maria Ho Jacobsen Halvkusine Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Halvfætter Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Halvkusine Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Halvfætter Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Halvfætter Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Halvfætter Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jens Laubjerg Halvfætter Ringkøbing, Danmark 09.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Halvfætter Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Halvfætter Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Halvkusine Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Katrine Paola Gjedde Laubjerg Halvfætter Colombia 07.05.1991
Anne Rohden Halvkusine Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Halvfætter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Halvfætter Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Halvkusine Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Halvkusine Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Halvfætter Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Halvkusine Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Halvfætter 12.11.1993
Casper Mirian Laubjerg Halvfætter Colombia 12.02.1994
Sophie Thomsen Halvkusine Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Halvfætter Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Halvfætter Horsens 02.11.1994
Delwende Babette Laubjerg Halvkusine Burkina Faso 29.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Halvfætter Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Halvkusine Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Halvfætter Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Halvfætter Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Halvfætter Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Halvfætter Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Alexander Laursen Halvfætter 13.11.1999
Luna Victoria Fausing Halvkusine Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Halvfætter Rigshospitalet, København 25.07.2002
Sarah Yasmine Laubjerg Halvkusine 10.02.2010
Kirsten Zita Laubjerg Halvkusine 09.12.2011
Halvnevøer/niecer
Soya Martini Revsbæk Halvniece
Magnus Troldeskov Revsbæk Halvnevø Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Ronja Revsbæk Troldeskov Halvniece Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Vester Martini Revsbæk Halvnevø Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Andre slægtninge
? Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Adam Würgler Jensen Grand5-halvonkel
Anders Christensen Grand5-halvonkel
Anders Christensen Grand5-halvonkel 25.04.1807
Anders Christensen Grand5-halvonkel
Anders Christian Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m)
Anders Jensen Grand4-halvonkel
Anders Jensen Grand5-halvonkel
Anders Jensen Grand5-halvonkel 7.1792
Anders Kristensen Grand4-halvonkel
Anders Sørensen Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m)
Andersen Halvonkel
Ane Gjertrud Louise Højlund Grand5-halvtante
Ane Jensmine Møller Grand4-halvtante
Ane Johanne Pind Grand4-halvtante
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Tip4-oldeforældres tipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Ane Kirstine Sørensdatter 2nd cousin 6 times removed up (m)
Ane Margrethe Larsen Grand3-halvtante
Ane Mette Nielsen Mohr Grand2-halvtante 11.06.1894
Ane Mette Nielsine Mohr Grand2-halvtante 09.11.1912
Ane Pedersdatter Grand5-halvtante
Ane Pind Grand4-halvtante
Anna Hansdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Anne Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 30.12.1764
Anne Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 03.01.1797
Anne Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Anne Jacobsdatter Grand5-halvtante
Anne Kirstine Franddatter Tip4-oldeforældres tipoldedatter
Anne Kjersitine Nielsdatter Grand5-halvtante
Anne Madsdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Anne Margrethe Jacobsen Grand5-halvtante
Anne Nielsdatter Grand5-halvtante 1792
Anne Nielsdatter Grand5-halvtante
Anne Sørensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Anton Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m)
Apolone Christensdatter Grand5-halvtante
Barbara Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 02.12.1844
Berret Kjerstine Kristensen Grand4-halvtante
Bertel Christiansen 1st cousin 7 times removed up (m)
Bertel Sørensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Bodil Margrethe 1st cousin 7 times removed up (f) Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1776
Bodil Margrethe Nielsen 1st cousin 7 times removed up (f) 15.02.1773
Bodil Michelsdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Bodil Nielsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 22.07.1760
Camilla Laursen Oldeforældres tipoldedatter
Carl Oldeforældres tipoldesøn
Catrine Laursen Oldeforældres tipoldedatter
Christen Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn 02.04.1826
Christen Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Christen Christensen 1st cousin 7 times removed up (m) 15.04.1764
Christen Christensen Grand5-halvonkel 02.04.1826
Christen Christensen Grand5-halvonkel 06.12.1861
Christen Christensen Grand5-halvonkel 09.12.1803
Christen Christensen Grand5-halvonkel 1803
Christen Frandsen Tip4-oldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Christen Højlund Grand5-halvonkel
Christen Jensen Grand5-halvonkel
Christen M Højlund Grand5-halvonkel
Christen Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Christen Nielsen Grand5-halvonkel
Christen Nielsen 2nd cousin 6 times removed up (m)
Christen Pedersen Grand5-halvonkel
Christen Vilhelm Jensen Grand5-halvonkel
Christian Hansen 1st cousin 7 times removed up (m) 22.11.1817
Christian Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) 15.02.1766
Christian Sørensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Christiane Severine Højlund Grand5-halvtante
CIaus Jensen Graae 1st cousin 11 times removed up (m)
Clemen Christiansen 1st cousin 7 times removed up (f)
Ditte Laursen Oldeforældres tipoldedatter
Dorethe Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Dorethe Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Elisabeth Birgithe Nielsen Grand5-halvtante
Elise Johanne Kirstine Møller Grand3-halvtante
Elise Marie Højlund Grand5-halvtante
Ellen Margrethe Jensen Halvtante
Else Marie Tværmose 1st cousin 7 times removed up (f)
Ester Anderson Tipoldeforældres tiptipoldedatter
Frida Marie Mohr Grand2-halvtante
Gerda Elisabeth Mohr Grand2-halvtante
Gertrud Anne Marie Pind Grand4-halvtante
Giertrud Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Grethe Frandsen Tipoldeforældres sønne-/datterdater
Günther Riis Grand-halvonkel
Gustav Oldeforældres tipoldesøn
Hans Christian Larsen Grand3-halvonkel
Hans Georg Faith Pind Grand4-halvonkel
Hans Pedersen Grand5-halvonkel
Hans Sørensen Grand5-halvonkel
Hans Sørensen Grand5-halvonkel
Hans Sørensen Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m) 1827
Hansine Frederikke Mohr Grand4-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark
Hedvig Laursdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Hedvig Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Henrik Laursen Oldeforældres tipoldesøn
Henry Larsen Grand-halvonkel
Ida Nicoline Laurentia Højlund Grand5-halvtante
Inge Elisabeth Laubjerg Grand-halvtante
Inger Christensen Tipoldeforældres sønne-/datterdater
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Tip5-oldeforældres tipoldesøn
Jacob Christiansen 1st cousin 7 times removed up (m)
Jacob Dahlgaad Dingel Oldeforældres tipoldesøn
Jenny Christine Pind Grand4-halvtante
Jens Andersen Pallesen 1st cousin 9 times removed up (m)
Jens Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn 10.01.1822
Jens Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Jens Christensen Grand5-halvonkel 10.01.1822
Jens Christensen Grand5-halvonkel
Jens Christensen Grand5-halvonkel
Jens Christensen Houlund 1st cousin 8 times removed up (m)
Jens Christian Valdemar Frederik Pind Grand4-halvonkel
Jens Larsen Grand3-halvonkel
Jens Laursen Thagaard 1st cousin 7 times removed up (m)
Jens Matzsen Graa 1st cousin 12 times removed up (m)
Jens Mourits Møller Grand4-halvonkel
Jens Nielsen Grand5-halvonkel
Jens Nielsen 2nd cousin 6 times removed up (m)
Jens Peter Højlund Grand5-halvonkel
Jens Peter Højlund Pind Grand4-halvonkel
Jens Svenningsen Grand5-halvonkel
Jens Svenningsen Grand5-halvonkel
Jens Vilhelm Møller Grand3-halvonkel
Jensine Marie Bolette Højlund Grand5-halvtante
Johanne Katrine Larsen Tip3-oldeforældres oldesøn
Jørgen Jacobsen Grand5-halvonkel
Jørgen Jørgensen Halvonkel
Jørgen Jørgensen 2nd cousin 6 times removed up (m)
Kaj Frandsen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn
Karen Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 29.03.1830
Karen Andersdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Karen Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Karen Henrichsdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Karen Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 13.10.1754
Karen Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 03.02.1765
Karen Jensdatter Rønde Grand5-halvtante 7.4.1816
Karen Jørgensdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Karen Nielsen Grand5-halvtante 26.03.1820
Karen Pedersdatter Grand5-halvtante
Karen Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Karen Thøgersdatter 2nd cousin 12 times removed up (f)
Kirsten Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Kirsten Christensen Grand5-halvtante
Kirsten Madsdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Kirsten Maria Christensen Grand5-halvtante
Kirsten Maria Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter
Kirsten Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (f)
Kirstine Graugaard Tip3-oldeforældres tipoldedatter
Kjersten Jensdatter Grand4-halvtante
Kjersten Jensdatter Grand4-halvtante
Knud Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m)
Knud Erik Jørgensen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn
