A3et

Ane Kirstine Hagedorn

Persondiagram

Forældre

Fader Fødselsdato Moder Fødselsdato
Hans Frandsen Hagedorn 1680 Johanne Sørensdatter 1680

Personbegivenheder

Begivenhedstype Dato Sted Beskrivelse
Fødsel 1703 Jelling, Vejle, Danmark
Dåb 1703 Jelling, Vejle, Danmark
Vielse 1722 Jelling, Vejle, Danmark
Død 1745 Jelling, Vejle, Danmark

Slægtskabsrapport

Navn Art Fødselssted Fødselsdato Dødssted Dødsdato
Partner
Christian Pedersen Mulvad Ægtemand Ringive, Vejle, Danmark 1694 Jelling, Vejle, Danmark 1754
Børn
Peder Christensen Mulvad Søn Jelling, Vejle, Danmark 1723
Hans Christensen Mulvad Søn 1725
Clare Marie Christensen Mulvad Datter Jelling, Vejle, Danmark 1730
Frands Christensen Mulvad Søn Jelling, Vejle, Danmark 1734 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1798
Jes Christensen Mulvad Søn Jelling, Vejle, Danmark 15.03.1736 03.06.1816
Forældre
Hans Frandsen Hagedorn Fader Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1680 Jelling, Vejle, Danmark 28.09.1720
Johanne Sørensdatter Moder Todbjerg, Randers, Århus, Danmark 1680
Oldebørn
Christen Christensen Oldesøn 02.04.1826
Jens Christensen Oldesøn 10.01.1822
Kirsten Maria Christensen Oldedatter
Oluf Henrichsen Oldesøn 1840
Ane Marie Henriksdatter Oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.11.1793 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.04.1871
Anna Henrichsdatter Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.06.1796
Anna Henrichsdatter Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.06.1799
Kristen Henrichsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1803
Anne Kirstine Henrichsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.10.1805
Anne Kirstine Henrichsen Oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1808
Frands Henrichsen Oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.07.1811
Bodil Christensen Oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Maren Christensen Oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.04.1814
Johanne Marie Christensen Oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1818
Niels Frandsen Christensen Oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1821
Tipoldebørn
Karen Nielsdatter Tipoldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 05.03.1818
Ane Kirstine Nielsdatter Tipoldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.06.1819 06.09.1819
Ane Nielsdatter Tipoldedatter Julianehede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1822 Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.01.1859
Anders Nielsen Tipoldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 17.04.1825 10.05.1826
Anders Nielsen Tipoldesøn Skygge, Kragelund, Viborg, Danmark 26.04.1828 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 03.02.1925
Heinrich Nielsen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.10.1831
Dødfødt dreng Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 7.1834
Dødfødt dreng Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 8.1835
Charl Andersen Tipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1837
Ane Kirstine Nielsen Tipoldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.11.1849
Christen Nielsen Tipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.11.1849 Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.12.1925
Jens Nielsen Tipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 09.08.1852
Tiptipoldebørn
Inger Kirstine Nielsen Frandsen Tiptipoldesøn
Ane Pedersen Tiptipoldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 04.10.1853
Marie Andersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.06.1854
Karen Marie Pedersen Tiptipoldedatter Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 03.06.1855
Anne Marie Andersen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.04.1856 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.12.1930
Rasmus Peder Pedersen Tiptipoldesøn Voel Tvilum, Skanderborg, Danmark 05.08.1858
Niels Christian Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 06.01.1859
Niels Kristian Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 05.05.1859 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 04.12.1945
Niels Anton Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1860 26.12.1861
Ane Marie Nielsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.09.1861
Niels Nicolaj Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.05.1862
Niels Anton Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 30.08.1863 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.04.1868
Ane Andersen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.04.1865
Maren Nielsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1865 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 19.11.1865
Peder Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.07.1866 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.08.1866
Maren Nielsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.08.1867
Mads Christian Andersen Tiptipoldesøn 07.01.1868 27.01.1868
Ole Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.05.1868 1868
Mads Christian Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.1869
Anton Nielsen Tiptipoldesøn 18.08.1869
Ane Nielsen Tiptipoldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.03.1871 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1871
Anton Andersen Tiptipoldesøn 16.09.1871 16.01.1895
Niels Peder Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.05.1872
Jens Peter Nielsen Tiptipoldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.10.1873
Karl Andersen Tiptipoldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.05.1875 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.02.1977
Niels Peder Nielsen Frandsen Tiptipoldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 29.10.1896