Knud Hansen 1st cousin 7 times removed up (m) 01.06.1836
Kristen Jensen Grand4-halvonkel
Kristen Kristensen Grand4-halvonkel
Kristen Vilhelm Mohr Grand2-halvonkel
Kristian Laubjerg Halvonkel Æ Brøj Tambohuse Hellerød, Danmark
Kristine Mohr Grand2-halvtante
Lars Christian Larsen Grand3-halvonkel
Laurits Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn
Laurits Nielsen Pind 2nd cousin 6 times removed up (m) 26.07.1869
Lauritz (Laurs) Jensen Graae 1st cousin 11 times removed up (m)
Laurs ANdersen 1st cousin 9 times removed up (m)
Leopoldine Margrethe Sophie Mohr Grand4-halvtante
Mads Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Mads Jacobsen Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m)
Mads Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Mads Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Mads Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) 18.03.1777
Mads Sørensen Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m)
Mads Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (m)
Magdalene Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Magsalene Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Maren Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Maren Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Christensdatter Grand5-halvtante
Maren Christensdatter Grand5-halvtante
Maren Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 14.11.1756
Maren Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 25.09.1763
Maren Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 03.08.1755
Maren Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 18.05.1760
Maren Jørgensdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Laursdatter Thagaard 1st cousin 7 times removed up (f)
Maren Madsdatter 1st cousin 9 times removed up (f)
Maren Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Pedersdatter Grand5-halvtante
Maren Sørensdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Sørensdatter 2nd cousin 6 times removed up (f)
Maren Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (f)
Margrethe Svenningsdatter Grand5-halvtante
Maria Laursdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Mariane Christensdatter Grand5-halvtante 18.06.1801
Marianne Amstrup Tiptipoldeforældres tipoldedatter
Marianne Larsen Grand3-halvtante
Marianne Pedersdatter Grand5-halvtante
Marie Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter
Marie Sophie Pind Grand4-halvtante
Marin Anderson Tipoldeforældres tiptipoldesøn
Merethe Jørgensen Halvtante
Methe Christensdatter Grand5-halvtante 1808
Methe Christensdatter Grand5-halvtante 07.10.1871
Methe Nielsen Grand5-halvtante
Mette Christensdatter Grand5-halvtante 09.12.1803
Mette Kirstine Jensdatter Grand4-halvtante
Mette Kirstine Pedersdatter Grand5-halvtante
Mette Laursdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Mette Marie Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (m)
Mette Nielsen Grand5-halvtante
Mette Pedersdatter Grand5-halvtante
Mette Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f)
Michel Christensen 1st cousin 7 times removed up (m) 19.02.1819
Mikkeline Vastrup Oldeforældres tipoldedatter
Musse Riis Grand-halvtante
Niels Andersen Mohr Grand2-halvonkel 30.06.1895
Niels Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Niels Christensen Grand5-halvonkel
Niels Christiansen 1st cousin 7 times removed up (m)
Niels Jacobsen Grand5-halvonkel
Niels Kristensen Grand4-halvonkel
Niels Martinus Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m)
Niels Matzsen Graa 1st cousin 12 times removed up (m)
Niels Nielsen Grand5-halvonkel
Niels Roien Madsen 1st cousin 7 times removed up (m)
Niels Svenningsen Grand5-halvonkel
Oline Caroline Mathilde Højlund Grand5-halvtante 09.02.1848
Oluf Henrichsen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn 1840
Otto Marinus Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m)
Peder Jensen 1st cousin 7 times removed up (m) 24.04.1763
Peder Michelsen 1st cousin 9 times removed up (m)
Peder Nielsen 2nd cousin 6 times removed up (m) 03.06.1803
Peder Pedersen Grand5-halvonkel
Pernille Laursen Oldeforældres tipoldedatter
Peter Margelius Højlund Grand5-halvonkel
Peter Nielsen Grand5-halvonkel
Petrine Højlund Grand5-halvtante
Poul Larsen Grand-halvonkel
Povel Hansen 1st cousin 7 times removed up (m)
Povel Hansen 1st cousin 7 times removed up (m)
Rasmus Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Rasmus Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Rasmus Jørgensen 2nd cousin 6 times removed up (m)
Rasmus Sørensen Grand5-halvonkel
Rasmus Sørensen 2nd cousin 6 times removed up (m)
Sidsel Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 26.04.1822
Signe Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter
Søren Christensen 1st cousin 7 times removed up (m)
Søren Nielsen Grand5-halvonkel
Søren Pedersen Grand5-halvonkel
Søren Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m)
Søren Svenningsen Grand5-halvonkel
Tobias Odgaard Oldeforældres tipoldesøn
Torben Steen Jørgensen Halvonkel
Tove Lilly Christensen Tipoldeforældres sønne-/datterdater
Ukendt Christensen Tipoldeforældres sønne-/datterdater
Ukendt Nielsen Grand5-halvtante 2.1816
Vilhelm Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn
Vilhelmine Lauritzen Grand3-halvtante
Volmer Riis Grand-halvonkel
Zander Jensen Graae 1st cousin 11 times removed up (m)
LiselLotte Bangshåb Halvtante Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Halvtante Horsens 01.07.66
Thøger Jacobsen Holm 1st cousin 13 times removed up (m) Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Peder Jacobsen Holm 1st cousin 13 times removed up (m) 1585 1639
Jacob Jacobsen Holm 1st cousin 13 times removed up (m) Viborg, Viborg, Danmark 1587 Nykøbing, Lodderuo, Viborg, Danmark 1663
Kirsten Jacobsen Holm 1st cousin 13 times removed up (f) Viborg, Viborg, Danmark 1590 1653
Else Jacobsen Holm 1st cousin 13 times removed up (f) Viborg, Viborg, Danmark 1591
Anne Thøgersdatter 2nd cousin 12 times removed up (f) Skyum, Thisted, Danmark 1607
Chatrine Thøgersdatter Holm 2nd cousin 12 times removed up (f) Skyum, Thisted, Danmark 1610
Birgitte Hendricsdatter Solter 1st cousin 11 times removed up (m) Ystad, Sverige 1623
Marne Jensdatter Graae 1st cousin 11 times removed up (f) Ystad, Sverige 1624 Ystad, Sverige 1668
Anne Pedersdatter Holm 2nd cousin 12 times removed up (f) 1630 1677
Christian Nielsen Schytte 3rd cousin 11 times removed up (m) Vestervig, Thisted, Danmark 1645
Knud Nielsen Schytte 3rd cousin 11 times removed up (m) Vestervig, Thisted, Danmark 1646
Sofie Nielsdatter Schytte 3rd cousin 11 times removed up (f) Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Anne Nielsdatter Schytte 3rd cousin 11 times removed up (f) Vestervig, Thisted, Danmark 1649
Edel Nielsdatter Schytte 3rd cousin 11 times removed up (f) Vestervig, Thisted, Danmark 1650
Ide Rubechsdatter Humble 3rd cousin 11 times removed up (f) 1650 1677
Helvig Lauridsdatter Bech 4th cousin 10 times removed up (f) 1677 1761
Ellen Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1678
Dorethe Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1679
Hans Frandsen Hagedorn 4th cousin 10 times removed up (m) Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Bodil Andersdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 1681
Vibeke Frandsdatter Hagedorn 4th cousin 10 times removed up (f) Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1689 02.03.1727
Ukendt Madsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1693
Laue Michelsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 9.1695
Magdalene Henrichsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) 4.1697
Niels Michelsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1697
Laue Madsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 2.1698
Jens Michelsen 1st cousin 9 times removed up (m) 03.05.1699 1764
Peder Madsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 4.1700
Peder Madsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 6.1701
Jens Nielsen 1st cousin 9 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 6.1702
Ane Kirstine Hagedorn Grand4-halvtante Jelling, Vejle, Danmark 1703 Jelling, Vejle, Danmark 1745
Ukendt Nielsen 1st cousin 9 times removed up (m) Løvskal, Skjern, Viborg, Danmark 5.1704
Bodil Michelsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 01.03.1705
Jens Madsen 1st cousin 9 times removed up (m) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 11.1705
Magdalene Madsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Vester Velling, Viborg, Danmark 5.1709
Magdalene Michelsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1709 1769
Maren Michelsdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Rønge, Sønder Vinge, Viborg, Danmark 1711
Jens Laursen Thagaard 1st cousin 7 times removed up (m) Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1717 Søholt, Fuglslev, Djursland, Danmark 2.1.1794
Anne Christensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1719 1.1776
Christen Laursen Stokkendal 1st cousin 7 times removed up (m) Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1719 Humlum 1788
Karen Lauridsdatter Thagaard 1st cousin 7 times removed up (f) Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1720
Søren Jensen Hollerup 1st cousin 8 times removed up (m) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1720
Maren Christensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1721
Christen Jensen Hollerup 1st cousin 8 times removed up (m) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1722
Peder Christensen Mulvad Tip4-oldeforældres oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Karen Christensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) 1724
Maren Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1724
Hans Christensen Mulvad Tip4-oldeforældres oldesøn 1725
Maren Christensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) 1727
Anders Jensen Hollerup 1st cousin 8 times removed up (m) 1728
Margrethe Laursdatter Thagaard 1st cousin 7 times removed up (f) 1728
Laurs Jensen Hollerup 1st cousin 8 times removed up (m) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 1729
Clare Marie Christensen Mulvad Tip4-oldeforældres oldedatter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Maren Christensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) 1730
Maren Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 29.10.1730
Niels Jørgensen 1st cousin 7 times removed up (m) Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 1731 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.1803
Boel Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 03.08.1732
Laurs Pedersen Grand5-halvonkel 1733
Frands Christensen Mulvad Tip4-oldeforældres oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Elle Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Torup, Vester Velling, Viborg, Danmark 06.03.1735
Knud Pedersen Grand5-halvonkel 1735
Jes Christensen Mulvad Tip4-oldeforældres oldesøn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Maren Pedersdatter Grand5-halvtante 1736
Anders Jensen 1st cousin 8 times removed up (m) Ikast 08.10.1736
Laursdatter Ide Margrethe Thagaard 1st cousin 7 times removed up (f) Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1738
Christian Pedersen Dybdahl Grand5-halvonkel 1739
Johanne Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Ikast 02.07.1739
Karen Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (m) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 13.11.1740
Christen Jensen 1st cousin 8 times removed up (m) Ikast 27.11.1740
Peder Grøntoft Grand5-halvonkel 1741
Christen Jensen 1st cousin 8 times removed up (m) Ikast 01.04.1742
Svenning Christensen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 12.07.1744
Johanne Jensdatter 1st cousin 8 times removed up (f) Ikast 03.10.1745
Karen Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 14.08.1746
Jep Pedersen 2nd cousin 6 times removed up (m) Thagaard, Humlum, Ringkøbing, Danmark 1747 Resen, Ringkøbing, Danmark 1795
Søren Rasmussen 1st cousin 7 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1747 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1813
Søren Jensen Rønde Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.7.1747
Morten Jensen 1st cousin 8 times removed up (m) Ikast 26.01.1749
Dorethe Jensdatter Rønde Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 12.4.1750
Karen Jensdatter Rønde Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 8.8.1751
Margrethe Rasmusdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 4.1752 Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.11.1825
Kirsten Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Thorsager, Randers, Danmark 14.05.1752
Kirsten Nielsdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 22.02.1753
Jens Jørgensen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Jens Jørgensen 2nd cousin 6 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 7.7.1754
Lars Bach 1st cousin 7 times removed up (m) Thorsager, Randers, Danmark 27.04.1755
Ane Margrethe Pedersdatter Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (f) 1755 Gudum 24.5.1834
Maren Nielsdatter Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Maren Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 16.5.1756
Lauritz Thagaard 2nd cousin 6 times removed up (m) 30.6.1756 Thisted 8.11.1829
Søren Nielsen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Søren Nielsen 2nd cousin 6 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.5.1757
Jørgen Nielsen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Jørgen Nielsen 2nd cousin 6 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 9.4.1758
Kirstine Marie Rasmusdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.06.1758
Kirsten Jensdatter Bach 1st cousin 7 times removed up (m) Thorsager, Randers, Danmark 04.03.1759
Jens Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Nørre Vejen, Rind, Ringkøbing, Danmark 18.03.1759 08.04.1759
Maren Rasmusdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 10.08.1760
Søren Hansen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 08.03.1761
Maren Jensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 1761
Niels Hansen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 27.09.1761
Jacob Hansen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.10.1762
Mette Kirstine Nielsdatter Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
Mette Kirstine Nielsdatter 2nd cousin 6 times removed up (f) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 14.11.1762
? Hansdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 1763
? Hansen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 7.1764
? Hansen 1st cousin 7 times removed up (m) 7.1764
Hans Hansen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.08.1764
Zidsel Hansdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 17.11.1765
Niels Thomasen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1766
Maren Johansdatter Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 1.6.1766 23.8.1799
Anne Bolette Tværmose 1st cousin 7 times removed up (f) København 1766 1791
Gertrud Thomasdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.02.1768
Jørgen Johansen Grand5-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 20.2.1768
Niels Sørensen 1st cousin 7 times removed up (m) Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 06.03.1768
Knud Christensen 1st cousin 7 times removed up (m) Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.09.1768
Kirsten Johansdatter Grand5-halvtante 12.3.1769 12.3.1769
Anne Thomasdatter 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.11.1769
Johanne Christine Tværmose 1st cousin 7 times removed up (f) København 1770
Kirsten Johansdatter Grand5-halvtante 1.7.1770
Christensen 1st cousin 7 times removed up (m) Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.11.1770 1770
Christen Thomasen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.02.1771
Rasmus Jensen 1st cousin 9 times removed up (m) Snærild 26.04.1771
Niels Thomasen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 11.06.1772
Andreas Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m) København 1772 1775
Karen Johansdatter Grand5-halvtante 6.9.1772
Anne Elisabeth Thomsen 1st cousin 7 times removed up (f) 14.11.1773
Dorthe Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.01.1774 28.12.1825
Jens Laursen 1st cousin 7 times removed up (m) 3.1774 6.1843
Jørgen Johansen Grand5-halvonkel 21.8.1774
Niels Severin Knakkergård Grand4-halvonkel Stragstrup, Thisted, Danmark 17.1.1775 1.9.1821
Margrethe Tværmose 1st cousin 7 times removed up (f) København 1775
? Johansdatter Grand5-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 19.3.1776
Anne Christensdatter 1st cousin 7 times removed up (f) Søeberg, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1776 1795
Michel Laursen 1st cousin 7 times removed up (m) Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 12.1776 12.1776
Ukendt Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) 1.1777
Mette Kirstine Johansdatter Grand5-halvonkel 28.12.1777
Ukendt Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 3.1778
Andreas Tværmose 1st cousin 7 times removed up (m) København 1778
Niels Thomasen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.03.1779
Karen Rasmusdatter 2nd cousin 6 times removed up (f) 7.1780
Anne Thomasdatter 1st cousin 7 times removed up (f) 1.1782
Ukendt Nielsen 1st cousin 7 times removed up (m) Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 1.1782
Inger Jacobsdatter Grand5-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 24.03.1782
Niels Sørensen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.04.1782
Johanne Johansdatter Grand5-halvtante 12.1783 12.1783
Maren Sørensdatter 2nd cousin 6 times removed up (f) 1.1784
Søren Sørensen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 02.05.1784
Christiane Pedersdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 12.09.1856
Maren Pedersdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 1784 13.06.1845
Mads Svenningsen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.04.1788
Niels Svenningsen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 20.07.1788 23.12.1843
? Christiansen 1st cousin 7 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 2.1790
Marie Marie Jørgensdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 05.12.1790 Mørke, Randers, Danmark 27.09.1838
Karen Thagaard 3rd cousin 5 times removed up (f) 1791
Anders Jensen Grand5-halvonkel Sønder Vinge, Skern, Viborg, Danmark 04.07.1792 7.1792
Anne Marie Nielsdatter Grand5-halvtante 05.07.1792 1792
Mette Svenningsdatter Grand5-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 21.07.1792
Edel Jørgensdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 26.06.1793
Ane Marie Henriksdatter Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Abel Svenningsdatter Grand5-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 06.01.1794
Jacob Pedersen Grand5-halvonkel Thorsager, Randers, Danmark 1794 13.08.1866
Maren Thagaard 3rd cousin 5 times removed up (m) 1794 1813
Jacob Sørensen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.07.1794
Kirsten Thagaard 3rd cousin 5 times removed up (f) 1795
? Sørensen Grand5-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 2.1796
Maren Svenningsdatter Grand5-halvtante Rønde 03.06.1796
Anna Henrichsdatter Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Ane Marie Svenningsdatter Grand5-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 28.06.1798
Margrethe Pedersdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 04.07.1798
Anna Henrichsdatter Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Inger Svenningsdatter Grand5-halvtante Rønde 29.11.1799
Knud Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Margrethe Pedersdatter Grand5-halvtante Thorsager, Randers, Danmark 25.04.1801
Maren Rasmusdater 1st cousin 9 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Rasmus Sørensen 2nd cousin 6 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 22.10.1802 Ugelbølle, Mørke, Randers, Danmark 16.02.1839