Tip3-oldebørn
Anders Christian Andersen Tip3-oldesøn
Anton Andersen Tip3-oldesøn
Knud Andersen Tip3-oldesøn
Niels Martinus Andersen Tip3-oldesøn
Otto Marinus Andersen Tip3-oldesøn
Carline Mette Kirstine Andersen Tip3-oldedatter 25.09.1884
Frederik Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Anders Peter Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 02.06.1888 17.12.1949
Anders Kristian Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.03.1890
Poul Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.09.1891
Marie Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.11.1891
Ane Kirstine Andersen Tip3-oldedatter 10.03.1892
Mette Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1893
Maren Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1896
Maren Alvlda Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.10.1897
Anders Andersen Tip3-oldesøn Vinding, Ringkøbing, Danmark 26.02.1898
Mette Kristine Andersen Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.01.1899
Ane Cecilie Mette Marie Andersen Tip3-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.02.1901 20.04.1997
Poul William Andersen Tip3-oldesøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.05.1901
Klara Frederikke Magne Andersen Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.05.1903 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.04.1962
Mette Kirstine Andersen Tip3-oldedatter Ikast, Ringkøbing, Danmark 27.02.1904
Anne Helene Andersen Tip3-oldedatter Herning, Ringkøbing, Danmark 21.05.1905
Anders Kristian Andersen Tip3-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.10.1907 15.07.1908
Jens Poulsen Tværmose Andersen Tip3-oldesøn Herning 16.09.1908
Anders Kristian Andersen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.03.1909
Amalie Andersen Tip3-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 03.08.1910 08.11.1975
Anton Andersen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 12.02.1912
Poul Andersen Tip3-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.05.1913
Arne kristian Nielsen Frandsen Tip3-oldesøn Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.06.1926
Signe Marie Nielsen Frandsen Tip3-oldedatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 27.03.1934
Tip4-oldebørn
Jens Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Agnes Margrethe Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Jens Kristian Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Dagmar Viola Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Rosa Ketty Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Poul Verner Stenholt Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.04.1922
Karen Margrete Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Johannes Jensen Voldby Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.08.1923
Jens Kristian Helmuth Andersen Tip4-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 19.07.1924
Ester Julie Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Liddy Ruth Stenholt Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 24.08.1925 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.09.2002
Jens Peter Voldby Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.02.1926
Søren Åge Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Henny Alice Andersen Tip4-oldedatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 08.12.1926
Hans Erik Andersen Tip4-oldesøn 22.8.1927
Lilli Aase Stenholt Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.08.1928
Gerda Elisabeth Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Elly Marie Hamann Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.01.1929
Ernst Oluf Andersen Tip4-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 03.01.1929 18.01.1929
Ester Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.01.1929
Helga Marie Voldby Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 20.03.1929
Ella Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Andersen Hamann Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.09.1930 19.09.1966
Svend Børge Andersen Tip4-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.09.1931
Edith Andersen Hamann Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 25.12.1931
Karl Heinrich Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Vagn Kristian Andersen Tip4-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 13.12.1933
Ove Henning Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Villy Normand Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.02.1934
Inger Lise Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Lissy Margit Andersen Tip4-oldesøn Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 28.01.1936
Jenny Doris Andersen Tip4-oldedatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Anna Helene Voldby Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 26.03.1937
Karla Marie Nordmand Andersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 17.12.1937
Frode Andersen Tip4-oldesøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Tip4-oldesøn Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Sonja Helene Pedersen Tip4-oldedatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 5.1941
Bruno Nordmand Andersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 15.12.1943
Lindy Lindberg Pedersen Tip4-oldesøn 20.6.1946 24.11.1917
Ove Bent Pedersen Tip4-oldesøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 22.02.1952
Tip5-oldebørn
Andersen Tip5-oldersøn
Ellen Margrethe Jensen Tip5-oldedatter
Marianne Amstrup Tip5-oldedatter
LiselLotte Bangshåb Tip5-oldedatter Horsens 07.11.59
Anne Mette Bangshåb Andersen Tip5-oldedatter Horsens 01.07.66
Karl Jensen Fuglsang Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.04.1928
Lander Gulhammer Pedersen Tip5-oldersøn 08.04.1933