Kristen Henrichsen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Ellen Rasmusdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Anne Kirstine Henrichsen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Peder Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Bjergby Sejrselv Mors, Danmark 14.2.1807 Nykøbing Mors 10.12.1869
Karen Rasmusdatter 1st cousin 9 times removed up (f) 26.06.1807 21.11.1869
Karen Rasmusdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Karen Rasmusdatter Grand4-halvtante 26.06.1807 21.11.1869
Anne Kirstine Henrichsen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Jens Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Bjergby Sejrselv Mors, Danmark 2.12.1808
Knud Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Dødfødt Grand5-halvonkel 10.02.1811
Jens Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Frands Henrichsen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Maren Andersdatter Grand4-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.10.1811
Anne Johanne Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Bjergby Sogn 24.12.1811 Bjergby Sogn 24.5.1861
Christopher Albrechtsen Knakkergård Tip4-oldeforældres oldesøn 16.2.1812 13.12.1873
Giertrud Chatrine Brandt Grand4-halvtante Fausing, Randers, Danmark 27.04.1812
Severin Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Nørre Dråby Sejrslev Mors 25.11.1813
Niels Sørensen Grand4-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Niels Sørensen 1st cousin 9 times removed up (m) Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Bodil Christensen Grand5-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Bodil Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Grand5-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Jørgen Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Ane Marie Fredericha Brandt Grand4-halvtante Fausing, Randers, Danmark 30.11.1814
Dinesine Kirstine Beck Grand4-halvtante Krannestrup, Mejby, Randers, Danmark 20.09.1815
Maren Andersdatter Grand4-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1815
Mads Christian Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Sejrslev By 12.11.1815 Sejrslev By 22.11.1815
Knud Sørensen Grand4-halvonkel Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Knud Sørensen 1st cousin 9 times removed up (m) Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Niels Kristensen Grand4-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.10.1816
Jens Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Ellen Sørensdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Ellen Sørensdatter Grand4-halvtante Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Jensine Nicoline Brandt Grand4-halvtante Fausing, Randers, Danmark 18.12.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Niels Andersen Grand4-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.06.1818
Hansine Frederikke Mohr Grand4-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1818 28.08.1819
Johanne Marie Christensen Grand5-halvtante Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Johanne Marie Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Ane Kirstine Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 7.7.1819
Ane Kirstine Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 7.9.1819
Bolette Kirstine Riis Knakkergaard 1st cousin 7 times removed up (f) Thisted Købstad 25.9.1819
Jens Nicolai Brandt Grand4-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 19.11.1819
Henriette Chatrine Mohr Grand4-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 16.07.1820
Anders Poulsen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 31.07.1820
Hans Rasmussen 1st cousin 9 times removed up (m) 08.10.1820 15.04.1822
Niels Frandsen Christensen Tip4-oldeforældres tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Niels Frandsen Christensen Grand5-halvonkel Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Mette Marie Jensdatter Grand4-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.05.1821 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.12.1850
Mette Andersdatter Grand4-halvtante 10.06.1821
Kirstine Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 12.7.1821
Anders Poulsen Grand4-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 03.05.1822
Kirstine Andersdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 12.5.1822
Birthe Kirstine Krsitensen Grand4-halvtante Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822
Christiane Brandt Grand4-halvtante Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 10.1822
Jørgen Brandt Grand4-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 23.06.1822 09.11.1824
Mette Mogensdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 31.01.1823
Hans Laursen Rødding Grand4-halvonkel Fjellerup, Randers, Danmark 21.02.1823
Rasmus Jensen Grand4-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 16.06.1823
Anne Jensen Dahlgaard Grand3-halvtante Thisted Sogn 1823
Kirsten Rasmusdatter 1st cousin 9 times removed up (f) Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Ane Poulsdatter Grand4-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 07.03.1824
Anders Andersen Grand4-halvonkel Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.04.1824
Gjertrud Marie Jensdatter Grand4-halvtante Fjellerup, Randers, Danmark 25.05.1824
Lisbeth Mogensdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 19.06.1824
Ane Marie Christensdatter Grand5-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.07.1824
Bodil Marie Vedersøe Grand4-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.12.1824
Maren Jensdatter Grand4-halvtante Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 19.05.1825 15.10.1829
Christen Jensen Riis Grand3-halvonkel Thisted Sogn 1825
Kirsten Kristensdatter Grand3-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.10.1825
Niels Poulsen Grand4-halvonkel 01.01.1826
Christian Mogensen Grand4-halvonkel 17.01.1826
Ellen Pedersdatter Grand4-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 11.02.1826
Jens Andreasen Grand4-halvonkel Tjele Gods, Viborg, Danmark 20.02.1826 12.01.1852
Kjersten Christensdatter Grand5-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.02.1826
Andreas Conrad Herman Theodor Mohr Grand4-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 05.03.1826
Christine Hansen Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1826 Skjødstrup, Randers, Danmark 11.05.1834
Christiane Brandt Grand4-halvtante Fausing, Randers, Danmark 01.05.1826
Marie Christine Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 12.5.1826
Birthe Poulsdatter Grand4-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 11.01.1827
Maren Mogensdatter Grand4-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 10.07.1827
Jørgen Scheel Grand4-halvonkel Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 20.08.1827
Birthe Kirstine Jensdatter Grand4-halvonkel Hjelmager, Skjødstrup, Randers, Danmark 20.12.1827 01.03.1846
Anders Christian Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Sejrslev By 20.1.1828
Jørgen Martinus Brandt Grand4-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 12.04.1828 18.02.1830
Henrik Kristensen Grand3-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.06.1828 11.07.1902
Søren Rasmussen 3rd cousin 5 times removed up (m) Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1828
Christine Mette Scheel Grand4-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 27.09.1828
Marianne Jensdatter Grand4-halvtante Tjele Gods, Viborg, Danmark 04.10.1828
Jens Pind Grand4-halvonkel 23.10.1828 28.04.1828
Ane Christensdatter Grand5-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1828
Hans Frederik Sophus Mohr Grand4-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 15.12.1828 06.12.1831
Gjertrud Johanne Hansen Grand4-halvtante Skjødstrup, Randers, Danmark 20.02.1829
Adam Laursen Grand4-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.07.1829
Niels Poulsen Grand4-halvonkel Nødager, Randers, Danmark 25.08.1829
Poul Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Ane Scheel Grand4-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.12.1829
Niels Christian Andreasen Knakkergård Grand3-halvonkel Sejrslev By 28.3.1830
Mads Mogensen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.05.1830
Maren Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.09.1830
Jensine Scheel Grand4-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 11.04.1831
Ole Christensen Grand5-halvonkel Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.04.1831
Anne Theodore Mohr Grand4-halvtante Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 1831
Søren Laurits Andersen Grand4-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 14.09.1831 26.11.1831
Pvel Christjan Kristensen Grand3-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.01.1832 30.08.1832
Rasmus Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Verner Anton Theodor Mohr Grand4-halvonkel Åbo, Ormslev, Århus, Danmark 28.02.1832
Juliane Marie Scheel Grand4-halvtante Gl Estrup Herregård, Randers, Danmark 03.04.1832
Maren Nielsdatter Grand4-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1832
Bertel Mogensen Grand4-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 30.08.1832
Caroline Andreasdatter Knakkergård Grand3-halvtante Sejrslev By 23.9.1832 Sejrslev Klit 14.9.1913
Maren Kirstine Madsen Grand4-halvtante Gadegård Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 6.11.1832 Lyngs 30.8.1907
Kirsten Marie Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.11.1832
Mette Marie Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 17.05.1833
Povel Christjan Kristensen Grand3-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 16.09.1833 28.01.1839
Ane Kirstine Poulsdatter Grand4-halvtante Nødager, Randers, Danmark 10.11.1833
Kirsten Mogensdatter Grand4-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 23.01.1834
Kirsten Andersen 2nd cousin 8 times removed up (f) Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Kirsten Marie Jendatter Grand4-halvtante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.02.1834
Mette Cathrine Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 21.02.1834 03.02.1875
Dorthe Kathrine Jensdatter Grand4-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1834
Inger Kjerstine Christensen Grand5-halvtante Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1834
Maren Hedegaard Riis Grand3-halvtante 1834
Johan Georg Sophus Mohr Grand4-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.09.1834
Boline Marie Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 29.01.1835
Jens Peder Rødding Grand4-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 20.03.1835
Flore Henriette Andersen Grand4-halvtante København, København, Danmark 3.1835
Hans Jes Kristian Nielsen Grand3-halvonkel 30.8.1835 København 30.11.1860
Maren Andersdatter 2nd cousin 8 times removed up (f) Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Elisabeth Jensdatter Grand4-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1836
Frederikke Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.03.1837
Sørenmine Christine Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 24.06.1837 13.05.1866
Johan Schütten Riis Grand3-halvonkel Thisted Sogn 1837
Niels Jensen Grand4-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1837
Mads Severin Jensen Grand4-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.08.1837 15.11.1838
Niels Peter Jensen Grand4-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.08.1837
Jens Erik Pind Jespersen Grand4-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 30.08.1837
Anna Povline Vilhelmine Nielsen Grand3-halvtante København 7.1.1838 København 3/2/1839
Ane Dorthea Albertine Mathilde Mohr Grand4-halvtante Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 02.05.1838
Frands Kristensen Grand3-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 01.06.1838 13.12.1838
Maren Poulsdatter Grand4-halvtante Nødager, Randers, Danmark 03.06.1838
Anders Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) 20.07.1838 07.04.1840
Jens Erik Jespersen Grand4-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 25.03.1839
Anna Povline Vilhelmine Nielsen Grand3-halvtante 9.6.1839 29.6.1864
Morten Laursen Rødding Grand4-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 21.06.1839
Lene Chatrine Riis Grand3-halvtante Thisted Sogn 1839
Marie Kathrine Jensdatter Grand4-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1839
Madsine Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 30.07.1839
Mette Kirstine Jensen Grand4-halvtante Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1839
Jensmine Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 07.04.1840
Ane Caroline Riis Grand3-halvtante Thisted Sogn 1840
Ane Jensmine Martine Jespersen Grand4-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 10.12.1840
Mette Marie Andersen 2nd cousin 8 times removed up (f) Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Niels Madsen Grand3-halvonkel 06.02.1841
Georg Laursen Rødding Grand4-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 25.04.1841
Julie Marie Skou Nielsen Grand3-halvtante 4.5.1841 8.03.1877
Frands Kristensen Grand3-halvonkel Gulforhoved, 7441 Bording, Danmark 26.05.1841 26.10.1841
Mette Maria Riis Grand3-halvtante Thisted Sogn 1841
Marie Ottine Andersen Grand4-halvtante Kalø, Bregnet, Randers, Danmark 05.11.1841
Mads Peder Jensen Grand4-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 31.12.1841
Niels Christian Tuesen Grand4-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 31.12.1841
Frederik August Mohr Grand4-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 14.03.1842 30.01.1908
Birgitte Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 02.04.1842
Kirstine Linesen Grand3-halvtante Boes, Dover, Skanderborg, Danmark 30.01.1843
Christian Tuesen Grand4-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.07.1843 20.11.1843
Niels Tuesen Grand4-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.07.1843 19.08.1846
Ane Kirstine Andersen 2nd cousin 8 times removed up (f) Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Albert Carl Emil Mohr Grand4-halvonkel Christinedal, Skovby, Århus, Danmark 19.11.1843
Lovise Kirstine Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.05.1844
Nicoline Jensen Grand4-halvonkel Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1844
Jens Peter Christian Schophuus Riis Grand3-halvonkel Thisted Sogn 5.1.1845
Christen Tuesen Grand4-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.07.1845
Niels Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) Thiimhus 02.04.1846
Jens Bertelsen Grand3-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 20.04.1846 07.03.1848
Mads Peter Sørensen Grand4-halvonkel Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 25.05.1846
Ane Marie Jensdatter Grand4-halvtante Karup, Viborg, Danmark 1846
Nicoline Riis Riis Grand3-halvtante Thisted Sogn 1846
Jesper Jespersen Højlund Grand4-halvonkel Julielund, Vejby, Randers, Danmark 22.08.1846
Christian Nicolai Madsen Grand3-halvonkel 29.08.1846
Søren Skaarup Andersen Grand4-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 22.02.1847
Knud Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Philip Frederik Jensen Grand4-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1848
Peder Sørensen Grand4-halvonkel Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 06.11.1848
Anne Marie Madsen Grand3-halvtante Søndbjerg Kirke 19.02.1849
Jens Peter Andersen Grand4-halvonkel Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 20.03.1849 17.06.1880
Søren Sørensen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 3.1849 25.07.1913
Edel Kirstine Jensen Grand3-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 04.04.1849 29.06.1881
Jens Bertelsen Grand3-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Søren Bertelsen Grand3-halvonkel Bregnet, Randers, Danmark 22.05.1849
Ane Kirstine Nielsen Tip5-oldeforældres oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tip5-oldeforældres oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Peder Frøikjær Madsen Grand3-halvonkel 26.06.1850
Otte Jensen Riis Grand3-halvonkel Thisted Sogn 1850
Anders Peder Pedersen Tip4-oldeforældres oldesøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.07.1850
Ane Marie Pedersen Tip4-oldeforældres oldesøn Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1850
Jacob Andersen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 05.10.1851 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 07.10.1854
Jens Thomas Andersen 2nd cousin 8 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Maren Sofie Laursen Tip3-oldeforældres oldedatter Hornum Mark Hvirring, Skanderborg, Danmark 12.02.1852
Jens Anders Jensen Grand3-halvonkel Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 18.04.1852
Ane Kirstine Jensdatter Grand4-halvonkel Karup, Viborg, Danmark 1852
Jens Nielsen Tip5-oldeforældres oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Anne Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 03.07.1853
Edel Kirstine Jensen Grand3-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 17.07.1853
Ane Pedersen Grand3-halvtante Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Mette Sophie Andersen Grand3-halvtante Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 16.03.1854 Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 26.10.1872
Mads Christensen Nielsen Tip4-oldeforældres oldesøn Gadegård Lyngs, Thyholm, Thisted, Danmark 13.2.1855
Ane Mette Andersdatter Grand4-halvtante Ommestrup, Mørke, Randers, Danmark 28.03.1855
Karen Marie Pedersen Grand3-halvtante Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Marie Kathrine Jespersen Grand4-halvtante Julielund, Vejby, Randers, Danmark 24.07.1855
Niels Nielsen Vad Grand3-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 08.08.1855
Anne Marie Sørensen Grand4-halvtante Tyvkiær, Ikast, Ringkøbing, Danmerk 26.10.1855
Sørensmine Jensen Grand3-halvtante Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 26.02.1856
Kirsten Marie Jacobsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1856
Jacob Andersen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 01.04.1856
Thomas Chrstian Jensen Grand3-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 10.05.1856
Petrine Kirstine Madsen Grand3-halvtante Odby, Serup, Danmark 17.12.1856
Christian Knakkergaard Henriksen Bunch 2nd cousin 6 times removed up (m) Thisted 23.9.1857
Marie Kirstine Jensen Grand3-halvtante Stabrand, Randers, Danmark 22.10.1857
Knud Jacobsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.12.1857
Jørgen Balle Grand3-halvonkel Nabelslund, Skjødstrup, Randers, Danmark 14.02.1858
Jørgen Mikkel Hansen Grand2-halvonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Hansen 3rd cousin 7 times removed up (m) Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Rasmus Peder Pedersen Grand3-halvonkel Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Mette Mette Nielsen Grand3-halvtante Årslev, Århus, Danmark 08.09.1858
Niels Christian Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Hans Christian Andersen Grand3-halvonkel Rostved, Bregnet, Randers, Danmark 04.02.1859
Søren Jacob Jensen Grand3-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 22.09.1859
Albert Thygge Jensen Tip4-oldeforældres oldesøn Grenå, Randers, Danmark 17.12.1859
Niels Jacobsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1860
Jørgen Vilhelm Mohr Grand3-halvonkel Ginnerup, Randers, Danmark 03.06.1860
Søren Nielsen Grand3-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 28.07.1860 25.05.1867
Niels Anton Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Rasmus Boesen Rasmussen Grand3-halvonkel Hyllested, Randers, Danmark 25.06.1861
Ane Marie Nielsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Hans Frederik Immanuel Mohr Grand3-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1861
Mette Kirstine Nielsine Jensen Tip4-oldeforældres oldedatter Grenå, Randers, Danmark 10.12.1861
Thomas Jensen Grand3-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 18.01.1862 05.06.1862
Ædeline Kathrine Sørensen Grand3-halvtante Årslev, Århus, Danmark 16.08.1862