Regner Klingenberg Nielsen Tip5-oldersøn Horsens Kloster, Horsens, Vejle, Danmark 10.05.1934 1984
Erik Skou Tip5-oldersøn Voldum Randers 09.08.1934 06.04.1935
Ketty Skou Tip5-oldedatter Voldum Randers 24.07.1935
Annelis Rønnelin Sørensen Tip5-oldedatter Nørregade 24, Horsens, Horsens, Ringkøbing, Danmark 01.06.1936
Arne Simonsen Tip5-oldersøn Valore, Ejby, København, Danmark 30.09.1937
Randi Skou Tip5-oldedatter Alrø Århus Amt, Danmark 19.08.1938
Anne Lise Andersen Tip5-oldedatter Horsens 07.11.1940
Ellen Margrethe Simonsen Tip5-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 27.03.1941
Joan Guldhammer Pedersen Tip5-oldedatter 29.07.1944
Mona Skou Tip5-oldedatter Magleby Sogn Svendborg 11.03.1945 Tårnborg Sorø
Jette Loise Franzen Tip5-oldedatter Horsens 07.07.1945
Kurt Bøje Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 02.08.1946
Steen Bjarne Christensen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.08.1946
Karen Elisabeth Simonsen Tip5-oldedatter Valore, Ejby, København, Danmark 07.10.1946
Ivan Guldhammer Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 01.12.1947
Margit Andersen Tip5-oldedatter Horsens 01.01.1948
Lili Birgit Hamann Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 18.02.1948
Tove Elinor Andersen Tip5-oldedatter Horsens 11.03.1948
Ulla Lilian Pedersen Tip5-oldedatter 07.04.1948
Leila Anette Stenholt Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 09.09.1948
Erna Guldhammer Pedersen Tip5-oldedatter Horsens 14.11.1948 23.03.1949
Marie Louise Andersen Tip5-oldedatter Horsens 18.11.1948
Eva Annitta Andersen Tip5-oldedatter Horsens 18.11.1949
John Richie Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 29.05.1950
Bjarne Salomonsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 02.06.1950
Poul Erik Andersen Tip5-oldersøn Horsens 1.11.1951
Robert Brian Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 22.02.1952
Børge Salomonsen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.07.1952
Allan Guldhammer Pedersen Tip5-oldersøn Horsens 08.07.1952
Preben Edvard Ebbesen Tip5-oldersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 21.06.1953
Helle Krogh Hansen Tip5-oldedatter 28.08.1953
Lisbeth Laubjerg Tip5-oldedatter Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 12.09.1953
Jan Finn Andersen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.03.1954
Torkil Stenholt Olesen Tip5-oldersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.04.1954
Mogens Riis Laubjerg Tip5-oldersøn Sølystgade 56, 8000 Århus C, Danmark 11.11.1954
Hanne Andersen Tip5-oldedatter Horsens 24.01.1955
Lone Andersen Tip5-oldedatter Horsens 24.01.1955
Karsten Bangshåb Tip5-oldersøn Horsens 25.08.1955
Britta Susanne Andersen Tip5-oldedatter Lund Tumdrup 11.01.1956
Flemming La Cour Herlin Andersen Tip5-oldersøn Horsens 29.03.1956
Rikke La Cour Herlin Andersen Tip5-oldedatter Horsens 28.11.1956
Bente Andersen Tip5-oldedatter Horsens 09.08.1957
Torben Johannes Rolskov Tip5-oldersøn Vrold Skanderborg 28.07.1958
Heinrich Rene Rixen Andersen Tip5-oldersøn Lund Tumdrup 21.11.1958
Kim La Cour Herlin Andersen Tip5-oldersøn Horsens 26.05.1959
Hans Henrik Rolskov Tip5-oldersøn Vrold Skanderborg 19.12.1959
Birgitte Andersen Tip5-oldedatter Viby, Århus, Århus, Danmark 09.06.1960
Jesper Franzen Tip5-oldersøn Århus 09.01.1961
Steen Andersen Tip5-oldersøn Horsens 19.01.1961 Horsens 07.01.1979
Susanne Andersen Tip5-oldedatter Horsens 08.04.1961
Vibeke Rolskov Tip5-oldedatter Vrold Skanderborg 28.2.1962
Anette Dorit Rixen Andersen Tip5-oldedatter Horsens 23.03.1962
Elisabeth Jacobsen Tip5-oldedatter Thorsted, Vejle, Vejle, Danmark 22.12.1963
Allen Roy Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 30.01.1964
Claus Filskov Andersen Tip5-oldersøn Horsens 04.05.1964
Jan Michael Andersen Tip5-oldersøn Horsens 30.06.1965
Steven Hansen Tip5-oldersøn Ontario, Canada 23.05.1966
Helen Jacobsen Tip5-oldedatter Durup 01.05.1967
Lars Filskov Andersen Tip5-oldersøn Horsens 17.11.1968
Lone Jacobsen Tip5-oldedatter Nedrehede Skals, Viborg, Danmark 20.03.1969
Tip6-oldebørn
Chatrine Hansen Tip6-oldedatter
Connie Pedersen Tip6-oldedatter
Mira Jun Pedersen Tip6-oldedatter Seul, Korea 11.05.0082
Maj Bangshåb Tip6-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 14.04.90
Mads Bangshåb Tip6-oldesøn Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 12.12.92
Line Bangshåb Christensen Tip6-oldedatter Århus 28.04.96
Liv Bangshåb Tip6-oldedatter Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 22.10.98
Jeppe Bangshåb Christensen Tip6-oldesøn Århus 24.11.99
Lone Pedersen Tip6-oldedatter 17.12.1956
Villy Ludvig Marcher Tip6-oldesøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher Tip6-oldedatter Korsør 21.03.1961
Marianne Simonsen Tip6-oldedatter Århus 25.12.1961
Jens Ole Jørgensen Tip6-oldesøn Stestrup K Eskildstrup Holbæk, Holbæk 04.04.1966
Maibrit Marcher Tip6-oldedatter Svendstrup 20.05.1966
Rikke Stær Nielsen Tip6-oldedatter Korsør 05.11.1966
Per Stær Nielsen Tip6-oldesøn Skælskør Sorø, Danmark 02.03.1968
Tommy Mikkelsen Tip6-oldesøn Århus 20.04.1970
Jeanette Hansen Tip6-oldedatter Vejle 18.10.1970
Mads Kelø Tip6-oldesøn Odense 22.06.1971
Anne Dorthe Hansen Tip6-oldedatter Vejle 14.02.1973
Loise Møller Tip6-oldedatter Århus 03.07.1974
Melmanat Tip6-oldesøn Iran 23.08.1974
Kim Fokdal Tip6-oldesøn Roskilde 16.12.1974
Lisbeth Rebekka Kelø Tip6-oldedatter Odense 14.05.1975
Line Revsbæk Tip6-oldedatter Illerupvej 24, 8200 Århus N 16.03.1977
Kenneth Fokdal Tip6-oldesøn Køge 18.07.1977
Klaus Jørgensen Tip6-oldesøn Søndre Sogn, Roskilde 19.10.1979
Morten Revsbæk Tip6-oldesøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 20.07.1980
Heidi Vedel Hansen Tip6-oldedatter 20.12.1980
Christian Kiil la Cour Tip6-oldesøn Horsens 04.02.1981
Lise Andersen Tip6-oldedatter Horsens, Central Jutland, Horsens Kommune, Denmark 11.7.1981
Maria Andersen Wael Tip6-oldedatter Århus 03.11.1981
Michael Rohden Tip6-oldesøn Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 10.08.1983
Kathrine Andersen Wael Tip6-oldedatter Århus 08.01.1984
Heidi Ravnsgaard Rolskov Tip6-oldedatter Horsens 19.06.1984
Sara Ho Jacobsen Tip6-oldedatter Horsens 21.06.1984
Timothy Søren Roy Saunders Tip6-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 15.09.1984
Marianne Andersen Tip6-oldedatter Horsens 8.11.1984
Casper Strecker Tip6-oldesøn 04.09.1985
Maria Ho Jacobsen Tip6-oldedatter Horsens 24.09.1986
Christian Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 19.06.1987
Asker Laubjerg Tip6-oldesøn Tybjerglille Bakker 03.07.1987
Karina Ravnsgaard Rolskov Tip6-oldedatter Juelsminde 30.07.1987
Casey Christopher Rasmus Saunders Tip6-oldesøn Kingston, Ontario, Canada 20.10.1987
Kim Jun Pedersen Tip6-oldesøn Seul, Korea 09.10.1988
Joachim Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 01.01.1989
Jesper la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Tvingstrup, Horsens 05.01.1990
Emil Pedersen Tip6-oldesøn Valby, Capital Region, Københavns Kommune, Denmark 2.5.1990
Christina Drejer Stinne Tip6-oldedatter Hansted, Horsens, Vejle, Danmark 07.07.1990
Anne Rohden Tip6-oldedatter Aabenra, Aabenra, Sønderborg, Danmark 25.06.1991
Jonas Vendelbo Andersen Tip6-oldesøn Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 14.10.1991
Sebastian Thomsen Tip6-oldesøn Holbæk 30.04.1992
Camilla Rixen Andersen Tip6-oldedatter Horsens 06.06.1992
Michelle Louise Nielsen Tip6-oldedatter Horsens 05.02.1993
Jonas la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.05.1993
Jara Alexandra Rolskov Thagaard Jensen Tip6-oldedatter Tyskland 10.1993
Sebastian Bundgaard Rolskov Jensen Tip6-oldesøn 12.11.1993
Sophie Thomsen Tip6-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 15.02.1994
Frederik Brandt Rixen Andersen Tip6-oldesøn Stensballe, Horsens, Vejle, Danmark 08.06.1994
Maibritt Line Nielsen Tip6-oldesøn Horsens 02.11.1994
Anders la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 10.05.1995
Nanna Vendelbo Andersen Tip6-oldedatter Tyrsted Uth, Horsens, Vejle, Danmark 25.07.1995
Casper Rixen Andersen Tip6-oldesøn Horsens 22.09.1998
Emil la Cour Rosendahl Poulsen Tip6-oldesøn Serridslev, Vejle, Danmark 17.02.1999
Jens Harald Rolskov Tip6-oldesøn Måstrup, 9870 Sindal, Danmark 09.09.1999
Lui Valdemar Fausing Tip6-oldesøn Frederiksberg, København, Danmark 26.10.1999
Luna Victoria Fausing Tip6-oldedatter Frederiksberg, København, Danmark 13.02.2001
Tristan Seltz Christensen Tip6-oldesøn Rigshospitalet, København 25.07.2002
Fjern efterslægt
Soya Martini Revsbæk 8th granddaughter
Villy Ludvig Marcher 13th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 8th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 9th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 10th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 12th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 11th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Villy Ludvig Marcher 14th grandson Tårnborg Sorø 20.03.1957
Anette Marcher 14th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 13th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 8th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 12th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 11th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 9th granddaughter Korsør 21.03.1961
Anette Marcher 10th granddaughter Korsør 21.03.1961
Maibrit Marcher 14th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 13th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 8th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 12th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 11th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 9th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Maibrit Marcher 10th granddaughter Svendstrup 20.05.1966
Magnus Troldeskov Revsbæk 8th grandson Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 23.12.2007
Elisabeth Nicole Bush 8th granddaughter Huston, Texas, USA 15.12.2010
Ronja Revsbæk Troldeskov 8th granddaughter Høgh Guldbergsgade 65, Århus, Danmark 31.5.2011
Victoria Emilie Bush 8th grandson Huston, Texas, USA 22.01.2014
Ella Christina Laubjerg 8th granddaughter 26.8.2016
Vester Martini Revsbæk 8th grandson Aarhus Universitetshospital Skejby, Danmark 05.09.2017
Kayla Chan Laubjerg 8th granddaughter Matilda International Hospital, Kina, Hong Kong 15.6.2018
Bedsteforældre
Sofie Nielsdatter Schytte Bedstemoder Vestervig, Thisted, Danmark 1647 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1720
Frands Hansen Hagedorn Bedstefader Nykøbing, Mors, Viborg, Danmark 23.09.1650 Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 03.05.1696
Byrgde Jørgensen Bedstefader 1740 14.04.1828
Ellen Sørensdatter Bedstemoder Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1755 Randlev, Århus, Danmark 08.10.1838
Oldeforældre
Hans Jensen Hagedorn Oldefader
Maria Carstensdatter Oldemoder
Niels Andersen Schytte Oldefader Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1608 Vestervig, Thisted, Danmark 1676
Chatrine Thøgersdatter Holm Oldemoder Skyum, Thisted, Danmark 1610
Søren Nielsen Oldefader Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1723 Morsholt, Odder, Århus, Danmark 23.10.1807
Maren Jensdatter Oldemoder Odder, Århus, Danmark 1725 Ondrup, Odder, Århus, Danmark 1777
Tipoldeforældre
Anders Nielsen Schytte Tipoldefader Kobberup, Viborg, Danmark 1565 Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1634
Mette Christoffersdatter Bang Tipoldemoder Skyum, Thisted, Danmark 1565
Thøger Jacobsen Holm Tipoldefader Viborg, Viborg, Danmark 1579 Ramme, Ringsted, Danmark 1630