Anne Jacobsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 28.10.1862
Karen Kirstine Oline Jørgensen Grand2-halvtante Tåstrup Merløse 21.01.1863 Ugerløse 16.05.1933
Thomas O Schmidt Tip4-oldeforældres oldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1863
Jørgen Mikkel Jørgensen Grand2-halvonkel Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Jørgen Mikkel Jørgensen 3rd cousin 7 times removed up (m) Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Thomas Jensen Grand3-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 09.08.1863
Niels Anton Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ida Bolette Schmidt Tip4-oldeforældres oldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 19.12.1863
Inger Marie Jensen Tip4-oldeforældres oldedatter Grenå, Randers, Danmark 27.01.1864
Jørgen Christian Jørgensen Grand2-halvonkel 31.01.1864 Amerika 26.02.1896
Jens Sørensen Jensen Grand3-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 05.08.1864
Edvard Christian Andersen Grand3-halvonkel Rønde, Bregnet, Randers, Danmark 15.10.1864
Mads Peder Jacobsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.02.1865
Kirstine TH Jensmine Schmidt Tip4-oldeforældres oldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.03.1865
Birthe Marie Jensen Grand3-halvtante Sierslev, Store Heddinge, Stevns 20.03.1865 Kirke Hyllinge, Voldborg, Roskilde 03.09.1946
Maren Nielsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Dorthea Marie Jacobsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1865
Carl Martin Jørgensen Grand2-halvonkel Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Carl Martin Jørgensen 3rd cousin 7 times removed up (m) Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Marianne Caroline Johanne Mohr Grand3-halvtante Dalbyneder, Randers, Danmark 29.11.1865
Bodil Johanne Jensine Jørgensen Grand2-halvtante Ladegårdshusene Merløse 13.01.1866 St. Elisabeth Hospital Holbæk 03.06.1938
Mette Johanne Kirstine Jensen Grand3-halvtante Mørke, Randers, Danmark 05.04.1866
Jens Peder Jensen Grand3-halvonkel Stabrand, Randers, Danmark 21.07.1866
Peder Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Ove Mohr Tip4-oldeforældres oldesøn Harlev, Århus, Danmark 24.08.1866
Hans Iversen Grand3-halvonkel 16.10.1866
Jens Jensen Tip4-oldeforældres oldesøn Grenå, Randers, Danmark 27.10.1866
Søren Peter Sørensen Grand3-halvonkel Årslev, Århus, Danmark 13.01.1867
Jørgen Vilhelm Mohr Grand3-halvonkel Dalbyneder, Randers, Danmark 13.02.1867
Anna Schmidt Tip4-oldeforældres oldedatter Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 13.05.1867
Maren Nielsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Søren Andersen Jensen Grand3-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 16.02.1868
Johan Marius Mohr Tip4-oldeforældres oldesøn Harlev, Århus, Danmark 18.04.1868
Ole Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Ane Margrethe Iversen Grand3-halvtante 08.07.1868
Abelone Christensen Mohr Grand3-halvtante Auning, Randers, Danmark 29.09.1868
Vilhelmine Jensen Tip4-oldeforældres oldedatter Grenå, Randers, Danmark 18.02.1869
Otto Albert Schmidt Tip4-oldeforældres oldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 02.03.1869
Anton Nielsen Grand3-halvonkel 18.08.1869
Søren Andersen Jensen Grand3-halvonkel Følle, Bregnet, Randers, Danmark 21.09.1869
Edel Kirstine Jensen Grand3-halvtante Mørke, Randers, Danmark 21.01.1870
Jens Knudsen Jacobsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.09.1870
Theodor Mohr Tip4-oldeforældres oldesøn Harlev, Århus, Danmark 27.01.1871
Ane Nielsen Grand3-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Edel Kirstine Jensen Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 27.04.1871
Marie Iversen Grand3-halvtante 18.05.1871
Johan Christian Schmidt Tip4-oldeforældres oldesøn Tarskov Mølle, Harlev, Århus, Danmark 25.05.1871
Arnold Jensen Tip4-oldeforældres oldesøn Grenå, Randers, Danmark 21.12.1871
Niels Peder Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Kirstine Schmidt Mohr Tip4-oldeforældres oldedatter Herlev, København, Danmark 09.06.1872
Christian Peder Sørensen Grand2-halvonkel Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Christian Peder Sørensen 3rd cousin 7 times removed up (m) Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Niels Iversen Grand3-halvonkel 23.03.1873
Ane Margrethe Jensen Grand3-halvtante Følle, Bregnet, Randers, Danmark 09.04.1873
Jens Peter Nielsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Johanne Mohr Tip4-oldeforældres oldedatter Harlev, Århus, Danmark 28.11.1873
Laust Peder Jacobsen Grand3-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.01.1874
Anders Marius Christian Jensen Grand3-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 06.02.1874 11.02.1874
Hansine Dominika Jensen Tip4-oldeforældres oldedatter Grenå, Randers, Danmark 04.08.1874
Anders Marius Christian Jensen Grand3-halvonkel Mørke, Randers, Danmark 17.12.1874 28.12.1874
Aage Mohr Tip4-oldeforældres oldesøn Harlev, Århus, Danmark 11.01.1875
Marie Kirstine Jensen Grand3-halvtante Mørke, Randers, Danmark 24.04.1876
Agnethe Mohr Tip4-oldeforældres oldedatter Harlev, Århus, Danmark 31.07.1876
Kjerstine Amalie Boesen Rasmussen Grand3-halvtante Virring, Randers, Danmark 1877
Peter Urskov Kristensen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Peter Urskov Kristensen 3rd cousin 7 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen Grand2-halvonkel Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Poul Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m) Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Niels Anton Nielsen Grand2-halvonkel 1882
Johanne Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Johanne Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Jens Kristen Nielsen Grand2-halvonkel 1884
Carline Mette Kirstine Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) 25.09.1884
Dagmar Margrethe Jensen Grand3-halvtante Sierslev, Store Heddinge, Stevns 14.02.1885 30.03.1964
Ane Kathrine Kristensen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Kathrine Kristensen 3rd cousin 7 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Katrine Kristensen Tip3-oldeforældres oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885 Elling, Funder, Viborg, Danmark
Ane Kirstine Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Ane Kirstine Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Mette Kirstine Mohr Grand2-halvtante Sahl, Vinderup, Ringkøbing, Danmark 02.04.1886
Søren Kristen Nielsen Grand2-halvonkel 1886
Frederik Andersen 3rd cousin 7 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Maren Jensen Grand2-halvtante Vivild, Randers, Danmark 06.11.1886
Karen Iversen Grand3-halvtante 08.03.1887
Jens Frederik Jensen Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 16.09.1887
Ane Johanne Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Ane Johanne Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Ane Nielsen Grand2-halvtante 20.4.1888
Anders Peter Andersen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Inger Marie Nielsen Grand2-halvtante 26.9.1889
Petra Henriette Mohr Grand2-halvtante Århus 18.11.1889
Niels Jensen Grand2-halvonkel Vivild, Randers, Danmark 01.01.1890
Anders Kristian Andersen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Karen Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Karen Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Gudrun Nielsen Tip3-oldeforældres oldedatter Sierslev, Store Heddinge, Stevns 17.07.1891
Poul Andersen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Gjertrud Katrine Hansine Jensen Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 06.12.1891
Ane Kirstine Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) 10.03.1892
Povlene Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Povlene Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Kristen Langgren Nielsen Grand2-halvonkel 11.12.1892
Mette Kirstine Andersen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Thor Dithlev Bredgaard Grand2-halvonkel Sct Mortens, Randers, Danmark 03.08.1893
Hanne Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Hanne Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Julie Frederikke Jensen Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 29.09.1894
Karen Nielsen Grand2-halvtante 24.4.1895
Agnes Jenny Bredgaard Grand2-halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 02.05.1896
Agnes Andersen Grand2-halvtante Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Agnes Andersen 3rd cousin 7 times removed up (f) Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Niels Peder Nielsen Frandsen Tip5-oldeforældres tipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Anna Frederikke Hansine Petrine Andersen Grand2-halvtante Skrøbelev, Rudkøbing, Svendborg, Danmark 15.11.1896
Maren Andersen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Grand2-halvonkel Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Otto Peder Nielsen Grand2-halvonkel 22.3.1898
Selma Margrethe Kirstine Andersen Grand2-halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 05.12.1898
Mette Kristine Andersen Grand2-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Gjerrud Katrine Jensen Grand2-halvtante Fausing, Randers, Danmark 16.08.1899
Søren Edvard Jensen Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 18.08.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Grand2-halvtante Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Grand2-halvonkel Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Kristen Mohr Grand2-halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 06.09.1901
Kai Frederik Emil Andersen Grand2-halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.09.1901
Peter Johannes Jørgensen Grand-halvonkel Undløse, Danmark 02.11.1901 København, Danmark
Rasmus Kristian Jensen Grand2-halvonkel Fausing, Randers, Danmark 06.12.1901
Søren Frank Mohr Grand2-halvonkel Nykøbing Falster, Maribo, Danmark 31.12.1901
Asta Kristine Thomine Andersen Grand2-halvtante Sct Mortens, Randers, Danmark 23.04.1902