Maren Jensdatter Trane Tipoldemoder Låstrup, Skals, Viborg, Danmark 1582
Niels Rasmussen Tipoldefader Ørting, Århus, Danmark 1686
Karen Andersdatter Tipoldemoder Morsholt, Odder, Århus, Danmark 1690
Tiptipoldeforældre
Anders Knudsen Tiptipoldefader
Jens Trane Tiptipoldefader
Christopher Hansen Bang Tiptipoldefader 1525 Skyum, Thisted, Danmark 23.05.1597
Niels Olsen Schytte Tiptipoldefader Gråbrødre Kirke, Viborg, Viborg, Danmark 1530 Kobberup, Viborg, Danmark 1601
Jacob Jensen Holm Tiptipoldefader Viborg, Viborg, Danmark 1543 Ålborg, Fleskum Herred, Ålborg, Danmark 29.04.1609
Ukendt Tiptipoldemoder 1545
Karen Kjeldsdatter Trane Tiptipoldemoder Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Løvenbalk Tiptipoldemoder Viborg, Viborg, Danmark 1559
Tip3-oldeforældre
Jens Holm Tip3-oldefader Viborg, Viborg, Danmark
Oluf Nielsen Schytte Tip3-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1500 Viborg, Viborg, Danmark 1577
Kjeld Jensen Trane Tip3-oldefader Gunderup, Ålborg, Danmark 1504
Ukendt Tip3-oldemoder 1506
Peder Thøgersen Løvenbalk Tip3-oldefader Viborg, Viborg, Danmark 1532 03.05.1595
Tip4-oldeforældre
Thøger Jensen Løvenbalk Broder Thøger Tip4-oldefader Tjele Gods, Viborg, Danmark 1490 1542
Anne Pedersdatter Tip4-oldemoder 1510
Tip5-oldeforældre
Jens Lauridsen Løvenbalk Tip5-oldefader 29.04.1538
Helen Pedersdatter Munk Tip5-oldemoder Holbækgaard, Randers, Danmark 1475
Fjerne forfædre
Albrecht II 15th great grandfather 1261
Anne Joachimsdatter Flemming 7th great grandmother
Dronning Margrethe Sambria af Pommeren 14th great grandmother
Else Svendsdatter Udson 8th great grandmother
Erik Christoffersen Løvenbalk 11th great grandfather
Johan Caisen Rantzau 11th great grandfather
Jomfru af Lunge 12th great grandmother
Mectide 14th great grandmother
Mectide af Meklenborg 15th great grandmother 23.11.1270
NN Godskesdatter 11th great grandmother
Svend Udson 9th great grandfather
Ukendt 9th great grandmother
Valdemar II Sejr 15th great grandfather 1170 1241
Berengaria af Portugel 15th great grandmother 1195 1221
Agnes af Türingen 15th great grandmother 1206 1247
Sambor II 15th great grandfather 1211 1277
Johan I af Brandenburg 14th great grandfather 1213 04.04.1266
Konge Christoffer I 14th great grandfather 1219 1259
Erik Klippinge 13th great grandfather 1249 1286
Dronning Agnes Brandenburg 13th great grandmother 1257 1304
Konge Christoffer II 12th great grandfather 1276 Lolland 02.08.1332
Niels Eriksen Løvenbalk 10th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1331 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1377
Sophie Johansdatter Rantzau 10th great grandmother Holsten 1335 1367
Jens Nielsen Løvenbalk 9th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1344 Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1438
Mogens Jensen Løvenbalk 8th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1400 Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1441
Laurids Mogensen Løvenbalk 7th great grandfather Aunsbjerg Herregård Sjørslev, Aunsbjerg, Viborg, Danmark 1454 Tjele Gods, Viborg, Danmark 1500
Svigerforældre
Peder Christensen Mulvad Svigerfar Ribe, Ribe, Danmark 1658 Ringive, Vejle, Danmark 1719
Clara Berntsdatter Rosenmeyer Svigermor Kristiansstad, Skåne, Sverige 28.09.1662 Ringive, Vejle, Danmark 1700
Svigersønner & -døtre
Anne Margrethe Hansdatter Svigerdatter
Cathrine Hansdatter Tørslef Svigerdatter
Kirsten Thomsadatter Svigerdatter 1743 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 1816
Svogre & svigerinder
Maren Pedersdatter Rosenmeyer Mulvad Svigerinde Ringive, Vejle, Danmark 29.06.1693 06.07.1743
Bert Rosenmeyer Mulvad Svoger Ringive, Vejle, Danmark 28.08.1697
Jens Pedersen Mulvad Svoger Ringive, Vejle, Danmark 1708
Onkler & tanter
Vibeke Frandsdatter Hagedorn Tante Solbjerg, Mors, Viborg, Danmark 1689 02.03.1727
Søren Byrgesen Onkel Odder, Århus, Danmark 30.01.1778
Maren Byrgdesdatter Tante 03.04.1780
Maren Byrgdesdatter Tante 1780 Ørting, Århus, Danmark 04.08.1846
Jørgen Byrgesen Onkel Fruering, Skanderborg, Århus, Danmark 21.04.1782
Anne Byrgesdatter Onkel Odder, Århus, Danmark 1785
Gertrud Byrgesdatter Tante Odder, Århus, Danmark 28.03.1790 02.05.1797
Helle Byrgesdatter Tante Odder, Århus, Danmark 10.11.1791
Helle Byrgesdatter Tante Odder, Århus, Danmark 20.11.1793
Gertrud Byrgesdatter Onkel Odder, Århus, Danmark 13.08.1797
Grandonkler & grandtanter
Niels Sørensen Grandonkel
Christian Nielsen Schytte Grandonkel Vestervig, Thisted, Danmark 1645
Knud Nielsen Schytte Grandonkel Vestervig, Thisted, Danmark 1646
Anne Nielsdatter Schytte Grandtante Vestervig, Thisted, Danmark 1649
Edel Nielsdatter Schytte Grandtante Vestervig, Thisted, Danmark 1650
Knud Sørensen Grandonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 10.02.1760
Jens Sørensen Grandonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 05.12.1762
Karen Sørensdatter Grandtante Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.12.1763
Jens Sørensen Grandonkel Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.07.1767
Grand2-onkler & -tanter
Anders Nielsen Grand2-onkel
Anne Nielsdatter Grand2-tante
Else Nielsdatter Grand2-tante
Helle Nielsen Grand2-tante
Johanne Nielsdatter Grand2-tante
Jørgen Nielsen Grand2-onkel
Karen Thøgersdatter Grand2-tante
Knud Nielsen Grand2-onkel
Maren Nielsdatter Grand2-tante
Niels Nielsen Grand2-onkel
Rasmus Nielsen Grand2-onkel
Christian ANdersen Schytte Grand2-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1604 1666
Hans Andersen Schytte Grand2-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 1605 02.03.1681
Anne Thøgersdatter Grand2-tante Skyum, Thisted, Danmark 1607
Keld Andersen Schytte Grand2-onkel Tostrup, Roum, Ålborg, Danmark 02.06.1619
Grand3-onkler & -tanter
Anne Christophersdatter Bang Grand3-tante Skyum, Thisted, Danmark 1567 1639
Maren Nielsdatter Schytte Grand3-tante Kobberup, Viborg, Danmark 1567
Jacob Jacobsen Holm Grand3-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1587 Nykøbing, Lodderuo, Viborg, Danmark 1663
Kirsten Jacobsen Holm Grand3-tante Viborg, Viborg, Danmark 1590 1653
Else Jacobsen Holm Grand3-tante Viborg, Viborg, Danmark 1591
Grand4-onkler & -tanter
Peder Olesen Schytte Grand4-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1528
Thøger Kjeldsen Trane Grand4-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1530 1600
Christen Olesen Schytte Grand4-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1532
Anders Olesen Schytte Grand4-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1534 01.09.1592
Karen Olesdatter Schytte Grand4-tante 1536 23.12.1607
Maren Kjeldsdatter Trane Grand4-onkel Gunderup, Ålborg, Danmark 1549
Else Pedersdatter Grand4-tante 1559 1591
Grand5-onkler & -tanter
Mette Mortensdatter Hvass Grand5-tante Viborg
Thøger Mortensen Hvass Grand5-onkel Sorte Brødre Kirke 1541
Mads Mortensen Hvass Grand5-onkel Viborg, Viborg, Danmark 1552
Svigeronkler & -tanter
Jens Sørensen Tante (indgiftet)
Rasmus Jensen Onkel (indgiftet) Odder, Århus, Danmark Ørting, Århus, Danmark 09.02.1856
Fjerne svigeronkler & -tanter
Anne Nielsdatter Grand4-tante (indgiftet)
Maren Kjeldsdatter Trane Grand4-tante (indgiftet)
Maren Nielsen Schytte Grand4-tante (indgiftet)
Maria Nielsdatter Arctand Grand3-tante (indgiftet)
Niels Olesen Schytte Grand4-tante (indgiftet)
Peder Jacobsen Holst Grand2-onkel (indgiftet)
Poul Ibsen Grand4-onkel (indgiftet)
Simon Willadsen Slange Grand3-onkel (indgiftet)
Søren Christensen Bhie Grand3-tante (indgiftet) Ingstrup, Hjørring, Danmark
Thøger Kjeldsen Trane Grand3-onkel (indgiftet)
Thomas Christensen Mumme Grand3-onkel (indgiftet)
Fætre/kusiner
Rasmus Jensen Fætter Snærild 26.04.1771
Knud Rasmussen Fætter Morsholt, Odder, Århus, Danmark 21.01.1801 02.02.1801
Maren Rasmusdater Kusine Ondrup, Odder, Århus, Danmark 27.05.1802
Ellen Rasmusdatter Kusine Ondrup, Odder, Århus, Danmark 09.05.1804 1815
Karen Rasmusdatter Kusine Odder, Århus, Danmark 26.06.1807 Thiimhus, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.11.1869
Karen Rasmusdatter Kusine 26.06.1807 21.11.1869
Knud Rasmussen Fætter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 03.05.1809
Jens Rasmussen Fætter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 29.06.1811 01.04.1812
Niels Sørensen Fætter Randlev, Århus, Danmark 09.02.1814
Jørgen Rasmussen Fætter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 16.05.1814
Knud Sørensen Fætter Randlev, Århus, Danmark 12.02.1816
Jens Rasmussen Fætter Ondrup, Odder, Århus, Danmark 12.11.1816 17.12.1816
Ellen Sørensdatter Kusine Randlev, Århus, Danmark 20.04.1817
Ane Kirstine Rasmusdatter Kusine Ondrup, Odder, Århus, Danmark 02.01.1818 02.12.1820
Hans Rasmussen Fætter 08.10.1820 15.04.1822
Kirsten Rasmusdatter Kusine Ondrup, Odder, Århus, Danmark 26.08.1823
Andre slægtninge
Anne Nielsdatter Banner 1st cousin 11 times removed up (f) Vinstrup 1475
Ellen Pedersdatter Skram 2nd cousin 10 times removed up (f)
Jens Nielsen Kaas 3rd cousin 9 times removed up (m) 1477 Taarupgaard 1519
Niels Jensen Kaas 4th cousin 8 times removed up (m) 1505 1534
Peder Jacobsen Holm Grand3-halvonkel 1585 1639
Anne Pedersdatter Holm Tip3-oldeforældres oldedatter 1630 1677
Ide Rubechsdatter Humble Tip3-oldeforældres tipoldedatter 1650 1677
Helvig Lauridsdatter Bech Tip3-oldeforældres tiptipoldedatter 1677 1761
Halvnevøer/niecer
Poul Andersen Halvnevø Odder, Århus, Danmark 16.09.1829
Rasmus Andersen Halvnevø Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.01.1832
Kirsten Andersen Halvniece Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 07.02.1834
Maren Andersdatter Halvniece Thiimhus, Ringkøbing, Danmark 02.02.1836
Anders Andersen Halvnevø 20.07.1838 07.04.1840
Mette Marie Andersen Halvniece Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.12.1840
Ane Kirstine Andersen Halvniece Ikast, Ringkøbing, Danmark 19.10.1843 Elling, Funder, Viborg, Danmark 15.05.1919
Niels Andersen Halvnevø Thiimhus 02.04.1846
Knud Andersen Halvnevø Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1848
Jens Thomas Andersen Halvnevø Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Halv-gradnevøer/-niecer
Anders Christian Andersen Halv-grandnevø
Anton Andersen Halv-grandnevø
Knud Andersen Halv-grandnevø
Niels Martinus Andersen Halv-grandnevø
Otto Marinus Andersen Halv-grandnevø
Jørgen Mikkel Hansen Halv-grandnevø Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.06.1858
Jørgen Mikkel Jørgensen Halv-grandnevø Klovborg, Skanderborg, Danmark 18.04.1863
Carl Martin Jørgensen Halv-grandnevø Klovborg, Skanderborg, Danmark 01.11.1865
Christian Peder Sørensen Halv-grandnevø Ebeltoft, Randers, Danmark 02.01.1873
Peter Urskov Kristensen Halv-grandnevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 17.09.1881
Poul Andersen Halv-grandnevø Linaa, Skanderborg, Danmark 07.10.1881
Johanne Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 04.04.1883
Carline Mette Kirstine Andersen Halv-grandniece 25.09.1884
Ane Kathrine Kristensen Halv-grandniece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 26.05.1885
Ane Kirstine Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 18.03.1886
Frederik Andersen Halv-grandnevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.08.1886 Horsens 15.11.1962
Ane Johanne Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 25.03.1888
Karen Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 21.03.1890
Ane Kirstine Andersen Halv-grandniece 10.03.1892
Povlene Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 08.05.1892
Hanne Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 17.03.1894