Klara Frederikke Magne Andersen Grand2-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Mette Kirstine Andersen Grand2-halvtante Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Ellen Edvardine Hansine Andersen Grand2-halvonkel Ebeltoft, Randers, Danmark 06.05.1904
Svend Marius Jørgensen Grand-halvonkel Undløse, Danmark 24.12.1904 Frederik VI's Allé 1, Frederiksberg, Danmark 10.06.1992
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Anne Helene Andersen Grand2-halvtante Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Niels Andersen Mohr Grand2-halvonkel Paderup Kristrup, Randers, Danmark 19.07.1905 Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.07.1985
Albert Henry Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.11.1905
Karl Holger Jørgensen Grand-halvonkel Undløse, Danmark 15.03.1906 Hovedgaden 5, Undløse, Danmark 09.04.1983
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Axel Henrik Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Hulda Natalie Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Petrea Nielsine Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 27.01.1907
Anders Kristian Andersen Grand2-halvonkel Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Grand2-halvonkel Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Grand2-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Hjalmer Uhrskov Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 27.08.1909
Helge Larsen Grand-halvonkel 23.02.1910 Charlottetown Prinse EDward Island Canada 16.06.1968
Esther Marie Andersen Grand2-halvtante Sct Knud, Odense, Danmark 03.03.1910
Jens Kristian Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Amalie Andersen Grand2-halvtante Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Else Vandeskov Olsen Grand-halvtante Fredensborggade 10 2., Skt. Stefans sogn, Københav, Danmark 08.08.1910
Peder Rudolf Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 19.05.1911
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (f) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Anton Andersen Grand2-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Agnes Margrethe Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Poul Andersen Grand2-halvonkel Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Gert Andersen Grand2-halvonkel Sct Knud, Odense, Danmark 14.05.1913
Svend Børge Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 24.05.1913
Jutta Antonie Helene Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Alice Vandeskov Olsen Grand-halvtante Fredensborggade 10 2., Skt. Stefans sogn, Københav, Danmark 13.12.1914
Niels Juul Olsen Grand-halvonkel Fredensborggade 10 2., Skt. Stefans sogn, Københav, Danmark 13.12.1914
Helga Natalie Gudrun Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Arthur Løvgren Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 10.09.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Mary Larsen Grand-halvtante 1917 1992
Jens Kristian Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Vagner Harald Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Oda Kirstine Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 22.10.1917
Anders Verner Hansen Grand-halvonkel Odense 08.07.1918 04.09.1982
Assistent Svend Vandeskov Olsen Grand-halvonkel Fredensborggade 10 2., Skt. Stefans sogn, Københav, Danmark 05.08.1918 Rådmand Steins Allé 41, København, Danmark 1995
Niels Arne Jørgensen Grand-halvonkel Tømmerup, Undløse sogn, Danmark 04.12.1918
Søren Kaj Jørgensen Grand-halvonkel Tømmerup, Undløse sogn, Danmark 04.12.1918 Undløse, Danmark 2005
Dagmar Viola Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Karla Larsen Grand-halvtante 25.03.1919 01.02.1989
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen 4th cousin 6 times removed up (m) Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Vagner Herløv Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 15.03.1920
Inger Hansen Grand-halvtante Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 14.05.1920 29.11.1987
Rosa Ketty Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Egon Lindegaard Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Iris Agathe Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 06.04.1922
Poul Verner Stenholt Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Knud Hansen Grand-halvonkel Skodborg, Haderslev, Ribe, Danmark 22.06.1922
Karen Margrete Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Elly Marie Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.11.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Doris Irene Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.06.1925
Liddy Ruth Stenholt Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Jens Erik Jørgensen Grand-halvonkel Tømmerup, Undløse sogn, Danmark 08.05.1926 Undløse, Danmark 2005
Arne kristian Nielsen Frandsen Tip5-oldeforældres tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Regner Højmark Madsen Tip3-oldeforældres tipoldesøn Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926 08.02.1927
Ritta Miga Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 14.09.1926
Gudrun Jensigne Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldedatter Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.11.1926
Henny Alice Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) 22.8.1927
Karl Jensen Fuglsang Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Ruth Olivia Madsen Tip3-oldeforældres tipoldedatter Funder, Viborg, Danmark 19.05.1928
Annelise Birthe Hofmann Grand-halvtante Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 17.07.1928
Jens Peder Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 05.08.1928
Lilli Aase Stenholt Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Bodil Ingeborg Jørgensen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Sipperup, Søndersted sogn, Danmark 22.01.1929 Frederiksberg Hospital, København, Danmark 17.10.1990
Helga Marie Voldby Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Karen Margrethe Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 23.01.1930
Svend Åge Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Skygge Engesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 11.04.1930
Ella Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Gerda Haugaard Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn 05.05.1931
Aage Winther Sørensen Grand-halvonkel Sct Mortens, Randers, Danmark 04.07.1931
Svend Børge Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Knud Vilhelm Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Paderup Kristrup, Randers, Danmark 15.05.1932
Karl Heinrich Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Lander Gulhammer Pedersen Halvonkel 08.04.1933
Vagn Kristian Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Jytte Marie Mohr Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Paderup Kristrup, Randers, Danmark 05.03.1934 Kristrup, Randers, Danmark 05.02.1971
Signe Marie Nielsen Frandsen Tip5-oldeforældres tiptipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Regner Klingenberg Nielsen Halvonkel Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Halvonkel Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Hans Jørgen Laursen Halvonkel Havredalsvej 15, Uglev, Danmark 13.7.1935
Inger Lise Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Ketty Skou Halvtante Voldum Randers 24.07.1935
Lissy Margit Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Annelis Rønnelin Sørensen Halvtante Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Jenny Doris Andersen 4th cousin 6 times removed up (f) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Ove Stig Jørgensen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn Undløse 11.12.1936
Anna Helene Voldby Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Arne Simonsen Halvonkel Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Kristian Vagn Jørgensen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn 17.02.1938
Steffen Mohr Leibo Grand-halvonkel Gethsemene Sogn, København, Danmark 09.04.1938
Valborg Laursen Halvtante 29.07.1938
Randi Skou Halvtante Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Frode Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Hanne Hofmann Grand-halvtante Sct Mathæus Sogn, København, København, Danmark 31.01.1939
Birthe ( Bitten ) Laubjerg Halvtante Svankjær, Hvidbjerg , V. Aa Sogn, Hassing Herred, Thisted Amt 08.04.1939
Erik Winther Sørensen Grand-halvonkel Sct Peders Sogn, Randers, Danmark 08.07.1940
Bent Villy Andersen 4th cousin 6 times removed up (m) Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Anne Lise Andersen Halvtante Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Halvtante Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Knud Laubjerg Halvonkel Svankjær, Hvidbjerg , V. Aa Sogn, Hassing Herred, Thisted Amt 29.05.1941 Hammel, Danmark 27.05.1986
Sonja Helene Pedersen Tiptipoldeforældres sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Anna Marie Laursen Halvtante Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 18.12.1941
Klaus Dahlgaard Halvonkel 25.03.1942
Niels Ole Laursen Halvonkel 04.10.1942 05.01.2015
Ida Marie Larsen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Canada 09.03.1943
Bruno Nordmand Andersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lars Christian ( Lasse ) Laursen Halvonkel Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 29.12.1943 Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 07.11.2002
Kirsten Jochumsen Halvtante Horsens 13.07.1944
Joan Guldhammer Pedersen Halvtante 29.07.1944
Peter Dahlgaard Halvonkel 25.09.1944
Thomas Dahlgaard Halvonkel Hellerup 16.1.1945
Mona Skou Halvtante Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Halvtante Horsens 07.07.1945
Frank Dahlgaard Halvonkel 28.01.1946
Linda Anne Larsen Tipoldeforældres sønne-/datterdater Canada 20.03.1946 Canada 18.04.1998
Lindy Lindberg Pedersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn 20.6.1946 24.11.1917
Kurt Bøje Pedersen Halvonkel Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Halvtante Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Else Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Grethe Uhrskov Andersen Tiptipoldeforældres tipoldedatter Kjellerup, Viborg, Danmark 22.10.1946