Agnes Andersen Halv-grandniece Linaa, Skanderborg, Danmark 18.05.1896
Halv-grand2-nevøer/-niecer
Hulda Kristiane Uhrskov Kristensen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 20.09.1903 Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 27.05.1989
Peder Vilhelm Uhrkov Kristensen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.05.1905
Axel Henrik Uhrskov Kristensen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 10.06.1906 04.07.1926
Erna Kathrine Uhrskov Kristensen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 28.07.1909
Jens Kristian Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 24.07.1910 1915
Anna Margrethe Uhrskov Kristensen Halv-grand2-niece Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 09.09.1911
Agnes Margrethe Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.04.1912 København 18.12.1996
Jutta Antonie Helene Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 01.10.1914 21.11.1999
Helga Natalie Gudrun Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.03.1915
Harry Immanuel Uhrskov Kristensen Halv-grand2-nevø Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 01.06.1916
Jens Kristian Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.9.1917 2.6.1936
Vagner Harald Uhrskov Kristensen Halv-grand2-nevø Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 13.10.1917
Dagmar Viola Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 15.1.1919
Viggo Thorvald Uhrskov Kristensen Halv-grand2-nevø Engesvang, Kragelund, Viborg, Danmark 07.01.1920
Rosa Ketty Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 30.11.1920
Karen Margrete Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.9.1922
Ester Julie Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 8.9.1924
Søren Åge Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 7.5.1926 Vejle 16.12.2009
Hans Erik Andersen Halv-grand2-nevø 22.8.1927
Gerda Elisabeth Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 23.11.1928
Ella Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.4.1930 Århus 10.11.2002
Frank Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 18.04.1930
Karl Heinrich Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 11.9.1932
Ove Henning Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.12.1933
Inger Lise Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 14.7.1935
Jenny Doris Andersen Halv-grand2-niece Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.9.1936 1.7.2013
Frode Andersen Halv-grand2-nevø Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 5.12.1938
Bent Villy Andersen Halv-grand2-nevø Gulforhoved Kolpensig Bording 22.8.1940
Svigerbedsteforældre
Cathrine Rosenmeier Svigeroldemoder 1662
Hans Carlsen Svigertiptipoldefader
Hans Christensen Svigeroldefader
Hans Tygisen Svigertiptipoldefader Lille Darum, Ribe, Danmerk
Karli Karlsen Svigertip5-oldefader
Karli Severinsen Svigertip3-oldefader
Lave Madsen Svigeroldefader Århus
Peder Rosenmeier Svigeroldefader
Severin Karlisen Svigertip4-oldefader 14.03.1537
Jes Hansen Kjærgaard Svigeroldefader Lundsager, Ribe, Danmark 1560 Ribe, Ribe, Danmark 07.04.1641
Niels Hansen Mulvad Svigertipoldefader Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1560 Hunderup, Ribe, Danmark 1630
Maren Hansdatter Carlsen Svigertipoldemoder Lille Darum, Ribe, Danmerk 1565 Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1630
Henrik Rosenmeyer Svigertipoldefader 1590 Højbrostræde København, Danmark 1638
Ingeborg Nielsdatter Mulvad Svigeroldemoder Mulvadgård, Bramming, Ribe, Danmark 1598 Sct. Catharina, Ribe, Danmark 08.10.1679
Christen Hansen Mulvad Svigerbedstefader 1617 Sct. Catharina, Esbjerg, Ribe, Danmark 19.04.1677
Bernt Lades Rosenmeyer Svigerbedstefader 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 01.02.1670
Inger Lavesdatter Svigerbedstemoder 1620 Kristiansstad, Skåne, Sverige 1668
Maren Jesdatter Mulvad Svigerbedstemoder Ribe, Ribe, Danmark 1624 Ribe, Ribe, Danmark 1693
Børnebørn
Åge Pedersen Tip4-oldesvigersøn
Ane Kirstine Frandsdatter Mulvad Sønne-/datterdatter Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark
Anne Kirstine Franddatter Sønne-/datterdatter
Annie Elisabeth Grønning Tip5-oldesvigerdatter
Christen Frandsen Sønne-/dattersøn Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 01.08.1845
Ejner Andersen Tip4-oldesvigersøn
Erik Kelø Tip5-oldesvigersøn
Gerda Marie Olsen Tip4-oldesvigerdatter
Hans Børge Hansen Tip5-oldesvigersøn
Heinrich Joakim Franzen Tip4-oldesvigersøn
Helle Bundgaard Jensen Tip5-oldesvigerdatter
Helle Kiil Rasmussen Tip5-oldesvigerdatter
Laust Christian Nielsen Oldesvigersøn
Marie Jensen Tip3-oldesvigerdatter
Marie Christine Pedersen Tip3-oldesvigerdatter
Mette Poulsdatter Oldesvigerdatter
Morten Nielsen Oldesvigersøn
Niels Hansen Danielsen Oldesvigersøn
Niels Jensen Nielsen Fuglsang Tip3-oldesvigersøn
Oda Jensen Bangshåb Tip4-oldesvigerdatter
Pia Brandt Johansen Tip5-oldesvigerdatter
Povel Geertsen Oldesvigersøn
Preben Pedersen Tip5-oldesvigersøn 7.1995
Søren Thagaard Jensen Tip5-oldesvigersøn
Søren Troldeskov Tip6-oldesvigersøn
Susanne Margrethe Madsen Tip5-oldesvigerdatter
Svend Niels Kristian Pedersen Tip4-oldesvigersøn
Ukendt Oldesvigerdatter
John Nielsen Lund Tip5-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.06.54
Jette Svendsen Tip5-oldesvigerdatter Grenå, Randers, Danmark 14.03.58
Aage Christensen Tip5-oldesvigersøn Skjern 30.07.59
Henrich Olufsen Datter-/Sønnedatters ægtefælle Bankerød, Hvaler, Norge 1755 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 07.09.1829
Anne Jensdatter Datter-/Sønnesøns ægtefælle Stubkær, Bording, Ringkøbing, Danmark 1776 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.01.1863
Niels Andersen Oldesvigersøn Hestlund, Bording, Ringkøbing, Danmark 10.07.1796 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 16.11.1887
Peder Rasmussen Tipoldesvigersøn Røgen Tvilum, Silkeborg, Ringkøbing, Danmark 31.12.1813
Inger Kirstine Jensdatter Oldesvigerdatter Ravnholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 1818
Mette Kirstine Nielsdatter Tipoldesvigerdatter Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 22.06.1831 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 21.01.1903
Nielsine Nielsdatter Tipoldesvigerdatter Gjellerup, Ringkøbing, Danmark 10.10.1833
Jens Thomas Andersen Tiptipoldesvigersøn Ikast, Ringkøbing, Danmark 08.11.1851
Nielsine Christiane Pedersen Tipoldesvigerdatter Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.03.1861 Guldforhoved, Bording, Ringkøbing, Danmark 23.05.1923
Nielsine Nielsen Tiptipoldesvigerdatter Sunds, Ringkøbing, Danmark 18.09.1865
Ane Kirstine Nielsen Tiptipoldesvigerdatter Sønderås, Sunds, Ringkøbing, Danmark 26.01.1868
Amalie Pedersen Tiptipoldesvigerdatter Søndre Ørum, Viborg, Danmark 27.09.1873 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 07.08.1905
Petrea Nielsen Tiptipoldesvigerdatter Favrholt, Ikast, Ringkøbing, Danmark 13.02.1877
Ole Marius Voldby Tip3-oldesvigersøn Stautrup, Kold, Århus, Danmark 06.10.1886
Emma Amalie Sørensen Tip3-oldesvigerdatter 07.04.1890 29.02.1916
Edvard Christian Hamann Tip3-oldesvigersøn Mårslet, Århus, Danmark 05.09.1894 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 08.12.1950
Mette Kirstine Jokumsen Tip3-oldesvigerdatter Askildrup Ølst, Randers, Danmark 1.12.1895 25.7.1981
Anders Kristian Andersen Tip3-oldesvigersøn Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 12.02.1899
Kaj Åge Rønnelin Sørensen Tip4-oldesvigersøn Sions sogn, København, Danmark 12.12.1901
Hans Otto Simonsen Tip4-oldesvigersøn Ørsted, København 13.04.1904 Ørsted, København 6.1984
Harald August Klingenberg Nielsen Tip4-oldesvigersøn Egebjerg Mark, Hansted, Skanderborg, Århus, Danmark 31.10.1907
Ellen Sørine Karen Pedersen Tip3-oldesvigerdatter Børsted, Thureby, Præstø, Danmark 26.12.1910
Jens Jensen Skou Tip4-oldesvigersøn Mygind Randers 08.08.1911 Voldum Randers 16.04.1935
Anna Frandsen Tip3-oldesvigerdatter 07.11.1912
Svend Oluf Olesen Tip4-oldesvigersøn Bodholt, Bording, Ringkøbing, Danmark 13.01.1915 Bording, Ikast, Ringkøbing, Danmark 25.02.2005
Herdis Hansen Tip3-oldesvigerdatter Egesvang, Silkeborg, Viborg, Danmark 09.04.1918
Johannes Hjøllund Tip4-oldesvigersøn 22.06.1918
Charles Kornelius Ebbesen Tip4-oldesvigersøn Grindsted, Vejle, Danmark 23.09.1920
Jens Johan Pedersen Tip3-oldesvigersøn Rønkilde, Bording, Ringkøbing, Danmark 16.03.1921 Christianshede, Bording, Ringkøbing, Danmark 14.03.1988
Villy Christian Christensen Tip4-oldesvigersøn 29.07.1921
Otto Salomonsen Tip4-oldesvigerdatter Septrup, Tem 01.02.1923
Kristian Ernst Laubjerg Tip4-oldesvigersøn Teglværksvej 7, Hellerød 18.06.1926 25.01.2015
Gerda Nielsen Tip4-oldesvigerdatter Hals, North Jutland, Ålborg Kommune, Denmark 23.11.1928 Horsens 31.7.1981
Axel Skouenborg Rolskov Tip4-oldesvigersøn Nørre Vissing Vang, Skanderborg 15.10.1929
Svend Jacobsen Tip4-oldesvigersøn Roslev, Viborg 14.09.1931 Hobro, Ålborg 02.02.1971
Ketty Skou 11th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 14th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 10th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 9th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 13th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 12th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou 8th granddaughter-in-law Voldum Randers 24.07.1935
Ketty Skou Tip6-oldesvigerdatter Voldum Randers 24.07.1935
Aase La Cour Herlin Jensen Tip4-oldesvigerdatter Horsens 10.11.1935 02.11.1987
Åse Filskov Tip4-oldesvigerdatter Holstebro, Holstebro, Ringkøbing, Danmark 03.06.1938
Erling Jørgensen Tip5-oldesvigersøn Bellinge Odense 22.09.1939
Inger Rasmussen Tip5-oldesvigerdatter 10.10.1939
Ulla Svendsen Tip4-oldesvigerdatter 26.09.1943
Kurt Fokdal Tip5-oldesvigersøn Ejby Roskilde 15.05.1947
Dennis Milton Saunders Tip5-oldesvigersøn 28.02.1948
Berit Annelie Vejrup Tip4-oldesvigerdatter Varde, Ribe, Ribe, Danmark 16.10.1951
Allan Revsbæk Tip5-oldesvigersøn Illerupvej 24, 8200 Århus N 09.11.1951
Ole Wael Tip5-oldesvigersøn 20.01.1954
Egon Rohden Tip5-oldesvigersøn Klostersogn, Horsens, Vejle, Danmark 17.01.1955
Tullia Tove Dahlgaard Tip5-oldesvigerdatter Frisersvej Gentofte 06.10.1956
Terrence Nilson Bush Tip6-oldesvigersøn Lincoln, Nebraska, USA 26.10.1956
Villy Ludvig Marcher Tip5-oldesvigersøn Tårnborg Sorø 20.03.1957
Elin Elida Christophersen Tip5-oldesvigerdatter Færøerne 11.10.1957
Claus Strecker Tip5-oldesvigersøn 22.02.1958
Jens Christian Jensen Andersen Tip5-oldesvigersøn Glostrup, Glostrup, København, Danmark 02.04.1961
Ulla Ravnsgaard Nielsen Tip5-oldesvigerdatter 14.04.1961
Arnbjørn S Egholm Tip5-oldesvigersøn Thorshavn, Færøerne 19.12.1965
Bo Nielsen Tip5-oldesvigersøn Nimtofte 18.06.1966
Frank Rosendahl Poulsen Tip5-oldesvigersøn Serridslev, Vejle, Danmark 13.04.1968
Sabrina Ann Callaghan Tip6-oldesvigerdatter Our Lady of the Lourdes Catholic Church, Drougheda, Ireland 13.01.1987

Historie

Dato Alder Begivenhed Kategori
25 Dec 1642 - 20 Mar 1726 (-60.6) - 22.7 Isaac Newtons tidsalder Kendte personer
21 Mar 1685 - 28 Jul 1750 (-18.3) - 47.1 Johann Sebastian Bachs tidsalder Kendte personer
24 May 1686 - 16 Sep 1736 (-17.1) - 33.2 Daniel Gabriel Fahrenheits tidsalder Kendte personer
18 Jan 1689 - 10 Feb 1755 (-14.5) - 51.7 Charles De Secondat, Baron de Montequieus tidsalder Kendte personer
17 Jan 1706 - 17 Apr 1790 2.6 - 86.9 Benjamin Franklins tidsalder Kendte personer
22 Feb 1732 - 14 Dec 1799 28.7 - 96.5 George Washingtons tidsalder Kendte personer
23 Dec 1732 - 5 Aug 1792 29.5 - 89.2 Richard Arkwrights tidsalder Kendte personer
1737 34.0 Opløsningen af huset Medici Italien