Vivi Jochumsen Halvtante Horsens 29.12.1946 1947
Finn Laubjerg Halvonkel 24.06.1947 25.11.2014
Inger Laursen Halvtante Rockjær, Råkjærvej 7, Thyholm, Danmark 20.07.1947
Ivan Guldhammer Pedersen Halvonkel Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Halvtante Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen Halvtante Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Halvtante 07.04.1948
Vivi Margot Jochumsen Halvtante Horsens 26.08.1948
Leila Anette Stenholt Andersen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen Halvtante Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Halvtante Horsens 18.11.1948
Peter Laibo Grand-halvonkel Gethsemene Sogn, København, Danmark 27.03.1949
Poul Henrik Laubjerg Halvonkel 27.03.1949
Else Elisabeth Riis Laursen Halvtante 23.9.1949
Eva Annitta Andersen Halvtante Horsens 18.11.1949
Merete Hammer Laubjerg Halvtante Æ Brøj Tambohuse Hellerød, Danmark 18.11.1949
John Richie Hansen Halvonkel Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Sofia (Sonia) Dahlgaard Halvtante 12.09.1950
Poul Erik Andersen Halvonkel Horsens 1.11.1951
Anders Laubjerg Halvonkel Æ Brøj Tambohuse Hellerød, Danmark 04.01.1952
Ove Bent Pedersen Tiptipoldeforældres sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Robert Brian Hansen Halvonkel Ontario, Canada 22.02.1952
Flemming Laubjerg Halvonkel 24.03.1952
Børge Salomonsen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen Halvonkel Horsens 08.07.1952
Svend Harry Jochumsen Halvonkel Horsens 28.05.1953
Preben Edvard Ebbesen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen Halvtante 28.08.1953
Jan Finn Andersen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen Tiptipoldeforældres tipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Hanne Andersen Halvtante Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Halvtante Horsens 24.01.1955
Lise Birgitte Laubjerg Halvtante 06.08.1955
Karsten Bangshåb Halvonkel Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Halvtante Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Halvonkel Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Halvtante Horsens 28.11.1956
Villy Ludvig Marcher Oldeforældres tipoldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher Oldeforældres tiptipoldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Bente Andersen Halvtante Horsens 09.08.1957
Søren Laubjerg Halvonkel Æ Brøj Tambohuse Hellerød, Danmark 12.11.1957
Torben Johannes Rolskov Halvonkel Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Halvonkel Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Halvonkel Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Halvonkel Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Halvtante Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Peter Laubjerg Halvonkel 24.06.1960
Jesper Franzen Halvonkel Århus 09.01.1961
Steen Andersen Halvonkel Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Anette Marcher Oldeforældres tiptipoldedatter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher Oldeforældres tipoldedatter Korsør 21.03.1961
Susanne Andersen Halvtante Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Halvtante Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Halvtante Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Halvtante Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Halvonkel Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Halvonkel Horsens 04.05.1964
Christian Albert Lassen Oldeforældres tipoldesøn 25.7.1964
Jan Michael Andersen Halvonkel Horsens 30.06.1965
Maibrit Marcher Oldeforældres tiptipoldedatter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher Oldeforældres tipoldedatter Svendstrup 20.05.1966
Steven Hansen Halvonkel Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Halvtante Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Halvonkel Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Halvtante Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Sten Weber Hansen Tipoldeforældres sønne-/dattersøn 1969
Alexander Egeriis Oldeforældres tipoldesøn 13.11.1994
Camilla Munkholm Oldeforældres tipoldedatter 29.12.1994
Louise Lassen Oldeforældres tipoldedatter 10.7.1996
Eskil Dahlgaard Oldeforældres tipoldesøn 1999
Kathrine Lassen Oldeforældres tipoldedatter 29.10.1999
Sofie Brøgger Laursen Oldeforældres tipoldedatter 20.01.2001
Mathias Egeriis Oldeforældres tipoldesøn 24.01.2002
Emma Schnack Tipoldeforældres tiptipoldedatter 01.03.2002
Hekena Munkholm Oldeforældres tipoldedatter 10.06.2002
Mathilde Munkholm Schade Larsen Oldeforældres tipoldedatter 18.06.2002
Mads Brøgger Laursen Oldeforældres tipoldesøn 04.08.2002
Selma Fugl Eskjær Oldeforældres tipoldedatter 20.03.2003
Emilie Dahlgaard Oldeforældres tipoldedatter 2003
Joakim Schnack Tipoldeforældres tiptipoldesøn 13.02.2004
Emma Dingel Oldeforældres tipoldedatter 2005
Mikkel Dahlgaard Oldeforældres tipoldesøn 2006
Noah Oldeforældres tipoldesøn 2006
Villads Fugl Eskjær Oldeforældres tipoldesøn 30.08.2006
Moa Margrethe Eskjær Olsson Oldeforældres tipoldedatter 12.11.2006
Linnea Katherina Anderson Tipoldeforældres tiptipoldedatter 17.02.2008
Olau Dahlgaard Oldeforældres tipoldesøn 2008
Felix Schnack Tipoldeforældres tiptipoldesøn 17.03.2009
Anna Nüchel Oldeforældres tipoldedatter 9.6.2009
Lucca Oldeforældres tipoldedatter 08/2009
Sophia Oldeforældres tipoldesøn 08/2009
Frederikke Vastrup Oldeforældres tipoldedatter 2010
Elisabeth Nicole Bush Oldeforældres tipoldedatter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Casandra Dahlgaard Oldeforældres tipoldedatter 27.03.2012
Malthe Oldeforældres tipoldesøn 2012
Sommer Sofie Ernlund Oldeforældres tipoldedatter København 12.2012
Victoria Emilie Bush Oldeforældres tipoldesøn Huston, Texas, USA 22.01.2014
Mille Helsinghoff Laubjerg Oldeforældres tipoldedatter 2015
Hannah Dahlgaard Oldeforældres tipoldedatter 14.6.2016
Svigerbedsteforældre
Chan Chip Yee Svigerbedstefader
Wong Yuk Chan Svigerbedstemoder
Yee Svigeroldefader

Medier

Billeder

Asker Laubjerg 2015

Asker Laubjerg

Asker Laubjerg 2012

Asker Laubjerg 2012

Asker Laubjerg 2012

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori
5 Aug 1930 - 25 Aug 2012 (-56.9) - 25.2 Neil Armstrongs tidsalder Kendte personer
6 Feb 1952 - Today (-35.4) Dronning af Det forenede Kongerige: Elizabeth II. Storbritannien
24 Feb 1955 - 5 Oct 2011 (-32.4) - 24.3 Steven ’Steve’ Paul Jobs‘s tidsalder Kendte personer
1976 - 1989 (-11.0) - 2.0 Formand for DDRs statsråd: Erich Honecker Østtyskland
27 Dec 1979 - 15 Feb 1989 (-7.5) - 1.6 Sovjetisk-afghanske krig (1979-1989) Krige
30 Apr 1980 - 30 Apr 2013 (-7.2) - 25.8 Dronning af Holland: Beatrix Holland
22 Sep 1980 - 20 Aug 1988 (-6.8) - 1.1 1. Golfkrig (’Iran-Irak-krigen’) Krige
20 Jan 1981 - 20 Jan 1989 (-6.5) - 1.6 Amerikanske præsidenter: Ronald Reagan USA - Præsidenter
21 May 1981 - 17 May 1995 (-6.1) - 7.9 Frankrigs præsident: François Mitterrand Frankrig
1 Oct 1982 - 27 Oct 1998 (-4.8) - 11.3 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Helmut Kohl Tyskland - Kanslere
10 Nov 1985 - 30 May 1994 (-1.6) - 6.9 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Ezra Taft Benson Mormon-historie
20 Jan 1989 - 20 Jan 1993 1.6 - 5.6 Amerikanske præsidenter: George H. W. Bush USA - Præsidenter
18 Oct 1989 - 3 Dec 1989 2.3 - 2.4 Formand for DDRs statsråd: Egon Krenz Østtyskland
2 Aug 1990 - 28 Feb 1991 3.1 - 3.7 2. Golfkrig (’Operation Desert Shield’, ’Operation Desert Storm’) Krige
3 Oct 1990 3.3 Den tyske genforening Tyskland
8 Dec 1991 4.4 Underskrivelsen af Belavezha-aftalerne, der deklarerer opløsningen af Sovjetunionen Rusland
1992 - 1996 5.0 - 9.0 Den afghanske Borgerkrig Krige
20 Jan 1993 - 20 Jan 2001 5.6 - 13.6 Amerikanske præsidenter: Bill Clinton USA - Præsidenter
4 Aug 1993 6.1 Præsentation af Apple Newton Apple Inc. - firmahistorie
1 Nov 1993 6.3 Grundlæggelsen af Den europæiske Union (EU) Europæiske Union
5 Jun 1994 - 3 Mar 1995 6.9 - 7.7 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Howard W. Hunter Mormon-historie
1994 - 1996 7.0 - 9.0 1. Tjetjenske krig Krige
17 Jan 1995 7.5 Jordskælvet i Kobe Katastrofer
12 Mar 1995 - 27 Jan 2008 7.7 - 20.6 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Gordon B. Hinckley Mormon-historie
17 May 1995 - 16 May 2007 7.9 - 19.9 Frankrigs præsident: Jacques Chirac Frankrig
1998 - 2003 11.0 - 16.0 Den 2. Kongokrig Krige
1998 - 1999 11.0 - 12.0 Kosovokrigen (’Kosovo-konflikten’) Krige
15 Aug 1998 11.1 Præsentation af Apple iMac Apple Inc. - firmahistorie
27 Oct 1998 - 22 Nov 2005 11.3 - 18.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Gerhard Schröder Tyskland - Kanslere
1 Jan 1999 11.5 ECU som intern regnskabsenhed i EU Europæiske Union
20 Jan 2001 - 20 Jan 2009 13.6 - 21.6 Amerikanske præsidenter: George W. Bush USA - Præsidenter
11 Sep 2001 14.2 11. september-anslaget ('9/11') USA
7 Oct 2001 - Today 14.3 Krigen i Afghanistan Krige
23 Oct 2001 14.3 Præsentation af Apple iPod Apple Inc. - firmahistorie
1 Jan 2002 14.5 Indførelsen af Euro Europæiske Union
20 Mar 2003 - 1 May 2003 15.7 - 15.8 3. Golfkrig (’Irakkrigen’) Krige
26 Dec 2004 17.5 Tsunami i det Indiske Ocean Katastrofer
6 Jun 2005 17.9 Apple skifter til Intel-processorer Apple Inc. - firmahistorie
22 Nov 2005 - Today 18.4 Bundeskanslere for Forbundsrepublikken Tyskland: Angela Merkel Tyskland - Kanslere
9 Jan 2007 19.5 Præsentation af Apple iPhone Apple Inc. - firmahistorie
16 May 2007 - 15 May 2012 19.9 - 24.9 Frankrigs præsident: Nicolas Sarkozy Frankrig
3 Feb 2008 - 2 Jan 2018 20.6 - 30.5 Præsident for Jesu Kristi Kirke af Sidste Dages Hellige: Thomas S. Monson Mormon-historie
20 Jan 2009 - 20 Jan 2017 21.6 - 29.6 Amerikanske præsidenter: Barack Obama USA - Præsidenter
15 May 2012 - 14 May 2017 24.9 - 29.9 Frankrigs præsident: François Hollande Frankrig
30 Apr 2013 - Today 25.8 Konge af Holland: Willem-Alexander Holland
20 Jan 2017 - Today 29.6 Amerikanske præsidenter: Donald Trump USA - Præsidenter
14 May 2017 - Today 29.9 Frankrigs præsident: Emmanuel Macron Frankrig